Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Cornel Rapa piłkarzem Cracovii

Cornel Rapa piłkarzem Cracovii

rapa-cornel-2018-07-31-mks

Rumun Cornel Rapa grający ostatnio w Pogoni Szczecin podpisał 2-letni kontrakt z Cracovią.

 

Cornel Rapa ma 28 lat, 180 cm wzrostu i 72 kg wagi. Jest prawonożnym prawym obrońcą, ale może grać także jako stoper i lewy obrońca. Jest wychowankiem Oțelul Galați skąd w 2013 roku trafił do Steauy Bukareszt. Z tymi klubami czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Rumunii, Puchar i Superpuchar Rumunii oraz dwukrotnie Puchar Ligi.

Przez dwa ostatnie sezony był piłkarzem Pogoni Szczecin, gdzie rozegrał 55. meczów w Ekstraklasie strzelając jedną bramkę.

rapa-cornel-2018-07-31-mks

Cornel Rapa  jest ósmym piłkarzem pozyskanym do Cracovii w letnim okienku transferowym. Wcześniej do kadry zespołu trenera Probierza trafili: Filip Piszczek (23 lata, napastnik, Sandecja), Maciej Gostomski (30 lat, bramkarz, Korona Kielce), Adrian Danek (24 lata, pomocnik), Marcin Budziński  (Melbourne City FC), Gerard Oliva  (29 lat, napastnik, UCAM Murcia), Jakub Serafin  (22 lata, pomocnik, Lech Poznań) i Eladio Zorrilla Jiménez (28 lat, napastnik, Real Murcia FC).

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Mamy zarabiać pieniadze

Panowie Cracovia ma zarabiać pieniądze . Sprzedaż Pestki .Piatka dla Filipaiaka dobrym pomysłem. Promowanie sprzedaż zarabianie pieniędzy. Tylko do tego potrzebny nauczyciel. Majac kręgosłup dobrych zawodników . Zdobędziemy Wyższe miejsce w tabelii, uzyskamy więcej pieniędzy. Tylko zadam pytanie? Czy gramy o mistrza? Czy korporacyjnie zarabiamy pieniądze sprzedając młodych? Jeśli sprzedajemy to w co inwestujemy ? Bo jeśli Filipiakowi chodzi o kasę . To czy nie lepiej otworzyć mu szkółkę i zostawić Cracovie w spokoju. Patrząc okiem kibica- o mistrzostwo nie walczymy i za Filipiaka nie powalczymy.. Dokładamy się do biznesu kupujac bilety.jeśli tak to ma wyglądać to jesteśmy frajerami . Kupujemy półprodukt który ma walczyć o mistrzostwo . W zamian dostajemy przez 20 lat grę w ekstraklasie. Patrząc okiem Filipiaka obniżył koszty do minimum. Uzyskując dla siebie duże dochody. Cracovia nigdy nie powalczy o mistrzostwo za Filipiaka. To prywatny cyrk .

cracoviapasy1

Walnąłem się w obliczeniach przy transferach Kapustki i Piątka. Jak trzeba było dać 10% z transferu Tarnovii to jest 500 tyś euro czyli 2 mln zł, PZPN i MZPN wzięli 3,5% czyli 700 tyś. zł, a od Piątka 560 tyś zł. Czyli z moich obliczeń by wychodziło, że z transferów za 15 lat jesteśmy dzięki sprzedaży Kapustki i Piątka 20 mln zł z hakiem, nie licząc takich spraw jakie przykłady podawałem Ślusarski darmowy transfer, a trzeba było dać 0,5 mln zł jemu u jego menago, 200 tyś zł czy Covilo za przedłużenie kontraktu. To już jest 0,7 mln zł wydane. A za podpis pod kontraktem to przez 15 lat mogło wziąć kasę dziesiątki zawodników.

Zaloguj aby komentować

cracoviapasy1

I jeszcze jedno kasa ze sprzedaży Piątka, Kapustki czy Klicha musi zostać w spółce, Comarch czy Filipiak nie może jej sobie wziąć. To może jedynie zostać wydane na potrzeby spółki lub znajdować się na jej kontach bankowych, więc jak jest górka to górkę ma spółka. Zresztą przed sprzedażą Kapustki Cracovia na transferach wtopiła jakieś 1,75-2 mln euro. Liczyliśmy tu kiedyś na podstawie transfermarkt. http://terazpasy.pl/Pilka-nozna/rozmowki/Terazpasy.TV-Jacek-Zielinski-Cracovia-organizacyjnie-jako-klub-nie-jest-gotowa-na-europejskie-puchary/To-o-co-my-gramy Sprzedaliśmy Kapustkę za 5 mln euro, byliśmy jakieś 3 na plusie potem kupiono Piątka i Michalika za w sumie 1,35 mln euro i teraz sprzedano Piątka za 4 i między Kapustą i Piatkiem jeszcze Jaroszyńskiego za 0,4 mln euro. Wychodzi, że 6 mln euro na plusie teraz jesteśmy, Czyli nie 40 mln tylko już 24 mln zł. A te obliczenia nie zawierają np. kasy którą dawano zawodnikom i ich menadżerą za podpisanie kontraktów. Taki Ślusarski przyszedł za darmo, a jemu i jego menago trzeba było zapłacić 0,5 mln zł za to, że ten podpisuje kontrakt z nami. Covilo za przedłużenie kontraktu wziął 200 tyś zł. I myślę, że takich przypadków mogło trochę być. Jak Niedzielan, Radomski czy Matusiak do nas przychodzili to pewnie za podpis też brali kasę. Rakels jak przedłużał po dobrym sezonie za Podolińskiego pewnie też. Jak Kapustka został sprzedany to 10% poszło do Tarnovii, 3,5% od transferów bierze też PZPN i MZPN. czyli Łącznie jakieś 660 tyś zł mniej. Od transferu Piątka też trzeba zapłacić 3,5% PZPN i MZPN, czyli jakieś 150 tyś, a może też ileś procent od transferu Lechii Dzierżoniów czy Lubinowi. Podałem 4 przykłady i już 1,5 mln mniej z bilansu transferowego. Czyli już z górki 24 mln się robi 22,5 mln. A takich przypadków na przełomie 15 lat mogło być kilkadziesiąt, temu za podpis 100 tyś, temu 200, tamtemu 150, innemu tylko 50 tyś zł., za rozwiązanie kontraktu, bo trener o nie widzi w składzie też 100-200 tyś, czyli z tej 40 mln górki o której pisałeś może być de facto górki 10 mln. 10 transferów za 250 tyś euro i już górki nie ma. A takich Michalików trzech i po górce.

Zaloguj aby komentować

cracoviapasy1

Twoje obliczenia to śmiech na sali...
Wynajem stadionu to 1,5 mln rocznie, a utrzymanie stadionu to 4,5 mln rocznie, czyli łącznie 6 mln http://www.krakow.sport.pl/sport-krakow/1,115665,15287712,Cracovia_chce_obnizki_czynszu_za_stadion_przy_ul_.html jak odliczy czynsze z wynajmu lokali i bilety, karnety oraz koszty organizacji meczów to Jeszcze przecież utrzymywać trzeba lodowisko, zamrożenie lodowiska i utrzymywanie tego to już są koszty, maszyny mrożace lód muszą dzialać non stop przez 2/3 roku. Jak hokieści grali w Tauron Arenie to trzeba było ją wynająć. W 2016 jak Cracovia chciała wynająć na 11 i 13 września negocjacje zaczynały się od ponad 2 mln, tyle początkowo im powiedziano. http://www.dziennikpolski24.pl/sport/a/cracovia-nie-zagra-w-tauron-arenie-filipiak-ta-suma-jest-nie-do-przyjecia,9937274/
Wątpię by wpływy z biletów, karnetów i wynajmu lokali na stadionie to pokryły wszystko. Trzeba jeszcze doliczyć koszty związane z organizacją meczów, ochrona np.
Zawodnicy, czyli piłkarze i hokeiści oraz sztaby szkoleniowe to jest przynajmniej 60 osób. Nawet jakby policzyć średnio 10 tyś netto ( na rękę) na łeb, (bo są tacy co zarabiają parę tyś, ale są tacy co 25 i więcej) to miesięcznie na łeb wszyscy to masz miesięcznie 0,6 mln, rocznie 7,2 mln. Jak pracownik dostaje 10 tyś na rękę to znaczy, ze pracodawcę wraz ze składkami Zus i zaliczką na PIT kosztował 17,2 tyś. Czyli 60 osób 1, 032 mln miesięcznie, rocznie 12, 384 mln !
A do tego dochodzi wielu innych pracowników. Lekarze, masażyści, trenerzy grup młodzieżowych, sprzedawcy biletów, pracownicy administracyjni, dyrektor sportowy, wiceprezesi, sprzątaczki, ci co zajmują się koszeniem boisk itd. oraz inni. Powiedzmy, że ich jest też 60 i średnio i zarabiają średnio 3 tyś netto na łeb, czyli na rękę. Czyli 180 tyś miesięcznie, rocznie 2,16 mln, no ale znów trzeba doliczyć składki na ZUS i zaliczki na PIT, więc jak ktoś bierze 3 tyś na rękę to znaczy, ze pracodawca musi wydać 5077zł wraz z składkami ZUS i zaliczką na PIT. Czyli 60 osób już kosztuje miesięcznie 304,62 tyś, a rocznie 3,655 mln. Czyli pensje zawodników i reszty wraz z opłaceniem Zusu i zaliczkami na PIT to 12,384 mln + 3,655 mln = 16,039 mln! A przecież policzyłem średnio zawodnikom tylko 10 tyś na rękę, a reszcie tylko 3 tyś. A przecież do tego dochodzą premia za wygrane mecze i sukcesy. Hokeiści dostawali np. 1 mln za Mistrza. A koszty zgrupowań i wyjazdów na mecze, hotele, samoloty, pociągi, autokary itd.? W sezonie spokojnie 1 mln to pewnie pochłania. Budowa bazy treningowej czy kompleksu na Cichym Kąciku w części idzie z kasy spółki MKS Cracovia, bo to będzie należeć do spółki. Comrach by mieć 66% udziałów w spółce musiał wydać 37 mln. Co najlepsze za pierwsze 49% wydał 7 milionów, a by mieć 66% musieli dołożyć 30 mln jeszcze. Miasto zarobiło 37 mln na udziałach, a nawet na klub nie dali złotówki i jeszcze mają 34%, a wartość spółki dzięki inwestycjom rośnie. Ktoś powie stadion wybudowali, za prawie 160 mln. No wybudowali, ale ten stadion jest ich, tak jak stadion GTS na który wydali 600 mln. Na akcjach zarobili 37 mln i 12 mln na wynajmie nam stadionu. I pamiętajmy dalej mają 34% udziałów w spółce które zyskują na wartości oraz zawsze jak Cracovia od nich za 30-40 lat nie będzie chciała wynajmować stadionu to mogą go rozebrać i ziemie sprzedać. A Comarch daje na Cracovie kasę co roku, biorąc pod uwagę dochody Comrachu teraz to może być w ostatnich latach około 11 mln rocznie. I Comarchowi już nie potrzeba reklamy. Tak jak nie potrzeba np. Amice. Przecież Rutkowski założył klub Amica by się rozreklamować, ale jak możliwość reklamy dzięki ekstraklasie wyczerpała to klub zlikwidował i przeszedł do Lecha. Nie wiem czy Lech grał choć rok z logo Amica na koszulkach. I tyle o reklamie, kosztach utrzymania klubu i jak to Comarch zarabia na Cracovii. Comarch może zarobi na Cracovii, bo jak wybudują bazę i kompleks to jak znajdzie się ktoś co da wtedy 200-300 mln za te udziały to zarobią, jak na razie to wydaję mi się, że zyski z reklamy nie pokryły tego co dali, bo dali już na Cracovie myślę jakieś przynajmniej 120-130 mln przez te 15 lat.

Zaloguj aby komentować

Do kurczak

Za grube miliony? Trochę cie poniosło. Owszem wsadził ale dostał tez pakiet akcji później tez wsadził i ma chyba 70 %akcji. Nie robi tego za darmo.
Teraz kupujemy karneciki i walczymy o mistrza!

Zaloguj aby komentować

popieram tym razem zeta

jak bedziesz prowadzil kiedys dzialalnosc to moze zrozumiesz ze to co wlozysz to odzyskasz tylko 20 procent i nie zapominaj że profesor kupił bankruta i najpierw musiał posplacać dluzników na duze miliony

Zaloguj aby komentować

Cracoviapasy1

Rozpisałeś się dużo i to doceniam tylko że to co piszesz nie ma żadnego znaczenia ale to żadnego bo to tak nie funkcjonuje jak piszesz to może tak w skrócie Ci wyjaśnię bo bez znaczenia jest ile kosztuje stadion, ile utrzymanie personelu, ile kontrakty itp. Żaden ale to żaden właściciel ani prezes nie dokłada swoich pieniędzy gdyby tak było to by szybko zbankrutował i poszedł z torbami. Teraz konkrety ale w takim bardzo dużym skrócie. Np. przeznacza 1% dochodów firmy zamiast fiskusowi na klub. odpisy kosztów itp. sprzedaż pamiątek,koszulek, gadżetów i innych produktów podczas meczu wynajem stadionu (imprezy, sklepiki wokół stadionu) no i na końcu sprzedaż piłkarzy, to robi każdy klub na świecie. Cracovia jest reklamą dla Comarchu? oczywiście jest i za to zamiast na reklamy oczywiście w drobnej części idą pieniądze do klubu. Tu właśnie jest sedno sprawy że im bogatsza firma sponsorująca tym większe pieniądze idą na klub. Firma musi być na tyle duża czytaj bogata żeby można z niej przekazać na klub tyle pieniędzy żeby klub się utrzymał bez uszczerbku na kapitale firmy bo w innym przypadku na dłuższą metę nie miało by to racji bytu. Wszystko musi się równoważyć i w Cracovii się równoważy klub nie jest zadłużony(jeden z niewielu w lidze) nie pożycza od byłych piłkarzy jak klub z drugiej strony błoń (1,5 mil. od Błaszczykowskiego) dlatego trzeba się cieszyć a nie obrzydzać właścicielowi i wypominać marne pieniądze za bilety które i tak są najtańsze w całej ekstraklasie a kibole przynoszą tylko straty a nie żaden zysk zapłacą parę złotych za najtańsze bilety a co chwilę trzeba za nich płacić kary i to w setkach tysięcy. Reasumując- właściciel czyli w tym wypadku Filipiak i Comarch musi być na tyle bogaty żeby utrzymać klub. Jak tobie i tobie podobnym się Filipiak i Comarch nie podoba to znajdźcie innego sponsora jeszcze bogatszego i żeby jeszcze chciał się w to bagno pchać. Na koniec Filipiak ma na tyle dużą firmę znaną i cenioną na całym świecie że nie potrzebuje zarabiać na Cracovii bo po pierwsze na własnym klubie jeszcze nigdy nikt nie zarobił a po drugie nie ma takiego głupiego żeby do klubu dokładał z własnej kieszeni. to jest bardziej hobby niż interes.

Zaloguj aby komentować

Do zet cd

Jeszcze jedno jeśli Filipiak dopłaca . To podziel ta kwotę przez ilość dni w roku . Wtedy zobaczysz ile wydaje na reklamę. Mając ja codziennie i wszędzie.
Co do zaradności i dużej kasy w klubie. Zapytam gdzie są wyniki?
Skoro Korona, Gts, Lechia, Śląsk,Górnik , uzyskuje lepsze wyniki lub takie same niemając kasy.
Dziwne

Zaloguj aby komentować

Koszty klubu do zet

Proszę napisać realne koszty utrzymania klubu Cracovia jeśli posiadacie koszty:
Moje zdanie sama piłka nożna:
Wynajęcie stadionu 500tys rok.
Utrzymanie zawodników nie znam zakładam średnio 30x 10k-15K miesięcznie= 500k miesiąc
Administracja dobre pytanie wynagrodzenie Baldysa . Tabisza i reszty. Realne koszty zna ktoś?
Utrzymanie stadionu i ochrony zna ktoś?
Koszty roczne zakładam 8-10mln

Korzyści
Kasa ncplus jaka?
Wynajęcie powierzchni reklamowej stadion? Myśle ze opłacają stadion do miasta. 500k rocznie.
Bilety zakładam ze 200k za mecz x daje 4-5 mln rocznie.

Teraz Zet powiedz mi ile Filipiak dopłaca? Bo wychodzi prawie na zero lub duża górka po sprzedaży Piątka Kapustki ( 40 mln)
Należy zrobić audyt:
Moje tylko zdanie dlaczego Tabisz święta krowa w klubie?
Uważam Trzeba sprawdzić każda umowę w klubie o pośrednictwo,Skauting,prowizje managerów każde koszty.
Ponieważ tam pieniądze mogą lecz nie musza być wyprowadzane z klubu.
Dlaczego trupy wypadają z szafy ZET każdego tygodnia. Ponieważ jest dobrze? Czy klub jest złe zarządzany?
Teraz pomysl głowa i napisz coś madrego.
Proszę pisać poprawki jeśli znacie koszty utrzymania i wydatków.

Zaloguj aby komentować

Trudno dyskutować z kimś

kto myśli nie wiem czym ale na pewno nie głową. Znajdź człowieku lepszego sponsora albo sam kup Cracovię a następnie filozofuj. Kibice tak jak ty i wielu innych w takich klubach jak Polonia Warszawa ( Wojciechowski) Widzew ( Cacek) Groclin (Drzymała) Zawisza (Osuch) Itp. Gdzie teraz są te kluby może sobie odpowiedz.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Z innej beczki.... Kamil Pestka....

I co z Nim będzie?
Odejdzie?????

Pewnie tak, jak każdy za kogo ktoś wyłoży jakieś pieniądze.
Tu przecież nie chodzi o wyniki sportowe tylko o kasę.
Wszak po to montuje się słupy.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Jak możemy narzekać..

Kiedy mamy ekstraklasę na Kałuży.Kto tego nie rozumie,gdyby nie Profesor to dziś derby z Hutnikiem by nas pasjonowały.Kochani cieszmy się dochodzi transferów i podziękujmy za nie.

Zaloguj aby komentować

Karuzela...

...absurdów Zarządu, Trenera, Wiceprezesa oraz Właściciela kręci się w najlepsze. To jest już tak słabe, że nawet głupek się na to nie nabierze. A My kibice kolejne lata musimy to znosić.

Fan

masz w 100% racje.

Zaloguj aby komentować

ZET...

...jak się nauczysz języka ojczystego, wtedy do mnie pisz. A druga sprawa, wolę Dąbski niż Grzegórzecki, bo tam Pasy w 100%. Ale skoro o tym nie wiesz, to znaczy, że z Ciebie taki Pasiak,jak z Obraniaka Polak.

Zaloguj aby komentować

Jak Ci ciężko znosić

ekstraklasę to się przeżuć na Grzegórzeckiego albo Clepardię droga wolna.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

cracovio

tam trzymać jesteśmy z wami prawdziwi kibice wierni przyjaciele Cracovii a nie kibole i awanturnicy

cracovio

panie prezesie kibice zakochani w cracovii i to nie mała ilość woli oglądać mecze w tv na canale w domu albo w knajpie bo na stadionie cracovii nie ma dopingu jest tylko jeden tekst bez przerwy co deprymuje piłkarzy i tylko szkodzi cracovii "wisła to stara k..." na domiar złego wtedy cracovia traci bramki tego nie spotkasz na żadnym stadionie w polsce aby kibice bez przerwy opluwali inną drużynę z którą nie grają meczu trzeba coś z tym zrobić aby antykibiców było na cracovii jak najmniej wtedy wypełni się stadion cracovii po brzegi rozmawiając o piłce w Krakowie ciągle o tym słyszę prawdziwi kibice są oburzeni takim postępowaniem kiboli

Zaloguj aby komentować

tak napisali na WESZLO.COM

W Gliwicach kozaczą najbardziej, zalew badziewia w Pogoni i Cracovii

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Nic dodać nic ująć
Teraz koniecznie są celne trafne transfery przykładem jest Pogoń. TO JEST KONIECZNE NA...
kurczak ma rację mentalnie drużyna wskoczy na wyższy poziom rozluźni się i zacznie lepi...
Przy takiej defensywie to ciężko stwierdzić ile w tym jego winy.
Niby racja , ale w minionym sezonie był raczej słabym punktem Zagłebia - puścił 22 bram...
Moim zdaniem najlepszy zestaw na puchary to w pierwszej rundzie jakaś drużyna z Gibralt...
post:
Mihalik
Żylina ma opcje pierwokupu, ciekawe czy skorzysta. Z dobrych informacji to jego wartość...
Jeśli ma bronić tak jak Peskovic to dla mnie może mieć 40 lat. W końcu doczekaliśmy się...
post:
Mihalik
Niedawno gdzieś czytałem w jakimś artykule, że to nasz zawodnik i kończy mu się wypożyc...
No to mamy klub seniora w bramce ! I gdzie tu te perspektywiczne patrzenie w przyszłość.
Jaki jest jego obecny status bo mi umknęło. To chyba obecnie zawodnik Cracovii?
TRANSFERY , TRANSFERY - tylko nie byle kogo za byle co !!!!!
post:
cracovio
oj przydarzył się pasztet na koniec ale z tym ośmieszaniem to bym nie przesadzał
puchary to cudownie to początek głodu aby zdobyć mistrzostwo panie trenerze i prezesie...
Po fatalnym początku końcowy efekt okazuje się całkiem całkiem. Jest wyraźny postęp, ch...
Piszecie po co puchary nam to nie potrzebne itd. Co za bzdura. Wy patrzycie okiem nie...
Nie da się wygrać meczu jak oddaje się jeden celny strzał na bramkę. Niby atakowalismy...
Polskie druzyny nic nie znacza w europie, Robic kominy placowe jak w Legii, i problem...
post:
cracovio
Nie osłabić tylko wzmocnić powinna się nasza Cracovia.
Teraz powinni się popisać działacze nie tak jak za Zielińskiego
post:
niesmak
W meczach o uniknięcie pucharów Jaga górą nic dodać nic ująć po tym co zobaczyłem wczor...
Mam na myśli tą całą listę niby kibiców z Misiorem i Mazanem na czele. Kibice w pewnym...
bardzo dobre transfery jeszcze raz transfery konieczne bo wstyd i kompromitacja przed n...
W meczach o uniknięcie pucharów,górą Jagiellonia,Cracovii się nie udało. Cały tydzień n...
Już to kiedyś pisałem oficjalnie wycofać się z rozgrywek UEFA skoro nikt nie chce w nic...