Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Dzwonili i apelowali: Zbyszek, ratuj "Pasy"!

GK: Dzwonili i apelowali: Zbyszek, ratuj "Pasy"!

krakowska-times

- Z góry mówię, że nie udzielam wywiadów. Lewicki, słucham - tak wczoraj zaczynał (i zarazem kończył) rozmowę człowiek, który ostatnio jest na ustach całej piłkarskiej Polski. Zbigniew Lewicki, przewodniczący komisji odwoławczej ds. licencji, która ma dziś w samo południe podjąć kluczową dla przyszłości Cracovii i ŁKS Łódź decyzję, odbierał jednak telefony nie tylko od dziennikarzy. Dzwonili do niego też starzy koledzy z... "Pasów". - Przecież to nasz wychowanek, mistrz Polski juniorów z 1959 roku - tłumaczy Andrzej Mikołajczyk, były znany piłkarz zespołu z ul. Kałuży. - Zbyszek grał jako pomocnik, był bardzo ambitny, choć w składzie mieścił się z trudem. Z tej drużyny zostaliśmy w Cracovii tylko Janusz Kowalik i ja - wspomina.

Jak twierdzi, z dawnym druhem nie słyszał się już od prawie pół wieku, ?bo on szybko wyemigrował do Olsztyna", ale teraz musiał chwycić za telefon ?żeby pogadać z potrzeby serca".

- Na nic go nie namawiałem, zresztą co ja mogę w porównaniu z tym wielkim łódzkim lobby - uśmiecha się Mikołajczyk. - Pytałem tylko, jakie są szanse. Co powiedział? ?Mikołaj, znasz mnie, jestem uparty". Buńczucznie mówił, lecz poza tym to gadaliśmy o starych czasach.

Lewicki, którego maglowano ostatnio w kilku programach telewizyjnych, zarzekał się, że decyzja w sprawie nieprzyznania licencji na grę w ekstraklasie łódzkiemu klubowi jest ostateczna, niepodważalna i dziś zostanie jedynie formalnie potwierdzona. Szkopuł w tym, że tego posiedzenia w ogóle nie było w planach, ale nieoczekiwanie zostało zwołane w trybie awaryjnym. Dlatego szanse na to, że ŁKS zostanie zdegradowany, dzięki czemu Cracovia zagra w barażach, drastycznie stopniały.

- Zbyszek może być zdeterminowany, trzymać się litery prawa, ale co z tego, skoro mogą go przegłosować pozostali członkowie komisji - zauważa Mikołajczyk.

W Łodzi swoje szanse oceniają fifty-fifty. Podobno klub przygotował nowe dokumenty, które są o niebo lepsze od poprzednich, bo zawierają konkretne gwarancje finansowe. W starych, które stały się podstawą odrzucenia wniosku, były takie kwiatki jak np. zadeklarowany milion złotych dochodu ze sprzedaży klubowego napoju energetyzującego. Aby liczyć na taki zysk, ŁKS musiałby sprzedać ok. 12 milionów puszek!

- Myślę, że jak dołożyli papiery, to dostaną szansę - konstatuje ze smutkiem Mikołajczyk.

Tymczasem wczoraj Cracovia wspólnie z Arką Gdynia (to ona, jeśli ŁKS nie zostanie zdegradowany, zagra w barażach) wystosowały list otwarty do PZPN i komisji odwoławczej pod wymownym tytułem ?O poszanowanie prawa i szacunek dla polskiej piłki nożnej".

I przedstawiają w nim ważki argument: ?Jedynym trybem odwoławczym przysługującym ŁKS Łódź SSA jest wniesienie, zgodnie z przepisem art. 6 ust. 7 Ustawy o sporcie kwalifikowanym, skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego lub też odwołanie się do UEFA".

Co na to pięciu członków komisji? Jedno jest pewne: dziś dowiemy się, kto zagra w barażach 13 i 17 czerwca. Rywalami Arki lub Cracovii będzie ktoś z tercetu: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Korona Kielce i Znicz Pruszków. I

Przemysław Franczak - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

GK

Przecież pisał to Franczak Przemysław prywatnie kibic Wisły więc czego się spodziewać. W ogóle GK to wiślacka gazeta nie przychylna Cracovii, bo praktycznie cała redakcja z działu sportowego to kibice Wisełki.

Zaloguj aby komentować

szmatławiec

co za szmatławiec z tej gazety i tego dziennikarzyny

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Spoczywaj w Pokoju Bracie....
Gdyby piłkarze wchodzili na boisko do muzyki jak np. bokserzy, to wiadomo jaki byłby je...
konieczne wzmocnienie napadu ofensywny pomocnik i przede wszystkim super napastnik i mi...
Wybijanie piłki z pola karnego na oślep, wprost do przeciwnika to nasza zmora. Raz tego...
Niepewna to jest gra, w srodku pola, wybijanie na pale do przodu na napstnika, dobrze z...
Bardzo cieszy zwycięstwo ake niepewne interwencje Madejskiego przy braku szczęścia mogł...
post:
Stroje
Upamiętnienie kurierów tatrzańskich.Najważniejsze że gra dobra.
Alez h…we te nowe stroje. Te białe koszulki wygladaja jak podkoszulki. I do tego czerwo...
Po kontuzji Hasica to nie jest ta.sama drużyna......STRATA HASICA TO STRATA 50 %wartośc...
Mnie się wydaje, że przy tak słabej ławce rezerwowych nadrzędnym celem było nie przegra...
To ma być kreatywność ???
To ma być kreatywność ???
Miało być tak pięknie a na razie jest słabiutko z taką grą to no ma co liczyć na jakieś...
Ale co Olafson robi 90 minut na boisku ???
CRAXA- parodia i żenada
Nie da się oglądać takiego grania Cracovii....z taką gra to zapomnieć o Pucharach........
Okazuje się, że Piła faulował przeciwnika uderzając podbródkiem w jego łokieć i tym sam...
Dzis nic o Rakim... jak wygląda jego sytuacja.Liczymy ,że w formie da nam dużo!
Comarch jako właściciel dawał do budżetu prawie 18 mln w ostatnim sezonie. Teraz pewnie...
post:
Drozdz out
Na razie to tylko Filip to dobry transfer,może częściowo Piła...reszta jeszcze nieiadom...
post:
Drozdz out
Na ten moment jedynie napastnik wydaje się realnym wzmocnieniem, reszta zawodników to n...
post:
Drozdz out
Naprawdę jesteś głupi takie transfery a ty ferment siejesz
Drozdz Out, zaczyna sie rozbior Cracovii, dobra mina do zlej gry,
Postawmy pierwszy ...UTRZYMAC SIE W LIDZE!! Wszystko wyżej to cieszmy się i małymi k...
post:
RAVAS OUT
Pewnie Madejski dostanie szansę w najbliższym meczu