Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / Maciej Murawski: Trener Stawowy uczy nowoczesnego futbolu

Maciej Murawski: Trener Stawowy uczy nowoczesnego futbolu

murawski-stawowy

Bardzo nowoczesny, a przez to dla wielu niezrozumiały, styl gry jaki po powrocie do Cracovii wdraża trener Wojciech Stawowy budził w minionym sezonie wiele emocji. - To jest symbol nowoczesnej piłki. Tak grają Barcelona, Bayern czy Borussia  – twierdzi na łamach Dziennika Polskiego Maciej Murawski , były piłkarz Cracovii, obecnie komentator piłkarski.

Maciej Murawski podkreśla, że ze względu na praktykowany w Polsce system szkolenia piłkarzy trener Stawowy wielu elementów nowoczesnego futbolu musi uczyć od podstaw. - Trener Stawowy pracuje z drużyną nad tym, co jest cenione w dzisiejszym futbolu: utrzymanie się przy piłce, wypracowanie akcji, a nie zdaniu się na przypadek. Największy problem "Pasy" miały z organizacją po stracie piłki, a to ciężko wypracować, biorąc pod uwagę, że w Polsce zawodnicy od dziecka byli uczeni gry z kontry, więc brak im nawyków. To są rzeczy trudne, ale to jest nowoczesna piłka. W tym względzie zawsze będę bronił trenera Stawowego, bo naucza czegoś nowego, potrzebuje czasu. W Ekstraklasie Cracovii będzie łatwiej uprawiać ten styl niż w I lidze. Będą lepsze boiska, bardziej otwarci rywale  - ocenia Murawski.

murawski-stawowy

Choć Cracovia w drodze na piłkarskie salony nie odnosiła wysokich zwycięstw i traciła sporo bramek Maciej Murawski z wielkim uznaniem wypowiada się o zaproponowanej przez trenera Stawowego filozofii gry. - Zwracam uwagę na wysoki procent goli zdobytych "z gry" - 34 z 45. Cracovia stosunkowo dużo goli straciła, co wynikało z ryzykownego ustawienia przy wyprowadzeniu piłki, ale to są koszty tej filozofii gry - analizuje Murawski. - Cracovia tuż po stracie piłki próbowała ją odebrać już na połowie rywala. To jest symbol nowoczesnej piłki. Tak grają Barcelona, Bayern czy Borussia. Kiedy drużyna długo się broniąca wejdzie na chwilę w posiadanie piłki, traci czujność i wtedy ją najłatwiej trafić.  (Cracovia 15 z 34 goli z gry zdobyła po maksymalnie trzech podaniach od zabrania piłki rywalowi – przyp. TP!). To plus, że potrafiła tak zdobywać bramki – twierdzi Murawski.

Cały artykuł – „Dużo straconych goli to cena za uczenie się nowoczesnego futbolu” – w Dzienniku Polskim.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Nie wiem czy Borek ma wiarygodne informacje. Ale jak to prawda, że Płatek nawet nie zap...
Klamiesz Jogodziński. PS:Panie Malec czemu pan tak tego Platka wybiela.
Drużyna ledwie wygrała u siebie obecnie z najsłabszą drużyną w ekstraklasie aby się utr...
tylko Madejski dalej nie jest w stanie dobrze zagrać długiej, celnej piłki
Bardzo dobry mecz całego zespołu... a Piły było wszędzie pełno !
tylko zwycięstwo cracovia mistrz polski
Liczę, że wygramy. Raków przyjedzie po meczu pucharowym i może nie będzie grał w najlep...
Szkoda, że to nie było na narodowym, bo dużo osób by miało możliwość oglądania na żywo,...
Casa Pia rozkwitła, to Cracovia by była drugim. Spezia i Sonderjyske spadły, oba te klu...
Gdy się prześledzi poczynania Platka to gość jest w klubie parę sezonów i koniec. Tak b...
Sranie w banię! Dyrdymałów ciąg dalszy. W co oni kurwa zainwestowali kasę z transferów...
czekamy na pozytywne wzmocnienie cracovii ani kroku wstecz tyko zwycięstwo tylko cracov...
Przepraszam, o czym ten artykuł?
post:
Żenada
Jak zwykle w sytuacjach kryzysowych z automatu wskakuje propozycja zmiany trenera. Głup...
My juz te obietnice słyszeliśmy i nie potrzebujemy ich ponownie słuchać.Właściciel ma w...
ZWRACAM SIĘ DO KOLEGÓW KIBICÓW ABYŚMY WSPARLI TRENERA MIMO BEZNADZIEJNEJ SYTUACJI ROBI...
Ale się powstrzymałem gra w 1połowie dało się oglądać była nadzieja ale druga już gorze...
Po spokojnym zobaczeniu skrótu remis chyba jednak sprawiedliwy. Mieliśmy więcej sytuacj...
Może i tak
Dajesz sie też omamiać jego gadką.Przecież jest promowany przez Platka:wywiady na stron...
post:
Żenada
Co mecz inny trener. Co mecz inny skład z bogatej kadry
Cały czas ta sama gadka o postępach:))))) jesteście żałośni
Cała Polska z nas się śmieje. MEM
Połowa składu to jest jedno wielkie nieporozumienie czy już czas myśleć o zmianie trenera?
Rekordy nieporadnosci bije Cracovia ....to się w pale nie mieści!!!!