Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Ekstraklasa w nc+: Walka o ważne punkty przed przerwą reprezentacyjną

Ekstraklasa w nc+: Walka o ważne punkty przed przerwą reprezentacyjną

wegrzyn-kazimierz-2015-08-22-01

Końcówka sierpnia przyniesie widzom nc+ transmisje z meczów 7. kolejki rozgrywek Ekstraklasy. W tej serii gier uwagę kibiców elektryzuje przede wszystkim zapowiadający się pasjonująco mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa (CANAL+, niedziela, 17:35). Wcześniej emocji dostarczą między innymi spotkania niepokonanej Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław (CANAL+ SPORT, piątek, 20:00), prowadzącego w tabeli Piasta Gliwice z Górnikiem Łęczna (CANAL+ SPORT2, sobota, 15:10) oraz podbudowanej zwycięstwem w Warszawie Korony Kielce z Pogonią Szczecin (CANAL+ SPORT, sobota, 20:25).

Jagiellonia Białystok, mimo wielu roszad kadrowych, w obecnym sezonie pozostaje jedną z najefektowniej grających drużyn Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza są wysoko w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym jak Legia Warszawa. Stołeczny zespół w trzech ostatnich meczach ligowych zdobył zaledwie 1 punkt i po udanej inauguracji zostało już tylko wspomnienie. W składzie gości znajdzie się najprawdopodobniej Michał Pazdan, który w poprzednich rozgrywkach był jedną z czołowych postaci „Jagi”. Transmisja w CANAL+ SPORT rozpocznie się w niedzielę o 17:35.

Na piątek zaplanowana jest relacja z meczu drużyn z aspiracjami. Wisła Kraków i Śląsk Wrocław znajdują się obecnie w środku tabeli, ale zarówno podopiecznych trenera Kazimierza Moskala , jak i graczy Tadeusza Pawłowskiego taka sytuacja zdecydowanie nie zadowala. W ten wieczór remis nikogo nie urządzi. Poprzedzający tę rywalizację Super Piątek wystartuje na antenie CANAL+ SPORT o 20:00.

2012-03-23-oe-cracovia-gornik zabrze-u_0512_720

W sobotę rozegrane zostaną trzy spotkania. O 15:10 w CANAL+ SPORT2 rozpocznie się relacja z boiska zdecydowanego lidera rozgrywek. Piast Gliwice podejmie Górnika Łęczna, który nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań ligowych. Gospodarze mogą być pewni, że na czas przerwy reprezentacyjnej pozostaną na szczycie tabeli, ale wygrana pozwoliłaby im zachować wysoką przewagę nad konkurentami. Od 17:55 w CANAL+ SPORT prezentowana będzie rywalizacja KGHM Zagłębia Lubin z Ruchem Chorzów. Zespół Piotra Stokowca przed tygodniem mimo prowadzenia w Zabrzu z Górnikiem 2:0 ostatecznie zremisował. Z kolei „Niebiescy” po widowiskowym meczu pokonali Termalikę 4:1, a dobra postawa i przepiękny gol Patryka Lipskiego pozwoliły młodemu zawodnikowi Ruchu zdobyć „Największy+ Kolejki”. Od 20:25 w CANAL+ SPORT kibice będą mogli śledzić konfrontację Korony Kielce z Pogonią Szczecin. Drużyny te sąsiadują ze sobą w tabeli na miejscach 6. i 7. Gospodarze przystąpią do spotkania podbudowani niedawną wygraną z Legią w Warszawie, gdzie udało się strzelić zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu. Goście postarają się utrzymać tego wieczoru miano niepokonanej drużyny w tym sezonie.

Ze względu na rozpoczynające się na początku przyszłego tygodnia zgrupowanie drużyny narodowej 7. kolejka zakończona zostanie w niedzielę. Obok wspomnianego spotkania Jagiellonii z Legią odbędą się dwa mecze. Od 15:10 w CANAL+ rywalizować będą Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Lech Poznań. Beniaminek postara się sprawić niespodziankę w rywalizacji z mistrzem Polski. Co ciekawe, nieudany początek rozgrywek w wykonaniu „Kolejorza” sprawił, że są oni w tabeli niżej niż najbliższy rywal. Zespoł Macieja Skorży zagra pod presją, bo brak kompletu punktów może oznaczać znalezienie się w… strefie spadkowej. Równolegle w CANAL+ SPORT2 relacjonowane będzie starcie Górnika Zabrze z Cracovią. Oba zespoły przystąpią do walki w całkowicie odmiennych nastrojach. Gospodarze zamykają ligową tabelę nie mając na koncie ani jednego zwycięstwa. Goście są wiceliderem i zbierają bardzo pozytywne oceny. Warto jednak zaznaczyć, że dwa ostatnie mecze „Pasów” z ekipą ze Śląska kończyły się porażkami…

wegrzyn-kazimierz-2015-08-22-01

Wydarzenia 7. kolejki ligowej podsumuje Krzysztof Marciniak w poniedziałkowym programie „Ekstraklasa po godzinach” (20:00, nSport+). Gościem magazynu będzie Piotr Świerczewski.

Na mecze 7. kolejki Ekstraklasy zaprasza dziennikarz nc+, Robert Skrzyński:

Ostatnia przed przerwą reprezentacyjną kolejka piłkarskiej ekstraklasy powinna przynieść sporo emocji. Już w piątek na inaugurację Podbeskidzie Bielsko - Biała zmierzy się z Lechią Gdańsk. Mówi się o tym, że jeden ze szkoleniowców - Dariusz Kubicki lub Jerzy Brzęczek może po tym meczu stracić pracę. Podbeskidzie nie wygrało jeszcze meczu, Lechia zwyciężyła tylko raz - to zdecydowanie za mało dla włodarzy klubu z Gdańska. O posadę walczy także trener Kazimierz Moskal. Jego Wisła Kraków będzie podejmować w piątek od 20.30 Śląsk Wrocław. Gospodarze nie przegrali jeszcze meczu, choć mają na koncie aż 5 remisów. Śląsk ma problemy ze skutecznością i mimo zdecydowanej przewagi nie pokonał ostatnio ani Lechii, ani Podbeskidzia.

W sobotę także nie zabraknie emocji. Na początek sensacyjny lider z Gliwic będzie podejmował Górnika Łęczna. Piast pokonał Legię i Lecha, ale swoją formę będzie musiał potwierdzić w konfrontacji z zespołami, które nie są postrzegane jako kandydaci do czołowych miejsc. Vacek i Nespor tchnęli w zespół Latala nowego ducha. Czy Jurij Szatałow znajdzie na nich sposób? Szkoleniowiec KGHM Zagłębia Piotr Stokowiec będzie natomiast starał się zatrzymać rewelacyjnie strzelającego Patryka Lipskiego i drużynę chorzowskiego Ruchu. Lubinianie po dobrej pierwszej połowie tylko zremisowali w Zabrzu z Górnikiem, a Ruch rozbił w proch i pył Termali k ę Bruk - Bet Nieciecza. Na stadionie Zagłębia powinno być naprawdę ciekawie. Także w sobotę Korona Kielce zmierzy się z Pogonią Szczecin. Zespół trenera Brosza punktuje aż miło, choć na własnym stadionie nie ustrzegł się wpadki w meczu z Cracovią. Pogoń - podobnie jak Wisła - w tym sezonie jeszcze nie doznała porażki, ale zespół Czesława Michniewicza ma już dosyć remisów. W Kielcach emocji także nie powinno zabraknąć.

Wreszcie w niedzielę Górnik Zabrze będzie podejmował Cracovię. Zespół z Zabrza pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego wywalczył pierwszy punkt w meczu z Zagłębiem, ale kolejne zadanie będzie trudniejsze. Cracovia gra efektownie i co ważniejsze bardzo skutecznie i nie bez powodu jest wiceliderem rozgrywek. Termalica będzie podejmować Lech Poznań. Będzie arcyciekawie. Zespół z Niecieczy ma jeszcze to spotkanie rozegrać w Mielcu, gdzie ostatnio pokonał Zagłębie i Górnik. Lech będzie po rewanżowym meczu z Videotonem. Czy słowa Macieja Skorży o tym, że teraz trzeba ratować ligę znajdą swoje odzwierciedlenia? Także po spotkaniu z Zorią Ługańsk Legia Warszawa będzie walczyć o punkty w Białymstoku z Jagiellonią. To mecz kolejki i rywalizacja Michała Probierza z Henningiem Bergiem. Zespół z Białegostoku prowadzony przez Konstantina Vassiljeva szybko odbudował się po stracie Dzalamidze i Tuszyńskiego i nie jest w tym spotkaniu pozbawiony szans. Mecz z Jagiellonią będzie pewnie wydarzeniem dla Michała Pazdana, ale zarówno on jak i jego koledzy z Legii po porażce u siebie z Koroną będą chcieli poprawić swój bilans punktowy. Krótko mówiąc "będzie się działo ! .

Plan transmisji 7. kolejki Ekstraklasy:

piątek, 28 sierpnia:

  • 17:55 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk, Eurosport2 (retransmisja: nSport+, sobota, 20:30)
  • 20:00 – 23:00 Super Piątek, CANAL+ SPORT prowadzący: Cezary Olbrycht, eksperci: Andrzej Zamilski, Kamil Kosowski
  • 20:25 Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, CANAL+ SPORT komentują: Rafał Wolski, Krzysztof Przytuła

sobota, 29 sierpnia:

  • 13:30 - 20:25 Gorączka Piłkarskiej Soboty, CANAL+ SPORT prowadzący: Piotr Salak; ekspert: Grzegorz Mielcarski
  • 15:10 Piast Gliwice – Górnik Łęczna, CANAL+ SPORT2 komentują: Piotr Laboga, Tomasz Wieszczycki
  • 17:55 KGHM Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów, CANAL+ SPORT komentują: Robert Skrzyński, Maciej Murawski
  • 20:25 Korona Kielce – Pogoń Szczecin, CANAL+ SPORT komentują: Bartosz Gleń, Kazimierz Węgrzyn
  • 22:30 Liga+, CANAL+ SPORT prowadzący: Rafał Dębiński

niedziela, 30 sierpnia:

  • 15:10 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań, CANAL+ komentują: Bartosz Gleń, Kazimierz Węgrzyn
  • 15:10 Górnik Zabrze - Cracovia, CANAL+ SPORT2 komentują: Adam Marchliński, Wojciech Jagoda
  • 17:35 Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, CANAL+ (mecz kolejki) komentują: Rafał Dębiński, Grzegorz Mielcarski
  • 20:00 Liga+ Extra, CANAL+ prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski; eksperci: Tomasz Wieszczycki, Sławomir Stempniewski

poniedziałek, 31 sierpnia:

  • 20:00 Ekstraklasa po godzinach - magazyn, nSport+ prowadzący: Krzysztof Marciniak, ekspert: Piotr Świerczewski

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Mądra taktyka i 3 pkty nasze.....jeszcze tylko.czarnoskorego szybkiego skrzydłowego i...
pokazałaś klasę oby tak dalej tylko mistrzostwo powrót do wielkiej cracovii najwyższy s...
Tylko zwycięstwo liczymy na was. Cracovia Pany!
szukałem, ale nabrali wody w usta. Wierzę jednak, że tego nie spierdolono
Podpisuję się pod tym dwoma rękami !!
wstyd i kompromitacja daliście si ograć jak dzieci a ja naiwny liczyłem na mistrzostwo...
czy moze ktos to sprawdzic z kibicow smierdzi na kilometr, brak konferencji, brak chy...
A tak w ogóle, to wiwat Jacek Zieliński!
Maigard byl wczesniej mozgiem druzyny, teraz namascili Klicha wszystkie pilki ida prz...
Transfery okażą się jak są po kilku meczach Nasuwa się myśl,.dlaczego nie mamy żadnego...
Zastanawiam się w czym jest gorszy od Sutalo? Zaryzykuję stwierdzenie, że od kiedy Piła...
post:
mecz
Myślę, że jest kilka przyczyn tak jak piszesz. Dobrze że jest przerwa. Może Hasic wróci...
Tych słabszych momentów jest coraz więcej i to nie od wczoraj transfery wszyscy oh ah (...
post:
mecz
strzal nie do obrony, ustawil sie blizej srodka, nikt by raczej tego nie obronil, jak...
post:
mecz
Przy wolnym pilka nie ma prawa wpaść w róg ktory obstawia bramkarz. Zobacz ujęcie zza p...
post:
mecz
co ty chcesz od Madejskiego, brak taktyki laga na napastnika, macanie pilki, wolne roze...
Na piechotę powinni wracać za ten pasztecik z beznadziejną Arką. No chyba, że za kasę,...
Z taką gra to zaraz walka o utrzymanie zostanie!!! Nic nie usprawiedliwią tak slabejo...
Cracovia kandytad na mistrza chyba ktoś jest ślepy
Ostatnie minuty meczu a Stoilković zamiast wyjść bliżej do centrującego Kakabadze on c...
Kakabadze totalne zero !! Żal patrzeć na grę Pasów....
Najpierw to sie utrzymać trzeba a jak widać slabiusieńka Arka rżnie nas
Gramy z drużyną z dołu tabeli nie oddajemy ani jednego celnego strzału to jeżeli jak wł...
Klich znowu raczej kich....Z górnikiem też słabo !
post:
Stało?
Miało być!!!!