Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Próbna ewakuacja - 52. kolejka PHL

Próbna ewakuacja - 52. kolejka PHL

2013-11-24_Cracovia-KTH_Krynica_0039_720

Przed niedzielnym meczem derbowym, na lodowisku pojawili się piłkarze Cracovii. Inspirujące dla  podopiecznych Wojciecha Stawowego mogły być jedynie okresy gry w przewadze, które hokeiści Pasów wykorzystywali z dawno nie obserwowaną skutecznością, no i rzecz jasna wynik końcowy. Jednak przez niemal połowę spotkania hokeiści wyglądali tak jakby ćwiczyli próbną ewakuację z lodowiska. Ta jednak była trenowana dopiero po końcowej syrenie.

Comarch Cracovia – TMH Polonia Bytom 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

  • 0:1 - Drew Akins (Fabry, Wrobel)06:19 5/5
  • 1:1 - Michał Piotrowski (Kalus,Dvořak) 37:34 5/4
  • 2:1 - Tomasz Cieślicki (Kozłowski, D.Laszkiewicz) 38:14 5/5
  • 3:1 - Adrian Kowalówka (S. Kowalówka,Słaboń) 51:03 5/4
  • 4:1 - Damian Słaboń (Chmielewski)56:04 5/4

Cracovia: Radziszewski (Kulig) – A. Kowalówka, Noworyta; Chmielewski, Słaboń, S. Kowalówka – Žvatora, Kłys; D. Laszkiewicz, Kozłowski, Cieślicki – Galant, Dąbkowski; Kalus, Dvořak, Piotrowski – Wajda, Witowski; Kostourek Rutkowski, Řehák

Polonia: Okoličany (Witkowski) – Banaszczak, Kantor; Lucznikov, Słodczyk, Dołęga – Maciejewski, Valečko; Akins, Fabry, Wróbel – Bychawski, Owczarek; Stasiewicz, Salamon, Meidl – Wieczorek, Kłaczyński

Sędziowie: Paweł Breske oraz Grzegorz Klich i Piotr Matlakiewicz

Kary: Cracovia – 16 min. (w tym 2+10 D. Laszkieiwcz); Polonia – 10 min.

Widzów: 1000

2013-11-24_Cracovia-KTH_Krynica_0039_720

Trudno było nie odnieść wrażenia, że hokeiści Mistrzów Polski nieco wcześniej niż to było zapowiadane postanowili przetrenować próbną ewakuację z lodowiska. Po pierwszym wznowieniu przebywali co prawda na lodzie, ale wyglądali na zupełnie nieobecnych... Goście przez całą pierwszą tercję prezentowali się lepiej i zabrakło im jedynie umiejętności, aby wykorzystać swoją przewagę. Na szczęście dla biało-czerwonych bytomianie tylko raz zdołali pokonać Rafała Radziszewskiego i po dwudziestu minutach było tylko 0:1.

Druga tercja długo wyglądała bardzo podobnie do pierwszej i poza słupkiem po strzale Žvatory krakowianie nie mieli zbyt dobrych okazji aby pokonać Okoličany’ego. W 38. minucie na ławkę kar powędrował Meidl i jak się okazało było to kluczowe wydarzenie w całym spotkaniu. Już po 14 sekundach był remis. Trzecia formacja szybko założyła zamek, a Michał Piotrowski wykorzystał precyzyjne dogranie Marka Kalusa i trafił do siatki. Nasi zawodnicy zakończyli ewakuację i sprawnie zabrali się do roboty. Po kolejnych czterdziestu sekundach było 2:1, a swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Tomasz Cieślicki.

Trzecia tercja wyglądała już znacznie lepiej, a biało-czerwoni zaprezentowali dawno nie obserwowaną skuteczność podczas gier w przewadze. W 51. minucie profesorską asystę powracającego do składu Damiana Słabonia wykończył z bliska Adrian Kowalówka. A wynik spotkania ustalił profesor Słaboń, finalizując szybkie wprowadzenie krążka do tercji w wykonaniu pierwszego ataku i mocne dogranie od Arona Chmielewskiego.

Spotkanie z Polonią, podobnie jak poprzednie starcie w Krynicy trzeba oceniać przez pryzmat osiągniętego wyniku i nadrzędnego celu jakim jest walka o trzeciej miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W drodze do tego celu Pasy pojadą w niedzielę do Nowego Targu, a ostatni mecz sezonu zasadniczego zagramy we wtorek 25 lutego. Na lodowisku w Krakowie zagramy z Aksam Unią Oświęcim. Początek spotkania o godzinie 18,00.

raf_jedynka

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Żeby to ocenić chciałbym go zobaczyć od pierwszej minuty w meczu np z Łęczną bramka zak...
Bo jest slabiutki… ot cała prawda.
Daj już spokój z tym Stojilkivicem! Jego już nie ma i nie będzie! Przypomnij też sobie...
Dlaczego szans nie dostaje Kahveh Zahiroleslam ?
Widać było jak brakuje nam napastnika... Śmiem twierdzić, gdyby był Filip S.to ten wyg...
Po zmianach w końcówce było niebezpiecznie,mogliśmy utracić pewne zwycięstwo Zmiany p...
Noe majaczysz a mającą
Klich dobry do trzymania piłki i.....ale przy szybkimataku to wstrzymywanie gry niweczy...
Szczerze, to była wielka niepewność a tu okazuje się że niepotrzebna. Mała nerwówka w k...
Bo na razie najsłabszy
Sutalo jak w tamtym sezonie cholernie niepewny ! Niechże wreszcie nauczą się dośrodkowy...
wczesnije blagali o sprzedaz, ze przychodzi lepsze jutro, pyatnie dla kogo raczej nie d...
Z pustego nawet Salomon nie naleje. Przyszedł swój do swego, miasto i klub muszą robić...
A może by w ranach jubileusz rozegrać 4 czerwca mecz z Pogonią Lwów. Można by to.polacz...
zrobic w grudniu?
Trzech najlepszych zawodników w każdej z formacji nie ma ???- to realnie będzie walk...
A może ściągnąć szybko Śmigle z wypożyczenia....zostaliśmy beż napastnika !!!
Wsadzony na minę z braku takowych
wielka nadzieja cracovii
Najmocniejszy obecnie punkt drużyny.
współczujemy panu trzymamy kciuki za panem handel Cracovią drużyną o najpiękniejszej hi...
Moze będziemy grac na zero z tyłu....a bramkę jakąś z dystansu strzelimy?
Ma rywalizować z kim?? Chyba z Minchewem Po odejściu Fiipa S. Zostaniemy z kim???...
czołowy napastnik odchodzi a wy się chwalicie czym?
Jak widać działa i to z rozmachem. Jak już nie będzie chętnych na piłkarzy to proponuję...