Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: W Wodzisławiu o podwójne życie

GK: W Wodzisławiu o podwójne życie

Po wczorajszym treningu piłkarze Cracovii obrali kurs na Śląsk, dzisiaj bowiem w Wodzisławiu zagrają z Odrą. Początek meczu o godz. 16.

Do kadry meczowej wracają po wyleczeniu kontuzji Arkadiusz Baran i Kamil Witkowski. W dalszym ciągu nie ma w niej Jacka Wiśniewskiego (leczy uraz) i Karola Kostrubały (jest po artroskopii kolana).

Czy "Pasy" wreszcie przełamią się po czterech porażkach z rzędu? - Mam taką nadzieję - mówi Przemysław Kulig. - Nasze samopoczucie może nie jest jakieś szczególne, ale nie najgorsze. Doszliśmy teraz do punktu bez wyjścia - potrzebujemy bardzo punktów, by odskoczyć od dolnej strefy, tak więc ten mecz jest dla nas o 6 punktów. Co ciekawe, to najważniejszy mecz do tej pory w rozgrywkach!

Po powrocie do ekstraklasy Cracovii dobrze grało się na boisku Odry - wygrała dwa razy po 1:0, a przedzielone to było porażką w takich samych rozmiarach. - Jesteśmy bojowo nastawieni - mówi inny z obrońców Cracovii Krzysztof Radwański. - Może to dziwnie brzmi, bo mówimy tak przed każdym meczem. Wszyscy wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji - jedziemy więc po3 punkty. W końcu musimy się przełamać. Nie dopisywało nam do tej pory szczęście, a ono w piłce jest przecież bardzo potrzebne.

Kulig nie może się doczekać na pierwsze trafienie w Cracovii. - Ostatnią bramkę, jaką strzeliłem w lidze, zdobyłem właśnie w meczu z Odrą na wyjeździe - mówi obrońca "Pasów". - Był to gol na 1:1, ale przegraliśmy wtedy pechowo 1:2,gospodarze strzelili gola "z niczego". Lecz ten mecz wspominam pozytywnie. Czekam na tę swoją bramkę, szuka mnie piłka - tak było choćby w meczu z Lechem. Najlepszą okazję miałem jednak w spotkaniu z Zagłębiem Lubin.

Zostaję po treningach, trener wrzuca mi piłkę, a ja uderzam. Wierzę, że wkrótce przyjdzie ten moment i będzie stempel z mojej strony. Jesteśmy w trudnej sytuacji i trzeba wyjść z tego marazmu. Gdybyśmy jednak słabo grali, to można byłoby być zaniepokojonym. Ale my stwarzamy mnóstwo okazji. Gdy byłem jeszcze w Górniku Łęczna to wygrywaliśmy mając 1 czy 2 okazje. A tu są 3-4 i nic. Musimy się bardziej skoncentrować i strzelić bramkę jako pierwsi. Wtedy powinno już pójść z górki.

Odra nie wszystkim zespołom w lidze leży. To nieobliczalny zespół, który potrafił np. wygrać z Legią i to w Warszawie. Nowa "miotła" - Janusz Białek na chwilę tchnął w zespół nowego ducha, ale po krótkotrwałym zrywie drużyna znowu zaczęła przegrywać. - Oglądaliśmy mecz Odry z Wisłą - mówi Krzysztof Radwański. - To groźny zespół, zwłaszcza u siebie. Do tej pory to my byliśmy zespołem własnego boiska, ale po trzech porażkach z rzędu już nie można tak o nas mówić. Może więc wygramy na wyjeździe?

Trener Majewski był ostatnio na cenzurowanym. Wsparcia udzielił mu jednak prezes Janusz Filipiak. Szkoleniowiec wraz z kilkoma zawodnikami spotkał się ostatnio z kibicami w jednym z klubów. Trener odpowiadał na trudne pytania, a rozstano się w atmosferze zgody - piłkarze wraz z kibicami pośpiewali nawet różne piosenki. Topór wojenny został więc zakopany? Jak zwykle wiele zależeć będzie od wyniku arcyważnej potyczki w Wodzisławiu.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Klich
We've scored 5 goals.How many astists has he made? Tell me?
i tyle w temacie.Piękny wieczór.
za tydzien powtorka z radomiakiem, ino na zero z tylu
Brawo drużyna zmiennicy brawo Klich na ławę i będzie dobrze
When will you finally throw him out of the team. All Cracovia problems started when he...
Ja tylko mam nadzieję, że wreszcie nasze napadziory będą zdążały na czas jako asysta dl...
Taki transfer to wstyd i hańba dla pilkarza i zarządu Cracovii. Dla pilkarza z tego pow...
Terazpasy czy terazwieczysta???
Jak dla mnie to bardzo ciekawe transfery.Nikt za darmo nie daje ponad 20 występów w rep...
skoro nie zaplacil 1 raty, to mozna wypowiedziec umowe, chyba ze filiapikowa o to nei z...
Nie wiem czy Borek ma wiarygodne informacje. Ale jak to prawda, że Płatek nawet nie zap...
Klamiesz Jogodziński. PS:Panie Malec czemu pan tak tego Platka wybiela.
Drużyna ledwie wygrała u siebie obecnie z najsłabszą drużyną w ekstraklasie aby się utr...
tylko Madejski dalej nie jest w stanie dobrze zagrać długiej, celnej piłki
Bardzo dobry mecz całego zespołu... a Piły było wszędzie pełno !
tylko zwycięstwo cracovia mistrz polski
Liczę, że wygramy. Raków przyjedzie po meczu pucharowym i może nie będzie grał w najlep...
Szkoda, że to nie było na narodowym, bo dużo osób by miało możliwość oglądania na żywo,...
Casa Pia rozkwitła, to Cracovia by była drugim. Spezia i Sonderjyske spadły, oba te klu...
Gdy się prześledzi poczynania Platka to gość jest w klubie parę sezonów i koniec. Tak b...
Sranie w banię! Dyrdymałów ciąg dalszy. W co oni kurwa zainwestowali kasę z transferów...
czekamy na pozytywne wzmocnienie cracovii ani kroku wstecz tyko zwycięstwo tylko cracov...
Przepraszam, o czym ten artykuł?
post:
Żenada
Jak zwykle w sytuacjach kryzysowych z automatu wskakuje propozycja zmiany trenera. Głup...
My juz te obietnice słyszeliśmy i nie potrzebujemy ich ponownie słuchać.Właściciel ma w...