Terazpasy.pl / Piłka nożna / Mecze / Ekstraklasa / [NA ŻYWO] Liga: Stal Mielec - Cracovia 2:2 (2:0) - Remis w Mielcu na inaugurację rozgrywek

[NA ŻYWO] Liga: Stal Mielec - Cracovia 2:2 (2:0) - Remis w Mielcu na inaugurację rozgrywek

stal-mielec-cracovia

Liga: Stal Mielec - Cracovia 2:2 (2:0) 
Koniec meczu:
22 lipca 2023, godz. 15:00
Stadion Stali Mielec

W tym miejscu oraz na naszym profilu fb.com/terazpasy  przekazywać będziemy najważniejsze informacje z meczu, a po jego zakończeniu zamieścimy relację z meczu oraz bezpośrednie transmisje z konferencji prasowej oraz pomeczowych wywiadów.Śledź przebieg tego meczu na fb.com/terazpasy :

.

Stal Mielec - Cracovia 2:2 (2:0)

  • 1:0 - 24 min. - Szkurin
  • 2:0 - 35 min. - Domański
  • 2:1 - 54 min. - Jaroszyński
  • 2:2 - 61 min. - Rakoczy

Stal: Kochalski - Gerstenstein (69 Stępień), Ehmann, Matras, Pajnowski, Getinger - Domański (88 Meriluoto), Trąbka (70 Guillaumier), Wlazło, Wołkowicz (65 Hinokio) - Szkurin (65 Wolsztyński).

Cracovia: Madejski - Jugas, Ghita, Hoskonen (76 Rapa) - Bochnak, Oshima, Knap (79 Atanasov), Rakoczy (89 Zaucha), Jaroszyński - Kallman, Makuch (79 Śmiglewski).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Żółte kartki: Ehmann, Trąbka - Knap, Oshima.

Widzów: 6392.

Remis w Mielcu na inaugurację rozgrywek

Cracovia w pierwszej połowie inauguracyjnego meczu ze Stalą Mielec dała sobie strzelić dwa gole, ale w drugiej odsłonie odrobiła dwie bramki, a powinna strzelić również trzecią. Ozdobą spotkania było niewątpliwie piękne uderzenie Michała Rakoczego na 2:2.

W pierwszej części gry Cracovia prezentowała się nawet nieźle jeśli chodziło o "walory estetyczne", a więc starała się grać w piłkę, a nie tylko liczyć na kontry. Efekt był jednak jednostronnie korzystny dla rywali, którzy właśnie dzięki dwóm błyskawicznym kontratakom zdobyli przed przerwą dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron również dość szybko, bo już po kilkunastu minutach Pasiacy swą nieustępliwością i konsekwencją zdołali odrobić wcześniejsze straty. Pomiędzy 53, a 60 minutą spotkania Cracovia stworzyła sobie cztery (sic!) znakomite sytuacje bramkowe - wykorzystała jednak jedynie dwie. 

Najpierw przed polem karnym przytomnie znalazł się po stałym fragmencie gry Jaroszyński, który pięknym i niełatwym technicznie uderzeniem z woleja umieścił piłkę idealnie przy słupku bramki i Stal prowadziła już tylko 2:1.

Następnie przed dobrą szansa na wyrównanie stanął Kallman, ale strzelił z około 13 metrów bardzo słabo, prosto w bramkarza. Dwie minuty później Kallman ponownie zmarnował wyśmienita sytuację - tym razem całkowicie bezsensownie zdecydował się na strzał (ponownie zły), choć miał do dogrania Makucha i Bochnaka w sytuacji "na pustą".

Wreszcie jednak Cracovia zwieńczyła niezwykle intensywne starania o bramkę wyrównaniem: Rakoczy dostał trochę wolnego miejsca i popędził z piłką w kierunku bramki Stali, na linii pola karnego w pełnym biegu zwiódł obrońcę zwodem do środka, poprawił piłkę raz jeszcze świetnym balansem ciała mijając drugiego defensora i przyłożył idealnie z "16 metrów" prosto "w widły" bramki.

Nie było to ostatnie słowo podopiecznych trenera Zielińskiego w tym meczu, bo jeszcze w 80. minucie po rzucie rożnym Ghiță trafił w poprzeczkę, choć trzeba przyznać, że od strzelenia bramki na 2:2 Pasy spuściły z tonu, skupiając się raczej na dowiezieniu remisu, niż na wygranej za wszelką cenę. Swoje trzy grosze ostatecznie dorzuciła też drużyna z Mielca, która w doliczonym czasie gry także otrzymała okazję na strzelenie zwycięskiego gola, lecz debiutujący w Ekstraklasie Madejski skutecznie obronił uderzenie Meriluoto.

Tym samym Cracovia po raz piąty z rzędu zainaugurowała sezon meczem bez porażki. Teraz piłkarzy Pasów czeka jednak ligowa przerwa, z uwagi na przełożenie meczu z Legią - ponownie o ligowe punkty walczyć będą dopiero 5 sierpnia z Radomiakiem w Radomiu.

depesz

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Mecz

Dobry i punkt po tych farfoclach, zwłaszczaw wykonaniu Ghity (fatalna strata i samobój w 1 akcji!). Szkoda, że nie udało się wycisnąć więcej w drugiej połowie ale obydwie bramki palce lizać!

Zaloguj aby komentować

Mecz

Taktyka na pierwszą połowę trochę niezrozumiała jakby trener uwierzył, że drużyna jest tak mocna, że prezes gadający o pucharach ma rację, bo grają u nas zawodnicy powoływani do kadr Finlandii, Macedonii czy U-21, więc postanowił, że będziemy prowadzić grę, grać ofensywnie i to nie my będziemy grać na kontrę, co było w tamtym sezonie naszym atutem, tylko damy tak grać Stali. Niestety przeciwnicy to wykorzystali i do przerwy 2-0 po kontrach, a my w I połowie mieliśmy optyczną przewagę za sprawą posiadania piłki, ale tak graliśmy jakbyśmy chcieli wejść z piłką do bramki, nie oddając praktycznie strzałów. W drugiej połowie zagraliśmy w sumie jeszcze odważniej nie mając nic do stracenia i po dwóch strzałach z szesnastki było 2-2, choć wsześniej Kalman miał sytuację z czego powinien być gol. Jednak gdy wyrównaliśmy i wydawało się, że zagramy o zwycięstwo to drużyna się jakby cofnęła. Stal też się za bardzo nie kwapiła do ataków i skończyło się remisem.

Zaloguj aby komentować

Nie rozumiem za bardzo...

Mamy teoretycznie słabszy skład, zwłaszcza w defensywie, bo odeszli głównie zawodnicy z defensywy, naszą bronią w tamtym sezonie była gra z kontry, a my jedziemy na Stal grać ofensywny futbol, prowadzimy grę, dużą przewagą w posiadaniu piłki, a Stal nas kontruje. 3 kontry 2 gole.

Zaloguj aby komentować

STAL - PASY

No to idziemy KUR.... po puchary......

..........

Ale KUR.... Kalmann to egoista. Aż się prosiło o podanie już drugi raz !!!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaczęło sie

Stara Cracovia ..a jak być inna jak taki sam skład
....Madejski nie wygląda dobrze.....Panie Cabaj dlaczego pomijacie Wilka,najlepsze warunki które dziś się bardzo liczą w obecnej pilce

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Przecież jest póki co głównym sponsorem, właścicielem, więc określenie ratuje jest del...
Kto jeszcze pamięta trenera Finka. ?? . .
Drozdz Out, Pany cos na rzeczy Hasic chyba do legii za 1.5euro, Kapustka out, chyba z...
Obydwa zespoły, tj U19 i U17 spadły!!! To jest istny skandal, wiadomo! Generalnie to zo...
Dobry trener to trener który ma SZCZESCIE.....tak kiedyś powiedział Napoleon o generała...
Nie często się z tobą zgadzałem, ale tu myślę tak samo. Lepiej takich obietnic nie skła...
Juniorzy starsi własnie spadli z CLJ. Też inna historia, a działacze wiedzieli co robią?
Z hokejem to już zupełnie inna historia. Fatalna historia. Miejmy nadzieję, że uda się...
Z hokejem też wiedzieli co robią? Teraz w budżecie na piłkę nie będzie już hokeja i pow...
A czy on chociaz wie/wiedzial, co to jest Cracovia I gdzie leźy Krakow. I kiedy sie o g...
Lepiej nic nie obiecywać...bo w piłce to jak z pogoda różnie może być.Najleppszy przykł...
JAK MACIE KASE BRAC SWIERCZOKA DO PRZODU, LUQUINHAS Z LEGII TEZ. ZOSTAWIC JUZ KROCZKA...
No I co Panowie dyrektorzy? Znowu dupa zbita? A podobno byl juz zaklepany? Znowu bedzie...
A co mają zrobić skoro od lat zespół był budowany pod taki system gry? Weź sie chłopie...
Aleź to sie trudno sluchało. Rzadko ogląda sie takich bajoków, jak ten Jarek. Myślałem...
ja bym się tak nie rozpędzał w obietnicach... jest nad czym popracować i proszę się na...
A co szkodzi obiecać? Zawsze wolno, zwłaszcza bogatemu. Co innego honorową postawę, sło...
Do Prezesów , to my szczęścia nie mieliśmy prawie nigdy. Małe wyjątki przed wojną i tyl...
moim zdaniem... uważam, że trener Dawid powinien bezwzględnie zostać...
Niestety nasuwa się myśl że pod koniec sezonu zawodnicy grali żeby pozbyć się trenera b...
Pozdrawiam Elvis, :)
Jestem dokładnie tego samego zdania. W Cracovii lekką ręką pozbywa się trenerów. Dawid...
,,To prawda, że trener Kroczek nie był jedynym winowajcą...". Mimo,że nie byłem zachwy...
Canal+ kanał: CANAL+Live2 od 17:25
https://www.meczyki.pl/newsy/pilka-nozna/cracovia-z-nowym-wlascicielem-amerykanski-mili...