Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Jarabica w Slovanie Bratysława

Jarabica w Slovanie Bratysława

jarabica-marian-2010-08-05

Slovan Bratysława, piąty zespół słowackiej ekstraklasy, jest zainteresowany pozyskaniem środkowego obrońcy Cracovii Mariana Jarabicy.

21-letni stoper za około 350 tys. euro przyszedł do Cracovii latem ubiegłego roku z Dynama Czeskie Budziejowice. Gdy trenerem Pasów był Rafał Ulatowski Jarabica wystąpił we wszystkich dziesięciu meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Po zmianie szkoleniowca stoper definitywnie stracił miejsce w składzie i nie zagrał w lidze już ani minuty.

Trener Jurij Szatałow już na początku przygotowań do rundy wiosennej zapowiedział, że da Słowakowi wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu jeśli uda się sprowadzić do Cracovii lepszego stopera niż Jarabica. - Jesteśmy bliscy pozyskania środkowego obrońcy  - poinformował w środę trener Szatałow.

Ta informacja była dla Jarabicy przepustką do szukania klubu w którym miałby większe szanse na grę. We wtorek piłkarz wyjechał do swojej ojczyzny i rozpoczął testy w piątym zespole słowackiej ekstraklasy, Slovanie Bratysława. Jarabica wystąpił w drugiej połowie sparingowego meczu w którym Slovan przegrał 0:1 (0:1) z liderem węgierskiej ekstraklasy Videoton FC.

Pół roku temu Marian Jarabica podpisał z Cracovią czteroletni kontrakt, który kończy się w połowie 2014 roku. Cracovia nie chce jednak definitywnie rozstawać się z młodym obrońcą. - Jeśli Jarabica pomyślnie przejdzie testy to zaproponujemy jego wypożyczenie  - mówi trener Szatałow.

W Bratysławie Jarabica będzie trenował do końca tygodnia. Wtedy - przed wyjazdem Cracovii na obóz do Turcji - podjęte zostaną stosowne decyzje.

Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

ciekawe czy dojdzie do skutku

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/2011/01/27/pomocnik-lidera-bosniackiej-ekstraklasy-ma-grac-w-cracovii/

Zaloguj aby komentować

gdzie

gdzie te sparingi jutro??? akurat mam wolne!

Zaloguj aby komentować

Kuba1906

Jarabica grał na stoperze i zagrałm raptem jeden mecz dobry z Legią, gdzie dobrze zgrali wszyscy nawet Wasiluk na lewej obronie. Szatałow uzał, że Jarabica, tak jak i Wasiluk są za ciency by zostać i odchodzi, a ty to sobie możesz preferować. Polczak akurat w porównaniu z Jarabicą zagrał parę meczy dobrych, a nie tylko jeden i Szatałow uznał, że jest lepszy od Jarabicy i on zostaje i będzie wałczył o skład z Kosanoviciem, Nawotczyńskim i pewnie jakimś nowym, co najprawdopodobniej są z nim dogadani, jak Jarabica ma wolną ręke i może odejść. Szałatow powiedział kiedyś, że mu mówił, że jak znajdzie lepszego stopera to ten odejdzie i widocznie znalazł.

Zaloguj aby komentować

...

Andryi Honczar to zawodnik , który będzie grał zamiast jarabicy, poza tym martwię , się , że za niedługo w składzie będzie jeden polak, wiem , że to nie jest wyznacznik dobrej drużyny, ale chodzi przede wszystkim o komunikację, legia chciała sobie zrobic wieże babel i co?

Zaloguj aby komentować

a jak...

Pozbywac sie wszystkich a potem miec 13stu pilkarzy w kadrze... Osobiscie to bardziej preferowalbym Zeby jarabica zagral zamiast Polczaka. I teraz ciekawe gdzie bedziemy szukac kolejnego stopera

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

masz jedną z najsłabszych drużyn w ekstraklasie obrona beznadziejna jak wszystkie forma...
Sans, Sutalo, Bogacz, Charpentier , Bogacz Wypozyczeni do konca czerwca 2026 Henrikson...
Po sezonie nie ważne czy w ekstraklasie czy w pierwszej lidze pozbyć się jak najszybcie...
Kpiny ciag dalszy. Wielki krok ku degradacji wykonany. Drużyna ma trenera gdzieś. Łachę...
post:
trenerze
Glik poukłada ?? Bez żartów on ma teraz zwrotność Kamaza .....
Są 2 miejsca spadkowe do obsadzenia, bo Nieciecza już praktycznie out. Od Korony w dół...
dajcie szanse Glikowi może poukłada zespół bo jest źle
błagamy zróbcie coś aby cracovia podniosła się z dna i została w ekstraklasie
post:
Bramkarz
Pierwszy taki błąd Madejskiego w sezonie, a ty już sugerujesz, że zły? Puknij się w czo...
TRZEBA SZYBKO DZIAŁAĆ ABY NAPRAWIĆ DRUŻYNĘ TO OSTATNIA CHWILA
WSTYD I KOMPROMITACJA CRACOVIA BLISKO SPADKU NIC NIE DZIAŁA SAME BŁĘDY WE WSZYSTKICH FO...
post:
Bramkarz
To co odstawili to parodia. Wszystko wskazuje na to, że jubileusz będzie w I lidze
Zacznijmy to od 4 ligi bez tego jebanego spekulanta
Gratulacje dla Pana Gambala! Cyferki, cyferki...... one nie grają. Widać wyrażną różnic...
A raczej sobota i pomyśleć że jeszcze niedawno myślano o mistrzostwie ewentualnie o puc...
post:
Bramkarz
Na koniec: cholernie szkoda mi Elsnera.......
post:
Bramkarz
Najbardziej winny był Sans który kur... za lekko podał do Sutalo.Sutalo od dawna mnie n...
Dno, udaje że gra
post:
Bramkarz
Fakt, Madejski w efekcie finalnym zawalił ale... Sans i Sutalo przy aucie stracili jak...
Sans do zmiany !!! Zero gry....Kolejny raz zawodzi Hasić.....
post:
Bramkarz
Taki bramkarz jak Palczewski....tylko 4 liga
Wszyscy zachwycał się Madejskim,że mamy bramkarza... Nawet nie szukano innego bramkarz...
KUR. - zaczęło się od Sansa - spierdolił podanie do Sutalo a Madejski dołożył swoje !!!
Sans - błagam Cię współpracuj, nie napalaj się !!! Szkoda setki Hasića.....
Mam nadzieję, że Klich nie zagra - przynajmniej w wyjściowym składzie - bo jest mistrze...