Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Baran: To dopiero początek przygotowań

Baran: To dopiero początek przygotowań

baran-arkadiusz-2008-04-20

Piłkarze Cracovii przyjechali do Chorzowa wprost ze Spały, gdzie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich pracowali głównie nad przygotowaniem fizycznym. - To nie pierwszy nasz pobyt w Spale, ale najdłuższy z dotychczasowych. Trenowaliśmy dwa razy dziennie. Nie było lekko, ale nie było też niepotrzebnego przerzucania ton żelaza, czy biegania do upadłego po lesie. Zaufaliśmy trenerowi bo wiemy, że cały okres przygotowawczy został odpowiednio zaplanowany. Ze swej strony mogę powiedzieć, że po pracy wykonanej na obozie w Spale czuję się dobrze - mówi Arkadiusz Baran.

Piłkarzom Cracovii trudno było odmówić ambicji w meczu z Polonią, ale w przekroju całego spotkania to piłkarze z Bytomia byli zespołem lepszym i skuteczniejszym. - Mamy za sobą pierwszy, i nie ma co ukrywać, nieudany sparing. Nie udało nam się zdobyć żadnej bramki choć mieliśmy ku temu okazje - twierdzi pomocnik Pasów, i dodaje: - Na pewno większość z nas była już myślami przy dzieciach, żonach, dziewczynach. Wszyscy bardzo się starali, aby osiągnąć w tym meczu korzystny rezultat, ale warto pamiętać, że graliśmy dopiero pierwszy mecz w tym roku, w dodatku po dziesięciu dniach naprawdę nielekkich treningów .

Na sztucznym boisku, pokrytym cienką warstwą śniegu i lodu trudno było pokazać wszystkie swoje umiejętności, ale pomocnik Cracovii nie narzeka na warunki w jakich odbył się mecz. - Warunki do gry nie były najgorsze. Pamiętajmy, że dzisiaj jest 20 stycznia. W miarę stabilnie trzymaliśmy się na nogach i nawet w tych warunkach udało nam się przeprowadzić kilka składnych akcji. W trakcie gry zwracaliśmy szczególną uwagę na to, aby nikomu nic się nie stało. Trener bardzo nas na to uczulał. To dopiero początek przygotowań i całe szczęście, że wracamy do Krakowa bez kontuzji - mówi Baran.

Arkadiusz Baran zaledwie kilkanaście minut grał na swojej nominalnej pozycji defensywnego pomocnika. W 64 minucie meczu sędzia usunął z boiska Łukasz Tupalskiego, który w ciągu minuty dwa razy zbyt ostro potraktował rywala. - Trochę się zasmuciłem, gdy Tupal dostał czerwoną kartkę. Nie wiem czy aż tak bardzo spieszyło mu się do domu? - śmieje się Arkadiusz Baran. - Oczywiście wolę grać w pomocy bo na tej pozycji znacznie lepiej się czuję. Tak wypadło, że dzisiaj grałem tam tylko kilkanaście minut bo potem musiałem zastąpić Łukasza na środku obrony i współpracować z Piotrkiem Polczakiem najlepiej jak potrafię - dodaje.

W czwartek piłkarze Cracovii mają dzień wolny. W sobotę w południe na obiektach przy ul. Wielickiej rozegrają wewnętrzny sparing.

Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Koszulki
Koszulki były tylko na 1 mecz
Ciekaw jestem co za chuj wymyslil zlote litery i numery na nowych koszulkach. W telewiz...
ZMIEŃ HYMN NA CRACOVIO MA I TYLKO MISTRZOSTWO NIE MA INNEJ OPCJI CZEKAMY!
zmień nasz hymn na CRACOVIO MA!
post:
Dyletanci@
wszystkie ręce na pokład tylko głębokie wzmocnienie i mistrzostwo taki nasz cel
post:
Dyletanci@
Sprawdziłem 1 stycznia 2021 Wójcika Giza nie wystawił nawet w pierwszym składzie na tr...
post:
Dyletanci@
Tak najbardziej winny Probierz, który był w Cracovii między 2017 a 2021. Czyli jak Prob...
Raz widziałem tego chłopaka...na treningu noworocznym...i zachwycony byłem nim! Prze...
Wyrazy współczucia dla rodziny
Niech spoczywa w pokoju. Zawsze się dobrze wypowiadał o Cracovii, prawdziwy pasiak.
I jeszcze jedno. Może i Filipiak celowo zadłużał, by potem dokapitalizować spółkę i prz...
Ty swoje tezy stawiasz na podstawie tego, że gdzieś coś usłyszałeś itd. Gdzie jakieś do...
Pod wodzą Platka , Cracovia nie będzie dłużej - i to góra : jak 3 lata !
Bogacz kontuzjowany i wypada na y tygodni!!!! Kogo oni sprowadzają do k.... nędzy!!!!!!...
uwazam cie za madrego na tym forum, zrob sobie audyt wycene cichego kacika przez rzecoz...
Chłopie prawisz jak nawiedzony Maleńczuk o polityce. Zacznijmy od tego, że byłeś jednym...
prosze pisac prawde, celowe zadluzanie klubu , pozyczki dla klubu zamieniane na akcje,...
kibice czekają na mocne transfery i na mistrzostwo polski wreszcie
Szał jesli chodzi o nowe nabytki. Same old story...
powinnaś trenować u siebie masz jeden z najlepszych ośrodków treningowych w Rącznej po...
nas kibiców interesuje przede wszystkim wzmocnienie i gra cracovii która będzie wygryw...
post:
Maleńczuk
Ja Malenczuka nue bronię. Sam sobie świadectwo wystawia tym co wyprawia to tu to tam
post:
Maleńczuk
No widać że Republika Ci mózg wyprała. No trudno. Trzeba jakiś żyć, fur deutchland!
post:
Stasiu
Ale to nie Stanisław Malec przeprowadzał wywiad. On tylko streszcza wywiad, który przep...
post:
Maleńczuk
Zacznijmy od tego, że Maleńczuk sam zaczął swój debilny, polityczny komentarz. Facet kt...