Terazpasy.pl / Piłka nożna / Konferencje prasowe / [Terazpasy.TV] Profesor Filipiak: - Gdybym był skarbnikiem PZPN to sponsorowałbym takie rozróby…

[Terazpasy.TV] Profesor Filipiak: - Gdybym był skarbnikiem PZPN to sponsorowałbym takie rozróby…

filipiak-janusz-2017-12-14-fb

Dzień po Wielkich Derbach Krakowa, w trakcie klubowego opłatka, Profesor Janusz Filipiak spotkał się z dziennikarzami. Poniżej prezentujemy filmowy zapis rozmowy.

Profesor Janusz Filipiak przed kamerą Terazpasy.TV powiedział m.in.

- To ugodziło w klub, ugodziło we mnie. Przeżywałem to. Byłem na to trochę przygotowany, bo w ostatnich kolejkach rac na stadionach było dużo i obawiałem się, że kibice Cracovii będą chcieli pokazać, że oni w tych racach są lepsi i tak się niestety stało. Nie oczekiwałem, że będą chcieli być aż tak bardzo lepsi. Dla mnie osobiście to jest duża porażka. Daje się dużo pieniędzy i dużo emocji, a to jest marnowane. To już przeżył Cupiał, jak "Misiek" rzucał nożem wtedy, kiedy mieli wejść do Ligi Mistrzów. To przeżyli Wejchert z Walterem, których prawie pobito na treningu. To przeżyli też inni właściciele.

 

.

- Przegraliśmy 1:4 i Wisła piłkarsko triumfuje, ale w ciągu tych 14 lat mojej prezesury zauważyłem pewną prawidłowość: jeżeli jest antydoping, to my mamy problemy z wygrywaniem. Kibice, zamiast dopingować drużynę, to żyją swoim życiem i nie interesują się tym, co się dzieje na boisko i prowadzą ten swój antydoping. To są moje wrażenia na platformie osobistej. Jestem bardzo rozczarowany. Na pewno nie zdołowany, bo to nie moja natura, ale ciężko jest.

- Jako klub nie uciekamy od swojej części odpowiedzialności. Teraz jest przerwa zimowa i będziemy nad tym myśleć Do wiosny przystąpimy z rozwiązaniami, szkic tych rozwiązań jest. Natomiast próba przerzucenia całej odpowiedzialności na kluby, nie jest dobrym rozwiązaniem. Odpowiedzialni są wszyscy, czyli na pewno klub - my nie uciekamy od swojej odpowiedzialności - ale też policja i media, które nie szukają rzeczywistych przyczyn, a żyją sensacją.

- Także niektórzy politycy dają ciche przyzwolenie na to, co się dzieje. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że PZPN najzwyczajniej w świecie zarabia na tych rozróbach. To największy wygrany tych rozrób, za które kluby płacą jak za zboże. Jakbym był skarbnikiem PZPN-u, to sponsorowałbym te rozróby, żeby tych kar było jak najwięcej. Oczywiście, przesadzam, ale tak to mniej więcej wygląda.

- Zrzucanie odpowiedzialności na zarząd Cracovii za te wydarzenia to jest zły kierunek szukania rozwiązania. Jako prezes nie mam żadnych narzędzi, żeby wyegzekwować porządek na stadionie. Nie mamy policji, nie mamy sądów. Monitoring przekazujemy i robimy wszystko tak, jak należy. Chcę zapytać: czemu ci ludzie, którzy byli w dobrze zdefiniowanym sektorze, nie zostali od razu na miejscu aresztowani? To jest proste. Mamy stadion, mamy wyjścia i to była prosta sprawa, żeby zatrzymać tych wszystkich ludzi i zacząć wyjaśniać. A z tego, co ja wiem, to oni sobie spokojnie wyszli ze stadionu. Jaki jest wpływ klubu na to? Jest szereg organizacji, które za ten porządek odpowiadają i muszą nam pomóc. My jesteśmy ofiarami tych wydarzeń, a nie ich sponsorami ani beneficjentami.

- Moje osobiste zdanie jest takie, że podobnie jak w innych krajach, policja powinna wziąć odpowiedzialność za porządek na stadionie, a nie firmy ochroniarskie. Płacimy jak za zboże firmom ochroniarskim, jesteśmy zakładnikami firm ochroniarskich, a policja, która ma instrumenty i prawem jest upoważniona do dbania o porządek, powinna być. Dlatego powinno być tak jak jest w Anglii, gdzie jest steward, ale z drugiej strony, jeśli dochodzi do takiej sytuacji, jak wczoraj u nas, to natychmiast wkracza policja i zatrzymuje. Dlaczego osoby, które strzelały, nie zostały zatrzymane?

- Kiedyś powiedziałem, że race mogą być ozdobą widowiska, ale są granice. Dopuściłbym wszelkiej treści transparenty, nawet te przeciwko mnie, co się zdarzyło. Wyzwiska też potrafię zrozumieć, bo mecz jest po to, żeby ludzie rozładowali emocje. Ale to, co się wydarzyło, to jest chyba przesada. Wszystko można, ale z umiarem. To nie są kibice, to nie są chuligani - to są bandyci. To przerasta.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Panie profesorze!

Aby Cracovia mogła wyjść z dna musi poprawić hymn aby nie było nienawiści maleńczuka i konferansjer musi prowadzić dopingować zamiast kibicować Cracovii bo kibole nie opluwali innych drużyn ale kibicowali Cracovii,w czasie opluwania innych zawsze padają bramki przeciw Cracovii i to się nie zmieni jak nie zmieni się doping a rysik to prymityw dno dna

Zaloguj aby komentować

Warszawka i debile

nie znają pojęcia bandyta

Zaloguj aby komentować

NIE

dla nazywanie ludzi bandytami nikogo nie zabili to tylko w p Polsce byli rosjanie i ich popleniczy czyli wisła

Zaloguj aby komentować

Festiwal idiotów

Panie Profesorze, niech Pan nie zraża się wypowiedziami takich "kibiców"jak dgc,poldek, itp bo to prymityw taki sam jak ci co z symbolu strzelania milicji do ludzi (1981) zrobili niedzwiedzią przesługę Cracovii. Aby pogrążyć Cracovię zorganizowano naloty na liderów, nie wiadomo czy prawnie bo bezstonych , sądów już nie ma. Niszcono Cracovię od 49, a teraz wróciło. Komuna=Pis dopiero zaczęlą czystki.Oh jak się wami pisowcy brzydzę.

rysik

Tytuł twego wpisu to festiwal idiotów, a jego treść też jakoś mądrze nie wygląda. Szukasz jakiś analogii teraźniejszych czasów do czasów komunizmu, wplatasz do tego w to Cracovię, że była niszczona od 49, zamykano jej liderów. Masz rację była Cracovia niszczona w czasie komunizmu, ale co to ma do dzisiejszych czasów? Nie zauważyłem by ktoś z obecnego obozu władzy chciał zniszczyć Cracovię czy zamykał jej liderów. Jak sobie dobrze przypominam Filipiak został raz zatrzymany, ale to inna partia rządziła niż teraz. A ci co nakładają na Cracovię kary, które w porównaniu z karami na Legie, gdy tam coś się dzieje, są zawsze o wiele większe, albo ci w czerni co Legii sprzyjają, a nam raczej odwrotnie, to są związani z PZPN i Ekstraklasa SA. Za bardzo nie rozumiem wplatania Cracovii w twoje polityczne manifesty.

...

Chyba, że pijesz do ostatnich zatrzymań tzw. pseudokibiców Cracovii i śmiertelnego postrzelenia jednego. Ale i tak nie widzę tu analogii, ani niszczenia Cracovii jako klubu w czasach komunistycznych. Ci co chcą działać poważnie w grupach tzw. psudokibiców to właśnie robią takie rzeczy jak ostatnio na derbach by się wykazać.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Opson

Widzę, że znowu zaczyna "działalność" na TP

Zaloguj aby komentować

politycy

Tęsknisz Jasiu za poprzednimi politykami? Ćwiąkalskiego ci przypomnieć , jak cie wsadzał?

Zaloguj aby komentować

Janusz majaczy....On już nie wie co mówi.....

... Ciche przyzwolenie polityków....
....PZPN ma w tym interes......
....mam 100% zaufanie do Probierza bo wie co robi i nawet wziął odpowiedzialność za wynik meczu ....
....aresztować cały sektor A 1600 ludzi na przesłuchanie 2 dni
....piłkarze nie mogli grać w takich warunkach .....Kiedy ?Race poszły przy 3-0 a może by ich wogóle nie było jak by Cracovia prowadziła ???

LUDZIE CZY WY SŁYSZYCIE CO ON BREDZI ???

Idą święta i nie chce mi się pisać o tym pseduo prezesie klubu ale życzę Cracovii ,żeby jak najszybciej znalazł się kupiec i przejął najstarszy klub w Polsce bo ten gość nie jest godzien go prowadzić .
Pokazli go wczoraj w TVN i jego mądre wypowiedzi .WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ !!!!!!
Cały problem w racach i firmie ochroniarskiej .
Typowy Janusz.....po co On się zajmuje piłką skoro nic do niego nie do ciera a w sky boxie siedzi sam albo z takim samymi głąbami jak on.....

DG-S

Filipiak w pewnych momentach bredzi z tym zatrzymaniem kibiców po meczu przesłuchiwaniem, by dojść kto rzucał. Ile to osób trzeba było zatrzymać? Setki ludzi. Z tym, że zawodnicy nie mogli grać, też bzdura. Choć na pewno lepiej się gra przy dopingu niż antydopingu. Po prostu mieliśmy praktycznie 40 minut przewagi, nie oddawaliśmy strzałów, choć były pozycje i to się zemściło. GTS oddał dwa w 3 minuty i akurat wpadło i przy 0-2 była już sytuacja bardzo trudna, po przerwie dostali na dzień dobry trzecią i było po meczu. Choć akurat mi się wydawało, że GTS pod koniec meczu opadł z sił i dlatego w ostatnich 10 minutach strzeliliśmy gola i mieliśmy 2 groźne sytuację. Gdyby nie ta przerwa to może by opadli z sił wcześniej i skończyło by się 2-4 lub 3-4?
Ale w pewnych kwestiach Filipiak ma rację. PZPN i Ekstraklasa SA nie wymyślili żadnych rozwiązań, nie postulują jakiś zmian w prawie, w sposobie organizacji meczów, by coś było lepiej. Można uznać, że mają to w dupie, klub ma pilnować porządku itd. A oni jakby co dadzą karę 100 tyś i zadowoleni. Więc oni na tym zarabiają i nie próbują znaleźć rozwiązań. Jakby coś wymyślili, żeby było mniej tego typu incydentów to by mieli mniejsze przychody z kar. proste. Więc jak widać im pasuje taka sytuacja i to od nich jest głównie jakby przyzwolenie, a nie od polityków. No chyba, że uznamy, że PZPN jest takim Państwem w Państwie (co de facto tak jest) i ich członków za polityków. Bo w końcu oni też tam walczą o władze w PZPN. Prawda jest taka, że klub nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na stadionie. Chyba by musieli do ochraniania meczów zatrudnić Legie Cudzoziemską lub podobny oddział. Ale koszt tego by był parę razy większy niż wpływy z biletów. A agencje ochroniarskie typu Komandos itp. to przecież pic na wodę. Emeryci, renciści i inni przypadkowi ludzie, którzy są tam zatrudniani za minimalne stawki godzinowe, by sobie postali. Przecież nikt tam nie jest też zainteresowany narażaniem się za kilkadziesiąt złotych. Takie firmy nic nie gwarantują, oni na tym zarabiają, bo takie są przepisy, że klub musi ochronę zatrudnić. To jest wszystko de facto fikcja, klub płaci za ochronę, ci udają, że ochraniają, PZPN i Ekstraklasa SA nie szuka rozwiązań, bo dla nich najlepiej jest brać kasę z kar, a nie pomyśleć by było lepiej. Policja tyle razy dostawała nagrania z monitoringu, jest baza kibiców i nigdy nikogo nie zidentyfikowali hahaha... I tu Filipiak ma rację. Po co klub wyrabiał te karty, robił zdjęcia, jest to rozpoznawanie twarzy przy wejściu? Ja rozumiem, że są sytuację, że czasami kogoś się nie da zidentyfikować, ale żeby mimo takiego systemu nigdy nikogo Policja nie zidentyfikowała? To przecież jaja. Jakby kogoś od czasu do czasu się im udało i ktoś by miał problemy przez to i zakaz stadionowy to niektórzy by się może zastanowili 2 razy zanim by rzucili racą czy coś. I Filipiak nie powiedział "mam 100% zaufanie do Probierza bo wie co robi i nawet wziął odpowiedzialność za wynik meczu", wiec DG-S sam bredzisz po części. Powiedział by szczegółowo o aspekcie sportowym rozmawiać z trenerem, który dostał możliwość wdrażania swojej koncepcji i on bierze odpowiedzialność za wyniki, zresztą nawet nie ma go w tym momencie na kogo zmienić, bo nie ma nikogo ciekawego na rynku. Na to chyba redaktor Stanowski powiedział, Stawowy jest.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Rozczarowanie?

Mam w doopie twoje twoje rozczarowanie panie Filipiak. Tak samo jak pan masz nasze.Rozczarowanie to jest zobaczyć tą parodie na boisku
Nie macie najmniejszego pomysłu na prowadzenie piłki nożnej w Cracovii. jesteście z Tabiszem narcyzami zakochani sami w sobie.
Tylu juniorów i trampkarzy co ojcowie zabrali z klubu to masakra. Mieli was bufonów i wasze zarządzanie po prostu dość. Pojechali Tabiszowi ludzie na wielickiej nie raz . Ale on to ma gdzieś.
My z tym żyjemy, mamy zjebany weekend ,tydzień etc.
Zaraz znowu zaczniesz bajki opowiadać o transferach i pieniądzach na nie, W przerwie zimowej masz zawsze swoje 5 minut.
Miałem 12 lat jak przyszedłem na Cracovie. I tak chodzę 35 lat. Ostatnio bardzo zohydziliście mi futbol.

pasy22

To staż meczowy mamy z kolegą podobny. Jeśli jednak wspomnę sobie te czasy, gdy prądu nie było i ile sezonów przez te 35 lat pelętaliśmy się po 3 ligach to od razu wkur...nie na politykę kadrowo - organizacyjną mam nieco mniejsze. Choć nie ukrywam, że często sobie popuszczam.
Nie dociera do mnie jak klub mający stabilną sytuację finansową, tak tej kasy nie potrafi dobrze spożytkować i wywala rok w rok wielkie kwoty na pseudo-transfery.
Wstyd i tyle, zwłaszcza w odniesieniu do innych drużyn, które cienko przędą, a dobrych jak na nasza ligę zawodników potrafią znaleźć. Nie do pojęcia to jest i wk...a na MAXA

Zaloguj aby komentować

pasy22

Przed sezonem zostało na transfery wydane na transfery 960 tyś euro. Tylko Lech (1,05 mln) I Legia (2,25 mln) wydały więcej. 4 była Jagiellonia 425 tyś euro, 5 Bruk-Bet 300 tyś, 6 Wisła Płock 225 tyś, 7 Górnik Zabrze i Śląsk wydał po 75 tyś, 8. Zagłębie Lubin 50 tyś, 9. Sandecja 12 tyś, reszta klubów po 0. W poprzednich paru sezonach było podobnie. W tamtym chyba Cracovia pod tym względem była na 4 czy 5 miejscu i wydała 700 tyś, a sezon wcześniej na 6 czy 7 i wydała 550 tyś. Więc jak na naszą ligę wydajemy na transfery dość sporo, tylko to się nie przekłada na wynik sportowy.

Zaloguj aby komentować

OJ CO WY ROBICIE Z TĄ CRACOVIĄ!

Nie wspieracie jej tylko narzekacie,profesor ma rację a ta akcja na moich oczach na Sukienniczej antyterrorki o tym świadczy.Bandyci nie nasi kibice. kiedy jeszcze Craxa była w III lidze przyjaźniliśmy się z Koroną i Polonią którą kocham do dziś a wy co zrobiliście bandydyzm za przykrywką kibicowania bo goście z lecha kazali zerwać zgodę z Koroną bo mieli układ z KSZO to sługusy to zrobili podobnie z Polonią najstarszą zgodą w Polsce.Co to za przyjaciele kuźwa to nie przyjaciele do bandytyzm z Poznania i Krakowa.Wreszcie ktoś to musiał powiedzieć.

Zaloguj aby komentować

DG-S

Frustracja? Mi to wyglądało na zaplanowaną akcję. We frustracje to bym uwierzył jakby te racę były rzucane z ręki na boisko. A tu były przygotowane rakietnice by dostrzelić te racę na sektor GTS, bo przez bufor raczej nikt by nie dorzucił. No chyba, że próbujesz nam wmówić, że wzięto te rakietnice, bo jakbyśmy byli sfrustrowani to sobie postrzelamy.

Zaloguj aby komentować

..

Faktem jest, że lepszy doping był na meczach z Pomezanią Malbork..
Z dzieckiem NIE DA SIĘ chodzić na mecze.

Zaloguj aby komentować

Popieram 100%

Gdyby były wyniki nie byłoby rac i całej tej frustracji !!!
A tak to tylko piłkarze netto zyski klubu netto i tylko kasa się liczy dla sknery ..

W KLUB TRZEBA WŁOŻYĆ SERCĘ !!!!!!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

PANIE PROFESORZE

GDZIE PAN BYŁ JAK W HYMNIE CRAKOVII JEST NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI DO INNEJ DRUŻYNY GDZIE BYŁ KONFERANSJER KTÓRY KIERUJE DOPINGIEM ZA TO PŁACI NAJWYŻSZĄ CENĘ CRACOVIA I DLATEGO PRZEGRYWA ŻAL MI PIŁKARZY CRACOVII TAK MÓWI TRENER WISŁY SOBOLEWSKI OSKARŻAJĄC ZARZĄD CRACOVII ZA TO CO DZIEJE SIĘ NA TRYBUNACH

pomyśl

Ja nie cierpię Maleńczuka za lewactwo ale w którym miejscu "hymnu Cracovii" czyli piosenka którą ten dziwoląg "śpiewa" jest nawoływanie do nienawiści? Przytocz słowa.
Tylko konkretnie. Jeśli ich jednak nie znajdziesz to pierdolnij się w łeb

Zaloguj aby komentować

Poldek

Nigdy nie zejde na psy to takie credo kibica pasów że zawsze choć by nie wiem co będę tym kim jestem będę Cracoviakiem. Gdzie tu nawoływanie do nienawiści???? nawoływanie do nienawiści to GTSowe zawsze nad wami ............................... to jest nienawiść!!!!!!!!

Zaloguj aby komentować

ZET

NIE PIEPRZ GŁUPOT KAŻDY KIBOL MÓWI ALE MY DOPIERDOLILI WIŚLE TEKSTEM NIGDY NIE ZEJDĘ NA PSY JESZCZE UZUPEŁNIAJĄ TEKSTEM HAU HAU SŁYSZAŁEM TO SETKI RAZY JESTEŚ ŚLEPY ALGO GŁUCHY WIELU KIBICÓW Z TEGO POWODU PRZESTAŁO CHODZIĆ NA MECZE TAKIEGO HYMNU NIE MA ŻADNA DRUŻYNA A POTEM ZAMIAST WSPIERAĆ CRACOVIĘ TO WRZASK WISŁA TO STARA KURWA ITD I WTEDY CRACOVIA TRACI GOLE TO ZAUWAŻYŁ FILIPIAK TAKA JEST PRAWDA

Zaloguj aby komentować

Poldek

Co ty pirdzielisz. Hymn Cracovii jest jednym z najładniejszych. Nie ma w nim nic co by nawoływało do nienawiści. Nigdy nie zejdę na psy- nie ma nic wspólnego z Wisłą. Jest takie stare polskie powiedzenie nie schodź na psy, Lub zeszedłeś na psy.Czyli inaczej zdziadziałeś. A że niektórzy do tego dopisują sobie inną historię to ich problem. Ale skąd ty możesz znać te powiedzenia przecież ty jesteś z kresów.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
Gratulacje
Wreszcie ochłonąłem po tym niedzielnym wzruszeniu więc malutki kamyczek do ogródka: był...
post:
Gratulacje
Ci pseudo kibice powinni przywitać gorącymi brawami i oficjalnie przeprosić prezesa Fil...
post:
Gratulacje
Aby nasze marzenia mogły się spełnić trzeba nauczyć się kultury kibicowania świetnego d...
post:
Gratulacje
Czasem mają to do siebie, że się spełniają:))) Może nie tylko czasem.... Oby !!!!
Pozdrowienia dla filaru Cracovii !!!!
To między innymi dzięki Panu jestem za Cracovią. Pamietam i pozdrawiam!...
Panie I Panowie, wszyscy którzy kibicują naszej Cracovii!!! Takie momenty to się nam ni...
post:
Gratulacje
tyle lat pasiastego losu, że ja na aż takie marzenia sobie nie pozwolę natomiast było b...
post:
Gratulacje
A mi się marzy, aby po derbach była seria 10 meczy wygranych pod rząd i trener Probierz...
post:
Gratulacje
Drużyna zrobiła wszystko żebyśmy w dużej liczbie przyszli w niedziele stadion. Marzy mi...
Dzisiejszy artykuł http://weszlo.com/2019/02/18/profesor-gol-przyjechal-rosji-wyklad...
Według mnie gracz meczu.
Od 10 roku życia, przez 55 lat kibicuje Cracovii. Naprawdę wielki sukces, gratulacje dl...
Ja Sa Pinto tak gadał to jest debil, akurat karny prawidłowy i kartka czerwona też. Pra...
Świetna gra całego zespołu. Legia nawet nie pierdnęła a gadanie Sapinto że boisko że sę...
Nie znam sie na piłce i nie chce znać wobec wyników i gry mojego ukochanego klubu co je...
DG-S a gdzie ty teraz jesteś "znawco"? W Niecieczy przegrali, ale na Legii wygrali...
Świetny mecz co tu dużo mówić, Hernandez się dwa razy super znalazł i wyprzedził obrońc...
A moim zdaniem sędzia w sumie dobrze sędziował, jakiś pretensji do niego mieć nie można...
Im więcej takich miernot będą ściągać do naszej marnej ligi tym marniejszy jej poziom b...
Prymitywów w piłce nie brakuje ale ten import portugalski jest bezcenny, więc o bezdenn...
Sa pizdo i cała Legia to najgorszy sort w e klasie
Jak sie Gola obserwuje - daje drużynie naprawdę dużo jakości i spokoju. Myślę, że przy...
...DNO. I dziwota, że jeszcze w latach 60 najwięcej analfabetów było w kraju CR7?
Nie wiem kto zawodnikiem meczu czy Peskovic,czy Gol,czy Hernandez jesli Hernandez to ni...