Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / Piłkarzy czeka ciężka robota

Piłkarzy czeka ciężka robota

Piłkarze Cracovii przebywają w niemieckiej miejscowości Weissensee na przedsezonowym zgrupowaniu. Od początku przygotowań trenują dość ciężko, ale teraz nastąpi intensyfikacja zajęć, okraszona grami sparingowymi.

 

Prawie wszyscy zawodnicy są zdrowi. Wrócił bowiem do zajęć Marcin Bojarski, jedynie jeszcze nie w pełni sił jest Jacek Wiśniewski, który nie może biegać, wykonuje natomiast ćwiczenia siłowe. Ale od poniedziałku powinien już wejść w pełny trening. Krakowianie trenują trzy razy dziennie. Pierwszy trening mają o godz. 7.30, drugi o godz. 11 i ostatni o godz. 18. Ekipa nie miała jeszcze czasu, by przejść po mieście.

- Przed południem mieliśmy trening stacyjny - mówi szkoleniowiec Cracovii Stefan Mąjewski. - Po południu zaś techniczny z akcentem na doskonalenie strzałów.

Nie dotarł jeszcze do Niemiec tajemniczy obrońca z zagranicy. Trener chciałby, żeby pojawił się do soboty, kiedy to ?Pasy" mają mecz z Rot Weiss Erfurt.

Na obozie jest wielu młodych zawodników, ale jest jeszcze za wcześnie by stwierdzić, jak radzą sobie z obciążeniami, to będzie można stwierdzić po czterech, pięciu dniach zgrupowania. Na razie nie ma żadnego problemu.

- Jestem zadowolony z zaangażowania zawodników, solidnie trenują wszyscy - mówi szkoleniowiec.

Wiadomo już, że Cracovia inauguruje sezon w niedzielę 29 lipca o godz. 19 meczem z Legią w Warszawie. Przed kilkoma dniami nie było to takie pewne, można było bowiem sądzić, że Legia przejdzie pierwszą rundę Pucharu Intertoto i w terminie pierwszej kolejki ligowej zagra w drugiej rundzie z Blackburn. Stało się jednak inaczej.

- Oczywiście, że wolimy grać - mówi Stefan Mąjewski. -Ustawiliśmy wszystko pod ten mecz. Spotkania sparingowe które tutaj będziemy rozgrywali będą potwierdzały moją koncepcję podstawowej jedenastki albo kierowały mnie na inne tory, jeśli się nie potwierdzi ta wizja. Jeszcze w kilku przypadkach mam wątpliwości, zawodnicy muszą potwierdzić zaufanie. Ile jest tych wątpliwości? To zależy, kto do nas dojedzie...

Nową postacią w zespole jest Kamil Witkowski.

- To moje pierwsze zagraniczne zgrupowanie - mówi zawodnik. - Jestem wprawdzie trzeci raz w Niemczech, ale wcześniej wyjeżdżałem tu z rodzicami. Myślę, że koledzy dobrze mnie przyjęli i zaaklimatyzowałem się w zespole. Podoba mi się to, że środkowi pomocnicy szukają prostopadłych piłek, łatwiej mi się gra po zagraniach Arka Barana czy Darka Kłusa.

Trenujemy tu ciężko, ale jest też czas na wypoczynek - oglądanie telewizji, są to głównie niemieckie kanały oraz angielskie. Ja lubię szczególnie programy sportowe - skróty z meczów. Jeśli chodzi o moją formę, to jest nieźle, a będzie jeszcze lepiej. Czy liczę na występ w Warszawie przeciwko Legii? Jest jeszcze dużo czasu do pierwszego meczu ligowego, zobaczymy, jak to się wszystko ułoży.

 

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Wyrazy współczucia dla rodziny
Niech spoczywa w pokoju. Zawsze się dobrze wypowiadał o Cracovii, prawdziwy pasiak.
I jeszcze jedno. Może i Filipiak celowo zadłużał, by potem dokapitalizować spółkę i prz...
Ty swoje tezy stawiasz na podstawie tego, że gdzieś coś usłyszałeś itd. Gdzie jakieś do...
Pod wodzą Platka , Cracovia nie będzie dłużej - i to góra : jak 3 lata !
Bogacz kontuzjowany i wypada na y tygodni!!!! Kogo oni sprowadzają do k.... nędzy!!!!!!...
uwazam cie za madrego na tym forum, zrob sobie audyt wycene cichego kacika przez rzecoz...
Chłopie prawisz jak nawiedzony Maleńczuk o polityce. Zacznijmy od tego, że byłeś jednym...
prosze pisac prawde, celowe zadluzanie klubu , pozyczki dla klubu zamieniane na akcje,...
kibice czekają na mocne transfery i na mistrzostwo polski wreszcie
Szał jesli chodzi o nowe nabytki. Same old story...
powinnaś trenować u siebie masz jeden z najlepszych ośrodków treningowych w Rącznej po...
nas kibiców interesuje przede wszystkim wzmocnienie i gra cracovii która będzie wygryw...
post:
Maleńczuk
Ja Malenczuka nue bronię. Sam sobie świadectwo wystawia tym co wyprawia to tu to tam
post:
Maleńczuk
No widać że Republika Ci mózg wyprała. No trudno. Trzeba jakiś żyć, fur deutchland!
post:
Stasiu
Ale to nie Stanisław Malec przeprowadzał wywiad. On tylko streszcza wywiad, który przep...
post:
Maleńczuk
Zacznijmy od tego, że Maleńczuk sam zaczął swój debilny, polityczny komentarz. Facet kt...
Ile ci zapłacili za ten wywiad.Albo masz z Filipiakową która tylko chciała się pozbyć p...
Czyli budżet na poziomie środka tabeli (przy ponoć bogatszym właścicielu niż Filipiak)...
Od paru lat administracja klubu się rozrasta, jest kupę dyrektorów, skautów itd. a jako...
A Maleńczuk myślał o Cracovii gdy na obchodach zaczął politykować? Zadawał pytania co z...
post:
Maleńczuk
Maleńczuk oprócz tego, że kiedyś przedawkował dragi i alkohol to przedawkował jeszcze p...
post:
Maleńczuk
Najgłośniej o kulturze dyskusji krzyczą zwykle ci, którzy sami nie potrafią jej prowadz...
KONIECZNE SUPER WZMOCNIENIA!
musisz być wielka jak było na początku pierwszy mistrz polski pierwszy mistrz galicji i...