Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Kamil Witkowski: Nie boję się krzyku

GK: Kamil Witkowski: Nie boję się krzyku

Spryt, szybkość, dobry drybling - oto cechy napastnika z prawdziwego zdarzenia. Kamil Witkowski ma je wszystkie. Brakuje mu tylko jednego - goli. - W końcu zacznę je strzelać - deklaruje napastnik ?Pasów".

Sześć meczów, zero bramek. Fatalna statystyka. - Nie tak wyobrażałem sobie początek sezonu - kiwa z rezygnacją głową. - Ale z drugiej strony nie liczyłem też, że w każdym meczu będę trafiał do siatki. Wiedziałem, że nie będzie łatwo.

23-letni zawodnik zwraca uwagę na fakt, że ?nie można powiedzieć o mnie, że jestem nieskuteczny. Nie marnowałem sytuacji, tylko po prostu ich nie stwarzaliśmy". - Na pewno były rzeczy, które mogłem zrobić inaczej, lepiej, ale na pewno nie myślę sobie: nie jest dobrze, zablokowałem się - dopowiada. - Jestem optymistą, czuję, że wkrótce karta się odwróci. Z korzyścią dla mnie i dla zespołu.

Przypadek Witkowskiego wymyka(ł) się jednak ze schematycznej historii snajpera, który ma problemy ze strzelaniem goli. W kilku występach nie był sobą, a po meczu z Polonią Bytom oświadczył tajemniczo, że ma problem ? niedotyczący ani spraw osobistych, ani sportowych - z którym musi się uporać.

- To drobnostka. Było, minęło - ucina temat. Zaprzecza, że chodzi o kłopoty adaptacyjne. Kamil jest jednak małomówny, zamknięty w sobie. Introwertykowi może być ciężko zdobyć akceptację kolegów w trzęsącej się od dowcipów szatni. Ta teoria broniła się podczas treningów: na nikogo starsi zawodnicy nie krzyczeli tak głośno jak na niego.

- Na boisku to normalne, że koledzy zwracają ci uwagę. Trzeba z tym żyć. Jestem młodszy, więc staram się ich słuchać. Krzyk mnie nie deprymuje - zapewnia piłkarz. - Nie obrażam się, tylko próbuję robić swoje. Presja mnie nie zżera.

Klosz nad napastnikiem tworzy trener Stefan Majewski, konsekwentnie dający zawodnikowi szansę gry od pierwszych minut. - Zaufanie szkoleniowca to ważna rzecz - przytakuje Kamil. Czuje jednak, że czas się odwdzięczyć. Najlepiej już w meczu z Dyskobolią (sobota, godz. 18).

- Dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach dobrze na nas wpłynęły - twierdzi Kamil. - Odpoczęliśmy trochę, popracowaliśmy nad grą w ofensywie i skutecznością, więc jestem dobrej myśli. Gramy u siebie i wygramy. A ja? Ludzie życzą mi strzelenia pierwszej bramki. Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć - uśmiecha się.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

czekamy na zwycięstwo nie ma innej opcji
aby tak się stało aby cracovia było mistrzem polski konieczny jest super transfer delik...
wielka nadzieja że wrócisz do źródeł i zdobędziesz mistrzostwo
nie ma się z czego cieszyć powinniśmy ten mecz wygrać u siebie remis to klęska tylko mi...
Ciesz,y pkt z najlepsza polska drużyna,, mieliśmy trochę szczęścia,że rozregulowane mie...
Kto jest za to odpowiedzialny????To obowiązek się odwołać od kartek bo nawet Lyczmanski...
Dobra wiadomość, że nie zagra Wymaz tym bardziej w naszych kłopotach z obroną. Przy szy...
Młody, perspektywiczny... Oby nie okazał się drugim Makuchem;)
To prawda. Bobcek powinien mieć co najmniej 2 żółte, a to kopnięcie Traore nie wiem czy...
Jak chyba większość naszych kibiców bałem się pogromu po ich zwycięstwie z Kolejorzem a...
Daliśmy radę, nie ma co wątpić do konca. Byle udało się brac skład na Jagiellonię.
Zmień Klicha !!!! Hasić niestety nie tak dobry jak kiedyś.....
SUPER !!!!! Bałem się, że Oskar Wójcik może kłaść lagę w związku z planowanym transfere...
ręki nie widzi stempla nie widzi sk.....n
Klich jak dotąd kicha.....
Piękny początek, gra super i znowu kur... pech.Po raz kolejny rykoszet....
Też jeżdziłem po Ammarim a teraz zgadzam się z Tobą, że bez przesady lideruje.
Żeby to ocenić chciałbym go zobaczyć od pierwszej minuty w meczu np z Łęczną bramka zak...
Bo jest slabiutki… ot cała prawda.
Daj już spokój z tym Stojilkivicem! Jego już nie ma i nie będzie! Przypomnij też sobie...
Dlaczego szans nie dostaje Kahveh Zahiroleslam ?
Widać było jak brakuje nam napastnika... Śmiem twierdzić, gdyby był Filip S.to ten wyg...
Po zmianach w końcówce było niebezpiecznie,mogliśmy utracić pewne zwycięstwo Zmiany p...
Noe majaczysz a mającą
Klich dobry do trzymania piłki i.....ale przy szybkimataku to wstrzymywanie gry niweczy...