Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / Szkolić zawodników myślących, rozumiejących piłkę nożną

Szkolić zawodników myślących, rozumiejących piłkę nożną

nixon

W Szkole Mistrzostwa Sportowego im. J. Kałuży i H. Reymana w Krakowie (ul. Szablowskiego 1), treningi prowadzone są z najlepszymi szkoleniowcami. Uczniowie oraz kadra trenerska mogą korzystać z doświadczeń najlepszych. Świadczy o tym między innymi trening pokazowy, przeprowadzony w szkole w dniu 26 kwietnia 2010 r. przez trenera Alana Nixona.

W trakcie pokazu, którego uczestnikami byli uczniowie SMS-u, trener Nixon zwracał uwagę na szkolenie zawodników myślących, rozumiejących piłkę nożną. Trening odbył się w ramach cyklu wykładów, które trener przeprowadza w Polsce. Spotkania odbywają się pod nazwą ?Nauczanie taktyki w procesie szkolenia dzieci oraz młodzieży". Na spotkaniu obecni byli trenerzy oraz studenci AWF Kraków. Po treningu pokazowym odbył się krótki wykład teoretyczny dotyczący szkolenia oraz podejścia do zawodników.

nixon

Spotkanie z Alanem Nixonem w Szkole Mistrzostwa Sportowego odbyło się w ramach współpracy szkoły oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

- W SMS-ie kładziemy nacisk aby szkolenie piłkarskie stało na jak najwyższym poziomie. Swoje doświadczenia szkoleniowe wymieniamy z najlepszymi trenerami z kraju i zagranicy. Korzystamy z doświadczeń współpracujących z nami klubów oraz szkół piłkarskich m.in. z Ukrainy (FC Karpaty Lviv, Lwowskie Kolegium Kultury Fizycznej), Słowacji (MŠK Žilina), Czech (Banik Ostrava) Anglii (Filton College), Belgii (Institut Provincial d?Enseignement Secondaire de Hesbaye)  ? powiedział Mirosław Gilarski , dyrektor szkoły.

Trener Alan Nixon jest byłym zawodnikiem ligi Irlandzkiej. Przez ostatnie lata prowadził szkolenia dla trenerów na całym świecie. W Polsce podzieli się swoją wiedzą z Polskimi trenerami w Katowicach, Krakowie oraz Warszawie.

(sms)

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Tylko zwycięstwo liczymy na was. Cracovia Pany!
szukałem, ale nabrali wody w usta. Wierzę jednak, że tego nie spierdolono
Podpisuję się pod tym dwoma rękami !!
wstyd i kompromitacja daliście si ograć jak dzieci a ja naiwny liczyłem na mistrzostwo...
czy moze ktos to sprawdzic z kibicow smierdzi na kilometr, brak konferencji, brak chy...
A tak w ogóle, to wiwat Jacek Zieliński!
Maigard byl wczesniej mozgiem druzyny, teraz namascili Klicha wszystkie pilki ida prz...
Transfery okażą się jak są po kilku meczach Nasuwa się myśl,.dlaczego nie mamy żadnego...
Zastanawiam się w czym jest gorszy od Sutalo? Zaryzykuję stwierdzenie, że od kiedy Piła...
post:
mecz
Myślę, że jest kilka przyczyn tak jak piszesz. Dobrze że jest przerwa. Może Hasic wróci...
Tych słabszych momentów jest coraz więcej i to nie od wczoraj transfery wszyscy oh ah (...
post:
mecz
strzal nie do obrony, ustawil sie blizej srodka, nikt by raczej tego nie obronil, jak...
post:
mecz
Przy wolnym pilka nie ma prawa wpaść w róg ktory obstawia bramkarz. Zobacz ujęcie zza p...
post:
mecz
co ty chcesz od Madejskiego, brak taktyki laga na napastnika, macanie pilki, wolne roze...
Na piechotę powinni wracać za ten pasztecik z beznadziejną Arką. No chyba, że za kasę,...
Z taką gra to zaraz walka o utrzymanie zostanie!!! Nic nie usprawiedliwią tak slabejo...
Cracovia kandytad na mistrza chyba ktoś jest ślepy
Ostatnie minuty meczu a Stoilković zamiast wyjść bliżej do centrującego Kakabadze on c...
Kakabadze totalne zero !! Żal patrzeć na grę Pasów....
Najpierw to sie utrzymać trzeba a jak widać slabiusieńka Arka rżnie nas
Gramy z drużyną z dołu tabeli nie oddajemy ani jednego celnego strzału to jeżeli jak wł...
Klich znowu raczej kich....Z górnikiem też słabo !
post:
Stało?
Miało być!!!!
Chuja gra. Pasywny, niedokładny. Głowny winiwajca kolejnej straconej przez nas bramki....
Ja pierd.... Sutalo podobno super obrońca a tu kicha. Dobrze, że Myć nie wskazał karneg...