Terazpasy.pl / Stadion / Inwestycje / Janusz Filipiak: Cracovia od rundy wiosennej będzie grać na Hutniku

Janusz Filipiak: Cracovia od rundy wiosennej będzie grać na Hutniku

filipiak-janusz-2008-05-07

- Cracovia od rundy wiosennej będzie rozgrywać mecze na stadionie Hutnika - powiedział dla Terazpasy.pl Prezes MKS Cracovia SSA Janusz Filipiak .

Nie w Sosnowcu, nie w Bytomiu i nie w Kielcach tylko w Nowej Hucie piłkarze Cracovii będą rozgrywać swoje mecze w trakcie trwającej około dwóch lat gruntownej przebudowy nowego stadionu Cracovii. Na Suchych Stawach grać będzie również Wisła - takie są ustalenia wtorkowego spotkania przedstawicieli miasta, Cracovii i Wisły.

filipiak-janusz-2008-05-07

- Gdy tylko powstała realna perspektywa, że zarówno kibice Cracovii jak i Wisły będą musieli jeździć na odległe od Krakowa stadiony to wszyscy poparli ten projekt - mówi Prezes MKS Cracovia SSA Janusz Filipiak i zaraz dodaje: - Najlepsze decyzje to takie, które wiszą w powietrzu i wtedy wszyscy się na nie godzą. To jest właśnie taka decyzja. Pasuje to Cracovii, pasuje to Wiśle i pasuje to Hutnikowi. I bardzo pasuje miastu, bo Kraków zyska trzeci nowy stadion. Przy takim consensusie cała dyskusja trwała może 20 minut - relacjonuje Prezes Cracovii.

Miasto rozwiązuje przy okazji inne problemy. - Wszystko co jest na stadionie Cracovii należy do miasta. Co miasto miałoby z tym zrobić? Musiałoby ogłaszać przetargi, handlować, a tak to i ten problem będzie rozwiązany - tłumaczy Profesor Filipiak.

Aby stadion na Suchych Stawach mógł ubiegać się o licencję na organizację meczów Ekstraklasy musi być odpowiednio zmodernizowany. - Stadion Hutnika będzie miał po modernizacji 6 tysięcy miejsc, w tym tysiąc zadaszonych. Poprawiona zostanie też cała stadionowa infrastruktura - informuje Prezes Cracovii.

Co ciekawe ani miasto, ani Hutnik nie wyłożą na modernizację stadionu na Suchych Stawach ani złotówki. - Koszty poniosą solidarnie Cracovia i Wisła po 50 procent. Miasto nic nie daje. A wydatków jest sporo. Potrzebne są fundamenty pod maszty oświetleniowe, nie ma stacji transformatorowej, nie ma zadaszenia, jest 2 tysiące krzesełek a potrzeba 6 tysięcy, nie ma kołowrotków, nie ma monitoringu. To są takie mało spektakularne koszty, które trzeba ponieść - wylicza Profesor.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze ile całe przedsięwzięcie będzie Cracovię kosztować. - Nie powinny to być koszty kolosalne, ale w każdej sytuacji nam się to opłaca. A nawet gdyby się to nie opłacało to i tak wolimy grać mecze w Krakowie z widownią - zapewnia Prezes Cracovii.

Aby na stadionie Hutnika wiosną mogły być rozgrywane mecze Ekstraklasy przygotowania muszą rozpocząć się niezwłocznie. - Prace chcemy rozpocząć jak najszybciej. Na Suche Stawy zostaną przeniesione m.in. słupy oświetleniowe ze stadionu przy ul. Kałuży. Na Cracovii słupy oświetleniowe są demontowalne. Oświetlenie na Hutniku ma być tymczasowe, bo nasze słupy oświetleniowe są za wysokie, a na tymczasowe ma być zgoda - mówi Prezes Cracovii. - Najtrudniejsza może być kwestia pozwoleń i tutaj miasto ma ważną rolę do spełnienia - dodaje.

Prezes Cracovii nie wyobraża sobie, aby całe przedsięwzięcie mógł zablokować miejski konserwator zabytków. - Konserwator zabytków ma przede wszystkim dbać o interes społeczny, a osiągnięte porozumienie właśnie rozwiązuje bardzo ważny społeczny problem - twierdzi z przekonaniem Profesor Janusz Filipiak.

Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

..aha jeszcze jedno !!!!

Ja ma kurwa pytanie co robi nasze zacne STC ?
-zero informacji
-mieli brac udzial w rozmowach, na temat ostatecznego wygladu stadionu , w ktorym mieli brac udzial oni , MKS Cracovia, i Studio Lamela....
-Gdzie oni sa, gdzie opinie na temat owych konsultacji -- GDZIEEEEE !!?!!!!!!

Zaloguj aby komentować

... Stadion...,pozwolenie, budzet.

Chcialbym zakomunikowac ,ze w polowie przyszlego miesiaca tj. Listopad, ma byc przedstawiony projekt budzetu Miasta Krakow na przyszly rok.
Z tego co ja sie dowiaduje , "nie jest tak, jak bysmy sobie tego zyczyli", nie potrafie zkonkretyzowac , tyle uslyszalem od kogos ,kto obraca sie w tym kregu ludzi.
Kolego Edgar, pozwolenie jest zupelnie odrebna sprawa , niz przyznanie srodkow na owa inwestycje.
Jezeli ktos ma znajomych ,ktorzy obracaja sie w kregach radnych naszego miasta ,lub sam posiada jakiekolwiek info , prosilbym o "sprawozdanie" (!!!!!!!!)
Czas ucieka ,pozniej moze byc z lekka pod gorke -na korekty ,sprzeciw lub jakakolwiek reakcje.W tej chwili klub nie ma zadnej gwarancji finansowej od miasta (!!!),
w temacie inwestycji . Dwie trybuny zomofili to koszt rzedu przeszlo 300-stu milionow zlotych, naszego stadionu z pelnym zapleczem to grubo niespelna 200 mil.
Osobiscie nie wyobrazam sobie ,aby po przygotowaniu projektu , przyznaniu pozwolenia , publicznych wystapien , nagle gts dostal przeszlo 300 mil. -a my nic..
Chociarz zdajemy sobie sprawe z tego , ze radni w radzie miasta w znacznej przewadze, to niestety gts-owcy ......
Panowie - wazne , sadne dni ,sie zblizaja...........

Zaloguj aby komentować

do dam.bach

Ja natomiast czytałem a nie gdzieś tam zasłyszałem że Wiśle unieważnili przetarg na budowę jakiejś tam trybuny... ale to na Wiśle a nie u nas :)

Zaloguj aby komentować

Mam nadzieję, że się myliłem ...

skąd mam te informacje?!
Jak kibice przed meczem napiją za dużo piwa to zaczynają głosno (za głosno) mówić, ot co!
Mam nadzieję, że te plotki są niesprawdzone.

Zaloguj aby komentować

do dam bach

Nie siej fermentu kolego, bo pozwolenie na budowę już się uprawomocniło. Więc nie pisz głupot, bo to żenada, chyba że pojawiłeś się tutaj z za Błoń

Zaloguj aby komentować

podejscie kibicow Hutnika

http://www.hutnik.org/php-files/news.php
http://90minut.pl/news.php?id=797464 - jak widać po komentarzach kibice Hutnika (mam nadzieje ze nie wszyscy) wolą mieć jednak stary rozpadający sie stadion.....chyba to mozna zostawic bez komentarza

Dam.bach - skad masz takie informacje i co jest powodem odmowy?




Zaloguj aby komentować

No i super ale...

.. słyszałem, że Cracovia nie dostała zgody na rozpoczęcie budowy nowego stadionu i nie zapowiada się na to że w najblizszym czasie takową otrzyma. W efekcie zamiast nowego stadionu będziemy mieli... zniszczony (zburzony) stary i brak persektyw na budowę nowego. Zeby nie okazało się, że na ZIEMI ŚWIĘTEJ będzie ... !
Jeżeli kto ma jakieś sprawdzone inf na ten temat to poddzielcie się proszę.

Zaloguj aby komentować

...

Dobra decyzja. Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Fajnie, że Cracovia będzie grać w Krakowie, bo w dalszym ciągu będzie możliwość chodzenia na mecze, gdyby graliśmy w Sosnowcu, albo gdzie indziej to niestety takiej możliwości by nie było. Co do tego pomysłu, że Pasy i Wisła pokryją remont obiektu na Suchych Stawach, to też uważam to za dobrą decyzję. Koszty wynajmu stadionu wtedy zmaleją, bo przecież pokrywamy koszty odnowy obiektu. Teraz pozostaje tylko czekać, aż wreszcie wbiją łopatę na naszej Świętej Ziemi, bo dopiero wtedy będę w 100% pewny, że nasz nowy obiekt powstanie.

Zaloguj aby komentować

kto i co przekaze???

z tego co sie orientuje kupno i montaz oswietlenia sfinansowalo miasto wiec jak mozna pisac ze oswietlenie przekaze Cracovia???? przeciez to jest wlasnosc miasta nie klubu ciekawe jaka wlasnosc miejska przekaze Wisła jakas trybune??

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

właśnie tego od dawna mi w Cracovii brakuje, strzałów z dystansu. Pytanie tylko, kto to...
Mecz pokazal prawdę o dyspozycji zmienników. Jaka jest, kaszdy widzial. jak sie komus n...
Kolejna kompromitacja pana trenera i jego pseudo grajków i to nawet nie chodzi o wynik...
Jareczku, gdzie ty sobie tego Sutalu znalazles. Dzisiaj dwie bramki, w Szczecinie toże,...
Sutalo po raz kolejny zero !!
Kakabadze - totalna kicha, traci wszystkie piłki. Inna sprawa że on nigdy nie był techn...
Może by I usiadł w sektorze gości tylko, że naszych kibiców w nim nie było. Pewnie gdyb...
Błędem Prezesa Dróżdża było to, że po wcześniejszych obrażliwych wypowiedziach buraka z...
Jebać kebaba!!! Chce wojny? Mówi i ma
Niestety trzeba myśleć jeszcze o wzmocnieniach w zimie ,Minchew tez słabiutki.....za ma...
Kroczek miał więcej pktow na tym etapie rozgrywek ..a skład chyba a zwłaszcza obrona sl...
A Cracovia swoje... Myślałem, że się odegramy za ostatnie poniżenie, a teraz jeszcze g...
Zejście Klicha i Filipa S blo błędem.......Nie można każdego meczu kopiować zmianami......
Najwyższy czas, żeby Sutalo odpoczął. To już drugi albo trzeci raz jak podając niedbale...
Pozycja na tym etapie sezonu nie ma znaczenia. Znacznie ma, że drużyna oblała test na w...
Widać teraz co znaczą Klich i Fillip S......zeszli i nie było Cracovii....niestety ale...
Jeden mecz i spadamy na ,7 miejsce dramat
Aleksic wypierdalaj
Kolejne - 3 punkty brawo
Szczecin trefny.......dalej
Sutalo jak cipa - obejmował bambusa jak biedroń zamiast wyjść do centry !!!
Szkoda, że Maigaard nie przypilnował tego brzydala z 11-tką przecież logiczne, że jest...
Ej Minchev, Minchev ta główka powinna była siedzieć !!
Niewidoczny Mincew ..graja chyba w 10......Pierwsza połowa mądra gra ,szkoda że tylko...
Mecz w naszym wykonaniu ŚWIETNY. Mały drobiażdżek: Kakabadze słabiutki a Minchev nie ma...