Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Hokej: Najtrudniej w pierwszym dniu

Hokej: Najtrudniej w pierwszym dniu

cracovia-stoczniowiec-2009-10

Dzisiaj zaczyna się w Krakowie turniej drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego. Startują cztery zespoły: z Kazachstanu, Estonii, Litwy i mistrz Polski Comarch Cracovia. Tylko zwycięzca z Krakowa pojedzie na turniej trzeciej rundy na Łotwę.

.

cracovia-stoczniowiec-2009-10

.

Będzie to trzecie podejście Cracovii w Pucharze Kontynentalnym (patrz tabelka obok). Do tej pory krakowianom nigdy nie udało się przejść do trzeciej rundy, za każdym razem zajmowali drugie miejsce. Teraz "Pasy" grają u siebie, przy własnej widowni. Na trybunach będzie mogło zasiąść po raz pierwszy aż 2,5 tysiąca widzów dzięki temu, że ukończono budowę kolejnej trybuny dla 700 osób. A zespół Cracovii ma wreszcie do dyspozycji nowoczesne szatnie, wyposażone m.in. w jacuzzi, saunę.

Wczoraj w hali przy ul. Siedleckiego ćwiczyły wszystkie zespoły. Duże wrażenie pozostawił trening Kazachów z Karagandy. Większość zawodników ma świetne warunki fizyczne, znakomicie jeżdżą na łyżwach, imponowali mocnymi, celnymi strzałami. To będzie faworyt numer jeden do zwycięstwa, bo drużyny z Estonii i Litwy chyba nie dorównują im klasą.

- Długo, bo ponad 15 godzin, podróżowaliśmy z Karagandy do Krakowa (lot do Frankfurtu, potem do Krakowa, ale ponieważ lotnisko w Balicach nie przyjmowało samolotów, Kazachowie polecieli do Pyrzowic - przypis AS), ale to nie będzie miało żadnego znaczenia. W Krakowie jest dobre... powietrze - żartował trener Sary Arka Oleg Boliakin. - Każdy z czterech zespołów będzie chciał wygrać turniej, także nam przyświeca taki cel. Niestety, nic nie wiemy o drużynie Cracovii poza tym, że jest mistrzem Polski. Ale skoro daje aż siedmiu zawodników do reprezentacji Polski, to musi to być mocna drużyna. Przyjechaliśmy do Krakowa w najmocniejszym składzie.

W zespole z Karagandy jest kilku wysokiej klasy hokeistów, dwaj zawodnicy Sajfulin i Zotkin byli mistrzami Rosji, Duma był w 2000 r. draftowany do zespołu NHL - Vancouver.

Estoński zespół Tartu Kalev Valk prowadzi fiński trener Isho Lehkonen. - Przyjechało z nami kilku zawodników z innych klubów, bo wygasły im kontrakty, a grali kiedyś w zespole Tartu. Na co dzień prowadzę reprezentację Estonii, nie za bardzo znam zespół z Tartu. Szukam jednak graczy do reprezentacji, mam nadzieję, że na tym turnieju znajdę ich kilku, może kilkunastu dobrych hokeistów.

Teoretycznie najsłabszym zespołem wydaje się litewska Energija Elektrenai, z którą "Pasy" grały przed rokiem na Litwie, wygrywając 3-2. - Przywieźliśmy bardzo młody zespół, w połowie tworzą go gracze reprezentacji do lat 18 i 19, połowa to weterani. Naszym celem jest walka o 3. miejsce z zespołem estońskim, bo jak sądzę, o prymat walczyć będą gospodarze z Kazachami - mówił trener Litwinów Rimantas Sidaravicius.

- Cieszymy się, że turniej odbywa się w Krakowie i kibice hokeja będą mogli zobaczyć w akcji dobre zespoły. Program turnieju jest tak ustawiony, że prawdopodobnie najważniejszy dla nas będzie pierwszy mecz. Czy starczy nam umiejętności, sił, by pokonać Kazachów? Uważam, że trzeba spróbować, podjąć walkę. Nie mamy nic do stracenia, a dużo do zyskania. Mam do dyspozycji wszystkich hokeistów, nikt nie jest kontuzjowany, w dobrej formie są obaj bramkarze Radziszewski i Rączka. Który z nich zagra? To się rozstrzygnie po rozgrzewce - mówił trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

Turniej potrwa od piątku do niedzieli, bilety w cenie 10 zł, kobiety 1 zł, dzieci za darmo. Sobotni i niedzielny mecz Cracovii pokaże TVP Sport i TVP Kraków.

AS - Dziennik Polski

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Nie narzekajcie. Naprawę dobrze się ogląda tę drużynę. Niestety, tylko w pierwszej poło...
Prawda taka że zasługa Elsnera to jest Oakar Wójcik! I dlatego widać postep.w grze obr...
post:
Zmiennicy
Ale wynik w tabeli jest naprawdę dobry mimo wszystko. Choć teraz parę ciężkich meczów m...
Ponoć im Policja wzięła oprawę na 40-lecie zgody z Sandecją, bo było dużo rac, czytaj ś...
post:
Zmiennicy
cala nasza taktyka yto laga do przodu, bronimy sie szybka kontra, moze Stojankovic cos...
post:
Zmiennicy
Ja się nie zgodzę, że sprowadzeni zawodnicy byli tani. Tanio to by było jakby za odstęp...
A gdzie tradycyjne przepraszam to słowo trener już chyba dobrze poznał i nauczył się bo...
A ja nadal bede swoje. Nie ma co winic Elsnera. Tak kraje, jak mu materii staje, a ze t...
laga do przodu, cala nasza taktyka, zastanawiajace jak oni tyle punktow zdobyli, cz...
Chyba po wpierdol w Radomiu.... Kolejne gówno przełknięte, dobrzeze z tego gówna jest...
Wygląda to coraz gorzej należy się tylko cieszyć że już mamy tyle punktów i że chyba bę...
właśnie tego od dawna mi w Cracovii brakuje, strzałów z dystansu. Pytanie tylko, kto to...
Mecz pokazal prawdę o dyspozycji zmienników. Jaka jest, kaszdy widzial. jak sie komus n...
Kolejna kompromitacja pana trenera i jego pseudo grajków i to nawet nie chodzi o wynik...
Jareczku, gdzie ty sobie tego Sutalu znalazles. Dzisiaj dwie bramki, w Szczecinie toże,...
Sutalo po raz kolejny zero !!
Kakabadze - totalna kicha, traci wszystkie piłki. Inna sprawa że on nigdy nie był techn...
Może by I usiadł w sektorze gości tylko, że naszych kibiców w nim nie było. Pewnie gdyb...
Błędem Prezesa Dróżdża było to, że po wcześniejszych obrażliwych wypowiedziach buraka z...
Jebać kebaba!!! Chce wojny? Mówi i ma
Niestety trzeba myśleć jeszcze o wzmocnieniach w zimie ,Minchew tez słabiutki.....za ma...
Kroczek miał więcej pktow na tym etapie rozgrywek ..a skład chyba a zwłaszcza obrona sl...
A Cracovia swoje... Myślałem, że się odegramy za ostatnie poniżenie, a teraz jeszcze g...
Zejście Klicha i Filipa S blo błędem.......Nie można każdego meczu kopiować zmianami......
Najwyższy czas, żeby Sutalo odpoczął. To już drugi albo trzeci raz jak podając niedbale...