Terazpasy.pl / Publicystyka / Listy / Listy otwarte do Profesora Janusza Filipiaka

Listy otwarte do Profesora Janusza Filipiaka

List-otwarty-1-720

Podczas ostatnich meczów Cracovii z Lechem Poznań i Pogonią Szczecin kolportowane były ulotki zawierające m.in. Listy Otwarte do Prezesa MKS Cracovia SSA Profesora Janusza Filipiaka.
Spełniając prośbę Sygnatariuszy Listów publikujemy je poniżej.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

kurde nie mogę się zamknąć ! widać, ze wybory się zbliżają bo...

... na liści widzę nazwiska które pojawiały się blisko Cracovii by zaistnieć w polityce. i co taki jeden z drugim poza pierdoleniem chłodnych kawałków zrobił?? Do żłoba znowu chcą?
Nie chcę wchodzić w konkrety ale jak wygooglowałem to sobie te gęby przypomniałem, bo z Cracovia jestem od 1983r. i tak jak jeden z kolegów byłem w tej 300 osobowej grupie i mam w dupie tych z mojego pokolenia co nie chodzą na mecze. jeszcze odniosę się do waszych wpisów o GTS-ie. Dla mnie to zawsze będzie Zomowska banda i nie rozumiem jak takiemu "klubowi" można w ogóle kibicować. Teraz są już inne czasy, inni ludzie chodzą na mecze ale tak mi się wydaje, że przez te całe lata zomowska banda która po obaleniu ustroju zajęła się ciemnymi interesami robiła i robi dalej dobry PR bo specjalistów w MO od manipulacji było bez liku. Jakoś nad Polonią warszawa, degradowanym ŁKs-em czy też Ruchem itd w mediach nie było żadnego lamentu. A tu kurwa co się nie włączy to nad psiarnią lamenty. No ale trudno. takie tam refleksje nachodzą.

Zaloguj aby komentować

cehtan i inni jedno pytanie

A tak na marginesie to dzięki komu jeszcze istniejemy i znaleźliśmy się w ekstraklasie.
dziękuje nie mam więcej pytań.

Zaloguj aby komentować

Listy do prezesa Filipiaka

Żal mi tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Widzę też, że szorowanie dna tabeli niemal co sezon pasuje każdemu z bywających na tej stronie i podejście "miłościwie nam panującego zarządu" do pracowników, piłkarzy i dzieciaków z akademii jest Wam obojętne. Każdy szanujący się kibic chce w klubie normalności i grania o najwyższe cele. Teraz Filipiak zasłania się budową ośrodka w Rącznej kosztem zmian (stworzenie pionu sportowego, walki o najwyższe cele, przyciągania ludzi na stadion), które powinny istnieć w profesjonalnym klubie, a których od 15 lat nie widać.

Zanim więc zaczniecie wypisywać totalne bzdury pokroju "jeszcze zostaje kasa co boli pseudo kibiców i pseudo biznesmenów bo im pewnie nie zostaje więc myślą jak tą kasę wyrwać Filipiakowi bo przecież Polak jest zazdrosny i zawistny tak w kraju jak i przede wszystkim za granicą" to radziłbym przeanalizować sobie jak klub funkcjonował przez ostatnie 15 lat, jak jest zarządzany i co ważniejsze - przeczytać listy jakie zostały opublikowane w "Głosie Kibola" nawet kilka razy.

Sehtan

1. Ogólnie o proteście pisałem, całościowo. I większość ludzi ten protest tak odbiera, że protestuje grupa kibiców, a nie, że jedna grupa protestuje na stadionie, a druga grupa protestuje w liście. Ja za to nie widzę by w listach ktoś oprócz krytyki zarządu skrytykował formę protestu na trybunach i właśnie chodzi mi o te wyzwiska. Bo jakby było krytykujemy Filipiaka, zarząd, ale nie popieramy wyzwisk to ok. A tu cisza, więc widocznie ten protest na trybunach jest OK i wygląda to na protest pewnej jednej grupy, a nie dwóch grup.

2. Tok myślenia niczym w PZPN. Klub sprzedał bilety tym co zrobili burdy, więc ukarać klub, bo to wina tych co im sprzedali bilety, a nie tych co robili zadymę. Nie rozumiem za bardzo dlaczego porażka zarządu, jak rolą klubu było tylko rozdawanie wejściówek na prośbę fundacji tym co się zgłoszą do klubu po nie i spełnią kryteria. Jakoś kibice GTS sprowadzili więcej dzieci, a Stowrzyszenie Cracovii tylko oferowało pomoc. W czym pomoc oferowali w rozklejeniu plakatów na mieście, że można się po darmowej wejściówki zgłaszać na derby? To na drukowanie "Głosu Kibola" ich stać, a na zaproszenie tych szkół co są za Cracovią ich stać nie było? Idea tego pomysłu, tej fundacji była taka, że może przyjść każdy, niezależnie za kim jest, bez podziałów itd. Klub nie mógł selekcji widowni robić, jak sugerowało Stowarzyszenie, bo by w mediach była jeszcze większa afera niż była za ten doping z mp3. To właśnie Stowrzyszenie Cracovii mogło zaprosić te szkoły o których mówili, rola klubu jedynie była taka by powiadomić o tej możliwości w mediach i plakatach, a nie robić selekcji widowni, z tych szkół wpuszczamy, a z innych nie by nie było więcej za GTS-em. Były plakaty, gdzie zapraszano wszystkie dzieci niezależnie za kim są. Kibice GTS-u dali radę sprowadzić dzieci na stadion, a nasi dali dupy i oczywiście "winny zarząd" nie my... Morze winą zarządu jest też, że co mecz jest śpiewane WTSK? Jakby nie można było śpiewać to tylko na derbach, czy na meczach sprzymierzeńców GTS. Tylko na każdym meczu nie wiem po co. I jakoś nikomu nie przeszkadza, że się z nas śmieje cała Polska przez to. Bo często takie argumenty padają jak coś się stanie negatywnego "śmieje się z nasz cała Polska"...

3. Jest przywołanie narracji ŁKS-u w liście, że "raz utrzymaliśmy się przy "zielonym stoliku"... Wszyscy z ŁKS-u wtedy powtarzali o utrzyamaniu przy "zielonym stoliku" jak mantrę. Teraz to pojawia się w liście, tyle, że tym razem nie kibiców czy działaczy ŁKS-u tylko liście kibiców Cracovii. A prawda jest taka, że ŁKS nie złożył w terminie wszystkich dokumentów, a potem nagle zostali niby wyrąbani przy "zielonym stoliku". I teraz ta narracja jest w tym liście poprzez cytowany przeze mnie fragment. Jakby było napisane "raz utrzymaliśmy się cudem, dzięki braku licencji ŁKS" to OK, ale tu jest identyczne stwierdzenie i sugestia jak robili to kibice i działacze ŁKS, ze przy "zielonym stoliku", przecież to określenie w tamtej sytuacji, jak i ogólnie w wielu określeniach ma negatywny wydźwięk. Często się kojarzy z jakąś nieczystą gierką, przekrętem i układem białych kołnierzyków ludzi którzy mają jakąś władzę itp. A patrząc na ostatnią historię z GTS, to oni bez sponsora mieli budżet większy niż my, tyle, że to był budżet wirtulany, bo miało 30 mln wpłynąć z transferów, a wpłynęły 2. Wydawali kasę jakby mieli te 30 mln, a nie mieli. Wcześniej ich hiszpański dyrektor sportowy po podpisywał kontraktów z zawodnikami na kwotę dwa razy wyższą niż dysponowali. Na podobnej zasadzie działał ŁKS. Więc jakby tak zrobił Filipiak i wziął pożyczkę 50 mln zbudował drużynę walczącą z Legią o Mistrzostwo, a potem po sezonie się ewakuował z Cracovii zostawiając dług to by to było według ciebie dobre zarządzanie?

4. Miejsce 14 zajęliśmy 3 razy, 2 razy 4, dwa razy 9, raz 5, raz 7, raz 8, raz 12, raz 15 i raz 16. Czyli jakbyśmy zajęli np. w tym sezonie 3 raz 4 lub 9 miejsce to nasze ulubione miejsce to by będzie wtedy 4 lub 9 a nie 14? To jak ciebie i tych co się podpisali pod listem oraz tych protestujących Cracovia pod rządami Filipiaka nie zadowala to znajdźcie kogoś kto kupi klub od Filipiaka i da ze 100 mln na sezon to będziemy grać o Mistrza co sezon. Wtedy wszyscy będą wam dziękować. A tak to i tak Filipiak może zrobić co chce, bo wiadomo, że w polskich klubach decydujący głos zawsze ma właściciel. Nawet jakby Filipiak nie był prezesem tylko ktoś inny to i tak by on odpowiadał przed Filipiakiem i ten by go zawsze mógł zwolnić. Generalnie by była sytuacja jak było wiele razy, jak drużynie dobrze szło to wszyscy chwalili trenerów i to były ich zasługi, jak szło źle to od razu wina Filipiaka, bo nie dał dużej kasy na transfery, bo na pewno się wtrąca w skład itd. Jakby prezesem był ktoś zatrudniony to by było to samo, jakby szło dobrze to prezes i trener super, zrobili transfery dobre itd. Jakby szło źle to Filipiak nie dał kasy prezesowi na transfery, pewnie mówi prezesowi co m robić, a ten naciska na trenera itd.

5. Jest też gadka zawsze, że Filipiak nie ma wizji. A właśnie ta budowa na Cichym Kąciku i w Rącznej pokazują, że wizja jest. Wdaje mi się, że Filipiak wie, że jeśli chodzi o budżet to możemy być jedynie średniakiem, bo on nie może dać nie wiadomo ile. Więc pójdziemy bardziej w szkolenie młodych zawodników. A żeby to robić potrzebna jest baza z prawdziwego zdarzenia.

6. Porównanie sytuacji Cracovii, z sytuacją polityczną, że jak było kiedyś gorzej za PRL-u to teraz obojętnie kto rządzi z jakimi skutkami jest OK moim zdaniem nie trafiona. Politycy rządzą krajem w 100% za kasę obywateli, czyli podatków, budżet kraju jest też z podatków przede wszystkim. Filipiak nie rządzi Cracovią ze składek kibiców jednak, kasa z biletów to jest malutka część budżetu. Jak tyle ponoć tysięcy nie przychodzi na mecze, bo Filipiak źle rządzi, jest marazm itd. To niech te osoby założą stowarzyszenie, coś jak Grupa 100, gdzie każdy członek będzie wpłacał miesięcznie średnio 100 zł. Przy 5 tyś członków za rok będą wpływy na poziomie 6 mln, przy 10 tyś, 12 mln rocznie. Zbierać kasę przez 10 lat, odkupić udziały od Miasta dokapitalizować spółkę przejąć większość akcji i niech reprezentacja tego stowarzyszenia rządzi klubem.
Zresztą Filipiaka na inwestowanie w klub namówili kibice. Więc, można by powiedzieć, że przez nich jest teraz "marazm", jakby Filipiaka nie namówili to by go w Cracovii nie było i pewnie byśmy grali o najwyższe cele, ale wątpię by w ekstraklasie...

...

I oczywiście tam, gdzie napisałem w pewnym momencie "morze", miało być "może".

Zaloguj aby komentować

ςehtan

Jeszcze do punktu 2. Idąc twym tokiem myślenia to debilny pomysł kogoś z klubu z puszczeniem dopingu z mp3 wynikał z tego, że ja czy Ty i kilkanaście tysięcy kibiców nie mogło przyjść na derby, bo te były grane bez publiczności, bo za karę zamknięto stadion. Jakby stadionu nie zamknięto to by nie było tematu "derbów z klasą". A kogo wina, że zamknięto stadion i nie mogliśmy iść na derby, a np. nauczyciel wiślak, mógł zabrać gówniarzy za GTS-em i oni mogli oglądać ten mecz? Chodzi mi o tego co później się żalił na twitterze jak to ponoć steward na stadionie poprosił ich by nie dopingować GTS-u i przy okazji pisał, że Cracovia to "śmieszny klubik" i był cytowany przez dziennikarzy. Co tez moim zdaniem było skandalem, że takiego nauczyciela, który na swoim koncie TT piszę, że jest wiślakiem, a o przeciwniku "śmieszny klubik" dziennikarze cytowali. Ogólnie ja bym chętnie usłyszał co ma do powiedzenia Dariusz Mróz, który działa w tej fundacji, która poprosiła o "derby z klasą", a jak piszę Jacek100 to ten sam Dariusz Mróz, który był jedną z głównych postaci Grupy 100 i wiceprezesem klubu, gdy Paweł Misior był prezesem. Czy np. Cracovia mogła np. zamiast ogłaszać w mediach i plakatach na mieście, że każdy może odebrać te wejściówki z każdej szkoły czy placówki jak dom dziecka itp. można było tylko zaprosić wybrane szkoły jak to sugerowało stowarzyszenie. Bo moim zdaniem jakby sami w klubie na coś takiego wpadli to by można było jak uważają w stowarzyszeniu zaprosić tylko wybrane szkoły, ale jak już ta fundacja była jakby współorganizatorem to już tak zrobić nie można było, czyli robić selekcji, klub jedynie mógł ogłosić to w mediach, że każda grupa z opiekunem pedagogiem z każdej szkoły itp. może się zgłosić po darmowe wejściówki do klubu i je otrzyma po spełnieniu odpowiednich kryteriów, wiek dzieci w grupie itp.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Tak. Darek Mróz to jeden i ten sam człowiek. Jeden z założycieli grupy 100. Teraz zajmuje się fundacją. To właśnie Darek wraz z Pawłem Misiorem zaprosili Comarch do sponsorowania Cracovii. Filipiak stał się ulubieńcem kibiców. Noszony na rękach postanowił przejąć klub i wyrzucił Pawła Misiora i Darka Mroza. itd...

Zaloguj aby komentować

ZET

Wiem jak funkcjonował klub wcześniej. Informacji też wiele można znaleźć jak funkcjonował po interwencji Grupy 100 oraz po przejęciu go przez Filipiaka. Mi osobiście nie odpowiada marazm jaki w klubie jest od 15 lat i puste trybuny. Stadion nie jest pusty dlatego, że mecze są w TV albo w piątki czy poniedziałki jak twierdzi prezes. Jest pusty bo Pasy grają padakę - sezon za Zielińskiego gdy walczyliśmy o pudło, tam na każdym meczu był niemal pełny stadion.

Ciebie może aktualna sytuacja klubu... czy też to co dzieje się od 15 lat satysfakcjonować ale to równie dobrze można powiedzieć, że po upadku PRL'u w kraju i tak jest lepiej, więc po co się spinać o to kto rządzi i chodzić na wybory, skoro gorzej niż wtedy nie będzie :)

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

1. Nie widzę by w liście wyzywano Filipiaka. Wszystkie punkty są sformułowane w taki sposób aby nikogo nie obrażać.

2. Sytuacja podczas derbów to porażka zarządu. Stowarzyszenie wyraziło chęć pomocy by zapraszać dzieciaki ze szkół, gdzie kibicuje się Cracovii lecz zarząd nie chciał żadnej pomocy i wyszło jak wyszło, gdzie w konsekwencji doszło do puszczenia dopingu z mp3.

3. Nie ma tam też przyjmowania narracji ŁKS'u. Sportowo byliśmy słabsi i zajęliśmy miejsce spadkowe. Chodzi bardziej o fakt, że byliśmy niżej nawet od klubu, który był nieudolnie zarządzany, zadłużony i nie dostał licencji :)

4. Miejsce 14 pisane jest prześmiewczo - wiadomo, że zajmowaliśmy różne miejsca lecz tylko dwa razy w ciągu tych 15 lat zajęliśmy miejsce 4 celebrując je kompromitacją w Pucharach. Mnie "przeciętność" nie zadowala zupełnie i nic nie stoi na przeszkodzie (poza filozofią zarządzania klubem jak korpo) by walczyć w każdym sezonie o najwyższe cele.

Zaloguj aby komentować

Sehtan

Wiadomo, że Filipiak czy zarząd nie prowadzi klubu najlepiej jakby można. Ale forma tych protestów, jakieś wyzywanie Filipiaka i ogólnie kilka tez zawartych w tym liście nie powinno się pojawić i trochę też manipulacji moim zdaniem. Trochę to tak wygląda, ze ktoś chce jakiejś wojny z Filipiakiem. Np. w liście oskarża się zarząd, że na derbach więcej dzieci kibicowało przeciwnikom. Fakt jest, że puszczenie dopingu z mp3 to była żenada i nie rozumiem dlaczego ktoś wpadł na taki pomysł, przecież wiadomo było, że będzie z tego afera, bo większość dziennikarzy jest nawet za GTS. Jak już większość im kibicowało to trzeba było przełknąć tą gorzką pigułkę i cicho siedzieć, a nie dolewać jeszcze oliwy do ognia by była afera w mediach. Ale twierdzenia i stowarzyszenia i teraz w tych listach, że to wina zarządu, że była większość za przeciwnikami to śmiech jak dla mnie. Bo fundacja, która poprosiła klub i klub jedynie dał taką możliwość i mogła się zgłaszać każda szkoła, kto chce. Fakt jest taki kibice przeciwników się zmobilizowali, a nasi nie. Pamiętam jak kibice ze stowarzyszenia mili wywiad na weszlo.com i oni tam mówili, że klubowi oferowali pomoc, bo wiedzieli w jakich szkołach za kim są. Sugerowali by zaprosić tylko trzeba było te szkoły, gdzie większość jest za Cracovią. Ludzie się z tego śmiali tam w komentarzach pod tym wywiadzie. Jakby tak zrobiono to też by media z tego zrobiły aferę, bo idea tej fundacji, która o organizację klub poprosiła właśnie miała być taka jak było, że każdy się może zgłosić z każdej szkoły obojętnie za kim jest. I wychodzi na to, że ani stowarzyszenie Cracovii, które protestuje nic nie zrobiło, nie zorganizowało publiczności z tych szkół co wiedzieli, ze tam są za Cracovią, ani ci kibice co pisali i podpisali się pod tym listem, pewnie jak piszą nic nie zrobili zostali w domach obrażeni, a potem winny Filipiak nagle. Zresztą z ramienia tej fundacji z klubem to załatwiał Dariusz Mróz i teraz nie wiem czy to jest zbieżność imienia i nazwiska czy to ten sam Dariusz Mróz co był kiedyś jednym z założycieli Grupy 100, nawet jej szefem i wiceprezesem klubu? Nie wiem tego, ale jak tak to byłby jeszcze ciekawiej. Też nie wiem po co w tym liście pisanie jak to się raz utrzymaliśmy przy zielonym stoliku. To jest przyjmowanie narracji ŁKS-u wtedy i sugerowanie, że był jakiś przekręt, a prawda jest taka, że ŁKS był sam sobie winny i winni byli nieudolni ich działacze. Choć wtedy pisałem, że ten list naszego zarządu i Arki był bezsensowny i głupi, trzeba było siedzieć cicho i czekać co będzie, a nie listy pisać.
Następna sprawa to te pisanie o naszym ulubionym miejscu 14, że gramy wiecznie o utrzymanie itd. Za prezesury Filipiaka na 14 sezonów jego prezesury, teraz trwa 15, 7 razy zajmowaliśmy miejsca jednocyfrowe (2x 4, 5, 7, 8 i 2x9), w ostatnich 5 latach (4, 2x9 i 2x14), więc nie rozumiem tej gadki o naszym ulubionym miejscu 14. Zresztą we wspomnianym wywiadzie na weszlo.com kibice ze stowarzyszenia sugerowali, że klub robi specjalnie byśmy grali w drugiej 8, bo się to kalkuluje klubowi bardziej, bo ponoć jest tai system premiowania, że zawodnicy dostają w sezonie zasadniczym tylko pół premii za zwycięstwa, a drugie pół jest zamrażane i jak drużyna wejdzie do pierwszej 8 to ostają te zamrożone pensje, a jak nie to nie. I według tych gości ze stowarzyszenia klub robi specjalnie byśmy grali w drugiej 8, bo wtedy nie wypłaca tej drugiej połowy premii i gra w drugiej 8 jest w ich interesie. Tylko mnie zastanawia jak ci geniusze by wytłumaczyli, jak niby klub to robi, że piłkarze się nie starają grać w pierwszej 8 i tracą na tym finansowo, bo przecież jak nie wchodzą do pierwszej 8 to nie dostają tej drugiej połowy zamrożonych premii z całego sezonu, ani oni, ani sztab trenerski. Może i klubowi się to opłaca, ale jak jest taki system premiowania to zawodnikom i trenerom już się to nie opłaca, im się opłaca grać w pierwszej 8, a nie drugiej.

Zaloguj aby komentować

A ja radzę tobie

Przeanalizować jak Cracovia funkcjonowała przez poprzednie 15 lat i dodam jeszcze do tych 15 poprzednie 40 lat, analizuj i porównuj!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

co niektórym sie chyba w głowach poprzewracało

Śiwetnie to, co chciałem napisać ujęła Caryca. Szlag trafia na ta całą nagonkę na własciciela klubu. Wiadomo, znajdą się rzeczy które mozna poprawić. Np. Mourinho jest obecnie wolny no i mafia co to z pewnego klubu wychodzi (?) .... A powaznie mówiąc niechetnie włączam się w ten temat, bo tylko by paru osobom, które wydawać by się mogło dobrze zyczyły Cracovii, nalezało bluzgi spuścić i tyle. Wstydu nie macie!! No ale jest niby wolność słowa, więc kazdy moze listy pisać jak i sie z nimi nie zgadzać!

Zaloguj aby komentować

"Ludzie listy piszą..."

W jakim kryzysie znajduje się Cracovia skoro jest to jeden z czterech zespołów najdłużej utrzymujących się w najwyższej lidze? O jakich fatalnych wynikach jest mowa, skoro w ostatnich ośmiu kolejkach Cracovia nie przegrała meczu i podliczając ostatnie osiem kolejek ustępuje tylko legii. W poprzednich latach wyliczając średnią Cracovia jest średniakiem w lidze. Pustawe trybuny służą Cracovii, lepszy i bardziej kulturalny doping. Na jaki sukces Panowie liczą. Prosimy o konkrety, skoro Panów nie zadawala granie w Ekstraklasie? Kaszanka się marzy? Na to nie stać obecnie żadnego polskiego klubu. Panowie są znużeni i zmęczeni kibicowaniem Cracovii to proszę sobie wybrać inny klub. Ja nie jestem zmęczona, a każdy kolejny mecz to wielkie święto. Co z was za kibice, jeśli nie macie wiary we własny klub? To czego wymagać od piłkarzy, skoro kibice nie mają wiary w poczynania własnego klubu.
Co to za kibice, którzy nie chodzą na mecze swojego, rzekomo, ulubionego klubu i jeszcze się do tego przyznają? Skoro nie chodzicie na mecze i nie dopingujecie swojej drużyny to mierni z was kibice. Czy Cracovia chce takich kibiców?
I jeszcze ten płacz o ostatnie derby? Bo to wina klubu, prezesa i zarządu? BZDURA! Zarząd zrobił rzecz fantastyczną zaprosił dzieci. Jedynym błędem było puszczenie dopingu z płyty. Ja na miejscu zarządu zostawiłabym dopingujące dzieci i niech sobie krzyczą dla wisły. Po meczu, na ewentualne pytania dziennikarzy, odpowiedziałabym "Niestety, ale mamy kibiców, którzy nie umieją się zorganizować. Kibice rywala są bardziej zorganizowani" Dlaczego Panowie nie zorganizowali wyjścia dzieci na stadion? A tak, zapomniałam, panowie na mecze nie chodzą.

Tak Caryco Cracovia jest w kryzysie od wielu lat!

Moze zyjemy na innym swiecie albo mamy inne cele w zyciu, bo ja zawsze czy w zyciu osobistym czy zawodowym staram siegac o najwyzsze cele. Cracovia od 15 lat gra o utrzymanie, tylko 2-3 krotnie zajęła w miarę wysokie miejsce w lidze - 4 (śmiech),albo w końcówce sezonu zaczyna wygrywać odbijając się na koniec ze strefy spadkowej - tu przynajmniej zaczynaja sie emocje - spadniemy czy tez nie. Zasługi Profesora Filipiaka są dla Cracovii duze i nikt temu nie moze zaprzeczyc, ale nie mozna zaprzeczyc jednoczesnie, ze ten klub jest bardzo zle zarzadzany - bez ambicji, bez polotu, o takie utrzymanie w srodkowej tabeli, tylko zeby nie spasc. Ten klub powinien co roku grac minimum o mistrzostwo Polski, a nie było od 2003 roku ani jednego sezonu w którym Cracovia podjęłaby walkę o mistrzostwo, ba nawet o wicemistrzostwo. I nie zmieni się to przez najblizsze 20 lat przy takim podejsciu. Moze niektorzy przyzwyczaili sie do naszej żydowskiej niedoli przez lata komunizmu, ale dla mnie Cracovia jest zbyt wielkim klubem żeby szargać jej dobre imię o bytność w maraźmie. Rozumiem,że przez pierwsze 2,3 lata mozna bylo poswiecic na przyswojenie z liga, ale nie 15 lat. Teraz juz nawet hokej siada, choc tutaj przez ten czas z druzyna seniorow nie mozna bylo miec nic do zarzucenia. Pare dni temu czesc kibicow porownywala Cracovie do Wisly, jak my mamy stabilna sytuacje a jaka Wisla. I co? Koniec z koncem okazalo, ze sobie poradzili i znow beda grali o mistrzostwa (i prosze nie pisz debilnych zdan, typu idz w takim razie na Wisle)- i pomimo, ze klubem rzadza kibole, Miski i inne prostaki. A czemu znow Wisla wyjdzie lepiej od Cracovii....jedna prosta odpowiedz, bo stawiaja na najwyzsze cele, a nie marazm jak na Pasach. Ponadto dla Profesora Filipiaka to jest dobry biznes i nie ma co z niego robic meczennika. Rocznie wydaje 10 mln zl na Cracovie, a specjalisci obliczaja ze uzyskuje na reklamie na Cracovii ok. 20 mln zl rocznie(prasa, tv, marka). Jezeli uwazasz, ze Cracovia powinna być wiecznym sredniakiem lub walczyc wkolko o utrzymanie to proponuje chodzic dla relaksu na hokej dziewczat (nie obrazajac naszych hokeistek, wiadomo jak jest).

Zaloguj aby komentować

caryca

popieram w 100%

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

cracovio

szczekanie motłochu na nic prawdziwi kibice są z tobą panie profesorze i panie renerze "sto lat"i do przodu cracovia pany nie przejmować się kibolami gonić t jak najdalej od naszej cracovii bo jeszcze nam szkody narobią

Zaloguj aby komentować

Do listo pisaczy i do tych co się pod nim podpisali

Stuknijcie w czółko i wytłumaczcie mi o co wam chodzi?

Zaloguj aby komentować

Zastanawiałem się

po przeczytaniu tych listów co ja bym zrobił będąc właścicielem klubu. Czyli tak- jestem na miejscu Filipiaka mam klub łożę na ten klub całą kasę ta kasa wystarcza na prosperowanie klubu, raz lepiej raz gorzej ale wystarcza ( udowodnił to Michał Trela w swoim artykule) jeszcze zostaje kasa co boli pseudo kibiców i pseudo biznesmenów bo im pewnie nie zostaje więc myślą jak tą kasę wyrwać Filipiakowi bo przecież Polak jest zazdrosny i zawistny tak w kraju jak i przede wszystkim za granicą. (sąsiad nie może mieć więcej jak ja) i piszą głupie listy. Kraj jest podzielony to dlaczego by nie podzielić kibiców Cracovii? zawsze jakieś tępaki pójdą za nami - tak sobie myślą autorzy listu- Ale do rzeczy co ja bym zrobił- Mam doświadczenie z innych klubów podam krótko Lech,Śląsk, Lechia,Wisła i kilka innych klubów ale na razie weźmy pod lupę te wymienione. Lech- jest bogaty właściciel zrobił dokładnie tak jak chcą autorzy listu i co? i Lech ma tylko sześc punktów więcej jak Cracovia "podobno fatalnie zarządzana" ile to sukcesów ma ten Lech? ile razy zaszedł daleko w pucharach?. Następnie Śląsk- Co dzieje się w Śląsku, ciągła zmiana trenerów prezesów, wice prezesów i całego zarządu a Śląsk dołuje, Ci ludzie wydają nie swoje pieniądze zadłużając klub i dojąc dla siebie, miasto nie może nadążyć łożyć na klub a efektów 0. Lechia- Co osiągnęła Lechia sponsor bogaty, klub prowadzony właśnie w opisany w liście sposób długi się nawarstwiają, mieli już odebrany punkt za długi, nigdy nie grali w pucharach w zeszłym roku bronili się przed spadkiem dwa lata temu przegrali rywalizację o puchary właśnie z Cracovią. Teraz owszem są na pierwszym miejscu ale gra ich jest taka że zęby bolą pokazał to mecz choćby z nami a i wczorajszy z Miedzią obydwie drużyny z drugiej połowy tabeli niby te zdecydowanie gorsze a ratuje Lechię w tych meczach jeden człowiek Kuciak, a czy wiecie ile kosztuje utrzymanie tych pseudo prezesów i wice prezesów?, czy wiecie na ile wystrzygą właściciela? a że strzygą to jest pewne wielu się o tym przekonało, udowodnił to Wojciechowski na ile go strzygli przykład- nie pamiętam już nazwiska piłkarza działacze chcieli go sprowadzić i podali Wojciechowskiemu za jaką kasę Wojciechowski się wkurwił i przystąpił do negocjacji sam. Efekt był taki że kupił piłkarza za 1ml. 200 tys. a oni mu powiedzieli że będzie kosztował 5- słownie pięć milionów więcej (było to głośne jest do sprawdzenia) dlatego na koniec Wisła i Cupiał Klub był dokładnie tak zarządzany jak wy listo pisarze chcecie i co? i do czego to doprowadziło Wisłę?. Prezesi ciągle się zmieniali zarząd i rada nadzorcza też. Cupiał im nie wierzył i tak sam o wszystkim decydował z tą tylko różnicą że go strzygli na każdym transferze. Wiedział to i jak już go wystrzygli to dopiero wpadł na pomysł żeby przy rozmowach mieć swojego człowieka zaufanego któremu wierzył, on przy transferach nie zabierał głosu ale miał za zadanie być i słuchać. Niestety było to już za późno jak klub był tak zadłużony że banki kazały mu się Wisły pozbyć. Ja będąc właścicielem mając takie naoczne doświadczenia zgodziłbym się na powtórkę z historii? nigdy w życiu! Prezes z zewnątrz brałby dużą kasę na pewno największą w klubie czyli w setkach tysięcy miesięcznie wiceprezesi i zarząd niewiele mniej a była by to i tak fikcja bo i tak o wszystkim decyduje zawsze właściciel. Czyli wydatek roczny dodatkowy kilku milionów rocznie (bo przecież domagacie się pełnego profesjonalizmu to i wydatki musiały by być duże) plus to co by Filipiaka wystrzygli i co i za parę lat powtórka z Wisły! Tego chcecie? a może wam właśnie na tym zależy? Piszecie że tak funkcjonują kluby za granicą tylko nie zadaliście sobie pytania jak wielkie i bogate są te kluby? gdzie polskim klubom do tych bogatych z zachodu. Polskie kluby muszą liczyć każdą złotówkę. Takie są realia Następca na prezesa już jest podpisał się pod tym listem, nie ważne że będzie to 4-ta liga byle to ja bym był prezesem! Mniemam że tak sobie właśnie teraz myśli! JEDYNE CO BYM ZMIENIŁ BĘDĄC NA MIEJSCU FILIPIAKA TO ZAŁOŻYŁ SKAUTING Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. Na pewno nie byłby on droższy od nietrafionych transferów. Takie jest moje zdanie jestem kibicem Cracovii od prawie niemowlęcia to jest więcej jak połowa istnienia Cracovii, przeżyłem z Cracovią niemal wszystko i naprawdę zależy mi na jej bycie i sukcesach podejrzewam ze bardziej niż tym list-pisarzom. Ale też sam próbuję logicznie myśleć i wiem że pewne błędy są, trzeba je eliminować ale z głową. Radzę to przemyśleć innym kibicom zanim coś namieszają!

cracovipasy1

Korona Kielce dużo wyżej co roku?! Najlepsze ich miejsce to chyba 5 w historii klubu. Górniak Zabrze wyżej co roku? W tych 14 sezonach co prezesem jest Filipiak (15 trwa), Górnik był raz 4 w tamtym sezonie, a tak to 2 razy leciał z ligi (nawet z Kasperczakiem, gdy mieli kasę od Allianz i nakupili "gwiazd"), zliczyłem ich średnią miejsc z ekstraklasy z tych sezonów w tym czasie i naszą, ich średnie miejsce miejsce w ekstraklasie od sezonu 2004/2005 to 9,9, a nasze z tego samego czasu 10,07. Wiadomo, że czasem się komuś zdarza jak Arce wygrać PP czy Zawiszy, ktoś ma dobry sezon i zajmuje 2, 3 miejsce jak kiedyś Bełchatów, Ruch czy Piast. Zdarzają się też takie cuda jak Mistrzostow Śląska, ale znów często to jakoś się nie zdarza to chyba wszystkie przypadki niespodziewanych sukcesów na przełomie 15 lat, czyli raptem 6. My znów nie mamy jakiegoś super budżetu, taka prawda, od takiej Legii czy Lecha dzieli nas przepaść, nawet GTS miał wyższy ostatnio, tyle, że wirtualny i z pożyczek, a np. ich hiszpański dyrektor sportowy zrobił transferów i podpisał kontraktów na 2 razy więcej niż było w kasie.
I dobrze, że buduję się na Cichym Kąciku i w Rącznej. Widać, że Filipiak choć wiele razy zmieniał koncepcję jeśli chodzi o transfery, że raz samych młodych, raz zagranicznych itd., ogólnie po wielu różnych próbach wybrał jedną, o której mówił już dawno temu mówił i był za to wyśmiewany, czyli ci piłkarze netto. A, żeby wychowywać i trenować młodych zawodników, to trzeba mieć bazę. Te inwestycje Filipiaka sprawią to, że można będzie szkolić młodych zawodników i nam IV liga nigdy nie będzie grozić, bo klub będzie czerpał zyski z tych inwestycji i nawet jakby Filipiak kiedyś wycofał się z Cracovii to te różne obiekty będzie można np. wynajmować i klub będzie miał kasę nawet bez sponsora na I czy II ligę.
Prawdziwego skautingu jak w dobrych ligach to nie ma w Polsce nikt, taka prawda. Są tylko lepsze czy gorsze namiastki skautingu. U kogoś to są 2-3 osoby, a u kogoś 6-7. Zresztą skauci w Polsce też się dość często mylą, trenerzy się nie mylą, a co dopiero skauci. Nawet nie wiem czy u nas są profesjonalni ludzie do tego. Zazwyczaj się bierze jakiś byłych zawodników lub trenerów, których już nikt nie chce. I ta to wygląda w Polsce.
Trudno powiedzieć czy Filipiak się zna na piłce czy nie zna. Ale jakby posłuchał większości tych co się ponoć znają na piłce i wypieprzył Probierza jak mieliśmy 3 punkty to pewnie powtórzyła by się sytuacja jaka miała miejsce, gdy zwolniono Majewskiego. Też wtedy większość mówiła i pisała, że trzeba zwolnić będzie lepiej. Nikt wtedy nie patrzył, że rok wcześniej tak było i skończyliśmy na 7 miejscu. I teraz była ta sama sytuacja i na szczęście Filipiak się presji nie ugiął i w ostatnich 9 meczach jest 17 punktów. Mam nadzieję, że na wiosnę w tych 10 meczach przed podziałem zdobędziemy też około tyle i będzie pierwsza 8, a potem różnie może być.

Zaloguj aby komentować

do zet

do zet
CO mamy- trybuny puste 3k, wypowiedzi JF durne, wynikow sportowych zero,
Biadolenie, najpier JF mowil ze, brak stadionu, bedzie stadion beda wyniki, stadion powstal wynikow brak.
mamy stadion, to JF budujemy Cichy Kacik,
teraz Raczna , pracujemy i co mamy dla kibica nic, chyba ze walka co roku o utrzymanie.
napisz o Koronie,- bez kasy , wyniki duzo wyzej co roku,
Arka, Puchar Polski,
Gornik bez kasy - co roku wyzej w Tabeli,(teraz gorzej).
Tak jak Pisze Pasiasty Dla kibica licza sie mistrzostwa lub walka o jak najwyzsze cele, lub ladna gra dla oka,( ladna pilka stawowego)
wole przegrane mecze np z LECHEM stawowego ( 4 slupki lub poprzeczki bojlevica) od wymeczonych zwyciestw i gowna ktore nam sie teraz oferuje.
dla nas bez roznicy czy bedzie 14 czy 6 miejsce, licza sie tylko pieniadze.
Wolalbym przezyc chociaz 1 zdobyte mistrzostwo i moze pozniej powrot nawet od 4 ligi, niz 20 lat w ekstraklasie, byc chlopcem do bicia.
tutaj nikomu w klubie nie zalezy na wynikach tylko na kasie.
Najlepsza droga to prawdziwy Skauting, trenowanie,
Prezes niech zajmie sie kasa, trenowaniem , Skautingiem, ktos kto ma pojecie,
niestety, jestem pewien ze JF, nawet pilki kopnac nie umie, bez obrazy to mol ksiazkowy.
na Pilce sie nie zna, dlatego sa wyniki jakie sa.
Jest Ch... ale stabilnie.
dla wszystkich
Wesolych Swiat,


Zaloguj aby komentować

???

ZET.....troche mało to logiczne co piszesz.... Lechia prowadzi z przewagą w lidze..Cracovia prowadziła w lidze przez ostatnie 15 lat bodajże raz jak pamiętam - po pierwszej kolejce.....
Lech - gra regularnie w pucharach, bywało że z sukcesami.
Pod względem organizacji nasz klub to totalna porażka i to nie jest przypadek ze przez 15 lat ani razu nie włączyliśmy się o walkę o mistrzostwo, a nawet pierwszą trójkę w lidze. A robiły to nawet takie biedne kluby jak Piast. Tu nikt nie wymaga, zeby Profesor Filipiak rzucił jakąś niebotyczną kasę. W tak słabej lidze naprawdę można coś zdziałać mając taki średni budżet. Pytanie czemu przez prawie 15 lat gry w ekstraklasie nie było żadnego sukcesu (chyba że kogoś zadowoliło 4 miejsce w lidze). Statystyki nie kłamią...klub jest źle zarządzany

Zaloguj aby komentować

Jacek100, ZET

Faktom się nie da zaprzeczyć, era Ciupiała w GTS-ie, te sukcesy które wtedy mieli, Mistrzostwa oraz parę dobrych meczów w pucharach i to z dobrymi europejskimi drużynami wprowadziło ich na inny poziom niż byli przed przyjściem Ciupiała. Wzrosła im znacznie frekwencja, oraz stali się jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich klubów. Samo to, że jak kiedyś podawano obok meczów Legii i Lecha ich mecze gromadzą największą widownię w transmisjach TV, mimo, że ostatni sukces mieli z 7 sezonów temu. Co by nie mówić Ciupiał pompując w nich tyle kasy przez te kilkanaście lat wyrobił im markę. Dzięki temu nawet o sponsora im łatwiej jakby co. Choć prawda jest taka, że ci co ich teraz przejęli to w sumie nie wiadomo kto to jest i co zrobią, nawet w zarządzie TS niektórzy byli przeciwni sprzedaży im klubu, ale jak będą grać w czołówce to nawet jakby to była pralnia pieniędzy to pewnie będzie to miało dla większości dziennikarzy, ekspertów piłkarskich i kibiców znaczenie drugorzędne.

Zaloguj aby komentować

Jacek100

Piszesz że Wisła jutro może znów wyjść z długów i grać o najwyższe cele. Tak już prawdopodobnie wyszła, tylko w jaki sposób i kto jest jej właścicielem z kąd są na to pieniądze? Zastanówmy się wspólnie. Kambodża mówi ci to coś, forma sprzedaży utrzymywana w w wielkiej tajemnicy. Właściciel większościowy nigdy nie widział nawet Polski zgodził się tylko na przejęcie 100% akcji (60 on 40 % jego wspólnik Anglik) dlaczego warunek był 100% choć wystarczyło by większość a on nie chciał zostawić ani bodaj 1-go procenta komuś z Polski? bo mając nawet jeden czy kilka procent miałby wgląd w jaki sposób i z jakich pieniędzy klub jest finansowany a tego nie chce. Wreszcie ten sam właściciel finansuje już kilka klubów na całym świecie. Dlaczego? było oglądać kiedyś taki program o angielskiej piłce że najłatwiej i najkorzystniej prać pieniądze w piłce nożnej w klubach ten proceder był dokładnie wyjaśniony jak to się robi. W Anglii już się za to wzięli stąd ten anglik wspólnikiem, nie można tam to trzeba szukać bankrutujących klubów na świecie. Cztery wielkie transfery w zimie. Koń bysie uśmiał, wielkie transfery ale Błaszczykowskiego chcą bo za darmo będzie grał. Jak na razie to pierwszy transfer już zrobili ale z klubu, nie do klubu bo drużyna z Dallas do której poszedł wczoraj Ondraszek jest sponsorowana przez tych samych ludzi. Co do kibiców Wisły to nie ostatnie 15 lat ich Wiśle napędziło ale cały ten czas od drugiej wojny światowej byli klubem faworyzowanym a zarazem lepszym cały czas grającym w ekstraklasie dawniej I-szej lidze i więcej ludzi na ich mecze chodziło potomkowie poszli w ślady ojców i tak zostało do dzisiaj. Jaką oni mają przeszłość najpierw MO piłkarze na bardzo dobrych etatach w SB, ZOMO i Milicji Potem krótki okres za Cupiała tu postawię ? niech się wszyscy domyślają o Meresińskim nie wspomnę bo to był epizod następnie klub zarządzany przez Miśka Sarapata to pionek a raczej słup a teraz postawię duży znak zapytania mam nadzieję że PZPN jak nie jest skorumpowany to prześwietli tych ludzi zanim wpuści ich do Polskiej piłki bo szarańcza łatwo się rozprzestrzenia. Nie na darmo transakcja była owiana tajemnicą.

Zaloguj aby komentować

jacek 100

bardzo współczuję ci tak jak ty od dzieciństwa żyję cracovią dla mnie zawsze na 1 miejscu cracovia i pogoń lwów i zgadzam się z tobą że profesor błądzi szczególnie trzymając tabisza ale dajmy mu szanse bo idziemy w dobrym kierunku probierz to bardzo dobru trener trzymajmy kciuki zachowanie kiboli z tekstami na prezesa i wyzywanie sąsiadów za błoń jest nie do przyjęcia dlatego wielu kibiców nie chodzi na mecze ogląda w tv a chodzili i będą chodzić jak ten motłoch przestanie wyć a zacznie kibicować cracovii

Zaloguj aby komentować

ZET

Zet...
Bardzo szanuję Ciebie i Twoje wypowiedzi.
Ale muszę Ci powiedzieć że akurat naszej sąsiadce to lat z telefoniką zazdroszczę. Zobacz ile im przybyło kibiców możemy ich nazywać jak chcemy nawet kibicami sukcesu. Ale to też własnie widać po dzieciach nawet tych którzy byli na derbach. Wypowiedzi różnych piłkarzy zagranicznych że znali tylko Legię Lecha i sąsiadkę z Polskich klubów. 5 mistrzostw. Właściwie cały czas w czubie tabeli. Piszesz że teraz długi.... Dalej są wyżej niż my a jutro może się okazać że długów już nie mają i dalej być może będą grać o najwyższe cele z nowym właścicielem.
Nie mam nic do Filipiaka i chwała że jest. Niech będzie sobie prezesem. Klubem i tak rządzi Jakub Tabisz.
Dla informacji. Chodzę na Cracovię od roku 1983. Chodzę tzn że jestem prawie ( bo zdarzają się wypadki losowe) na kążdym meczu. Chodziłem wtedy w I lidze przeżyłem spadki. Chodziłem w II i w III lidze. Tak. byłem w tej grupie gdy nas chodziło 300 osób. I dalej chodzę.

Pozdrawiam

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

uffff

... dobrnąłem do końca. Sporo ładnych frazesów, ogólników i myślenia życzeniowego. Słabo

Zaloguj aby komentować

Kolejny list

Widzę że nastała moda na pisanie listów tylko czemu pod listem nie podpisał się żaden np spawacz elektryk czy listonosz jest to powielenie poprzedniego pisma tylko z nowymi nazwiskami myślę że jeżeli prof Filipiak jest człowiekiem myślącym to da mu to przynajmniej do myślenia

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

To są niektórzy piszący bzdury na tym forum
post:
CRACOVIA
Kompromitujesz się ty a nie Cracovia
post:
CRACOVIA
To Ty kurczaku na drugą stronę błoń ; bo cieszy Cię przegrana Cracovii !
Nie podobają mi się takie spiskowe historie. Wiadomo, że mecz pucharowy to wielki wysi...
- Nooo... .
- aaa, tylko hebrajskie?
ktora nie uwzglednia polskich liter.
totalna glupota co niektorych tu piszacych. Jeden pisze wstyd na cala Polske. Tak jakby...
post:
CRACOVIA
spieprzaj na druga stronę błoń!
Kompromitacja ,1 strzał na bramkę, na to patrzyła cała Polska .Dziwota że Cracovii mecz...
Jesteście poje...ni. Tak musiało się skończyć gdyż stoimy przed historyczna szansa zdo...
Żenada wstyd teraz na całą Polskę
- Meczyk ułożony jak talala. Kto widział, to nie uwierzy, że łapiąca formę Cracovia bę...
Ja wiem, że to jebana legła ale takie byki to żenada !!!!
Kto krył tego żołdaka Pekharta
Mamy niepowtarzalną szansę na pierwszy puchar. Jako że nic nie przychodzi łatwo, troch...
Wiedząc, że on jest na w wozie Var i widząc, że raczej przy tych bramkach było wszystko...
Myślę, że Marciniak jak zawsze jest przeciwko Nam, wyjątkowo w tym meczu mógł być w 1%...
Siplakiem to dobry zawodnik gra dobrze na boku obrony i na skrzydło też potrafi, ale pi...
super tempo, intensywnosc i walka. tak trzymac!
Walczyli o każdy metr boiska i jest świetny wynik po świetnej grze:) Wielkie brawa! P....
A ten pajac na boisku gwizdał wszystko i ustawicznie się nabierał na symulkę tego kurdu...
To było coś niesamowitego , brawo ,pokonanie takiego przeciwnika , w takim rozmiarze no...
Ta men-a na WAR co on tam chciał znaleźć żeby nie uznać bramek pierwszej i drugiej. To...
Ganiłem Wdowiaka w poprzednich meczach więc żeby być sprawiedliwym dzisiaj muszę go poc...