Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Dziennik Polski / Polacy czy obcokrajowcy?

Polacy czy obcokrajowcy?

1-0 Witkowski 6, 1-1 Balasz 57, 1-2 Jezierski 73.

Cracovia: Cabaj - Wacek, Skrzyński, Radwański - A. Baran (80 Karcz), Kłus - Da Silva, Nowak, Szwajdych - Witkowski (70 Tatara), Szczoczarz.

Ruch: Perdijić - Jakubowski (83 Babiarz), Klaczka, Golem, Sokolenko - Grzyb (60 Makuch), Owczarek (83 Sadlok), G. Baran, Balasz - Jezierski (86 Brzozowski), Mikulenas.

Na boisku były teoretycznie nieco silniejsze zespoły. "Pasy" grały dobrze, ale tylko 45 minut. W 6 min po dalekim podaniu Skrzyńskiego Klaczka za krótko wybił piłkę, Witkowski nie zastanawiał się długo, strzelił natychmiast z 25 metrów i piłka wylądowała w samym rogu bramki. W 31 min świetnie uderzył z wolnego Szczoczarz, ale 2-metrowy bramkarz Perdijić wybił piłkę. Za moment Kłus "główkował" z 3 metrów, ale piłka nie trafiła do siatki. Po drugiej stronie dwa razy udanie interweniował Cabaj, raz ratował wybiegiem, drugi raz wygrywał pojedynek sam na sam z Jezierskim.

Druga połowa w wykonaniu krakowian była zła, dali się zepchnąć do obrony. Ruch grał bardzo agresywnie, na pograniczu faulu. - Nasi zawodnicy zamiast grać swoje, szukali rewanżu i dali się zaskoczyć - mówił po meczu trener Majewski. W 53 min Cabaj wybronił jeszcze strzał z wolnego testowanego przez Ruch Słowaka Balasza, ale w 4 minuty później dał się zaskoczyć uderzeniu tego samego zawodnika z 20 metrów, piłka wpadła w krótki róg. W 73 min "Pasy" źle założyły pułapkę ofsajdową, Jezierski wyszedł na czystą pozycję, ograł Cabaja i trafił do pustej bramki. Krakowianie dopiero wtedy zaatakowali, najbliższy wyrównania był w 90 min Karcz, jego strzał z 20 m obronił bramkarz.

1-0 Pawlusiński 36 (karny), 2-0 Moskała 70.

Cracovia: Pączek - Paknys, Rzucidło, Uszalewski (67 Łuczak) - Pawlusiński, Kostrubała, Giza, Cebula (46 Karcz), Jeleń (46 Tatara) - Moskała, Dudzic.

Ruch: Dębiec (46 Łopusiewicz) - Nykiel (60 Makuch), Herber (60 Sadlok), Ninković, Osiński (60 Sadlok) - Lilo, Pulkowski, Bonk, T. Sokołowski - Haftowski (76 Brzozowski), Łudziński (76 Babiarz).

W drugim spotkaniu trener Majewski wystawił mocny atak, obrona składała się z testowanego Litwina Paknysa, walczącego o miejsce w kadrze Rzucidły i młodego Uszalewskiego. Po 15-minutowej przewadze Ruchu krakowianie opanowali środek boiska. W 36 min dynamicznym rajdem popisał się młody Dudzic, był faulowany w polu karnym, jedenastkę pewnie wykorzystał Pawlusiński. W 43 min po dobrym podaniu Kostrubały Moskała nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie "Pasy" były nadal lepsze. W 55 min Pawlusiński ograł trzech rywali, ale jego mocny strzał z 12 m bramkarz zdołał wybić na róg. W 75 min, ze skrzydła podawał Pawlusiński, Moskała ubiegł bramkarza i głową posłał piłkę do siatki. W 76 min świetną interwencją popisał się Baczek, wygrał pojedynek sam na sam z pozyskanym przez Ruch Brazylijczykiem Lilo.

W sobotnich sparingach nie grali przeziębiony Olszewski, kontuzjowani Bojarski, Wiśniewski, Wojciechowski, będący po operacji Karwan. Oba mecze pokazały, że przed trenerem Majewskim jeszcze sporo pracy. Brakuje płynności w grze, obu drużynom "Pasów" zdarzały się momenty przestojów. Na ciepłe słowa zasłużyli młodzi gracze, zwłaszcza Kostrubała, Dudzic, Szczoczarz, Uszalewski, Łuczak.

Na miejscu trenera Majewskiego mocno zastanawiałbym się, czy brać do kadry testowanych obcokrajowców. Litwin grał bardzo przeciętnie, Brazylijczyk co najwyżej poprawnie, to na pewno nie będą podstawowi gracze Cracovii, mogą być co najwyżej uzupełnieniem kadry. Ale czy w tej sytuacji nie lepiej stawiać na polską młodzież?

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Przyjdą jeszcze gorsi
Jego to mi szkoda miał serducho do gry.
W 2 turze Cracovia było najgorsza ze wszystkich drużyn w ekstraklasie to cud że nie sp...
Ludzie Dróźdza robili transfery do klubu i oprócz Stojkovicia to dobre transfery nie by...
Odkąd odszedł p prezes Drożdz którego cele były sportowe i robił wszystko co mógł bardz...
Wiem co czujesz mam niestety to samo z Cracovią jestem od meczu z Widzewem 2:2 w listop...
W drugiej połówce życia to już człowiek widzi wręcz namacalnie uciekający czas , plany...
Trenerze Jacku! Wróć jeszcze kiedyś do nas, w końcu do trzech razy sztuka. Nie było lep...
Mam nadzieję, że Stępiński jutro nie będzie w formie bo on zawsze się wyżywał na Cracov...
post:
kabaret
znów dadzą wywiad ze jest wszystko wporzo
kto sprowadza takich idiotówL;https://www.malopolskie24info.pl/2026/05/21/problemy-w-cr...
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/luka-elsner-przerwal-milczenie...
Brawo! Byliście świetni!!! Dziękujemy za doping i oprawę !
bez względu na wyniki innych meczów, remis z Koroną daje nam utrzymanie
Mści się niefrasobliwosc z ostatnich minut z meczu z Piastem i porażka, która moze nas...
sprawdzone mam nadzieje ze ze sie pomylilem, cracovia, widzew, arka leci widzew prz...
Niestety mecz z Jackiem będzie o zycie dla Korony i dla nas. Obym sie mylił, ale spadam...
Czy kto widział jak biegnie króliczek ulicą Czy to widział kto Czy to widział kto W...
post:
.......
Po zwycięstwie 4 : 0 motoru w Płocku to jest bardzo cenny punkt ! Na koniec wielkie bra...
Rozgonić to szemrane towarzystwo brak słów wszystko zależy od Jacka Zielińskiego
post:
.......
Kurwa nie obrona !!! Trzech naszych stoi przy Madejskim a zupełnie wolny facet strzela...
Mam nadziejęże Hasić zacznie wreszcie podawać a nie pchać się do kiwania i stracić !!!
Jakim cudem drużyna może być nastawiona bojowo skoro konferencje Grzelaka to z reguły :...
Mało wiesz Drożdż poszedł w odstawkę za wykupienie Perkovica.decyzja miliardera Płatka.
Jestem tego samego zdania co Kibic1995. Pamiętam jak za mgłą spadek z I ligi w 1984r. i...