Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Napastnicy nie zaliczyli ostatniej kartkówki

GK: Napastnicy nie zaliczyli ostatniej kartkówki

krakowska-times

Sandecja - Cracovia 0:0. Obie drużyny bardzo poważnie potraktowały ostatnie istotne sprawdziany przed nowym sezonem.

Na boisku nie brakowało walki i stuprocentowych sytuacji. Więcej dogodnych okazji do strzelenia gola stworzyła sobie Sandecja. Przed szansą stawali Broź i Chlipała, a ze strony krakowian golem mogła się zakończyć akcja duetu Moskała -Ślusarski. Po przerwie trenerzy wymienili niemal całe jedenastki.

- Przyjechaliśmy takim składem jakim dysponujemy - podsumowywał Artur Płatek. - Zabrakło czterech-pięciu zawodników z podstawowego składu. Więcej graczy nie mamy. To był ostatni dzień ciężkich przygotowań. Teraz do sezonu pozostało już niewiele dni i obciążenia będą inne. Ze sparingu jestem zadowolony, bo plan został wykonany, zagraliśmy dwa razy po 45 minut. Trzeba przyznać, że mieliśmy dużo szczęścia, bo to Sandecja miała więcej klarownych okazji. Jeśli chodzi o jakość gry, to sporo jeszcze trzeba poukładać. Jestem zadowolony, bo drużyny zagrały mocne spotkanie - podkreślał szkolenowiec.

Zdaniem opiekuna Cracovii Sandecja to naprawdę poukładany i doświadczony zespół. - Cieszę się, że mogliśmy zagrać sparing dziś właśnie z nimi - mówił Płatek. - W swoich szeregach Sandcja ma kilku graczy na poziomie ekstraklasy i był to przeciwnik wymagający. Jeśli coś miałbym wytknąć swojemu zespołowi to problemy w rozgrywaniu piłki. Cieszyć może natomiast postawa bramkarzy, którzy w kilku sytuacjach wychodzili obronną ręką z naprawdę ciężkich opresji - chwalił.

Świetną paradą popisał się zwłaszcza w drugiej połowie Sławomir Olszewski, wychowanek Sandecji Nowy Sącz, dziś w barwach Cracovii. Kibice żartowali, że inaczej nie mogło być, wszak Olszewski na Sandecji niemal uczył się chodzić.

Z gry gospodarzy powinien być zadowolony również sztab szkoleniowy Dariusza Wojtowicza. Nowi zawodnicy nieźle zaprezentowali się przy Kilińskiego. Dobra partię na lewej obronie rozegrał Peter Borovicanin.

Widać jednak, że do zupełnego zgrania z nowymi kolegami jeszcze trochę brakuje. - Mecz uważam za dobry - stwierdził trener Marian Tajduś - Naszym celem było zrealizowanie pewnych zadań taktycznych i myślę, że piłkarzom to się udało. Warto zauważyć, że Sandecja zagrała nowym systemem 4-2-3-1 i sądzę, że to zdało egzamin. Zważywszy na przeciwnika sparing uważam za bardzo efektywny. Nowe twarze powoli aklimatyzują się w zespole. Dzisiejsza wyjściowa jedenastka, to w jakichś 70 procent jedenastka która zobaczymy od pierwszych minut w lidze. Oczywiście wszystko jeszcze się okaże. W środę czeka nas mecz w Pucharze Polski w Piotrkowie Trybunalskim. To będzie generalny sprawdzian.

Mecz w Nowym Sączu miał również wymiar charytatywny. Dochód z meczu i pieniądze z licytowanych piłek, a podpisanych przez piłkarzy futbolówek (około 5 tys. zł) zasili konto Krzysztofa Piszczka. Były piłkarz Cracovii od kilku lat zmaga się z nowotworem.

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0

Widzów: 1000

Sędziował: Marek Ogórek (Nowy Sącz)

Sandecja: Różalski - Makuch, Froehlich, Jędrszczyk, Borovicanin - Broź, Zawadzki, Stefanik, Gawęcki - Bębenek, Chlipała. Po przerwie grali: Kozioł, Szczapnik, Benkowski, Berliński, Bania, Skrzypek, Jończyk, Fapianowski, Choruzi, Lauko.

Cracovia: Cabaj - Baliga, Polczak, Tupalski, Derbich - Szeliga, Kłus, Cebula, Sacha - Moskała, Ślusarski. Po przerwie wystąpili: Olszewski, Wasiluk, Karwan, Kulig, Baran, Szczoczarz, Karcz, Urbański, Uszalewski, Kaszuba, Dynarek, Kurbiel.

Rafał Kamieński - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Spoczywaj w Pokoju Bracie....
Gdyby piłkarze wchodzili na boisko do muzyki jak np. bokserzy, to wiadomo jaki byłby je...
konieczne wzmocnienie napadu ofensywny pomocnik i przede wszystkim super napastnik i mi...
Wybijanie piłki z pola karnego na oślep, wprost do przeciwnika to nasza zmora. Raz tego...
Niepewna to jest gra, w srodku pola, wybijanie na pale do przodu na napstnika, dobrze z...
Bardzo cieszy zwycięstwo ake niepewne interwencje Madejskiego przy braku szczęścia mogł...
post:
Stroje
Upamiętnienie kurierów tatrzańskich.Najważniejsze że gra dobra.
Alez h…we te nowe stroje. Te białe koszulki wygladaja jak podkoszulki. I do tego czerwo...
Po kontuzji Hasica to nie jest ta.sama drużyna......STRATA HASICA TO STRATA 50 %wartośc...
Mnie się wydaje, że przy tak słabej ławce rezerwowych nadrzędnym celem było nie przegra...
To ma być kreatywność ???
To ma być kreatywność ???
Miało być tak pięknie a na razie jest słabiutko z taką grą to no ma co liczyć na jakieś...
Ale co Olafson robi 90 minut na boisku ???
CRAXA- parodia i żenada
Nie da się oglądać takiego grania Cracovii....z taką gra to zapomnieć o Pucharach........
Okazuje się, że Piła faulował przeciwnika uderzając podbródkiem w jego łokieć i tym sam...
Dzis nic o Rakim... jak wygląda jego sytuacja.Liczymy ,że w formie da nam dużo!
Comarch jako właściciel dawał do budżetu prawie 18 mln w ostatnim sezonie. Teraz pewnie...
post:
Drozdz out
Na razie to tylko Filip to dobry transfer,może częściowo Piła...reszta jeszcze nieiadom...
post:
Drozdz out
Na ten moment jedynie napastnik wydaje się realnym wzmocnieniem, reszta zawodników to n...
post:
Drozdz out
Naprawdę jesteś głupi takie transfery a ty ferment siejesz
Drozdz Out, zaczyna sie rozbior Cracovii, dobra mina do zlej gry,
Postawmy pierwszy ...UTRZYMAC SIE W LIDZE!! Wszystko wyżej to cieszmy się i małymi k...
post:
RAVAS OUT
Pewnie Madejski dostanie szansę w najbliższym meczu