Terazpasy.pl / Piłka nożna / Konferencje prasowe / Konferencja prasowa po meczu Miedź Legnica - Cracovia

Konferencja prasowa po meczu Miedź Legnica - Cracovia

Przedstawiamy retransmisję konferencji prasowej po meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica - Cracovia 2:1 (2:0) z udziałem trenerów Michała Probierza i Dominika Nowaka.

Michał Probierz, trener Cracovii

 

.
Dominik Nowak, trener Miedzi Legnica

 

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

puchary...

Jaki jest poziom naszej ligi, to widac właśnie w konfrontacjach naszych klubów z druzynami europejskimi. Na chwile obecną, tak mi sie wydaje, żadna z drużyn nie ma czego szukać w Europie, zwłaszcza, że po każdym sezonie są one systematycznie osłabiane. Dlatego wracając juz na nasze podwórko, powinno się spokojnie, stopniowo wzmacniać zespół, a to wprowadzając i szkoląc młodych jak i też przeprowadzać sensowne, ale na prawdę sensowne transfery. Mam nadzieje, że nie bedzie znowu w Cracovii trzęsienia ziemi i wymaiany połowy kadry. Mam nadzieję, że jest faktycznie jakis długofalowy plan i bedzie dzięki awansowi do 8-ki mniej nerwowo kontynuowany. Widać poprawę w porównaniu z poprzednim sezonem. Mankamentów nie brakuje, ale generalnie idzie to w dobrym kierunku (choć na początku sezonu było masakrycznie). Kolejna rewolucja chyba nie jest dobrym pomysłem. A teraz trzeba mierzyc w jak najwyższe miejsce w lidze, bo to jest najważniejsze! jest szansa na medal i trzeba próbowac to zrobić!

moby dick

Dokładnie trzeba zrobić wszystko by zająć 3 miejsce. Jeśli chodzi o transfery to rewolucji być nie powinno, tylko np. 3 transfery, które by wzmocnił zespół. Choć Filipiak mówił niedawno w wywiadzie, że jak się dostaniemy do pucharów to by chciał, byśmy mieli szerszą kadrę i około 20 zawodników na takim poziomie jak jest teraz 15, czyli gotowych do gry, na podobnym poziomie, by zespół nie tracił znacznie na wartości jakby trener chciał rotować składem. W sumie dobre jest to, że u nas nikt się jakoś zbytnio nie wybija, nie ma jakiś młodych gwiazd, jak Klich, Kosanović, Kapustka czy Piątek by się zainteresowały zagraniczne kluby, więc może nikt nie odejdzie.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

ZET

Ogólnie zgadzam się z tobą ale nie do końca trochę przesadzasz z Wdowiakiem.Piszczek to skarb masz rację konieczne są celne na wysokim poziomie transfery!

Zaloguj aby komentować

Na chłodno.

pierwsza 8-ka jest. Moim zdaniem lepszy wynik niż mamy na to piłkarzy bo moim zdaniem nasi piłkarze są bardzo ale to bardzo przeciętni, oczywiście są małe wyjątki np. Gol, Peszkowicz i może jeszcze jeden dwóch piłkarzy reszta to miernoty. Teraz bardzo bym sobie życzył zwycięstwa z Lechią bo zagralibyśmy 4 mecze u siebie co zatym idzie więcej meczy na żywo i lepsza kasa dla klubu. Na pucharach mnie osobiście nie zależy bo mamy naprawdę za słaby zespół na puchary, dwa mecze i po pucharach a cykl przygotowań zupełnie zachwiany pod przyszły sezon i znów na jesień ogon ligi. Te siedem meczy trzeba koniecznie wykorzystać na przygotowanie drużyny na przyszły sezon i koniecznie wzmocnić co najmniej trzema piłkarzami ciągle na tych samych pozycjach skrzydła i rozgrywający bo te pozycje niemiłosiernie kuleją. Moim zdaniem Hanka nie jest skrzydłowym ciagnie go do środka przez co robi się luka na skrzydle choć uważam że potencjał ma. Wdowiak z kolei to piłkarz bez mózgu i leniwy. Rozgrywający obecnie Hernandez zadajcie sobie pytanie ile on zaliczył asyst w przeciągu całego sezonu, ile? choć obecnie lepszego od niego nie mamy. Piszczek udowodnił że musi grać w tych 8-miu meczach to chłopak który strzela najwięcej bramek w przeliczeniu na minuty i to prawie wszystkie bramki z pierwszej piłki bez przyjęcia tak noga jak i głową. Taki piłkarz to skarb, diament którego trzeba oszlifować. Moim zdaniem nie szukać na siłę pucharów tylko tworzyć drużynę. Ja osobiście jestem mile zaskoczony drugą połową sezonu nie od lutego ale od 16-ej kolejki. Powtórzę z tymi piłkarzami osiągnęliśmy już teraz więcej niż wszyscy się spodziewali nawet eksperci w C+

ZET

Mi osobiście na pucharach tez nie zależy, bo tak jak piszesz bardzo mała szansa by gdzieś dalej zajść niż kwalifikacje. Już sukcesem by było przejście dwóch rywali. Ale medalowe miejsce chciałbym by zajęli, choćby to 3. Jakby mieli skończyć znów na 4 jak za Majewskiego czy Zielińskiego to czy to by dało puchary czy nie to dla mnie wszystko jedno i żaden sukces, wiadomo lepiej skończyć na 4 niż 8, ale jedynie 3 miejsce jak dla mnie będzie sukcesem, bo ostatnio na medalowym Cracovia była w 1952. Zresztą śmiesznie by było w kontekście tych protestów co były w tym sezonie, bo protestujący i popierający twierdzili jak to źle i nic nie będzie z tej wizji Probierza i Filipiaka, a jakby było najwyższe miejsce od tylu lat, to by to był niezły paradoks, że akurat jak protestowali to najwyższeiejsve od 1952.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

JEST! - Cracovia w pierwszej 8-ce

Dzięki remisowi Piasta ze stocznią i Lisowi któremu przydarzyły się dwa wielbłądy.

ZET

Tak by było najlepiej. I tak jest lepiej teraz niż z tymi podziałami punktów, choć dalej niesprawiedliwe, tyle, ze mniej niż jak było dzielenie.

Zaloguj aby komentować

Najlepiej by było

18 drużyn i 34 mecze bez podziału i grania co 3 dni.

Zaloguj aby komentować

ZET

Kwestia tylko na którym miejscu, narazie utrzymujemy się na 4 miejscu i na tym też będziemy po tej kolejce. Wierzę w wygraną z Lechią i utrzymanie tego miejsca, zwłaszcza, że w tygodniu grają w Rakowie w PP. Dobrze, byłoby mieć 4 mecze u siebie na 7, bo u siebie nam o wiele lepiej idzie, zwłaszcza ostatnio. I jak patrze na te podziały na dwie 8 to dochodzę do wniosku, że chyba bardziej sprawiedliwe byłoby dzielenie na 4 czwórki i każda potem gra mecz rewanż między sobą.

Zaloguj aby komentować

....

Wielka ulga i radość! Dalej na spokojnie można budować ZESPÓŁ

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Problem

Problem był już w Zabrzu i z Koroną tyko że tam dopisało szczęście. Jednak szczęście nie może trwać wiecznie. Myślę że niektórzy piłkarze są po prostu zbyt słabi! A co do pierwszej 8-mki to jeszcze nie takie pewne. Na razie odpadła Korona a reszta może nas wyprzedzić. Co do Piszczka to powinien mecz rozpoczynać w podstawowym składzie opowiadanie o kontuzji pleców to wciskanie kitu, gdyby tak było to widać by to było na boisku a on wszedł i dawał z siebie wszystko i strzelił kolejną piękna bramkę z pierwszej piłki.

ZET

Probierz w lidze+ekstra mówił, że u niego lenie nie grają. Ale wielu zawodników w polskiej lidze ma tak, że jak im się kontrakt kończy to potrafią grać lepiej niż grali wcześniej i po podpisaniu nowego. Pisałem o tym parę razy i zawsze podawałem przykład Moskały w Cracovii, który w sezonie w ktorym mu się kontrakt kończył strzelił więcej bramek niż w pozostałych 4,5 do kupy. Wdowiak to stosunkowo młody zawodnik, więc jeszcze może zrobić postęp, nabrać rutyny, co się może przełożyć na lepszą grę, a zwłaszcza skuteczność. Pożyjemy zobaczymy i tak zrobił postęp w tym patrząc na poprzednie.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Robię to dlatego że nie mogę patrzeć na jego niechlujstwo. On ma potencjał ale jest leniem i gra niechlujnie. Jak chodziło o przedłużenie kontraktu to jakoś umiał się starać i grać dobrze, tylko że to był jego jedyny krótki okres w którym pokazał się z dobrej strony czyli jaki z tego wniosek?

Zaloguj aby komentować

ZET

No dobra, ale nie można obwiniać kogoś jak Ty to robisz. Wdowiak źle przyjął piłkę, był aut i potem wolny dla nas jak piszesz, a z wolnego ktoś podał do przeciwnika. I jaką winę tu ponosi Wdowiak, jak to nie on podał do przeciwnika? Tak to się można ileś sytuacji do tyłu cofać i kogoś obwiniać, w polskiej lidze to co chwile ktoś piłkę źle przyjmuje czy podaje. Ale winny jest ten co robi to ostatni i przez to idzie kontra. Wdowiak można obwiniać, że np. nie wykorzystał setki w derbach, bo może jakby wykorzystał to może byśmy nie przegrali. Ale nie można kogoś obwiniać, że źle przyjął piłkę, potem był aut, wolny dla nas, ktoś podaje do przeciwnika z niego, idzie kontra i winny ten, przez którego był aut. Jakby z autu był wyrzut i poszła dzięki temu kontra i gol to Ok, ale jak po aucie był wolny dla nas? Tak samo jak pisałeś po meczu z Płockiem, że winny karnego Wdowiak, bo tuż przed zejściem coś tam źle zagrał. On zszedł w 87, karny jest robiony w 90, po jakiś 3 minutach od jego zejścia i on winny. Czyli złe zagranie jego było przynajmniej 4 minuty wcześniej, bo sam pisałeś, że może to sprawiło, że go Probierz zmienił. Jak dla mnie coś takiego twierdzić to niepoważne jest.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

taka jest właśnie piłka i każdy trener na to uczula że ktoś zrobi głupi błąd z przodu, straci piłkę lub niechlujnie poda i z tego jest bramka choć z tyłu jeszcze jest co najmniej kilku piłkarzy. To co tych z tyłu trzeba winić a ten niechluj z przodu ktokolwiek by nim nie był jest cacy? wielkie niewiniątko? to jest gra zespołowa.

Zaloguj aby komentować

ZET

ZET no tak Wdowiakowi, piłka odskoczyła, był aut, potem faul dla nas, ktoś podaje do przeciwnika idzie kontra, bramka i najbardziej winny Wdowiak wychodzi po twoim wpisie. Ale i tak postęp, bo o 3 bramkę w Płocku też Wdowiak obwiniałeś, choć od 2 minut juz go nie było na boisku. Tak to zawsze kogoś można obwinić, bo 5 minut wcześniej piłkę źle przyjął lub źle podał. Po twoim wpisie mi się sytuacja z Gdańska przypomniała w pierwszym sezonie Probierza, gdzie sędziowie się cofali z VAR-em kilkadziesiąt sekund lub minute do tyłu by bramkę Cracovii nie uznać, bo wtedy był spalony.

Zaloguj aby komentować

Racja

Faktycznie nie wziąłem pod uwagę że GTS w takiej sytuacji łapie się do małej tabeli - na szczęście nawet tak mało prawdopodobny scenariusz nie ma racji bytu i ósemka jest!

Zaloguj aby komentować

moby dick

Zgadzam się z tobą całkowicie. Już naprawdę nie chcę ciągle krytykować Wdowiaka bo mówią że się czepiam ale pierwsza bramka padła tak - Wdowiak podaje do Siplaka, Siplak zabiera za sobą obrońcę z powrotem podaje do zupełnie nie krytego Wdowiaka, Wdowiak niechlujnie przyjmuje piłkę 5 metrów od bocznej linii łatwa piłka mu odskakuje na tyle od nogi że wychodzi na aut boczny nawet nie próbował jej gonić. Oni wybijają aut w środku pola jest faul dla nas i jakiś następny palant nie wiem kto bo kamera nie pokazała podaje z ustawionej piłki do przeciwnika - kontra i bramka! Sam nie wiem co myśleć o tym leniu bo jak walczył o przedłużenie kontraktu to parę meczy się przyłożył i zagrał dobrze.

Zaloguj aby komentować

herr_flick - Nieprawda

Jeżeli będzie tak jak opisałeś to Cracovia, Wisła i Lubin będą miały po 45p. i wtedy obowiązuje mała tabela a w niej jesteśmy najgorsi jak dobrze pamiętam chyba że się mylę. Tylko z samym Zagłębiem jesteśmy lepsi w zliczeniu 3-ch drużyn najgorsi.

Zaloguj aby komentować

Ósemka jest już pewna !!!!!

Nie ma możliwości żeby GTS i Zagłębie nas wyprzedzili bo mają mecz bezpośredni więc nawet jeśli GTS ogra Piasta ma 44 punkty.(Zagłębie też)
Przy remisie za tydzień mamy lepszy bilans bezpośredni od Zaglebia i jeśli inne mecze nie wejdą 8 miejsce

Zaloguj aby komentować

...

Myślę, że nie wszyscy dali z siebie wszystko. Coś zaczyna szwankować, tylko co? Mentalne podejście, stres paraliżuje? Od Płocka jest tak, że jak ktoś przyciśnie Cracovię na początku mocno to ma 90% sukcesu. Kuźwa, boli ta porażka strasznie bo Miedź to bardzo słaby, o ile nie najsłabszy zespół w lidze.
P.S. zapamiętam z tego meczu gest Forsella jak wygrał pojedynek z Dytiatievem. Widać było w nim taką zaciekłość, że nie wiem! I Dla kontrastu gesty zblazowanego, zmanierowanego Wdowiaka.... K-wa brak słów! No i jeszcze jedno. Bez Dąbrowskiego gra jest o wiele lepsza!

Zaloguj aby komentować

ZET

Szkoda, że nie udało się zremisować w Legnicy, bo pierwsza 8 była by pewna. Choć dalej na to są duże szanse nawet po tej kolejce. Wystarczy, że Lech lub GTS nie wygra. Lech gra w Lechii, a GTS u siebie z Piastem, więc wydaje się, że jednym i drugim nie będzie łatwo o zwycięstwo. A jakby Lech nie wygrał w Lechii to nawet dalej zostajemy na 4 miejscu.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Jeśli dymisja to w sumie ciśnie się pytanie: jak można to było wszystko spieprzyć? Ge...
jak nie wiem co zrobic to moze nie ma sensu sie meczyc
To nic nowego.....Cracovia cały sezon tak gra....to że szło to wszystko było na farcie,...
Tym razem nie trudno racji przyznać z tym patrzeniem w dół choć może passa się odwróci...
tzn ze z nizszymi tez im jest ok. proponuje przyciac na stale - za dzisiejsze popisy to...
co to za gówno było???
to kalectwo! To co prezentuje Cracovia to jakieś jaja! A - KLASOWE DRUŻYNY GRAJĄ LEPIEJ...
korona kielce grała to razy lepiej niż cracovia wstyd i kompromitacja
Czy po serii 10 porażek zmieni Pan trenera?
mówiłem transfery to mnie zwyzywano macie pieniądze i co dno dna niema napastnika gol b...
Zaczynamy patrzeć już nie w górę tabeli a raczej w dół ale może będzie szansa na rewanż...
Żal dupę ściska. Zero zaangażowania i hańbienie barw!
Na koniec eks-kapitan się popisał....Oglądałem Koronkę - różnica klasy pomiędzy nimi a...
Żal patrzeć !!!!
Ten Amersfoort to jednak pokraka....
np. z najdłuższym stażem w zespole. No ale jest jak jest. Zobaczymy jak to będzie wyglą...
kapitanem powinien być ktoś kto mówi bardzo dobrze po polsku
tylko zwycięstwo tylko pasy
czekamy na zwycięstwo i puchar polski
He, he "losowanie". Przecież Legia z Lechem (zgodnie z życzeniami macherów od kopanej)...
W PP trzy drużyny zaczynające się na literę L i nasi. Jest tu jakiś spec od tłumaczeni...
... - przecież on nawet po polsku nie umie mówić! Jak w sytuacjach kontrowersyjnych bę...
post:
Myślę
Moim zdaniem nie stać nas by Gol przeszedł do "klubu Kokosa" w tym momencie.. Fakt zach...
Miej jaja i określ się czy chcesz grać dla Cracovi, bo z niewolnika nie ma pracownika.
Czy Ty chcesz grać dla Cracovi? Bądźszczery i się określ