Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Hokej: Druga tercja ponownie kluczem do zwycięstwa

Hokej: Druga tercja ponownie kluczem do zwycięstwa

JKH-Cracovia14Sarecki-2

Drugie finałowe starcie pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Comarch Cracovia odbyło się w sobotę 26 marca o godzinie 18:30 w jastrzębskiej hali Jastor. Do spotkania z zapasem jednego zwycięstwa przystępowali gospodarze. Nic dziwnego bowiem sam trener Comarch Cracovii Rudolf Rohacek, po piątkowym meczu jasno określił, iż „nie da się wygrać meczu, nie strzelając bramek”.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od dwóch akcji Cracovii, co jasno pokazało, iż tego dnia krakowianie chcą wyjechać z Jastrzębia-Zdrój z bilansem meczowym wskazującym remis. Fani zarówno jastrzębian jak i krakowian, którzy zdecydowali się obejrzeć sobotni mecz, nie mogli narzekać na emocje był to bowiem zgoła odmienny mecz od pierwszego pojedynku. Pierwsza tercja mimo sporej dynamiki gry zakończyła się jednak po raz kolejny bezbramkowym remisem.

JKH-Cracovia21Sarecki-2

Wielkie emocje przyniosła za to druga odsłona tego spotkania. Choć lepiej w tę część weszli zawodnicy JKH, to Kowalówka nie dał się zaskoczyć. Do otwarcia wyniku tego spotkania doszło w 3 minucie drugiej tercji, kiedy to po pięknej akcji Damiana Kapicy, krążek do siatki jastrzębian skierował Sołowjow. Dwie minuty później na ławkę kar udał się Goodwin, lecz Pasy agresywną grą zmusiły JKH do nieprzepisowego zagrania i do zawodnika Cracovii, na ławkę kar dołączył Bryk. Od tego momentu na tafli znajdowało się po 4 zawodników obu zespołów. Pierwszą akcję przeprowadziła Cracovia, jednak strzał Kapicy został odbity przez Nechvatala. W 27 minucie meczu JKH zdołało znaleźć drogę do bramki Cracovii i tablica wyników wskazywała 2-1 dla gospodarzy… Zawodnicy z Krakowa nie poddawali się i coraz częściej gościli pod jastrzębską bramką. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego skutku i na drugą przerwę musieli się udać jako przegrani.

JKH-Cracovia18Sarecki-2

Trzecia tercja zapowiadała się zatem emocjonująco. Już w drugiej minucie Raca znalazł lukę w bramce Cracovii i po raz 3 tego dnia Robert Kowalówka został pokonany. Po tej bramce Roberta Kowalówkę zastąpił Dienis Pieriewozczikow. Cracovia zaczęła pogoń za bramką kontaktową co przyniosło skutek w 49 minucie meczu, kiedy to gumę do bramki skierował Goodwin. Ostatnie 11 minut spotkania zdecydowanie należało do krakowskiego zespołu, nie przyniosło to jednak zamierzonego rezultatu i mimo potężnej ofensywy w ostatnich dwóch minutach tercji, jastrzębska bramka sprawiała wrażenie zaczarowanej. Nie pomogło ani wzięcie czasu przez trenera Rohacka, ani ściągnięcie z tafli Pieriewozczikowa na ostatnie 35 sekund.

JKH-Cracovia19Sarecki-2

Sytuacja krakowskiego zespołu robi się trudna jednak nie tragiczna. Przypomnijmy, iż 8 lat temu w finałowych starciach również z zespołem JKH, Cracovia prowadziła w bilansie 3:1, a zawodnicy z Jastrzębia wyrównali bilans i niezbędny był 7 rozstrzygający mecz, który dał Naszej drużynie 10-te Mistrzostwo Polski. Co więcej to właśnie dokładnie 8 lat temu, w Krakowie mecz zakończył się jednakowym wynikiem. Sobotnie spotkanie między JKH GKS Jastrzębie a Comarch Cracovia było również, setnym spotkaniem tych drużyn na poziomie ekstraligi.

Jak zapowiada Sebastian Brynkus w pomeczowym wywiadzie „to jest dopiero dwa zero gra się do czterech zwycięstw, teraz mamy atut własnego lodowiska i jestem pewny, że powalczymy i wygramy te spotkania”. Pozostaje nam jedynie trzymać za słowo Naszego zawodnika i trzymać kciuki za Nasz zespół. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na wtorek 30 marca w Krakowie. Rozpocznie się ono o godzinie 18:00. Mecz będzie można obejrzeć za pomocą TVP Sport oraz internetowego serwisu.

Jasiek Sarecki

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

cracovio

grasz bardo dobrze ale nie masz bramkarza dlatego przegrywasz jastrzębie ma bramkarza dlatego wygrywa proste nie mogę tego zrozumieć brakarz to podstawa zycięstwa a wy macie miernoty w bramce

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Patrząc na terminarz i widząc jak grają nasze gwiazdy myślę że do ugrania są 4 może 5 p...
Przypomnę że takich ludzi których odstawił super treneiro jest wielu a Siemion był chyb...
Tak Siemion oto wylewa żale na gościa który podziękował mu za współpracę w Cracovii. Z...
Jeszcze 2 lata ten szkodnik ma niszczyć Cracovię? Ja p.....ę
zalamka. czlowiek nawet jak sledzi na codzien to nie wylapuje takich rzeczy a teraz mam...
Odklepane, szach mat, makao i po makale. Niech ktos rzuci za „trenera” recznik, bo to j...
Dlatego, że dwóch bufonów steruje ręcznie Cracovią.Przedtem było trzech, ale ten trzec...
Zwracam się do pana z prośbą aby porozmawiał pan ze Smudą w sprawie transferów i rozpoz...
jedno już pewne, o tym już wszyscy wiemy - My kibice - wstyd na całego.... i ciężkie me...
Frajerzy roku! Wojciech Stawowy wroc!
Puchar mamy "odfajkowany", wracamy do ligi. Niestety, w niedzielę czeka nas kolejny łom...
i to wszystko mimo covida i -5pkt? sezon marzen;)
Mamy jeszcze szansę na wicemistrzostwo, bo Legii już chyba nie dogonimy. Chociaż ....,...
To wstyd i kompromitacja trzeba natychmiast działąć,żebyśmy chociaż zostali w ekstrakl...
Wynika z tego Że Szymonowicz nie ma pojęcia jak się ustawiać do górnych piłek. W przypa...
to tak na powaznie...?
Mamy do pana prośbę niech pan zatrudni kogoś kto zna się na transferach,sprawdzony jest...
RymPas, napisz coś jeszcze, może teraz coś pod Legię albo ,,sąsiadkę". Jak to wjedziem...
Nadejszła ta chwila i to jest najlepszy prezent na 115 lecie klubu i nie zapomnij zabra...
Ha,ha,ha!
Może mi ktoś wyjaśnić co się dzieje z Koseckim? Czemu on nie gra? O czym bredzi probie...
Nie. Profesor mi raz powiedział że o wszystkich sprawach sportowych decyduje Probierz,...
O jakich dobrych momentach pan mówi może nam pan przypomni ile Cracovia oddała strzałów...
nic dodać nic ująć, tylko siąść i płakać, choć to co zrobiono to kpina ze wszystkiego i...