Terazpasy.pl / Wywiady / Wywiady prasowe / Wojciech Stawowy: - Jestem w krainie tiki-taki

Wojciech Stawowy: - Jestem w krainie tiki-taki

stawowy-wojciech-escola-barcelona

- Cieszę się, że trafiłem do szkółki Barcelony. Tam nikt nie śmieje się, że ktoś musi się długo przy piłce utrzymywać, rozgrywać, że akcje nie mogą być przypadkowe. Jestem w krainie "tiki-taki", otoczony ludźmi, którzy cieszą się z tej gry  – mówi w obszernym wywiadzie dla Interii Wojciech Stawowy , były trener Cracovii obecnie dyrektor sportowy FC Barcelona Escola Varsovia i koordynator Akademii EDE w Sieprawiu.

- Jak rodowity krakowianin radzi sobie w Warszawie?

- Bardzo dobrze. Trafiłem w bardzo ciekawe miejsce, pełne dobrych ludzi, więc pracuje mi się bardzo dobrze. Myślę, że całkiem nieźle sobie radzę, pomimo tego, że jest to bardzo duża aglomeracja, a ja mieszkam na stałe w mniejszej miejscowości, w Sieprawiu i troszeczkę się od wielkiego miasta odzwyczaiłem. Muszę przyznać, że życie w Warszawie jest zupełnie inne niż na prowincji. Skupiam się jednak na pracy, więc nie mam za wiele czasu na jeżdżenie po stolicy czy zwiedzanie.

stawowy-wojciech-escola-barcelona

- Ciężko łączyć funkcje koordynatora akademii w Sieprawiu i dyrektora sportowego FCB Escoli?

- Na pewno nie jest to łatwe zadanie, natomiast akademię, tutaj w Sieprawiu, prowadzę już od roku. Udało nam się już wypracować pewne metody działania. Jednym z warunków tego, że ta akademia dobrze funkcjonuje są przede wszystkim trenerzy, którzy w niej pracują. Andrzej Paszkiewicz, Marcin Cabaj czy Rafał Skórski to przecież znane nazwiska, a poza tym, trenerzy młodszego pokolenia - Kuba Krasuski, Wojtek Kurleto. Oni wykonują tutaj całą pracę, a ja mam do nich pełne zaufanie. Ja odpowiadam za sprawy organizacyjne, aby zapewnić rozwój i przyszłość.

- Co z patronatem Barcelony dla szkółki w Sieprawiu?

- Cały czas działamy w tym kierunku. Myślę, że pierwszym krokiem do tego jest współpraca z akademią Barcelony w Warszawie, którą rozpoczęliśmy. Wiadomo, że taki patronat wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, nie jest to łatwa sytuacja. Trzeba spełniać wiele warunków, przede wszystkim bazowych. My mamy w perspektywie rozbudowę obiektów, na których pracujemy. Chcemy też na okres zimowy zapewnić dzieciom balon, aby trenowały w dobrych warunkach. Wiele inwestycji przed nami i mam nadzieję, że kiedyś uda się doprowadzić do sytuacji, w której będziemy filią lub drugą akademią w Polsce - po tej warszawskiej. (…)

 

- W czerwcu mówił pan, że coś się kroi w sprawie pana pracy. Dlaczego się nie "wykroiło"?

- Wykroiło się i to dość poważnie. Wie pan doskonale, że zazwyczaj jest tak, że jak się szuka trenera, to tych kandydatów jest kilku. To jest bardzo dobra rzecz i z tego względu, że wybrano kogoś innego, ja niestety nie miałem okazji powrotu na ławkę. Pozostaje czekać cierpliwie, że trafi się ktoś, kto zechce mi zaufać i mieć drużynę o określonym stylu.

- Cieszę się jednak, że trafiłem do szkółki Barcelony, bo tam są dokładnie tacy sami ludzie, jak ja. Wyznają te same zasady. Tam się nikt nie śmieje, że ktoś się musi długo przy piłce utrzymywać, rozgrywać, że akcje nie mogą być przypadkowe. Jestem w krainie "tiki-taki", otoczony ludźmi, którzy się cieszą się z tej gry. Zauważam, że coraz więcej zespołów chce grać w piłkę i że futbol zmierza w tym kierunku. Nie zgadzam się z opiniami, że utrzymywanie się przy piłce to przestarzała strategia. Mam ogromną satysfakcję, że moje drużyny grały w piłkę. Często słyszę, że "Stawowy preferuje futbol, który jest nierealny w naszej rzeczywistości". Ja się nie zmienię i zawsze będę miał swój styl, któremu będę wierny i konsekwentnie będę go realizował. (…)

  • W bardzo obszernym wywiadzie trener Wojciech Stawowy opowiada m.in. o słynnym 10-letnim kontrakcie zerwanym po kilku dniach, transferze Bartosza Kapustki do Cracovii, choć chciała go też Wisła, twardych męskich zasadach, ofertach z zagranicy, fascynacji Pepem Guardiolą i wielu innych.

Cały wywiad – Wojciech Stawowy: Nigdy nie wrócę do Cracovii  – w Interia.pl

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

TP

A ta szkółka piłkarska trenera Stawowego to gdzie w końcu jest, wy piszecie o Sieprawiu, a Interia o Ochojnie.

Kibic1995

A tu szczegóły http://akademiafutboluede.pl/category/aktualnosci/

Zaloguj aby komentować

mmmmmmmm

Moja szkółka jest w Sieprawiu, ale ma także swoją Filię w Ochojnie. Zapraszam z dziećmi

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

To że nie wrócisz do Cracovii jest więcej niż pewne!

Bo niby kto by Cię w Cracovii chciał i zatrudnił no kto? Czytałem cały wywiad i w niektórych momentach po prostu łżesz! Bartek Kapustka sam się zgłosił do Cracovii. Awans to cud w Niecieczy dał Ci go na tacy bramkarz Olimpii Wróbel. Prezesi nie mieli cierpliwości? Jeden miał to drużyna skończyła w 4-tej lidze a w Cracovii to Filipiak miał za dużo cierpliwości! Drużyna pikowała w duł a 6:0 bo nie liczę tej jednej śmiesznej samobójczej bramki Piasta po której cały stadion wył ze śmiechu. Tego żaden prezes by nie wytrzymał choćby był święty. Jak przychodziłeś do Cracovii to Filipiak oficjalnie się wypowiedział cytuję- Koniec karuzeli z trenerami- więc łżesz że od początku był do ciebie źle nastawiony. Nikt nie zatrudnia trenera którego nie lubi. Dał Ci już wcześniej ofertę prowadzenia Cracovii jeszcze jak trenowałeś Katowice ale nie skorzystałeś -takie to twoje przywiązanie do Cracovii, następne łgarstwo. Obserwowałem i obserwuję dość często treningi Cracovii. Poza klepaniem TKA-TAKI nie robiłeś z zespołem nic innego, sił starczało na 60 min. poprawił to dopiero Podoliński. PEWNIE MÓJ WPIS ZNIKNIE Z TEGO FORUM SZYBCIEJ NIŻ KTOŚ GO PRZECZYTA ale nie mogę się powstrzymać od skomentowania tych bzdur. Jesteś taki dobry a szkolisz dzieciaki i nikt Cię nie chce! Ciekawe co nie uważasz?

ZET

Ja nikogo nie pouczam - nigdy nie zwracałem ci uwagi na twoją żałosną ortografię ale po prostu przeginasz z tą wścieklizną pod adresem Wojtka Stawowego stąd mój komentarz. A na koniec skoro ja jestem według ciebie tuman to na twój poziom brakuje określenia.....

Zaloguj aby komentować

ELVIS

O co mi chodzi to ty dobrze wiesz! Na pewno nie o Branderburską! Nie pouczaj innych jak sam jesteś tuman!

Zaloguj aby komentować

ZET

Chodzi ci o Bramę Brandenburską? Tą odpowiedzią pod moim adresem potwierdziłeś, że jesteś zwykłym burakiem i nie przez ortografię ale poziom .....

Zaloguj aby komentować

ELVIS

mój poziom może jest niski ale i tak zdecydowanie wyższy od pewnego dupka który pilnuje bramy i zwie się ELVIS. chciało by się być Elvisem co? za wysokie progi dla kogoś takiego jak ty. GKS nie chciał go puścić za darmo a jego wykup kosztował tyle co jego 4 pensje w Cracovii jak by mu zależało to by sam się wykupił. Przyszedł dopiero wtedy jak przez rok zajmował się koszeniem trawy i odgarnianiem śniegu w Sieprawiu. Nareszcie robi to co powinien robić od dawna zgodnie ze swoimi kwalifikacjami i niech mu się wiedzie jak najlepiej!

Zaloguj aby komentować

Stawowy miał taki sam udział w awansach z 3-ciej do 1-szej ligi jak

Wdowczyk z Kolporterem. Tyle tylko że ten awans Cracovii organizowała grupa stu i robiła to mądrze a Wdowczyk robił to sam i czuł się bezkarny. Poza tym w drugiej lidze Filipiak już wyłożył taką kasę i grali tacy piłkarze że nawet babka kiepska by wprowadziła Cracovię do 1-wszej ligi a i tak ledwo bardzo ledwo załapali się na baraże.

Zaloguj aby komentować

Zgadzam się, że nie co mu ubliżać

W zasadzie Kibic1995 wyłożył wszystko, ja od siebie dodam, że niestety, ale te wzmianki o GTSie sprawiły, że trener Stawowy bardzo dużo stracił w moich i nie tylko w moich oczach. Nie raziłoby to tak bardzo w przypadku innych trenerów, ale Pan Stawowy tak mocno deklarował miłość i przywiązanie do Cracovii, że to co teraz opowiada to jakaś żenada.
Wychodzi na to, że jest osobą bardzo niewiarygodną. Przykre to.

Zaloguj aby komentować

ZET, cracoviapasy1, ELVIS

Trener Stawowy miał osiągnięcia w Cracovii i nikt mu tego nie zabierze, ale jak dla mnie po sukcesach trochę mu uderzyła woda sodowa do głowy i ma coś z megalomana, przecież jak się tak czyta ten wywiad to jak coś się gdzieś nie udało to nie jego wina. W Łęcznej i Miedzi prezesi nie mieli cierpliwości, w Katowicach jakiś zawodnik miał układy z zarządem i kibicami, w Arce też ma żal do prezesów, że go zwolnili 9 meczy przed końcem, w Cracovii to wiadomo, odgrzewane kotlety znów. I jeszcze sobie nie raz sam sobie zaprzecza, z jednej strony, że brał porażki zawsze na siebie, a z drugiej jak go gdzieś zwalniali po porażkach to wina prezesów. Następnie mówi w tym wywiadzie np. że Burlikowski mu w klubie nie przeszkadzał choć osobiście ma do niego żal, że to dobry dyrektor sportowy i nie blokował jego pomysłów, choć jak odchodził to w innym wywiadzie mówił, że go nie dopuścił do spraw drużyny i nie rozmawiał z nim o transferach. Jedno drugiemu trochę zaprzecza. Tak samo jak nawet w tym wywiadzie niby mu nie przeszkadzało, że go zatrudnili, ale mówi też, że Filipiak powinien kogoś wybrać, a z kogoś zrezygnować z nich dwóch, czyli mu jednak przeszkadzał na to by wychodziło. Zarzuca Filipiakowi, że nie przychodził w I lidze na spotkania z nim i go nie interesowały sprawy drużyny i to niby miało znaczyć, że nie wierzy w awans. Potem mówi, że jak Filipiak się zaczął interesować to zaczął się mieszać. Czyli jak się nie interesował to źle, a jak interesował to też źle:) Wiadomo za awans trenerowi Stawowemu należy być wdzięcznym, choć miał kupę szczęścia, ale szczęśćie czasami też trzeba mieć, ale patrząc w ostatnich powiedzmy 10 latach do tyłu to wszystkie kluby co spadły i zachowały 2/3 składu i miały dobre budżety w I lidze to zrobiły awanse na następny rok. Lubin dwa razy, raz z Lenczykiem i ostatnio ze Stokowcem. Górnik Zabrze wtedy jak spadli z Kasperczakiem, Korona, Widzew jak miał kasę i skład to dwa razy pod rząd zrobił awans tylko za pierwszym razem kiblował w I lidze za korupcje. A trener Stawowy tak opowiada o tym awansie jak to mega trudno wrócić do ekstraklasy i wszystko dzięki niemu. A prawda jest taka, że dlatego mu nie wyszło w Katowicach, Miedzi i Łęcznej, a wyszło w Cracovii, bo Cracovia jak na I ligę to miała bardzo dobry skład i kupę kasy, a tamte kluby nie miały takich możliwości i tam trener by musiał wykonać o wiele większą pracę by zrobić awanse w tamtych klubach. Trener mówi też, że afera z obozem to oczywiście wina zarządu, bo nie dotrzymali ustaleń. Sam trener tu mówi, że była umowa, to jak była umowa to dlaczego niektórzy zawodnicy polecieli do mediów i zrobili aferę? Więc jak była umowa i zrobili aferę to słusznie dostali kary finansowe. I niby trener chciał zapłacić za nich, ale klub nie chciał. Przecież te opowieści się kupy nie trzymają. Już nie mówiąc o tym, że trener kiedyś o tej aferze też inaczej mówił, inną wersję przedstawiał. I jeśli chodzi o Kapustkę to kiedyś się szczycił jak to on go włączył do pierwszej drużyny, a teraz z tego co mówi to on go musiał włączyć bo taki był warunek Kapustki aby podpisał kontrakt. Już nie mówiąc o tym, że Kapustka sam powiedział kiedyś, że sam się zgłosił do Cracovii. I trener mówi, że już umowa z GTS-em była gotowa i podpisana przez GTS, ale przez sentyment do Arki został. Jakby miał taki sentyment do Arki to w ogóle by z GTS-em nie negocjował. Każdy wie, że został bo Krauze sypnął kasą. Jak pisałem trener Stawowy ma sukcesy z Cracovią i nikt mu tego nie odbierze, zapisał się w historii klubu złotymi literami, ale te jego wywiady i rzeczy jakie tam mówi i przedstawiłem tu przykłady sprawiają, że ja go mam za kogoś niewiarygodnego jeśli chodzi o osobę która przedstawia jakieś wydarzenia i mówi jak niby było naprawdę. W tym się zgadzam z ZET, że trener przedstawia niektóre wydarzenia tak jak mu pasuje, a nie koniecznie jak było naprawdę. Ale z drugiej strony zgadzam się z ELVISem i cracoviapasy1, że trener sukcesy miał, dużo dla klubu zrobił i nie ma co mu ubliżać. Choć jak pisałem nie wierze mu w te niektóre jego opowieści, że było jak on mówi. Wydaje mi się, że z jednej strony przekręca, a z drugiej wyolbrzymia niektóre wydarzenia.

Zaloguj aby komentować

do zet

stawowego bronia 1xawans z 3 do 2 ligi, 2x do ekstraklasy drugi ciezszy bo duzo najemnikow ucieklo., raz chyba 5 miejsce w ekstraklasie, , fajna gra i fajny styl, mecze super lecz tez duze porazki,
mial faktycznie propozycje z gronika i legii, ale nie skorzystal, przywiazany jest tam gdzie sa pieniadze , jak kazdy czlowiek, ma mile wspomnienia ale serce ma tez KOLORU z GTS.
co do kapustki to nie bylo kim grac, i bartek dostal szanse u podolinskiego, stawowy go nie wprowadzal raz chyba z widzewem,
PODOLINSKI mu do piet nie dorasta zaden mecz 352 nie byl super, mecze beznadziejne w szatni zero posluchu i prawie dwa spadki, jeden z hukiem z podbeskidzie, i prawie z nami,
nie zapominajmy ze awanse do extraklasy zaczal stawowy jego gra w 3 lidze zachwycala, to dobry trener, tylko w naszym kraju nie am cierpliwosci do trenera,
wojciech stawowy najlepszy trener Cracovii, od 3 ligi do extraklasy,
teraz zielinski od extraklasy do ligi mistrzow!

Zaloguj aby komentować

ZET

Po pierwsze: zupełnie niepotrzebnie napisałeś ten komentarz - chyba, że Cię cieszą bluzgi na Wojtka Stawowego bo siłą rzeczy może je sprowokować / inna sprawa, że jesteś owładnięty paranoiczną wręcz nienawiścią do Naszego byłego trenera co demonstrujesz przy najmniejszej okazji / po drugie jeśli silisz się na taką dokładność to nie trener Stawowy odmówił lecz gks nie chciał Go puścić. Gdybyś był człowiekiem na poziomie darował byś sobie ten komentarz i wzmianka o Wojtku Stawowym została by prawdopodobnie bez echa ale jeśli Twój poziom dorównuje Twojej ortografii to wszystko wyjaśnia.....

Zaloguj aby komentować

Podam jeszcze jeden fakt

który całkowicie podważa wiarygodność Stawowego. W wywiadzie mówi że GKS Katowice zwolnił go bo nie chciał wystawiać jednego piłkarza który miał układy z zarządem a prawda była taka że to nie zarząd a kibice go zwolnili. Było tak- po kolejnym przegranym meczu drużyna ze Stawowym wracała z wyjazdu kibice byli tak wkurw......i że już czekali na niego z taczkami, zarząd chcąc uniknąć zadymy zanim dojechali zwolnił Stawowego i to ogłosił natychmiast. Tym sposobem uratował go od hańby i wstydu przed całą Polską bo nie często trener jest wywieziony na taczkach co nieuchronnie by go spotkało! Taka była prawda powinien podziękować prezesom że w porę go uratowali a nie łgać.

Zaloguj aby komentować

hehe

gts go pewnie przygarnie bo chyba są w punkcie wyjścia jeśli chodzi o trenera ;]

Zaloguj aby komentować

nozownik

Bronisz stawowego ktory ma Cracovie w d..
Zet napisal przyklady
A co babinskiego to szybciej z takim nickiem to ty sie nadajesz.. precz z nozownikami..
Dziekujemy za prawdziwego trenera jakim jest Zielinski

Zaloguj aby komentować

ZET

Nienawiść przesłania Ci świat zacietrzewiony wariacie? Żal do trenera o to że awansował? O wszystko żal! Jesteś konkretnym powaleńcem i nadajesz się na Babińskiego tylko i wyłącznie. Bez odbioru!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
kurczak 37
Starzynski 400k euro mial wpisane, Lechia powiedziala za drogo, lepiej brac Sanogo z Z...
post:
kurczak 37
nie masz racji starzyński nie do kupienia chciała go lechia i nic z tego nie wyszło zad...
post:
kurczak 37
http://www.90minut.pl/stranieri.php?id_sezon=93&runda=2&typ=0 polacy zagranica ht...
post:
kurczak 37
zamiast Tego Pilkarza z Arki, lepiej wyciagnac Starzynskiego, Loske, i zalatwic wypozyc...
Trzeba zdobyć mistrzostwo Polski wszystko fajnie ale oprócz przygotowań na przyszłość j...
my chcemy mistrzostwo Cracovię trzeba jeszcze wzmocnić i zdobyć miatrzostwo
Młodych bramkarzy też paru mamy w klubie, a Ci są do bronienia teraz
bramkarz jest jak wino. Im starszy tym lepszy .Ma duże doświadczenie wie jak się ustawi...
post:
kurczak 37
brat trenera fornalika jest młodszy od waldemara fornalika zawsze jest jego asystentemi...
Zawsze pana traktowałem z najwyższym szacunkiem i Flipiaka też do dziś uważam że kibole...
post:
kurczak 37
może coś z niego będzie ale przydałby sie ktoś taki jak serafin z piasta może michalik...
post:
kurczak 37
Poldek nie ma racji,bo ten Carlitos jest młodszy wyższy typowa 9
post:
kurczak 37
Nie grat, bo jest młodszy od tego z legi
post:
kurczak 37
miało być nie przesądzam a wyszło przesadzam co też zmienia moja intencję.
post:
kurczak 37
Absolutnie nie przesadzam, mam nadzieje że będzie dobry. Rozbawiła mnie tylko pomyłka P...
Ciekawi mnie ten zawodnik, bo z jednej strony statystyk nie ma za dobrych z Portugalii,...
post:
Mihalik
Świrował miało być, a nie świętował.
post:
kurczak 37
Przychodzi z III ligi hiszpańskiej jak i wielu Hiszpanów co trafiło do naszej ligi. Wię...
post:
Mihalik
Pamiętamy, że to Michalik świętował i nie chciał grać w Cracovii. Filipiak mu pewnie ni...
post:
kurczak 37
Chyba masz rację to będzie tak jak napisałeś GRAT Carlitosa.
ruben grat carlitosa napastnik bardzo blisko cracovii zostały tylko testy i sprawa załł...
Sedler obrońcą Cracovii to byłby najlepszy transfer I WTEDY IDZIEMY NA MISTRZA
Marco Vejinovic juz z nami dogadany.
post:
Mihalik
Z niewolnika nie ma zawodnika. Pytanie czy mu się nagle nie zachce na nowo. Pożyjemy, z...
post:
Transfery
Był ale nie był Saudyjczykiem,Arabem.Ale i tak klub stosował jakieś diety,obchodzili na...