Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Paweł Sasin na trzy lata w Cracovii

Paweł Sasin na trzy lata w Cracovii

sasin-pawel-2009-01-08

Paweł Sasin urodził się 2 października 1983 r. w Radomiu. Ma 177 cm wzrostu i waży 67 kg. Jest wychowankiem Beniaminka Radom skąd przeszedł do SMS Wrocław a następnie do Śląska Wrocław gdzie w 2001 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Kolejne występy Sasina na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek miały miejsce w 2004 roku po przejściu zawodnika do Lecha Poznań, gdzie występował przez półtora roku.

sasin-pawel-2009-01-08

Od wiosny 2006 roku Paweł Sasin był piłkarzem Korony Kielce. Do tej pory na boiskach Ekstraklasy wystąpił 91 razy zdobywając w nich 4 bramki. Jesienią w pierwszoligowej Koronie Kielce rozegrał 18 spotkań w tym 14 w podstawowej jedenastce. Nie zdobył bramki.

W środę w trakcie konferencji prasowej na której przedstawiano Macieja Murawskiego wiceprezes Cracovii Jakub Tabisz poinformował, że na czwartek planowane jest kolejne spotkanie z dziennikarzami i prezentacja kolejnego piłkarza, który wiosną będzie grał w Cracovii.

- Udało mi się wczoraj nie skłamać i zorganizować dzisiejszą konferencję. Starałem się bardzo - nawiązał do środowej informacji Jakub Tabisz i przedstawił nowego zawodnika Cracovii. - Podpisaliśmy dzisiaj kontrakt z Pawłem Sasinem na trzy lata i umowę transferową z Koroną Kielce. Bardzo się cieszę, że Paweł zasili szeregi Cracovii - mówił wiceprezes Tabisz.

Cracovia od kilku tygodni starała się pozyskać Sasina, który miał ważny kontrakt z Koroną Kielce. - Rozmowy z Koroną nie były łatwe, ale jesteśmy zadowoleni z osiągniętego porozumienia. W ogóle w sprawie transferów nie ma łatwych rozmów - uważa Jakub Tabisz.

Zdaniem trenera Artura Płatka Cracovia bardzo potrzebuje takiego piłkarza jak Paweł Sasin. - Lubię piłkarzy, którzy chcą w piłce coś osiągnąć; młodych zawodników, ale już ze sporym dorobkiem jeśli chodzi o ligowe doświadczenie - mówił trener Cracovii. - Takich ludzi nam brakowało i w kierunku takich ludzi idziemy. Jestem przekonany, że Paweł powalczy o kilka pozycji w drużynie i ten dobry czas jaki miał w Kielcach zdoła przelać także na krakowską ziemię. Paweł pasuje do szybkiej, kombinacyjnej, krakowskiej piłki - oceniał trener Płatek.

Paweł Sasin bardzo szybko przyjął propozycję Cracovii. - Gdy tylko otrzymałem propozycję od Cracovii to nie wahałem się ani chwili, bo chciałem odejść z Korony. Bardzo się cieszę, że trafiłem do Cracovii. Myślę, że pomogę tej drużynie, że wniosę coś nowego. Przede mną ciężka walka o wywalczenie sobie miejsca w składzie. Mam nadzieję, że uda mi się to już w najbliższej rundzie i pomogę Cracovii utrzymać się w Ekstraklasie - mówił Paweł Sasin .

W Cracovii będzie występował z numerem 15, z którym do niedawna w Pasach grał Łukasz Skrzyński. - Z piętnastką grałem w Lechu Poznań i Śląsku Wrocław, tak więc wybór numeru na koszulce nie był przypadkowy - mówił Sasin.

Ostatnie trzy lata Paweł Sasin grał w obecnie pierwszoligowej Koronie Kielce z którą miał ważny kontrakt do 2010 roku, ale zawodnik chciał zmienić klub. - Już w czerwcu chciałem odejść z Kielc, ale wtedy to się nie udało. Ostatni okres w Kielcach nie był dla mnie najlepszy. Doszedłem do wniosku, że potrzebuję zmiany. Cieszę się, że kluby doszły do porozumienia w sprawie mojego transferu i że jestem od dzisiaj piłkarzem Cracovii - mówi Paweł Sasin.

Poprzednio Sasin grał m.in. w Śląsku Wrocław, Lechu Poznań i Koronie Kielce. - Mam to szczęście, że grałem w klubach, które coś znaczą w polskiej piłce. Po przyjściu do Cracovii nadal tak będzie, bo Cracovia ma uznaną markę i jest to znana firma. Z poprzednich klubów najmilej wspominam Śląsk Wrocław w którym spędziłem pięć lat - mówi Sasin.

Zdaniem trenera Artura Płatka nowy zawodnik może z powodzeniem rywalizować o miejsce w drużynie na kilku pozycjach (na bokach pomocy i obrony i w środku pomocy). - To jest chłopak, który potrafi zagrać na kilku pozycjach. Ja właśnie takich ludzi szukam. To jest chłopak, który od kilku lat gra w lidze i na pewno podniesie poziom tego zespołu. Poza tym wie już co to jest gra o utrzymanie w lidze i jaka towarzyszy temu presja - tłumaczy trener Płatek.

Sam zawodnik nie chciał zdradzić na jakiej pozycji widziałby się w swoim nowym zespole. - Dla mnie najważniejsze jest to, żeby grać, a grał będę na takiej pozycji na jakiej wystawi mnie trener. Na pewno lubię grać do przodu, lubię grać ofensywnie - mówi Sasin.

Paweł Sasin nie miał okazji grać z żadnym piłkarzem obecnej drużyny Cracovii. - Nie grałem z żadnym piłkarzem Cracovii, ale wszyscy zawodnicy w polskiej lidze znają się nawzajem. Przychodząc tutaj wiedziałem co robię i z kim będę grał - mówi piłkarz.

Zawodnik z optymizmem patrzy na najbliższą przyszłość Cracovii, która wiosną będzie walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. - Miejsce w tabeli na pewno nie oddaje potencjału tej drużyny. Myślę, że wiosną wygramy kilka meczów i szybko opuścimy zagrożoną strefę - mówi Sasin.

Do tej pory Sasin rozegrał 91 spotkań w Ekstraklasie w których strzelił 4 bramki. - Zbliża się pierwsza setka. Mam nadzieję, że drugą setkę spotkań w Ekstraklasie rozegram w Cracovii. Będę robił wszystko, aby tak się stało - mówi piłkarz.

Paweł Sasin przeprowadzi się do Krakowa ze swoją dziewczyną. - Nie przyjeżdżam do Krakowa szukać dziewczyny tylko dobrze grać w piłkę - zadeklarował.

Na piątek, a najpóźniej na poniedziałek planowana jest kolejna konferencja prasowa na której przedstawiony zostanie kolejny (ale nie ostatni) zawodnik, który tej zimy przyjdzie do Cracovii.

Crac

Fot. Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

------------------------------

zobaczymy co z tego bedzie, szkoda mi milosevica bo facet na papiery na granie, lepiej mi sie podoba niz polczak z ostatnich meczy i karwan!i ma nadziej e ze nie bedzie tez jakas nowa taktyka 7-2-1 bo sami obroncy jak narazie przychodza ;( kto bedzie robil gre? kto bedzie strzelal bramki?zobaczymy .
krzywickiemu dalbym szanse przepracowac zime, bo w p intertoto pokazal sie dobrze jesli wypozycza wszystkich zawdonikow kto bedzie na lawce????? lepiej niech wypozycza kmicie wszystkich platek bedzie mial blisko ich ogladac....

Zaloguj aby komentować

Sensacji nie spodziewam się ale...

Jeżeli więc doczekam jeszcze jakiegoś transferu do Cracovii (a nie jest to niestety takie pewne) to nie spodziewam się żeby był nim Leo Messi ale mam też nadzieje że nie będzie nim też np. Tomasz Hajto.
Oczekuję już tylko na ofensywnych pomocników i napastników (byle tylko bramkostrzelnych).

Zaloguj aby komentować

Nie narazasz sie..

Owszem potrzebujemy zawodnikow ofensywnych i kreatywnych, dlatego z niecierpliwoscia czekam na kolejne konferencje prasowe i zawodnikow.

Zaloguj aby komentować

Nie tego typu piłkarzy powinniśmy szukać

Wszystko ładnie, pięknie ale Cracovia potrzebuje zawodników ofensywnych umiejących zdobywać bramki i stwarzać sytuacje strzeleckie.
Natomiast Sasin (raczej prawy obrońca) i Murawski (stoper) to są defensywni zawodnicy, których już mamy nadmiar.
Nie chcę się nikomu narażać ale nie tego typu piłkarzy powinniśmy szukać.

Zaloguj aby komentować

do p.Tabisza

No cóż... Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Dość długo było cicho w sprawie transferów i myślałem, że skończy się jak zwykle, a tu w ciągu zaledwie kilku dni mamy 3 zawodników z nazwiskami. I to ponoć nie koniec wzmocnień. Teraz liczę na jakiegoś napastnika z doświadczeniem, choć tych w naszej lidze jak na lekarstwo. Mimo wszystko nie spodziewałem się takich transferów i jestem mile zaskoczony.
Jeszcze niedawno krytykowałem Pana na łamach forum TP! za nieudolność w negocjacjach transferowych i w tym miejscu zwracam honor.
Ponoć tylko krowa nie zmienia swego zdania.
Wiosna będzie Nasza!!!
DO BOJU CRACOVIA!!!

Zaloguj aby komentować

SUPER

Jestem bardzo zadowolony z tego transferu, zrobiony po cichu bez szumu i plotek dzienikarskich. Cenie sobie tego zawodnika za waleczność i serce do gry, jest niezły technicznie i ma inklinacje ofensywne.
Ale z wiekszą dozą niecierpliwości oczekuje na napastnika. Uważam że góra jeszcze dwa transfery chciałbym Łukasz Mierzejewski z Widzewa Łódz i Bartosz Ślusarski, a może Golanski z Zagłębia.
Być może jest też opcja zagraniczna jakiegoś napastnika?

Zaloguj aby komentować

wzmocnienie Korony

A na 90minut wszyscy kłapią, że ten transfer nam bokiem wyjdzie, bo Sasin mąci w szatni i rozrywkowy jest. Ma ktoś jakieś rzetelne informacje?

Zaloguj aby komentować

NO i prosze .. moze ktos nas w koncu posluchal ;p

teraz potrzeba zeby chlopaki sie szybko zgrali i moze cos z tego bd ;)

Zaloguj aby komentować

...

Aha, zapomniałem dodać, że zaskakuje mnie też sposób w jaki są te transfery przeprowadzane. Wszystko odbywa się po cichu, czy gdziekolwiek wcześniej pojawiły się informacje o zainteresowaniu Cracovii Murawskim i Sasinem? Nie. A dawniej to w gazetach było tylko: iksiński i igrekowski przyjdą do Pasów a pózniej nic z tego nie wynikało. Ja liczę, że uda się jeszcze przeprowadzić tej zimy 2-3 transfery, głównie teraz potrzeba zawodnika do środka pola, takiego playmakera (choć będzie ciężko kogoś takiego znalezć) oraz oczywiście napastników, których w naszym klubie jest jak na lekarstwo.

PS. Nie macie wrażenia, że te konferencje są robione typowo pod publiczkę, przecież obu zawodników i Murawskiego i Sasina, można było zaprezentować na jednej konferencji a zrobiono dwie. Mimo wszystko mi to się podoba i jak dla mnie takie konferencje mogą być organizowane codziennie :)

Zaloguj aby komentować

...

Grzegorzewski na razie przyjdzie do nas dopiero w lipcu (choć wierzę, że uda się załatwić z Łęczną aby go puścili wcześniej), ale mimo wszystko jeden napastnik to mało, nam potrzeba 2-3 napastników z prawdziwego zdarzenia, bo obecnie w drużynie takich nie ma.

Zaloguj aby komentować

Mamy juz Grzegorzewskiego:)

Niemniej jednak cos sie rusza,oby to nie byly ostatnie ruchy kadrowe. Zawodnicy niekoniecznie musza miec glosne nazwiska,moga to byc niespelnione talenty,bo takim u nas moze byc latwiej sie odrodzic.

Zaloguj aby komentować

...

Ja też jestem pozytywnie zaskoczony, ale też tak jak wszyscy wciąż czekam na napastnika.

Zaloguj aby komentować

Brawo

z Transferu jestem zadowolony i zaskoczony pozytywnie. Jednak jak wspomnial moj poprzednik.. oczekuje(MY) wciaz na napastnika!

Zaloguj aby komentować

...

Wreszcie pozytywne zaskoczenie...! Brawo! Ale wciąż czekam na jakiegoś napastnika...

Zaloguj aby komentować

SZOK!! ;|

Codziennie coś nowego... ^^
Może jutro Ronaldihno :-)

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Niech się ogrywa
W tej lidze wszystko może się zdarzyć...tak jest nieobliczalna.Moze Legia będzie miała...
Zgadzam się z tobą w stu procentach,ale legia ma trochę lepszy zespół dwóch bardzo dobr...
Nadal nie uważam by Cracovia w starciu z Legia stała na straconej pozycji, tylko.... ni...
Masz racje, Józef Kałuza to był wielki człowiek dla naszego zasłużonego klubu! Jeśli ch...
Od dawna mówię to samo co ty konieczny super napastnik i wysunięty bardzo dobry rozgryw...
post:
realia
Wielkie kluby też mają słabsze mecze, nie załamujmy się tylko walczmy dalej o jak najle...
post:
realia
Dokładnie jest tak jak napisałeś wszyscy bardzo chcą sukcesu ale samo chciejstwo nie wy...
Napastnik i wysunięty rozgrywający z prawdziwego zdarzenia np. tacy jakich ma legia,to...
Są takie mecze, które pokazują możliwości drużyn w sytuacji kiedy los im nie sprzyja....
To już przeszłość. Szkoda bardzo tej porażki ale gramy dalej!
Nie wypaliły zmiany....szkoda. Janusz Gol kilka razy niecelnie podał,ale żeby go od r...
Koleś dostał jedną świetną piłkę i faktycznie ją zepsuł. Zapomniałem w ferworze walki..
Jak jednak nazwać porażki z dramatycznym ŁKS-em? 6 punktów poszło się paść! Tego nie po...
Dla wszystkich odwiedzajacych ta strone, nie czytajcie tych ponizej, porazka jakas..
nie będzie tak łatwo Cracovii rozpracować po tym meczu, bo nie był zbyt reprezentatywny...
Tak bardzo chciałbym aby Cracovia zdobyła mistrza Polski tak mówi serce. Lecz my nie m...
Legia ręce zaciera... i pewnie już mają schemat rozpracowania Nas... Liczyłem w najgor...
post:
Janusz Gol
tylko decyzja trenera wynikająca z frustracji po koszmarnym meczu w wykonaniu nowego na...
post:
Marazm
wal się !
wiadomo dlaczego zszedl? kontuzja?
Dzisiaj słaby mecz naszej drużyny. Za dużo strat, za dużo chaosu.
Nie wyglądało to dobrze przy czarnym scenariuszu za chwilę do Legii może być 9 pkt co...
Teraz kolej na nasze 3 pkt!
Panowie sprężcie się i powalczcie o pełną pulę