Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Benahavis: Pierwszy trening na trawie?

Benahavis: Pierwszy trening na trawie?

j-piast-b-cracovia13

Wtorkowy poranek w Benahavis powitał piłkarzy Cracovii słoneczną i w miarę ciepłą pogodą. Jest więc nadzieja, że trener Artur Płatek po raz pierwszy w tym roku poprowadzi zajęcia na trawie.

j-piast-b-cracovia13

Nie mają szczęścia do pogody piłkarze Cracovii. Przynajmniej do tej pory. Planowany przez wiele tygodni obóz w Holandii nie doszedł do skutku ze względu na wyjątkowo ostry atak zimy, który spowodował zamknięcie boisk.

W czasie podróży do Hiszpanii piłkarze Cracovii przez blisko cztery godziny czekali w Londynie na start samolotu, który uniemożliwiały intensywne opady śniegu i porywisty wiatr.

Jakby tego było mało w poniedziałek po krótkiej drzemce (piłkarze dotarli do hotelu o świcie) okazało się, że żadne z dwóch boisk znajdujących się w bezpośredniej bliskości Gran Hotel Benahavis nie nadaje się do użytku po przejściu niespotykanej od wielu, wielu lat ulewy.

Szybko zorganizowano awaryjne miejsce na jedyny w tym dniu trening na stadionie w oddalonej o kilkanaście kilometrów miejscowości Estepona. Stadion miejscowej trzecioligowej drużyny prezentował się okazale z tym, że posiadał sztuczną nawierzchnię, bliźniaczo podobną do tej na której przez ostatni miesiąc na własnych obiektach ćwiczyli piłkarze Cracovii.

- Takie boiska widzieliśmy tylko na Playstation - mówił z zazdrością trener drugoligowego Górnika Wieliczka Robert Kasperczyk po ostatnim sparingu rozegranym z Cracovią na Wielickiej, gdyż jedyną alternatywą dla jego drużyny był trening i gra na zmrożonych boiskach.

Piłkarze Ekstraklasy, dla których normą są zimowe wyjazdy do "ciepłych krajów" nie przepadają za - jak sami mówią - "plastikową trawą". Również trener Cracovii Artur Płatek jest zwolennikiem gry - jeśli tylko jest taka możliwość - na naturalnych nawierzchniach. Przed sparingami rozegranymi w ubiegłym tygodniu w Krakowie szkoleniowiec Pasów zarządził nawet desperacką próbę przygotowania trawiastego boiska do sparingów. - Boiska trawiaste są dużo bezpieczniejsze dla zawodników, nie ma tylu kontuzji - tłumaczył.

Wtorkowy poranek w Benahavis powitał piłkarzy Cracovii słoneczną i w miarę ciepłą pogodą (ok. 10 st. C). Jest więc nadzieja, że trener Artur Płatek po raz pierwszy w tym roku poprowadzi zajęcia na trawie.

Niestety prognozy na najbliższe dni nie są najlepsze. W środę i w czwartek ma znów mocno popadać w okolicach Malagi.

Crac

Zobacz także:

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Mnie się wydaje, że przy tak słabej ławce rezerwowych nadrzędnym celem było nie przegra...
To ma być kreatywność ???
To ma być kreatywność ???
Miało być tak pięknie a na razie jest słabiutko z taką grą to no ma co liczyć na jakieś...
Ale co Olafson robi 90 minut na boisku ???
CRAXA- parodia i żenada
Nie da się oglądać takiego grania Cracovii....z taką gra to zapomnieć o Pucharach........
Okazuje się, że Piła faulował przeciwnika uderzając podbródkiem w jego łokieć i tym sam...
Dzis nic o Rakim... jak wygląda jego sytuacja.Liczymy ,że w formie da nam dużo!
Comarch jako właściciel dawał do budżetu prawie 18 mln w ostatnim sezonie. Teraz pewnie...
post:
Drozdz out
Na razie to tylko Filip to dobry transfer,może częściowo Piła...reszta jeszcze nieiadom...
post:
Drozdz out
Na ten moment jedynie napastnik wydaje się realnym wzmocnieniem, reszta zawodników to n...
post:
Drozdz out
Naprawdę jesteś głupi takie transfery a ty ferment siejesz
Drozdz Out, zaczyna sie rozbior Cracovii, dobra mina do zlej gry,
Postawmy pierwszy ...UTRZYMAC SIE W LIDZE!! Wszystko wyżej to cieszmy się i małymi k...
post:
RAVAS OUT
Pewnie Madejski dostanie szansę w najbliższym meczu
post:
RAVAS OUT
Ravas nie gra na przedpolu, opozniony refleks, rzuca sie w miejscu, przy dobrej orien...
No właśnie! Co się stało w przerwie meczu? Czyżby uwierzyli, że wszystko łatwo przycho...
Nie lubię takich przegranych..., które są otoczone szyderczymi uśmiechami i komentarzam...
post:
RAVAS OUT
Wczoraj jak wszyscy byłem w...ny tym i idiotyczny roztrwonieniem punktów. Faktem jest z...
post:
RAVAS OUT
Pierdolnąć w łeb to se powiedz do lusterka.Czytaj kurwa ze zrozumieniem.Meczu nie przeg...
post:
RAVAS OUT
Co kurwa miał Ravas do powiedzenia przy tych wszystkich spierdolonych sytuacjach przez...
post:
RAVAS OUT
Zawsze był słaby.Może trener po 5 puszczonych golach da mu odpocząc
Przegrany mecz w którym można było zdobyć spokojnie 3 pkt ale to jeszcze nie koniec świ...
Zahiroleslam czeka na piłkę zamiast ruszyć dupę do podania.Cyrk !