Terazpasy.pl / Stadion / Inwestycje / [Terazpasy.TV] Kolejna modernizacja w Centrum Treningowym Cracovii

[Terazpasy.TV] Kolejna modernizacja w Centrum Treningowym Cracovii

centrum-treningowe

Od kilku lat piłkarze i hokeiści Cracovii trenują w systematycznie modernizowanym Centrum Treningowym przy ul. Wielickiej 101.

W roku 2006 Centrum Treningowe MKS Cracovia SSA wzbogaciło się o duże boisko treningowe ze sztuczną murawą, które służy piłkarzom do dziś. Wymieniona została całkowicie murawa naturalnego boiska głównego, na którym odbywa się większość treningów pierwszej drużyny oraz mecze ligowe drużyny rezerw, a wcześniej Młodej Ekstraklasy. W kolejnych latach przeprowadzono również generalny remont budynku klubowego, wybudowano nowoczesne szatnie, zaś w ostatnich miesiącach przeprowadzono prace przy dojeździe do parkingu klubowego.

- Od momentu przejęcia przez MKS Cracovia SSA obiektów przy ulicy Wielickiej pracujemy nieustannie nad poprawą jakości obiektów treningowych, zmierzając do zapewnienia jak najlepszych warunków do treningów oraz do oglądania meczów. Staramy się, by cały czas podnosić poziom infrastruktury sportowej i myślimy już o kolejnych inwestycjach  - mówi wiceprezes MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz  cytowany przez stronę oficjalną Klubu.

W ostatnich tygodniach sfinalizowana została wymiana nawierzchni małego boiska treningowego na obiektach Cracovii przy ulicy Wielickiej 101.

- Poprzednia murawa, położona przed ponad siedmiu laty, wykazywała już bardzo duże zużycie, z uwagi na wyjątkowo intensywne wykorzystywanie - zarówno przez piłkarzy Cracovii, jak i poprzez użycie komercyjne. W tym roku udało nam się dojść do porozumienia z firma Tamex w sprawie renowacji płyty boiska, czego efektem jest nowa, idealna nawierzchnia treningowa o wymiarach 55 x 37 metrów - informuje Jakub Tabisz.

Dzięki całkowitej wymianie murawy boisko treningowe odzyskało dawny blask i może znów służyć z powodzeniem zawodnikom pierwszej drużyny, jak również piłkarzom rezerw i grup juniorskich. W sezonie letnim boisko jest oświetlane światłem o mocy 200 lux, zaś w zimie przykrywane jest balonem.

Poprzednia sztuczna murawa boiska została zdemontowana i przeniesiona bliżej budynku klubowego - w miejsce, w którym wcześniej mieściły się korty tenisowe. W tej lokalizacji utworzone zostało niewielkie boisko rezerwowe dla najmłodszych piłkarzy Pasów - w najbliższym czasie zostanie ono także ogrodzone.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

ciąg dalszy paranoi

dlaczego pan Filipiak wypowiada się raz że nie ma pięniędzy na skompletowanie sztabu szkolniowego a teraz że wszystkiemu jest winień Szaraniec a gnom tubiś siedzi cicho i dalej toczy kulke czyli PASY na dno

Zaloguj aby komentować

igorkrakow

oczywiście wzimie bo nikt tego nie wie

Zaloguj aby komentować

igorkrakow

czy może ktoś wie gdzie będą odbywać się treningi grup młodzieżowych?

Zaloguj aby komentować

a boiska trawiaste

drużyny juniorów i trampkarzy nie mają gdzie trenować ...może porozumcie się z sąsiednimi klubami (może współpraca-podnajem)
Jak byłem juniorem 30 lat temu mieliśmy wiecej boisk treningowych niz obecnie.(1 zużlowe na Kałuży i dwa trawiaste na 3-maja oraz jedno na stadionie lekoatletycznym)

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Są 2 miejsca spadkowe do obsadzenia, bo Nieciecza już praktycznie out. Od Korony w dół...
dajcie szanse Glikowi może poukłada zespół bo jest źle
błagamy zróbcie coś aby cracovia podniosła się z dna i została w ekstraklasie
post:
Bramkarz
Pierwszy taki błąd Madejskiego w sezonie, a ty już sugerujesz, że zły? Puknij się w czo...
TRZEBA SZYBKO DZIAŁAĆ ABY NAPRAWIĆ DRUŻYNĘ TO OSTATNIA CHWILA
WSTYD I KOMPROMITACJA CRACOVIA BLISKO SPADKU NIC NIE DZIAŁA SAME BŁĘDY WE WSZYSTKICH FO...
post:
Bramkarz
To co odstawili to parodia. Wszystko wskazuje na to, że jubileusz będzie w I lidze
Zacznijmy to od 4 ligi bez tego jebanego spekulanta
Gratulacje dla Pana Gambala! Cyferki, cyferki...... one nie grają. Widać wyrażną różnic...
A raczej sobota i pomyśleć że jeszcze niedawno myślano o mistrzostwie ewentualnie o puc...
post:
Bramkarz
Na koniec: cholernie szkoda mi Elsnera.......
post:
Bramkarz
Najbardziej winny był Sans który kur... za lekko podał do Sutalo.Sutalo od dawna mnie n...
Dno, udaje że gra
post:
Bramkarz
Fakt, Madejski w efekcie finalnym zawalił ale... Sans i Sutalo przy aucie stracili jak...
Sans do zmiany !!! Zero gry....Kolejny raz zawodzi Hasić.....
post:
Bramkarz
Taki bramkarz jak Palczewski....tylko 4 liga
Wszyscy zachwycał się Madejskim,że mamy bramkarza... Nawet nie szukano innego bramkarz...
KUR. - zaczęło się od Sansa - spierdolił podanie do Sutalo a Madejski dołożył swoje !!!
Sans - błagam Cię współpracuj, nie napalaj się !!! Szkoda setki Hasića.....
Mam nadzieję, że Klich nie zagra - przynajmniej w wyjściowym składzie - bo jest mistrze...
Kiedyś, jeszcze za czasów Lenczyka, gardził Cracovią ( Filipiak chciał go w pakiecie z...
Na 2 ligę będzie w sam raz
Transfer wszechczasów
Cała drużyna zagrożona spadkiem jest beznadziejnie trzeba się ratować zróbcie coś dobre...
OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY DNO DNA