Terazpasy.pl / Piłka nożna / Konferencje prasowe / Luka Elsner po meczu w Katowicach: - ”Umierałem” na ławce…

Luka Elsner po meczu w Katowicach: - ”Umierałem” na ławce…

2025-08-24 Piast Gliwice - Cracovia 0-0 001-MT9_7539_1 - Tytko

Po wygranym 3:0 meczu Cracovii z GKS w Katowicach trener Luka Elsner nie ukrywał, że wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania, chwalił determinację swojego zespołu i zwracał uwagę na konieczność dalszej pracy nad powrotem do optymalnej formy po przerwie w rozgrywkach.

Trudny początek spotkania

– Myślę, że każdy, kto oglądał ten mecz, widział, iż wynik 3:0 jest zbyt surowy dla rywala, a nam zwycięstwo przyszło z dużym trudem. Spodziewałem się, że początek nie będzie łatwy, bo to był nasz pierwszy mecz o stawkę po kilku tygodniach przerwy. Od pierwszej minuty gospodarze postawili nam poprzeczkę bardzo wysoko – mówił trener Cracovii.

Elsner przyznał, że w pierwszych fragmentach spotkania był mocno zaniepokojony. – GKS wywierał na nas ogromną presję, mieli wiele stałych fragmentów gry, w których są groźni. „Umierałem” na ławce, bo intensywność gry Katowic była większa od tego, co sami prezentowaliśmy. Ale przetrwaliśmy ten okres i pokazaliśmy charakter. Pierwsza nasza dobra akcja zakończyła się golem – trochę szczęścia, ale i dużo jakości – podkreślił.

2025-08-24 Piast Gliwice - Cracovia 0-0 001-MT9_7539_1 - Tytko

Powrót do rytmu meczowego

Ostatni ligowy mecz Cracovia rozegrała z Legią w ostatni dzień sierpnia, przed tygodniem mecz w Płocku został odwołany. Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że po dłuższej przerwie jego drużyna potrzebuje czasu, by odzyskać właściwy rytm. – Nie da się odtworzyć intensywności rywalizacji w samych treningach. To trochę jak po powrocie z urlopu – potrzeba kilku spotkań, by wrócić na odpowiedni poziom. Różnica między tym, co powinniśmy pokazać, a tym, co faktycznie zaprezentowaliśmy, była dziś zbyt duża. Musimy nad tym pracować – zaznaczył.

Klich zrobił swoje, ale pochwały dla drużyny

Zapytany o wyróżniających się piłkarzy, Elsner nie chciał wskazywać jednego bohatera meczu. – Cieszymy się, że Mateusz Klich miał duży udział w naszym sukcesie, ale nie mogę powiedzieć, że tylko on zasłużył na wyróżnienie. Byliśmy zespołem i każdy z zawodników dołożył cegiełkę. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej goli, bo mieliśmy ku temu świetne okazje pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. Aby wygrywać, potrzeba nie tylko talentu, ale też wspólnej pracy i poświęcenia – tłumaczył trener.

Siła Cracovii – stabilna defensywa

Cracovia jest zespołem bardzo skutecznym, ale zdaniem Elsnera głównym atutem Cracovii pozostaje solidność w obronie. – W moim odczuciu to nie skuteczność jest najważniejsza. Owszem, zdobywamy gole i to zawsze daje punkty, ale fundamentem jest coś innego – gra w defensywie. Utrzymujemy czyste konta, nawet gdy czasem bronimy na granicy i pod ogromną presją. Potrafimy wytrzymać napór rywala i to daje nam stabilność. Dzięki temu możemy spokojnie szukać okazji w ataku i wtedy gole przychodzą naturalnie – podkreślił trener Cracovii.

Zdaniem Elsnera skuteczność w ofensywie jest konsekwencją solidności w tyłach. – Jeśli dobrze bronisz, masz komfort, by zdobywać bramki. Dla mnie to jest prawdziwa przewaga naszego zespołu – dodał.

Zmiana wymuszona kontuzją

W 63 minucie trener musiał przeprowadzić nieplanowaną zmianę – za Bosko Sutalo wszedł Dominik Piła. – Na ten moment wygląda to na mocny skurcz, a nie kontuzję. Musimy to jeszcze sprawdzić, ale nie powinno to być nic poważnego – uspokoił trener.

W środę Puchar Polski – będą rotacje w składzie?

Trener Luka Elsner nie dokonuje wielu zmian w wyjściowym składzie. W środę Cracovia zagra mecz Pucharu Polski z pierwszoligowym Górnikiem w Łęcznej. Czy to będzie okazja do pokazania się piłkarzy, którzy do tej pory nie grali lub grali niewiele? – To zależy od sytuacji kadrowej i stanu zdrowia zawodników. Dziś zagraliśmy mocnym składem, ale musimy brać pod uwagę obciążenia i komfort gry. Rotacje mogą się pojawić, bo sezon jest długi i wymagający, a rozgrywki o Puchar Polski traktujemy bardzo poważnie – zakończył Elsner.

Stanisław Malec „Crac”

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

szukałem, ale nabrali wody w usta. Wierzę jednak, że tego nie spierdolono
Podpisuję się pod tym dwoma rękami !!
wstyd i kompromitacja daliście si ograć jak dzieci a ja naiwny liczyłem na mistrzostwo...
czy moze ktos to sprawdzic z kibicow smierdzi na kilometr, brak konferencji, brak chy...
A tak w ogóle, to wiwat Jacek Zieliński!
Maigard byl wczesniej mozgiem druzyny, teraz namascili Klicha wszystkie pilki ida prz...
Transfery okażą się jak są po kilku meczach Nasuwa się myśl,.dlaczego nie mamy żadnego...
Zastanawiam się w czym jest gorszy od Sutalo? Zaryzykuję stwierdzenie, że od kiedy Piła...
post:
mecz
Myślę, że jest kilka przyczyn tak jak piszesz. Dobrze że jest przerwa. Może Hasic wróci...
Tych słabszych momentów jest coraz więcej i to nie od wczoraj transfery wszyscy oh ah (...
post:
mecz
strzal nie do obrony, ustawil sie blizej srodka, nikt by raczej tego nie obronil, jak...
post:
mecz
Przy wolnym pilka nie ma prawa wpaść w róg ktory obstawia bramkarz. Zobacz ujęcie zza p...
post:
mecz
co ty chcesz od Madejskiego, brak taktyki laga na napastnika, macanie pilki, wolne roze...
Na piechotę powinni wracać za ten pasztecik z beznadziejną Arką. No chyba, że za kasę,...
Z taką gra to zaraz walka o utrzymanie zostanie!!! Nic nie usprawiedliwią tak slabejo...
Cracovia kandytad na mistrza chyba ktoś jest ślepy
Ostatnie minuty meczu a Stoilković zamiast wyjść bliżej do centrującego Kakabadze on c...
Kakabadze totalne zero !! Żal patrzeć na grę Pasów....
Najpierw to sie utrzymać trzeba a jak widać slabiusieńka Arka rżnie nas
Gramy z drużyną z dołu tabeli nie oddajemy ani jednego celnego strzału to jeżeli jak wł...
Klich znowu raczej kich....Z górnikiem też słabo !
post:
Stało?
Miało być!!!!
Chuja gra. Pasywny, niedokładny. Głowny winiwajca kolejnej straconej przez nas bramki....
Ja pierd.... Sutalo podobno super obrońca a tu kicha. Dobrze, że Myć nie wskazał karneg...
Po raz pierwszy będę się cieszył ze zwycięstwa Cracovii bardzo lekko....