Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Rywal Cracovii: Ruch Chorzów (wideo)

Rywal Cracovii: Ruch Chorzów (wideo)

wykres-cracovia-ruch

Rywalem Cracovii w 24. kolejce Ekstraklasy będzie Ruch Chorzów zajmujący obecnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

Chorzowianie byli rewelacją ubiegłego sezonu, gdy nieoczekiwanie zajęli miejsce na najniższym stopniu ligowego podium. Jesienią, po odejściu kilku czołowych zawodników, zespół Ruchu spisywał się znacznie gorzej. Na półmetku rozgrywek "Niebiescy" mieli zgromadzone 17 punktów, dokładnie tyle ile w tym czasie miały broniące się przed spadkiem drużyny Polonii Bytom i Arki Gdynia.

.

wykres-cracovia-ruch

.

Miejsce na granicy strefy spadkowej jasno określało cele stawiane przed zespołem w rundzie wiosennej. Początek rundy rewanżowej nie był imponujący. Bezbramkowy remis u siebie z Lechią Gdańsk i wyjazdowa porażka z Wisłą (1:3) mogły budzić niepokój, ale szybko przyszły trzy kolejne zwycięstwa (u siebie z Bełchatowem 2:1 i Górnikiem 3:0 oraz z Legią 3:2 w Warszawie), które zapewniły chorzowianom względny spokój.

Tydzień po triumfie na Łazienkowskiej Ruch w niczym nie przypominał zwycięskiego zespołu z Legią i na swoim stadionie łatwo oddał punkty broniącemu się przed spadkiem lokalnemu rywalowi Polonii Bytom (0:2)... Jak się wkrótce okazało był to tylko chwilowy spadek formy, bo w kolejnych meczach "Niebiescy" punktowali w wyjazdowych meczach z Widzewem Łódź (0:0) i Koroną Kielce (1:0).

W 23. kolejkach Ruch zgromadził 31 punktów co daje mu dziesiąte miejsce w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową. Chorzowianie strzelają bardzo mało bramek. W tym sezonie zdobyli zaledwie 22 gole (Cracovia 28 bramek) i pod tym względem wyprzedzają jedynie Arkę Gdynia (15 bramek). Bardzo silną stroną zespołu jest defensywa. Ruch stracił w tym sezonie 22 bramki (Cracovia 40) - w lidze lepsze pod tym względem są tylko Lech Poznań (18 bramek) i Jagiellonia (20) (stan po 23. kolejce).

W tym sezonie Ruch grał przed własną publicznością 11 razy zdobywając 19 punktów (na wyjeździe 12 punktów): 2 mecze przegrał (Korona 0:1, Polonia Bytom 0:2), 4 zremisował i 5 wygrał. Bramki: 10:5.

.

 

.

W najwyższej klasie rozgrywkowej Ruch grał z Cracovią aż 63 razy. Bilans jest lepszy dla "Niebieskich", którzy wygrali 34 spotkania, 13 zremisowali, a Pasy zwyciężyły w 16 meczach. 32 spotkania odbyły się w Chorzowie. Tam Cracovia wygrywała 5 razy, a 8 razy remisowała.

Ostatni raz Cracovia pokonała (1:0) na własnym stadionie Ruch Chorzów na początku rundy jesiennej 2007 roku. W Chorzowie taka sztuka udała się ostatni raz... 60 lat temu, gdy w 1951 roku Pasy wygrały 2:1. Jesienią Cracovia przegrała z Ruchem na własnym stadionie 2:3 (0:2) (patrz wideo).

Szkoleniowcem Ruchu Chorzów od dwóch lat jest trener Waldemar Fornalik.

Od kilku dni Ruch Chorzów ma nowego właściciela. Jest nim Dariusz Smagorowicz, który nabył około 90 procent udziałów. W niedzielę w meczu z Cracovią po raz pierwszy będzie oglądał mecz "Niebieskich" w nowej roli.

Mecz Ruch Chorzów - Cracovia odbędzie się w niedzielę, 1 maja 2011 roku na stadionie przy ul. Cichej w Chorzowie. Spotkanie poprowadzi sędzia Hubert Siejewicz.

Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Koszulki
Koszulki były tylko na 1 mecz
Ciekaw jestem co za chuj wymyslil zlote litery i numery na nowych koszulkach. W telewiz...
ZMIEŃ HYMN NA CRACOVIO MA I TYLKO MISTRZOSTWO NIE MA INNEJ OPCJI CZEKAMY!
zmień nasz hymn na CRACOVIO MA!
post:
Dyletanci@
wszystkie ręce na pokład tylko głębokie wzmocnienie i mistrzostwo taki nasz cel
post:
Dyletanci@
Sprawdziłem 1 stycznia 2021 Wójcika Giza nie wystawił nawet w pierwszym składzie na tr...
post:
Dyletanci@
Tak najbardziej winny Probierz, który był w Cracovii między 2017 a 2021. Czyli jak Prob...
Raz widziałem tego chłopaka...na treningu noworocznym...i zachwycony byłem nim! Prze...
Wyrazy współczucia dla rodziny
Niech spoczywa w pokoju. Zawsze się dobrze wypowiadał o Cracovii, prawdziwy pasiak.
I jeszcze jedno. Może i Filipiak celowo zadłużał, by potem dokapitalizować spółkę i prz...
Ty swoje tezy stawiasz na podstawie tego, że gdzieś coś usłyszałeś itd. Gdzie jakieś do...
Pod wodzą Platka , Cracovia nie będzie dłużej - i to góra : jak 3 lata !
Bogacz kontuzjowany i wypada na y tygodni!!!! Kogo oni sprowadzają do k.... nędzy!!!!!!...
uwazam cie za madrego na tym forum, zrob sobie audyt wycene cichego kacika przez rzecoz...
Chłopie prawisz jak nawiedzony Maleńczuk o polityce. Zacznijmy od tego, że byłeś jednym...
prosze pisac prawde, celowe zadluzanie klubu , pozyczki dla klubu zamieniane na akcje,...
kibice czekają na mocne transfery i na mistrzostwo polski wreszcie
Szał jesli chodzi o nowe nabytki. Same old story...
powinnaś trenować u siebie masz jeden z najlepszych ośrodków treningowych w Rącznej po...
nas kibiców interesuje przede wszystkim wzmocnienie i gra cracovii która będzie wygryw...
post:
Maleńczuk
Ja Malenczuka nue bronię. Sam sobie świadectwo wystawia tym co wyprawia to tu to tam
post:
Maleńczuk
No widać że Republika Ci mózg wyprała. No trudno. Trzeba jakiś żyć, fur deutchland!
post:
Stasiu
Ale to nie Stanisław Malec przeprowadzał wywiad. On tylko streszcza wywiad, który przep...
post:
Maleńczuk
Zacznijmy od tego, że Maleńczuk sam zaczął swój debilny, polityczny komentarz. Facet kt...