Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Weissensee, dzień pierwszy

Weissensee, dzień pierwszy

W środę wczesnym popołudniem, po blisko półtorej doby od wyjazdu z Krakowa, piłkarze Cracovii dotarli do niemieckiej miejscowości Weissensee (30 km od Erfurtu), gdzie 26. osobowa kadra trenera Stefana Majewskiego przez najbliższe dziesięć dni przygotowywać się będzie do nowego sezonu.

 

Dwa sparingi w drodze do Niemiec

We wtorek w drodze do Niemiec piłkarze Cracovii rozegrali w Bolesławcu dwa sparingi pokonując 3-1 III-ligowy GKP Gorzów Wielkopolski i 4-0 IV-ligowy BKS Bolesławiec.

W obu spotkaniach wystąpiło 23 zawodników. Nie grali tylko kontuzjowani Bojarski (na zgrupowaniu powinien już normalnie trenować), Wiśniewski i Dzwonek. Trener Stefan Majewski miał do dyspozycji aż 6 napastników dlatego Cracovia zagrała w nietypowym dla siebie ustawieniu z trzema napastnikami.

- Dla mnie w okresie przygotowawczym mecze kontrolne są jednostkami treningowymi ? tłumaczy trener Stefan Majewski . ? Sparingi mają potwierdzić to nad czym pracowaliśmy na dotychczasowych zajęciach. Graliśmy dwoma drużynami, aby każdy zawodnik miał takie same obciążenia. Sparing jest dla trenerów cennym źródłem informacji, bowiem w czasie gry widać ile ze swoich umiejętności dany zawodnik potrafi zademonstrować ? mówi trener Cracovii.

W sparingu z GKP Gorzów Wlkp. zagrał Jakub Kaszuba, który jako jedyny z testowanych piłkarzy przekonał trenera Cracovii do swoich umiejętności. ? Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, czy załatwiono już z zawodnikiem wszystkie formalności i czy podpisał kontrakt ? mówi trener Majewski. ? Nie miałem jeszcze okazji z nim porozmawiać, ale skoro pojechał z nami na obóz to myślę, że kontrakt jest podpisany .

Weissensee koło Erfurtu

Po sparingach noc z wtorku na środę piłkarze Cracovii spędzili w pięknym zamku w Kliczkowie skąd o godzinie 9 rano wyruszyli w dalszą drogę.

- Do Weissensee dotarliśmy o 14.30 ? mówi trener Stefan Majewski. ? Pogoda w czasie podróży była słoneczna, ale po przyjeździe zaczęło się chmurzyć. Mamy bardzo dobre warunki. Mieszkamy w hotelu Am Fischho w którym jesteśmy praktycznie sami. Oprócz nas jest tutaj zaledwie kilku gości .

Trener Stefan Majewski przed podjęciem decyzji o miejscu zgrupowania osobiście odwiedził Weisensee i zapoznał się z warunkami zakwaterowania i do treningów.

- Będziemy mieli do dyspozycji spory plac treningowy i trzy boiska, w tym jedno położone tuż przy hotelu. Jedno boisko jest oświetlone i na nim zagramy pierwszy sparing ? opisuje bazę treningową trener Cracovii. ? Już poza hotelem, w miasteczku jest basen z którego też w trakcie pobytu skorzystamy .

W trakcie zgrupowanie zawodnicy będą trenować trzy razy dziennie. ? W dniach w których nie będziemy rozgrywać sparingów pierwsze zajęcia odbywać się będą rano o godzinie 7.30. Będzie to półgodzinny bieg regeneracyjny. Dwa następne treningi rozpoczynać się będą o godzinie 11 i 18 .? informuje trener Majewski.

Giza nie pytał

Na zgrupowaniu jest Piotr Giza, którego nazwisko wciąż wymieniane jest w kontekście ewentualnego transferu. Trener Majewski bardzo dyplomatycznie odnosi się do wszelkich spekulacji na ten temat. ? Najwięcej o odejściu Gizy z Cracovii dowiaduję się od dziennikarzy. Piotrek nie pytał mnie czy może opuścić zgrupowanie. Jeśli przyjdzie do mnie i zapyta czy może wyjechać do innego klubu to wtedy powiem jak sprawa wygląda. Zanim to nastąpi nie ma sensu gdybać na ten temat... ? mówi trener Stefan Majewski.

Nowy zawodnik na testy

Trener Majewski potwierdził, że w najbliższych dniach (w piątek?) zjawi się na zgrupowaniu nowy zawodnik (obrońca). ? Tak jak mówiłem przed wyjazdem, nadal aktualny jest przyjazd na zgrupowanie jednego zawodnika na testy ? mówi trener Majewski.

Pierwszy sparing w sobotę

Pierwszym rywalem Cracovii w trakcie dziesięciodniowego zgrupowania będzie FC Rot-Weiss Erfurt grający w niemieckiej lidze regionalnej. To spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (14 lipca).

Za tydzień Cracovia pojedzie na dwa dni do oddalonego o 250 kilometrów na północny-zachód od Weisensee Mechelen, gdzie w środę 18 lipca weźmie udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju z udziałem greckiego zespołu PAOK Saloniki, szkockiego Heart of Midlothian i tureckiego Konyaspor.

Ostatni sparing zaplanowano na 21 lipca. W tym dniu piłkarze Cracovii zagrają z młodzieżowym zespołem HSV Hamburg U-23 wzmocnionym pięcioma zawodowymi piłkarzami. Po tym meczu piłkarze wrócą do Krakowa.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

2 niezablokowane wrzutki w ostępie minuty i 2 groźne sytuacje, w tym bramka dla Stali....
Optymalny skład Cracovii z drugiej połowy ....Hasic superklasa
Zamiast zwycięstwa co najmniej dwoma bramkami ......przyjacielski remis !
No to teraz przygotowania do nowego sezonu
Do zmiany bo będzie drugą żółtą !!! Kwestia minut!
Tak nie trafiać przy prostych piłkach......kuriozum?!
Wyskok Kallmana jakby miał buty z ołowiu....
Mimo wielkiej miłości do Cracovii mam mieszane uczucia przed jutrzejszym meczem w związ...
po serii słabiutkich meczów przy K1 nareszcie mamy 3 punkty. Dla mnie osobiście pech, b...
Wykorzystać teraz czas ,kiedy już szans na więcej niema.....wprowadzać jak najwięcej mł...
Brawo chociaż początek meczu fatalny to potem już było nieźle teraz kolejne dwa mecze z...
Widze ze nowa droga dla hokeja, brak kasy, walka o pierwsza 8 , ciezkie czasy
post:
?
Tak, w sezonie 26/27 będzie 5 polskich drużyn w pucharach, ale grać o nie będziemy w se...
post:
?
A nie w sezonie 26/27 będzie 5 drużyn w pucharach? Ja czytałem, że nie w następnym tylk...
1. Wystarczy posłuchać trenera Kroczka, no nie jest to rozmiar kapelusza np. Siemieńca,...
Zastanawiam się skąd ta panika? Jaki jest prawdziwy obraz tej drużyny skoro panikują?...
a z naszym piłkarzom przy opadaniu dymu opada energia i zapominają przy tym po co na bo...
Ja tak tylko zapytam: Po kiego ..uja wam te race sa potrzebne? Juz kiedys o tym pisalem...
... przerwa w ostatnim meczu z Widzewem u siebie zrobiła dokładnie to samo!
Ale do utrzymania trzeba wygrać jakiś mecz??
A ILE BRAMEK W DOLICZONYCH CZASACH ....CHYBA JESTESMY REKORDZISTAMI....śmiem twierdzić...
Zwykle oglądam mecze z wyciszonymi komentatorami a tu wczoraj mnie pokusiło i zostawiłe...
To wspomnę Marciniaka z Kwiatkowskim, którzy nam karne gwizdali, choc nawet fauli przed...
To najpierw piszesz, że się pismaki sportowe minęły z dziennikarstwem, a potem się prze...
W punkt! Nie włączam tv, nie czytam relacji bo.... szlag może człowieka trafić