Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Cracovia ma mieć łatwiej

GK: Cracovia ma mieć łatwiej

krakowska-times

Cracovia wybiera się na czwarty mecz wyjazdowy w tym sezonie, w niedzielę o godz. 16.45 gra we Wrocławiu ze Śląskiem.

Poprzednie trzy konfrontacje - w Wodzisławiu z Piastem, w Gdańsku z Lechią i w Chorzowie z Ruchem kończyły się identycznie - porażkami 0:2. Teraz ma być inaczej. - Będzie nam łatwiej - twierdzi trener Cracovii Stefan Majewski. - W meczach z beniaminkami to my byliśmy faworytami, teraz z pewnością należy za takiego uznać wrocławian.

Szkoleniowiec wcale nie sądzi, by "Pasy" nabawiły się kompleksu Śląska, choć przegrały z nim tej jesieni już dwa mecze - najpierw sparingowy, potem w Pucharze Ekstraklasy - oba u siebie po 0:1. - Na wyjeździe powinno się nam grać łatwiej - twierdzi Majewski. - Będzie okazja do kontry.

Cracovia jednak musi znacznie zmienić oblicze, w porównaniu do tego z ostatnich spotkań. Na obcych boiskach prawie w ogóle nie stwarzała sytuacji bramkowych - zresztą zerowe konto po stronie zysków świadczy o tym dobitnie.

Krakowianie po raz pierwszy w tym sezonie w lidze zagrają bez Arkadiusza Barana. Piłkarz, przeżywający ogromne kłopoty z kręgosłupem, wybiera się wreszcie na operację i będzie pauzować co najmniej miesiąc. To znacznie osłabia siłę drugiej linii. W tej chwili dwójka pewniaków to Paweł Nowak i Dariusz Kłus, ale w przypadku, gdyby któryś z nich nie mógł grać (kontuzje, kartki) robi się poważny problem. - Zawsze w środku pomocy może grać też Michał Karwan bądź Sławomir Szeliga - nie traci rezonu Stefan Majewski.

Tak naprawdę jednak, Karwan to środkowy... obrońca, a Szeliga, który nie przekonuje na skrzydle, nie wiadomo co potrafi w środku pola. Oprócz Barana, we Wrocławiu nie zobaczymy wspomnianego Szeligi oraz Milosevicia, Dudzica, nie wspominając już o Majorosie czy Kostrubale, kontuzjowanych od dawna.

Wciąż nie wiadomo, czy w kadrze meczowej znajdzie się Kamil Witkowski. Piłkarz trenuje z zespołem od 10 dni, ale o tym czy będzie mógł zagrać zadecyduje... lekarz. Wynik konsultacji będzie miał wpływ na to, czy Witkowski znajdzie się w autokarze razem z drużyną. - Kamil mógłby zagrać, ale nie przez pełne 90 minut i nie od pierwszej minuty - mówi szkoleniowiec. - Wszystko jednak zależeć będzie od lekarza.
Dzisiaj Cracovia jeszcze trenuje na własnych obiektach w samo południe, a potem obiera kurs na Wrocław.

Jaka jest recepta na to, by wreszcie coś przywieźć z wyjazdu? - Musimy przede wszystkim poprawić grę w defensywie - twierdzi Majewski. - Ostatnio tracimy za dużo bramek - w każdym meczu wyjazdowym po 2. Nie nastawiamy się na remis, bo grając tak, bardzo trudno o sukces.

W ciągu tygodnia - we wtorek "Pasy" rozegrały 120 minut w Łęcznej w meczu pucharowym, Śląsk zaś odpoczywał. Czy będzie to miało znaczenie w niedzielę? Trener twierdzi, że nie, bo zmieniony został mikrocykl treningowy, nie było wewnętrznej gry.

Jacek Żukowski - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Spoczywaj w Pokoju Bracie....
Gdyby piłkarze wchodzili na boisko do muzyki jak np. bokserzy, to wiadomo jaki byłby je...
konieczne wzmocnienie napadu ofensywny pomocnik i przede wszystkim super napastnik i mi...
Wybijanie piłki z pola karnego na oślep, wprost do przeciwnika to nasza zmora. Raz tego...
Niepewna to jest gra, w srodku pola, wybijanie na pale do przodu na napstnika, dobrze z...
Bardzo cieszy zwycięstwo ake niepewne interwencje Madejskiego przy braku szczęścia mogł...
post:
Stroje
Upamiętnienie kurierów tatrzańskich.Najważniejsze że gra dobra.
Alez h…we te nowe stroje. Te białe koszulki wygladaja jak podkoszulki. I do tego czerwo...
Po kontuzji Hasica to nie jest ta.sama drużyna......STRATA HASICA TO STRATA 50 %wartośc...
Mnie się wydaje, że przy tak słabej ławce rezerwowych nadrzędnym celem było nie przegra...
To ma być kreatywność ???
To ma być kreatywność ???
Miało być tak pięknie a na razie jest słabiutko z taką grą to no ma co liczyć na jakieś...
Ale co Olafson robi 90 minut na boisku ???
CRAXA- parodia i żenada
Nie da się oglądać takiego grania Cracovii....z taką gra to zapomnieć o Pucharach........
Okazuje się, że Piła faulował przeciwnika uderzając podbródkiem w jego łokieć i tym sam...
Dzis nic o Rakim... jak wygląda jego sytuacja.Liczymy ,że w formie da nam dużo!
Comarch jako właściciel dawał do budżetu prawie 18 mln w ostatnim sezonie. Teraz pewnie...
post:
Drozdz out
Na razie to tylko Filip to dobry transfer,może częściowo Piła...reszta jeszcze nieiadom...
post:
Drozdz out
Na ten moment jedynie napastnik wydaje się realnym wzmocnieniem, reszta zawodników to n...
post:
Drozdz out
Naprawdę jesteś głupi takie transfery a ty ferment siejesz
Drozdz Out, zaczyna sie rozbior Cracovii, dobra mina do zlej gry,
Postawmy pierwszy ...UTRZYMAC SIE W LIDZE!! Wszystko wyżej to cieszmy się i małymi k...
post:
RAVAS OUT
Pewnie Madejski dostanie szansę w najbliższym meczu