Terazpasy.pl / Publicystyka / Listy / List: O proporcjach i skarbach

List: O proporcjach i skarbach

Zwykło się mówić, ze Polacy znają się na medycynie i na piłce nożnej. Można podziwiać zaciekawienie i energię z jaką oddają się pasji dyskutowania o wymienionych problemach. Drażni sposób nagonki w jakiej łączą się domorośli znawcy.

Nie do przyjęcia jest presja świadomie bądź nie, podsycana przez media, jaką wywiera się na adresatach. W nagonce o której wspomniałem sięga się nie po argumenty, ale kamienie - raz po raz jesteśmy świadkami barbarzyńskiego linczu! Pod pręgierzem wyrzutów i złorzeczeń kibiców Cracovii, ale i w ogniu masowej krytyki dziennikarzy stanął ostatnio niejaki Stefan Majewski - trener.

Pewnie jeszcze przez lata w podobnych przypadkach, przynajmniej część z nas odwoływać się będzie do porównań z Wojciechem Stawowym tworząc z jego postaci legendę historii Klubu. Jestem znany jako wielki zwolennik postaci i wkładu trenera Stawowego w najnowszą historię Cracovii, ale staram się nie tracić poczucia rzeczywistości i godzić się z tym co przynajmniej na razie nie może się zmienić.

Trener Majewski przejął drużynę ze świeżą blizną po rozstaniu z trenerem, z którym była mocno emocjonalnie związana. Ja myślę, że dobrze wyważone stosunki zawodnika i trenera muszą zawierać i szacunek, i poczucie obowiązku, i zaufanie, i gorące przekonanie na koniec, o słuszności decyzji.

I jeżeli trenerowi Majewskiemu można coś zarzucać, to przede wszystkim brak delikatności w tej właśnie sferze psychologicznego kontaktu z jednostką. Bo trzeba zauważyć, że trener musi działać na tym polu w dwóch płaszczyznach: zespołowej, gdzie będzie podkreślał oczekiwania zrozumienia i współpracy w realizacji celów; i indywidualnej, gdzie czeka go trudne zadanie autentycznego porozumienia z każdym z zawodników z osobna.

Nie rozgadując się - to się udaje, albo nie. W przypadku Gizy to się nie udało... Jest to wielka strata dla drużyny i z tego zdają sobie sprawę wszyscy, łącznie z trenerem Majewskim, który - co jest rzadkością - przyznał się do błędu przed kamerami. Brawo panie Stefanie, a podwójne brawa za życzenia dla Piotrka, który jako zawodnik na pewno na tym skorzysta.

I tu nasuwa się pytanie, czy polityka Zarządu MKS Cracovia jest na pewno w porządku, bo to już drugi przypadek, że mając skarb w ręce oddajemy go pochopnie i ktoś inny skwapliwie z niego korzysta. A skarbów nie spotyka się co krok! (...)

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Ale się powstrzymałem gra w 1połowie dało się oglądać była nadzieja ale druga już gorze...
Po spokojnym zobaczeniu skrótu remis chyba jednak sprawiedliwy. Mieliśmy więcej sytuacj...
Może i tak
Dajesz sie też omamiać jego gadką.Przecież jest promowany przez Platka:wywiady na stron...
post:
Żenada
Co mecz inny trener. Co mecz inny skład z bogatej kadry
Cały czas ta sama gadka o postępach:))))) jesteście żałośni
Cała Polska z nas się śmieje. MEM
Połowa składu to jest jedno wielkie nieporozumienie czy już czas myśleć o zmianie trenera?
Rekordy nieporadnosci bije Cracovia ....to się w pale nie mieści!!!!
Smiglewski to B klasa
Jakie sytuację muszą mieć żeby strzelić gola?????? Szkoda nerwów!!!
Trudno pana Stanisława posadzić o nienoszone Cracovii w sercu, natomiast nie wiem z cze...
czy ty się słyszysz Panie Malec,czy ty juz jesteś głosem Platka, już nie Cracovii,ktoś...
Ja bym się nie łudził. Platek jest tu tylko dlatego by wydioć jak najwięcej a nie dokła...
Jeśli na tym się skończy jeżeli p.Płatek nie dołoży na napastnika i jeszcze dwóch szybk...
Czy syndyk masy upadłościowej?
Tak to jest gdy klub przejmie spekulant i obsadzi stołki ludźmi, może i sympatycznymi,...
Współczuję trenerowi, co ma powiedzieć. Ma taką kadrę jaką mu dał Płatek i to do niego...
Chociaż mamy tylko 5 punktów straty do lidera to chyba już wiadomo o co będziemy grać w...
To my wychodzimy na boisko żeby nie przegrać w tym sezonie ??Faktycznie tak to wyglądał...
Tragiczne.....wszyscy slabi
Dlaczego lubi pan zawodnikom płacić na zwolnieniu to nie korporacja znaleść takiego któ...
Kolejna ciężka kontuzja Marchwińskiego
Im więcej oglądam ta sytuację, tym bardziej się wkurzam jak została spartolona. Potem p...