Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / 90 słów o meczu (plus to co doliczy sędzia): Okienko transferowe

90 słów o meczu (plus to co doliczy sędzia): Okienko transferowe

25 sierpnia 2017 – 7 kolejka (grano 90+4)
Śląsk Wrocław – Cracovia 2:1 (1:1)

Wygląda na to że system VAR jest w stanie zmienić wiele w piłce. Nie ma jednak gwarancji czy na lepsze. Po decyzji sędziego Marciniaka we Wrocławiu wydaje się, że wciąż pozostaje margines na sędziowskie pomyłki.

Dla biało-czerwonych nie ma większego znaczenia fakt, że wynik zgodził się mniej więcej z obrazem wydarzeń na boisku. W końcu piłka nie jest wcale sprawiedliwa no i nie o sprawiedliwość tu chodziło.

Ważniejsze jest to, że efektem porażki we Wrocławiu jest ostatnia pozycja w tabeli. Panie prezesie w ostatnim tygodniu okienka transferowego Cracovia zajmuje miejsce spadkowe.

Robimy jeszcze coś?

 

25 sierpnia 2017 – 7 kolejka (grano 90+4)
Śląsk Wrocław – Cracovia 2:1 (1:1)

  • 1:0 – Piech 36’
  • 1:1 – Wdowiak 45’
  • 2:1 – Pich 89’ (rzut karny)

raf_jedynka

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

cracovio

nie wiem jakie są relacje prezes wice prezes trener bo tu chodzi o transfery z drugiej strony wielkie ryzyko bo postawiono na młodzież wielkie zmiany wielkie ryzyko ale ja mam zaufanie do Probierza i wierze ze Cracovię wyprowadzi na swoje trener obronną ręka i zaczną wygrywać

Zaloguj aby komentować

Coś o WAR

Limit WAR dla Cracovii do końca sezonu wyczerpany

Zaloguj aby komentować

Pesymiści

Czemu takie katastroficzne scenariusze , więcej optymizmu . Myślcie jak amerykanie,bo w tym na pewno można znaleźdź i pozytywy

Zaloguj aby komentować

Panowie skąd wymacie wiedze

O finansach Cracovii???????, a może to tylko domysły

Zaloguj aby komentować

Masłowski jest wolny i nie obowiązuje

go okienko transferowe. W Legii się nie sprawdził ale w innych klubach tak.

ZET

Jak rozwiązał kontrakt z Legią (który obowiązywał do 2019) i jest wolny to można by spróbować. Pytanie czy Probierz by go chciał, bo jak widać Probierz też ma swoje jakieś "widzimisię". Tak jak z tym Finem, mógł go przycisnąć przez miesiąc na treningach by stracił wagę i zobaczyć jak będzie to wolał oddać lekką ręką jednego z najlepszych zawodników I ligi tamtego sezonu, bez sprawdzenia. A wziął Hiszpana, który tkanki tłuszczowej nie ma, ale jak na razie te dwa występy słabe.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

???

Komu zależało żeby Pawłowski nie trafił do Cracovii? Nieudolność,czy działanie celowe? On gwarantuje jakieś 10 bramek w sezonie.Teraz będzie strzelał nam a nie dla nas."Brawa" za transfery.

elda

Jakby gwarantował to by go Lech nie oddawał. W sumie nie wiadomo co on gwarantuje jak w Pogoni nie przeszedł testów medycznych. To, że kiedyś grał dobrze to nie znaczy, że będzie grał teraz. W tamtym sezonie jak Termalica wzięła Nowaka to też tak niektórzy gadali, że Nowak gwarantuje 10 bramek w sezonie i duży błąd, że Cracovia go nie wzięła. Strzelił w Niecieczy dwie, teraz jest w Niepołomicach i jakoś tam też nie strzela jak na razie. Jak Pawłowski będzie grał? Na dwoje babka wróżyła, może grać dobrze, może nie grać nic. Loteria. Jak będzie grał dobrze w Niecieczy to można żałować, jak nie to nie będzie czego. Choć nie wiem czy go Probierz chciał czy nie.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Tu nie następny obrońca nam potrzebny

ale piłkarz który odciąży obronę czyli dobry rozgrywający. Nigdy nie myślałem że będę czekał na powrót po kontuzji Stebleckiego bo uważam go za słabego piłkarza ale w tej chwili jest jedynym który może grać na tej pozycji rozgrywającego. Ja bym jeszcze próbował przekwalifikować Sowaha na rozgrywającego, widzę w nim potencjał, ma bardzo dokładne podania i jak ma przy nodze piłkę to wie co z nią zrobić nie pozbywa się piłki kopąic do przodu na aferę. Jeżeli Smuda z Pitrego środkowego napastnika zrobił stopera i mu to wypaliło to dlaczego tu nie spróbować?

ZET

Hiszpan przecież jest rozgrywający. I ja bym Szczepaniaka zobaczył jak mu idzie na rozgrywającym, czasami miał dobre zagrania ze środka, jak z Zabrzem np.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Jest transfer Matic Fink

Obrońca a wiec potrzebny transfer

Zaloguj aby komentować

Zostało 12 godz

Czas ucieka a u nas cisza jakby makiem zasiał..... Taki Pawłowski by się nam przydał a wylądował w Termalice.

Zaloguj aby komentować

Nie wiem czy wiecie że

Cracovia jest drużyną która osiągnęła największy zysk w ekstraklasie w terminie od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017. Mój komentarz - Wstyd zarządzie wstyd że klub nie wzmocnił drużyny a nawet osłabił mając większy zysk jak takie potęgi jak Legia czy Lech. Tak panowie ci którzy nie wierzą niech poszukają i sprawdzą to nie pomyłka Cracovia jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o zarobek w ostatnim roku piłkarskim nie kalendarzowym!

ZET

Równie dobrze pismaki mogły coś pomylić, jeden źle podał, reszta powtórzyła i może faktycznie chodzić o zysk. Jak sobie przypominam to kiedyś Cracovia już miała największy zysk w lidze. Bo po odjęciu kosztów od przychodu zostało wtedy 200 tyś. A reszta wszystkim wyszło, większe koszty niż przychody. Więc jak chodzi o zysk to równie może chodzić o jakąś stosunkowo drobną kwotę jak kiedyś. Bo jakby tak pomyśleć, to jak Cracovia może mieć większe przychody niż np. Legia i Lech, mając o parę razy mniejszy budżet? Chyba, że jak pisałem do przychodu oni zaliczają kasę od sponsorów, telewizji, z transferów, a nie zaliczają jakiś pożyczek itp., choć zaliczają je do budżetów.

Zaloguj aby komentować

ZET

Plany, pozwolenia na budowę, pozwolenia na przyłącza to wszystko kosztuje i to nie mało. Za użytkowanie wieczyste też trzeba płacić, choć jeszcze nic tam nie ma. A jak się tak popatrzeć na budżety to wychodzi, że jak Cracovia miała największe przychody w tamtym sezonie, a do największych budżetów w tamtym i tym sezonie jej sporo brakuje, czyli do tych budżetów muszą być wliczane jakieś pożyczki itd.

Zaloguj aby komentować

W Rącznej jeszcze nie wydali ani grosza no może poza projektem

bo tam jeszcze nie robi się nic nawet przysłowiowa łopata nie została wbita.

Zaloguj aby komentować

ZET

I skąd wiesz jakie są wydatki teraz? Jak MKS buduje ten kompleks na Cichym i bazę treningową w Rącznej to za to musi płacić z kasy MKS. Bo to potem będzie wchodziło w majątek MKS. Za utrzymanie sekcji hokeja też płaci MKS. To nie jest tak, że ty liczysz, Cracovia wydała mniej na transfery w piłce nożnej, zawodnicy zarabiają mniej niż Legii czy Lecha, więc Cracovia ma mniejsze koszty. W sumie nie wiadomo jakie koszty ma MKS Cracovia w tej chwili utrzymanie sekcji hokeja kosztuje. I taka sprawa jeszcze, z tego co piszesz by wynikało, ze jak Cracovia ma większy budżet niż Legia czy Lech. Bo ma niby więcej pieniędzy do wydania. Więc tak do końca nie wiadomo co jest wliczane do tego przychodu. Możliwe tez, że do budżetów są wliczane jakieś pożyczki co kluby zaciągają na funkcjonowanie.

Zaloguj aby komentować

ZET

Legia i Lech jak np. w jednym roku mają mniejszy przychód i im brakuje kasy, to mogą się zadłużyć i potem oddać, tak jak GTS to robi cały czas, a Cracovia po tej historii gdy raz mieli parę milionów na minusie, bo wzięli kredyt na transfery i wynajmowanie stadionu w Sosnowcu nie może, bo jak kiedyś czytałem ponoć Miasto wprowadziło zapis, że MKS się nie może zadłużać. Bo się wystraszyli wtedy, no i ich Filipiak sposobem ograł by mieć większość udziałów. Najpierw zadłużył MKS, potem zaproponował, że Comarch dokapitalizuje by spłacić dług, Miasto nie miało by dokapitalizować tyle samo i utrzymać większość udziałów, nie miało by oddać jakby co dług, więc musieli się zgodzić na dokapitalizowanie i tym sposobem stać się mniejszościowym udziałowcem. Ale dalej są udziałowcami i było ryzyko, że Filipiak np. zadłuży klub, a potem się zwinie, a wierzyciele pójdą do Miasta by im oddało, jako udziałowiec MKS Cracovia. Więc ponoć są takie umowy, takie ustalenia, że Filipiak nie może zadłużyć MKS bez zgody Miasta, a Miasto się nie zgodzi nigdy. I taka jest różnica. legia w pewnym momencie miała ponad 200 mln długu, Lech kilkadziesiąt mln. Teraz nie wiadomo jak to jest. A Cracovia miała raz 5 mln czy coś takiego i już z tego co podawała prasa, gdy pisali o tych ustaleniach związanych z tą historią zadłużenia i dokapitalizowania MKS, nie ma już takiej możliwości by sobie wzięła kredyt jak im braknie, bo Miasto się nie zgodzi na takie rzeczy.

Zaloguj aby komentować

ZET

Gdzie nie czytałem to było, że Cracovia na szczycie rankingu przychodów, nie było nic o zysku. A przychody to tylko to co wpływa. A zysk to to co zostaje z przychodu po odjęciu kosztów. I teraz jak Filipiak nie chce by Cracovia wydawała więcej niż ma przychodów, działała tylko za to co ma, różnica między przychodami i wydatkami musi wynosić w najgorszym wypadku 0, a np. taki GTS wydaje więcej niż im wpływa od sponsorów, telewizji i transferów i jadą na kreskę, pożyczają miliony, albo lecą w uja i nie spłacają zobowiązań, przecież miasto ich pozwało ostatnio o 5 mln. To de facto mają więcej kasy na transfery, płace itd. Tam jest taki mechanizm Miasto czekało i czekało na kasę, pewnie ich prosiło, pisma wysyłali, wzywali do zapłaty, jak to nic nie dało poszli do sądu. Tam to też będzie trwało, w końcu im sąd po iluś miesiącach każe zapłacić, wtedy zapłacą, ale na bieżąco nie zapłacą komuś i ten ktoś będzie musiał, najpierw im wysłać pisma przypominające, potem iść do sadu to trwa wszystko i tym sposobem oni tak grają na czas zyskują go i tak funkcjonują. Przecież oni mają w tym momencie 70 mln nie spłaconych zobowiązań i są najbardziej zadłużonym klubem ekstraklasy. A od Miasta teraz wynajmują stadion tylko na mecze. To ile razy musieli nie zapłacić by się 5 mln uzbierało? Życie na kredycie, ponad stan. Jak nie znajdą dobrego sponsora, lub nie wypromują paru zawodników, których sprzedadzą za granicę za grube mln euro to oni nigdy z tych długów nie wyjdą i w końcu się im skończy jak Widzewowi, Ruchowi itp. Czego z całego serca im życzę. Nie wiem dlaczego na to jest zezwolenie, na takie praktyki, że można się tak zadłużać i cały czas mieć długi. MKS Cracovia nie może nawet tak funkcjonować chyba. Bo jak raz się zadłużyli na parę milionów i Miasto jako udziałowiec się wystraszyło, że będzie musiało długi jeszcze spłacać, jakby Filipiak się wycofał np. i potem dzięki temu dokapitalizowaniu przez Comarch, by spłacić dług, który Filipiak zrobił w MKS-ie, Comarch tym sposobem z mniejszościowego udziałowca, stał się większościowym to Miasto zrobiło zapis (tak pisało w prasie), że MKS się nie może już zadłużać i tylko funkcjonować za to co im wpływa. Różnica z przychodów kosztów nie może być na minusie, czyli nie może być długów.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Czy uważasz że Cracovia więcej wydaje jak Legia czy Lech? że ma większe koszty? bo ja nie. Dlatego uważam że w Cracovii był większy zysk bo największy przychód a wydatki mniejsze.

Zaloguj aby komentować

ZET

Z tego co ja czytałem to był ranking przychodów. A przychód to nie zysk.

Zaloguj aby komentować

ZET

Dokładnie dlatego pisałem, że szczytem obciachu jest to co się dzieje pod względem sportowym. Brak już sił się nad tym dziadostwem rozwodzić! WSTYD DO KWADRATU!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

zakupy

Wszyscy się wzmocnili,nawet ten bankrut z drugiej strony Błoń.U nas postawiono na młodzież,może się ograją i utrzymamy 1 ligę w przyszłym sezonie? Jak to jest,że wszystkie kluby coś tam sensownego wypatrzą,a u nas,jak już coś kupią,to pożal się Boże.(np.Vestenicky)

Zaloguj aby komentować

panowie niedowiarki

Macie brak optymizmu bez hitu transferowego, też może być dobrze. Więcej wiary w trenera i piłkarzy

...

nadzieja umiera ostatnia:))) tylko jak sobie stare czasy i baty od kamaxów kańczuga itp. to ....

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Taka sytuacja...

A co tu tak niektórzy histeryzują jak stare baby? Już I liga spadek itd. Najwyżej będziemy grac o utrzymanie jak prawie zawsze w najwyższej klasie rozgrywkowej od początku lat 50 ubiegłego wieku. Ja bym Probierza to do końca sezonu już trzymał, w końcu on odstrzelił wielu, co im się kontrakty kończyły, nie kończyły, ledwo zaczynały. Na transfery też jakoś nie naciskał. Albo zrobi drużynę, albo nie zrobi, choć z tego co mówi to twierdzi, że zrobi. A jak tak twierdzi ponoć jeden z najlepszych trenerów w lidze to co to za histerie?

moby dick

Ja tam jakoś o spadek się nie boję. W tym momencie przynajmniej. Nie chce mi się wierzyć by była możliwość spadku z Probierzem. Choć Probierz po sukcesach w Białymstoku, gdzie zrobił dobrą drużynę z gości których nikt nie znał do momentu jak zaczęli w Jagiellonii dobrze grać, mógł pomyśleć i może myśleć dalej, że jest taki dobry, że wszędzie może tak zrobić. Czasami można przesadzić tak myśląc.

Zaloguj aby komentować

histerią bym tego nie nazwał:)

To raczej realna ocena możliwości tej drożyny po takich zmianach jakie miały miejsce, a i z drugiej strony wkurzenie na potworny obciach, że dobrze prosperujący finansowo klub taką dziadowiznę odstawia.
Nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie z takiego personalnego składu coś więcej wycisnąć choćby nie wiem jak ich cisnął....
Wygląda to puki co delikatnie mówiąc żałośnie. No i jak tak dalej pójdzie, to włodarze klubu w swoim przekonaniu budowania potęgi z ręką w nocniku się obudzą w 1 lidze.
A i na 1 ligę może nie wystarczyć tej potęgi... Pozdrawiam

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Okienko Transferowe

Okienko się zamyka i znika nadzieja ! Panie Prezesie czyżbyśmy świadomie dążyli do katastrowy i I ligi.Wszyscy mogą się wzmacniać do ostatniej chwili i tylko Pasy jak zwykle muszą dać d.....y !?

PAPUS

Kamil Vacek podobno przechodzi testy medyczne w Śląsku Wrocław , nie można byłoby dogadać się z nim . Ale poco przecież my nie potrzebujemy rozgrywającego!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Panie Prazesie

Wyciągaj Pan asy z rękawa

O czym ty gościu pieprzysz

Jakie asy z rękawa? Może ty jakiegoś gołębia czy też królika wyjmiesz. Nie ośmiesza się z tymi bombami transferowym. Tu już nic nie będzie bo mamy 1 ligowa potege

Zaloguj aby komentować

...

i gdzie ten hit transferowy o którym pisałeś?????

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
mały
Potrafisz tylko obrażać ludzi jeśli ja napisałem nie prawdę to udowodni mi to a jak nie...
a co z Brazyliczykami ?
post:
mały
wszytko to co napisałem jest prawdą tylko w twojej głupiej głowie się nie mieści
post:
mały
Żeby coś odmówić najpierw musi ci ktoś coś zaoferować. Chyba coś Ci się śniło.
Idziemy do przodu tumany nic nie kapują przygotowanie do sezonu idealne sparingi wybra...
Zorro witamy Cię w Cracovii - abyś sprostał naszym wymogom !!!
post:
Panowie
Oczywiście PP na narodowym to sukces i prestiż tylko jak dotąd to wydaje mi się że był...
post:
Panowie
Pierwsza 8, chodzi mi o miejsca poza pierwszą 3, nie byłaby wielkim sukcesem, ale to by...
Właśnie przywodzi do naszej Cracovii skrzydło napastnik z Hiszpanii i przestańcie już b...
Pierwsza 8 to jest obowiązek a nie sukces jak by nas zabrakło tam to by oznaczało że dr...
Napastnik lub skrzydłowy
Wdowiak i tak nie będzie grał na początku, bo kontuzja (dlatego nie był na obozie), czy...
Lepiej zaczynać w Śląsku niż w Legnicy czy Sosnowcu. Śląsk jest do ogrania. Ci co zaczy...
Ja tego nie wiem czy sezon będzie udany czy nie, mam nadzieję, że udany, czyli, że wejd...
Tylko narzekacie i wszystko widzicie w czarnych barwach. Trochę optmizmu.Poldek już naw...
Elady Zorilla nowym napastnikiem w Cracovii Hiszpan z2 ligi. statystyki dużo leprze jak...
Gramy o jak najwyższą pozycję
Co wy jesteście takimi pesymistami. Trochę więcej optymizmu. Na pewno będzie dobrze, a...
Jak nie wejdziemy do pierwszej 8 to można będzie powiedzieć, że sezon nieudany, ale nie...
To od razu grajmy w A klasie z trenerem Marianem Pażdziochem skoro i tak mamy grać o ut...
Mamy najlepszego trenera w Polsce i wymówek nie ma gramy o top 3.
Kto układał w PZPN ie terminarz.Znowu zapowiada się gonienie ze spadkowiczami.Sklad nie...
Moim zdaniem- mamy dwóch dobrych bramkarzy i jednego rozwijającego się. Mamy niezłą ust...
Wniosków nie ma co ze sparingów wyciągać jak pisze Szwejk. Za Podolińskiego wygrywaliśm...
Gra wygląda dziwnie bo nie ma skrzydeł. Wniosków większych nie ma co wyciągać środek ob...