Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Orest Lenczyk ogra swoją byłą drużynę?

GK: Orest Lenczyk ogra swoją byłą drużynę?

krakowska-times

W sobotę w Sosnowcu o godz. 17.45 Cracovia podejmuje GKS Bełchatów. Po ostatnich wpadkach - dwa przegrane mecze z Polonią Bytom i Odrą Wodzisław, sytuacja Cracovii nie jest najlepsza, zespół jest tuż nad strefą spadkową. A najbliższy rywal jest bardzo trudny - po falstarcie, wygrał kilka meczów z rzędu, jest na fali.

Cracovia ma problemy kadrowe - kontuzji podczas meczu z Odrą doznali Michał Goliński oraz Jakub Grzegorzewski i są wyłączeni z gry. Zamiast nich w "18" na dzisiejszy mecz znaleźli się Damian Misan i Konrad Cebula.

Cracovia zmieniła nieco tryb przygotowań w stosunku do ostatnich tygodni. Wczoraj piłkarze wyjechali już wczesnym popołudniem do Sosnowca bez treningu, by dopiero na Stadionie Ludowym odbyć zajęcia, a potem udać się na przedmeczowe zgrupowanie do Pszczyny.

- Do sprawności fizycznej doszli Arek Baran i Dariusz Kłus, których 45-minutowy występ w spotkaniu Młodej Ekstraklasy był pozytywny - mówi trener Orest Lenczyk. - Z tym, że Kłus, a także Radosław Matusiak narzekali ostatnio na temperaturę. Kto będzie zdrowy, wyjdzie na boisko.

Trener Lenczyk pracował w Bełchatowie, doskonale zna tę drużynę, choć nastąpiły w niej zmiany kadrowe. Czy jednak znajomość tej drużyny, jak żadnej innej z polskiej ekstraklasy, pomoże "Pasom"? - Bardzo bym chciał - mówi szkoleniowiec. - Ale Cracovia gra tak czytelny futbol, szczególnie przy stałych fragmentach gry, że... Na pierwszym miejscu jest to, by zawodnicy zagrali odpowiedzialnie na swoich pozycjach i żeby cała drużyna walczyła o zwycięstwo przynajmniej tak, jak kilku zawodników z Wodzisławia.

Lenczyk, gdy prowadził Bełchatów, nie miał do dyspozycji takich zawodników jak Gol czy Korzym. Zna jednak doskonale wielu innych, jak choćby Cecota, Lacicia, Pietrasiaka czy Ujka. - Lacić to jak na polską ligę solidny stoper - mówi trener. - Dziwię się, że odszedł z Lubina. Ale o Bełchatowie nie chciałbym się szerzej wypowiadać.

Trener Lenczyk podkreśla fakt, że rywal jest na fali, choć jeszcze niedawno był sąsiadem Cracovii w tabeli. - Czekam w każdym meczu na to, kiedy odbije się Cracovia - mówi szkoleniowiec. - Większość zawodników dobrze trenuje, ale jakoś nie przekłada się to na dobre 90 minut w meczu. Bełchatów jest na pewno lepszym zespołem, ale jeśli my wykażemy się ambicją, to mamy szansę. Odbyliśmy wiele rozmów z zawodnikami, zwłaszcza tymi, którzy decydują o grze tego zespołu. Jak to możliwe, że ci zawodnicy, którzy byli już za mojej kadencji na ławce rezerwowych, w ostatnim meczu grali tak, że mogę im tylko przyklasnąć? Mam tu na myśli Klicha i Szeligę.

Według trenera, mecz z Bełchatowem rozegra się w środku boiska. Największe niebezpieczeństwo będzie groziło "Pasom" ze skrzydeł. Tacy rywale jak Ujek, Costly, Korzym umieją korzystać z dobrych dośrodkowań. Wiadomo, że nie zagra Popek, który doznał ostatnio kontuzji - zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie.

Czy "Pasy" wreszcie zadowolą swoich kibiców? Każda strata punktów byłaby zgubna w skutkach. Krakowianie już ponad dwa miesiące czekają na wygraną (zresztą jedyną w tym sezonie). Wtedy to pokonali w Sosnowcu właśnie Lecha Poznań. Potem były już tylko remisy i porażka z Polonią Bytom. Wiosną w meczu na przełamanie Bełchatów padł w Krakowie, czy tak będzie i tym razem?

Jacek Żukowski - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Bramkarz ograny i jesli bedzie w 1szym skladzie - od razu mamy mlodziezowca. witamy!
...- fajne zdjęcie i fajne tło. Widac inteligencję fotografa. Brawo!
post:
Mamy to!
Jeśli będzie tak strzelać jak na filmikach w necie to będzie istna perłą:) Oby!!!! P.S....
post:
Mamy to!
Tak strzela Rivadinio: https://www.youtube.com/watch?v=LQQC3cCtybM
sparingowa klasyka czyli dziadowanie na maxa
post:
Mamy to!
Bo syn Rivaldo to nie Rivaldo, może być kiepskim grajkiem. Nie każdej gwiazdy sportowej...
a pierwszy sklad wlasnie dostal w I polowie 3 gole z nieciecza...
na razie to jego chca nam zabrac za jakies smieszne pieniadze (300k eur)
I co z tym Rivaldinho? Droga moja ulubiona pasiasta redakcjo, może jakiś pościk na te...
Kapustka nie zagra w Cracovii . Idzie do Legii - jak że to ten transfer zarząd i preze...
To będzie chyba bardzo udany transfer. W Cracovii ma grać syn Rivaldo! poczytajcie....
Na niespodziankę!!!
I jeszcze na wyjeździe...
Jesli rzasa byl chyba 2009-2014 transfery za te lata. Suvorov, suart, saidi,Kosanov...
Uzasadnij dlaczego?
post:
Janusz Gol
Niektórzy twierdzą, że to bzdura, że Lopes dostał wpis 150 tyś euro za co innego. "Lop...
I by nie było Rząse bardzo cenię i lubie. Ale fakty są takie, że u nas się nie sprawdzi...
GTS to w minionym sezonie pokazał, że ma wśród sędziów dobre znajomości. Ile oni karnyc...
Pozbyliśmy się strupa. Życzę mu szczęścia w dalszej karierze.
Mnie akurat cieszy każdy nowy zawodnik w Cracovii... Możecie sobie pisać co chcecie na...
Problem polega ze u nas brak prawdziwego menagera, niestety zamiast zostawic Rzase, Do...
ja mam takie pytanie do tych co tak bronią Gola. czy Janusz Gol jako kapitan drużyny ni...
Dawno się nie odzywałem. Mam pytanie czemu z klubu nie może odejść JT i TB. Tak narzeka...
piekny szrot sprowadzamy, juz 2 spadkowicz wzmacnia zespol, gdzie tu logika!