Terazpasy.pl / Info kibica / SMS / Paweł Jaroszyński, najlepszy zawodnik 19. kolejki Ekstraklasy w SMS

Paweł Jaroszyński, najlepszy zawodnik 19. kolejki Ekstraklasy w SMS

jaroszynski-pawel-sms-2015-12-15

Paweł Jaroszyński, obrońca Cracovii, który został przez ekspertów Canal + uznany za najlepszego piłkarza 19. kolejki Ekstraklasy, odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego im. J. Kałuży i H. Reymana. Paweł spotkał się z uczniami oraz byłymi nauczycielami szkoły, której jest absolwentem.

- Czego żałujesz w swojej karierze?

- Niewykorzystanego wolnego czasu. Treningi w SMS-ie dały by większe rezultaty i efekty, gdybym trenował bardziej regularnie. Widzę to teraz z perspektywy czasu - powiedział.

Podczas spotkania Paweł zachęcał uczniów szkoły do regularnych i intensywnych treningów: - W pracy sportowca bardzo ważna jest dieta, systematyczny trening oraz świadoma regeneracja. Dla świadomego sportowca obok rozwoju fizycznego bardzo istotna jest nauka. SMS daje piłkarzom to co najważniejsze - możliwość połączenia nauki z cyklem treningowym .

Gość podkreślał jak ważna jest praca nad sobą, dbanie zarówno o rozwój sportowy na treningach oraz praca nad mentalnością.

- Mentalność u piłkarza jest bardo istotna. Strzelenie gola sprawia dużo radości, wprowadza zawodnika w euforię. Uważam, i staram się tak stosować aby zaraz po tym wrócić na ziemię - mówił.

jaroszynski-pawel-sms-2015-12-15

Podczas spotkania bardzo mile wspominał swoich kolegów z klasy oraz Bartosza Kapustkę, który był uczniem szkoły. - Niektórym z moich kolegów kontuzje przeszkodziły w karierze sportowej .

Jaroszyński bardzo dobrze się uczył. Zdał bardzo dobrze egzamin maturalny.

- W klasie maturalnej miałem indywidualny tok nauczania. Świadectwo dojrzałości otrzymałem tylko dlatego, że SMS umożliwił mi naukę i ukończenie szkoły - stwierdził obrońca Pasów. - Mam cały czas kontakt ze szkołą. Obserwuję chłopców, którzy chodzą do SMS-u i trenują w Cracovii. Moim zdaniem Adam Wilk (uczeń klasy 3 liceum SMS - przyp.red.), ma duże szanse na karierę i dynamiczny rozwój. Uważam, że kiedyś Adam będzie bardzo dobrym zawodnikiem w Ekstraklasie - dodał.

Uczniowi pytali również o piłkarza, na którym się wzoruje.

- Nie mam piłkarza, na którym się wzoruje. Uważam, że aby być najlepszym trzeba znać swoja wartość i ciężko pracować. Największym moim autorytetem jest mój tata, który od początku mnie wspierał - stwierdził.

- W sporcie aby osiągnąć sukces trzeba bardzo dużo poświęcić. Jest to czasami bardzo trudne w szczególności dla rodziny, czas rozłąki to bardzo trudny czas - dodał na zakończenie gość szkoły.

Spotkanie z Pawłem Jaroszyńskim, zostało zorganizowane w ramach szkolnego cyklu "Przy tablicy". W ramach cyklu organizowane są spotkania uczniów szkoły z absolwentami, osobami ze świata sportu oraz innych dziedzin życia, które dzielą się z młodymi sportowcami swoim doświadczeniem oraz przekazują im najważniejsze wartości. "Przy tablicy" jest jednym z elementów całego procesu edukacyjno-szkoleniowego jaki jest prowadzony w SMS-ie Kałuży i Reymana.

Zobacz także: Łączy nas SMS: Paweł Jaroszyński  

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

2 niezablokowane wrzutki w ostępie minuty i 2 groźne sytuacje, w tym bramka dla Stali....
Optymalny skład Cracovii z drugiej połowy ....Hasic superklasa
Zamiast zwycięstwa co najmniej dwoma bramkami ......przyjacielski remis !
No to teraz przygotowania do nowego sezonu
Do zmiany bo będzie drugą żółtą !!! Kwestia minut!
Tak nie trafiać przy prostych piłkach......kuriozum?!
Wyskok Kallmana jakby miał buty z ołowiu....
Mimo wielkiej miłości do Cracovii mam mieszane uczucia przed jutrzejszym meczem w związ...
po serii słabiutkich meczów przy K1 nareszcie mamy 3 punkty. Dla mnie osobiście pech, b...
Wykorzystać teraz czas ,kiedy już szans na więcej niema.....wprowadzać jak najwięcej mł...
Brawo chociaż początek meczu fatalny to potem już było nieźle teraz kolejne dwa mecze z...
Widze ze nowa droga dla hokeja, brak kasy, walka o pierwsza 8 , ciezkie czasy
post:
?
Tak, w sezonie 26/27 będzie 5 polskich drużyn w pucharach, ale grać o nie będziemy w se...
post:
?
A nie w sezonie 26/27 będzie 5 drużyn w pucharach? Ja czytałem, że nie w następnym tylk...
1. Wystarczy posłuchać trenera Kroczka, no nie jest to rozmiar kapelusza np. Siemieńca,...
Zastanawiam się skąd ta panika? Jaki jest prawdziwy obraz tej drużyny skoro panikują?...
a z naszym piłkarzom przy opadaniu dymu opada energia i zapominają przy tym po co na bo...
Ja tak tylko zapytam: Po kiego ..uja wam te race sa potrzebne? Juz kiedys o tym pisalem...
... przerwa w ostatnim meczu z Widzewem u siebie zrobiła dokładnie to samo!
Ale do utrzymania trzeba wygrać jakiś mecz??
A ILE BRAMEK W DOLICZONYCH CZASACH ....CHYBA JESTESMY REKORDZISTAMI....śmiem twierdzić...
Zwykle oglądam mecze z wyciszonymi komentatorami a tu wczoraj mnie pokusiło i zostawiłe...
To wspomnę Marciniaka z Kwiatkowskim, którzy nam karne gwizdali, choc nawet fauli przed...
To najpierw piszesz, że się pismaki sportowe minęły z dziennikarstwem, a potem się prze...
W punkt! Nie włączam tv, nie czytam relacji bo.... szlag może człowieka trafić