Terazpasy.pl / Stadion / Inwestycje / Stadion Hutnika gotowy na mecze Ekstraklasy

Stadion Hutnika gotowy na mecze Ekstraklasy

We wtorek Komisja ds. Licencji PZPN udzieliła zgody na rozgrywanie na stadionie Hutnika Kraków meczów piłkarskiej ekstraklasy. Jedynym warunkiem było uwzględnienie uwag zgłoszonych przez jej wysłanników opiniujących przygotowanie stadionu do rozgrywek. Dotyczyły one głównie uprzątnięcia terenu. Polecenia Komisji ds. Licencji są niemal w całości wykonane.

W środę wieczorem piłkarze Cracovii przeprowadzili pierwszy trening na stadionie Hutnika. W czwartek, 25 lutego odnowiony stadion Hutnika wizytował Prezydent Krakowa. - Cieszę się, że Ekstraklasa, po półrocznej przerwie, wraca do naszego miasta. Liczę, że stadion Hutnika będzie areną emocjonujących spotkań piłkarskich i zdrowej, sportowej rywalizacji ? mówił Prezydent Jacek Majchrowski .

.

2010-02-21-stadion-hutnika-38

.

Obiekty sportowe klubu Hutnik Kraków modernizowane były przez Miasto od kilku lat. W grudniu 2008 roku władze nowohuckiego klubu potwierdziły, że - przy wsparciu Cracovii i Wisły Kraków - podejmą starania w celu przystosowania stadionu przy Ptaszyckiego do wymogów ekstraklasy. Jednak na przeszkodzie sprawnej realizacji inwestycji stanęły protesty Opactwa Ojców Cystersów z Mogiły oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Kością niezgody były między innymi maszty oświetleniowe, które miały stanąć na modernizowanym stadionie.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Prezydenta Krakowa, Miasto porozumiało się z Opactwem Cystersów. W następstwie podpisanej ugody w maju 2009 roku, zatwierdzono nowy projekt budowlany i wydano zmienione pozwolenie na budowę na zadanie pod nazwą ?Budowa masztów oświetleniowych, płyty głównej boiska piłkarskiego Hutnika Kraków SSA wraz z infrastrukturą techniczną, stacją transformatorową i rozbiórką kolidującego budynku dawnych kas?.

.

2010-02-21-stadion-hutnika-28

.

Z tej inwestycji Miasto miało sfinansować jedynie budowę masztów oświetleniowych. Reszta spoczywała na klubie Hutnik Kraków. Jednak ten, tłumacząc się względami finansowymi, do sierpnia 2009 nie podjął żadnych działań, które pozwoliłyby na rozpoczęcie prac modernizacyjnych.

Patowa sytuacja została odblokowana dopiero po przepisaniu pozwolenia na budowę na Miasto. Realizację inwestycji powierzono Zarządowi Infrastruktury Sportowej. - 10 sierpnia ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na wykonanie prac w zakresie budowy masztów oświetleniowych. Potem sukcesywnie zlecane były kolejne elementy inwestycji. Modernizację rozszerzono o położenie podgrzewanej murawy ? wyliczał Krzysztof Kowal , dyrektor ZIS.

Dzięki temu, w niespełna pół roku, udało się przeprowadzić inwestycję wartą 6,5 mln złotych i przystosować stadion do wymogów licencyjnych PZPN. Pierwszy mecz ekstraklasy na zmodernizowanym stadionie Hutnika Kraków odbędzie się w piątek, 26 lutego o godzinie 20.00. Cracovia podejmie Legię Warszawa.

TP!

Źródło: własne / Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Może to i lepiej

Mamy już wystarczająco dużo prostactwa na stadionie :)

Zaloguj aby komentować

a co z biletami przed 20-ta debile ??????

kur.. debile znow sie zaczyna , w dupie mam wasze po...bane pomysly ??? ludzie jada z bielska na mecz i znow k..a nie wejda przez debili!!!!!!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Przyjdą jeszcze gorsi
Jego to mi szkoda miał serducho do gry.
W 2 turze Cracovia było najgorsza ze wszystkich drużyn w ekstraklasie to cud że nie sp...
Ludzie Dróźdza robili transfery do klubu i oprócz Stojkovicia to dobre transfery nie by...
Odkąd odszedł p prezes Drożdz którego cele były sportowe i robił wszystko co mógł bardz...
Wiem co czujesz mam niestety to samo z Cracovią jestem od meczu z Widzewem 2:2 w listop...
W drugiej połówce życia to już człowiek widzi wręcz namacalnie uciekający czas , plany...
Trenerze Jacku! Wróć jeszcze kiedyś do nas, w końcu do trzech razy sztuka. Nie było lep...
Mam nadzieję, że Stępiński jutro nie będzie w formie bo on zawsze się wyżywał na Cracov...
post:
kabaret
znów dadzą wywiad ze jest wszystko wporzo
kto sprowadza takich idiotówL;https://www.malopolskie24info.pl/2026/05/21/problemy-w-cr...
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/luka-elsner-przerwal-milczenie...
Brawo! Byliście świetni!!! Dziękujemy za doping i oprawę !
bez względu na wyniki innych meczów, remis z Koroną daje nam utrzymanie
Mści się niefrasobliwosc z ostatnich minut z meczu z Piastem i porażka, która moze nas...
sprawdzone mam nadzieje ze ze sie pomylilem, cracovia, widzew, arka leci widzew prz...
Niestety mecz z Jackiem będzie o zycie dla Korony i dla nas. Obym sie mylił, ale spadam...
Czy kto widział jak biegnie króliczek ulicą Czy to widział kto Czy to widział kto W...
post:
.......
Po zwycięstwie 4 : 0 motoru w Płocku to jest bardzo cenny punkt ! Na koniec wielkie bra...
Rozgonić to szemrane towarzystwo brak słów wszystko zależy od Jacka Zielińskiego
post:
.......
Kurwa nie obrona !!! Trzech naszych stoi przy Madejskim a zupełnie wolny facet strzela...
Mam nadziejęże Hasić zacznie wreszcie podawać a nie pchać się do kiwania i stracić !!!
Jakim cudem drużyna może być nastawiona bojowo skoro konferencje Grzelaka to z reguły :...
Mało wiesz Drożdż poszedł w odstawkę za wykupienie Perkovica.decyzja miliardera Płatka.
Jestem tego samego zdania co Kibic1995. Pamiętam jak za mgłą spadek z I ligi w 1984r. i...