Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Powrót lidera! Cracovia zwycięża dwa razy

Powrót lidera! Cracovia zwycięża dwa razy

cracovia-unia-hokej

Hokeiści Cracovii mocnym akcentem zaznaczyli powrót do ligowej rywalizacji, po półfinałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego w Rouen. W czasie kiedy podopieczni Rudolfa Roháčka rozgrywali mecze we Francji, grała też PLH. W efekcie Pasy utraciły fotel lidera na rzecz Unii Oświęcim. Terminarz sprawił jednak że już w pierwszym meczu po powrocie z Francji Cracovia stanęła przed szansą odzyskania pozycji lidera w bezpośredniej konfrontacji z oświęcimianami.

PLH: Aksam Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3 : 4 (0:2, 1:1, 2:1)

  • 0:1 - L. Laszkiewicz - Pasiut 0:43 (5/5)
  • 0:2 - Pasiut - Kostuch - Martynowski 14:07 (5/5)
  • 1:2 - Wojtarowicz - Jaros 23:11 (5/5)
  • 1:3 - Dvořak - L. Laszkiewicz 38:36 (5/5)
  • 2:3 - A. Kowalówka - Tabaček 54:43 (5/4)
  • 2:4 - Piotrowski - Słaboń 58:23 (5/4)
  • 3:4 - Tabaček 58:42 (6/5)

Aksam Unia: Zborowski (Witek) ? A. Kowalówka, Gallo, Jaros, Klisiak, Tabaček (2) ? Gabryś, Zatko, Řiha (2), Modrzejewski (2), Krajči (2) ? Dronia, Piekarski, Wojtarowicz, Jakubik (10), Stachura ? Cinalski, Połącarz, Bibrzycki, Jurczak, Sękowski.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) - Kłys, Wajda, D. Laszkiewicz (2), Pasiut, L. Laszkiewicz - Noworyta, Simka (2), Łopuski, Słaboń, Piotrowski - Prokop, Dulęba, Kostuch (2), Dvořak, Martynowski (2) - Landowski (2), Sznotala, Witowski, Rutkowski, Kosidło.

Kary: 18 min. - 10 min.

Sędzia: Jacek Rokicki.

Widzów: 2000.

Pierwsza piątka Cracovii kapitalnie rozpoczęła zawody i już po 45 sekundach Leszek Laszkiewicz otworzył wynik spotkania. O tym jakie wrażenie na gospodarzach zrobiła ta akcja niech świadczy fakt, że już po chwili w miejsce Zborowskiego do bramki Unii wjechał Witek. W 14. minucie było już jednak 0:2. Witek nie był wstanie skontrolować mocnego strzału Dawida Kostucha, a do odbitego krążka dopadł Grzegorz Pasiut i dopełnił formalności. Na początku drugiej tercji gospodarze zdołali pokonać Rafała Radziszewskiego, jednak bramka Petra Dvoraka w 39 minucie znów dała Cracovii  dwie bramki przewagi.

W trzeciej tercji zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy desperacko dążyli do zmiany wyniku, jednak ?Radzik? był zaporą nie do przejścia. W 54. minucie (53,13) na ławkę kar powędrował Daniel Laszkiewicz i zanim sędziowie wznowili grę, trener Unii najpierw poprosił czas, po czym wycofał bramkarza. Oświęcimianie grali więc sześciu na czterech i zdyskontowali tą przewagę. ?Radzik? skapitulował po mocnym strzale Adriana Kowalówki spod niebieskiej. Zrobiło się wiec 2:3.

Końcówka spotkania miała przedziwny przebieg. Najpierw gospodarze otrzymali karę za nieprawidłową zmianę (sześciu na lodzie),a tuż po jej zakończeniu Michał Piotrowski dobił strzał Leszka Laszkiewicza i krążek wtoczył się pod bramkarzem Unii tuż za linię bramkową... Sędzia bramkowy zapalił nawet sygnalizację, jednak arbiter główny nie przerwał gry! Krążek wyszedł w pole i akcja była kontynuowana bez przerw aż do końcowej syreny. Tak więc zwycięstwo 2:3? Jednak nie. Sędziowie analizują zapis wideo i uznają bramkę Piotrowskiego. Wynik brzmi więc 2:4, ale zegar zostaje cofnięty o 97 sekund. Chwilę później Tabacek trafia na 3:4 i choć w drugiej końcówce oświęcimianie znów wycofują bramkarza, to Pasy znów mogą się cieszyć po drugiej w tym spotkaniu syrenie końcowej.

Tym samym Cracovia wraca na fotel lidera PLH. W 21. spotkaniach Pasy zgromadziły 48 punktów. Druga jest Unia z punktem straty, a trzeci GKS Tychy, który traci do lidera 3 punkty. Zarówno Unia, jak i GKS rozegrały jednak 22 spotkania. Już w niedzielę 5 grudnia nadarzy się okazja, aby podziękować bohaterom z Rouen. O godzinie 18,00 zagramy w Krakowie z JKH GKS Jastrzębie.

raf_jedynka

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Wywiad z Matusiakiem.

http://www.sport.pl/pilka/1,70987,8770718,Upadek_Cracovii__upadek_gwiazdy__Matusiak__Jestem.html?as=1&startsz=x

Zaloguj aby komentować

info

gdzie info o sparingu Cracovii z Cracovią ME?
gdzie wywiad z matusiakiem, albo info o tym wydarzeniu jak to narzeka na zarzad, o checi rozwiazania kontraktu? To są istotne wiadomości

Zaloguj aby komentować

dokładnie..!

W pełni popieram mojego przedmówce, czy naprawdę w naszym kochanym klubie
nic się nie dzieje?! Jest tak cicho? Również codziennie po kilka razy zaglądam na TP
a tu bez zmian ciągle. To już chyba w Gazecie Krakowskiej jest więcej info.
Panowie starajcie się bardziej jak Was proszę.

Zaloguj aby komentować

tak

Bardzo cieszy postawa naszych hokeistów BRAWA DLA NICH przynajmniej nie musimy sie wstydzić....
Z innej beczki...ja mam prośbę to redakcji!! Panowie Panie ...bardzo serdecznie wręcz błagam abyście zbierali wiecej informacji o naszym klubie i częściej coś - jakies newsy , fakty , zdarzenia- zamieszczali na tek stronie...nie pamiętam np. kiedy ostatnio aktualizowaliście prasę!!! Ludzie nie staczajmy sie !!!! U psiarni na stronie wszystko na bieżąco zawsze cos nowego !!!!! Zacznijcie działać!!!!!!!!!!!!!!! Ja dzien zaczynam od otwcia TP i wkurzam się ze cisza jak makiem zasiał!!! Proszę raz jeszcze !!!!!

Dziekuje

Zaloguj aby komentować

Powrót lidera...

A już myślałem, że podpisali kontrakt z Gizą...

Gratulacje dla hokeistów. Oby tak szło do końca Play Off.

Zaloguj aby komentować

już w niedzielę po wyborach-

WSZYSCY NA HOKEJ !!!

Zaloguj aby komentować

RADUJECIE MOJE PASIASTE SERCE

Z WAS PRZYNAJMNIEJ MOGE BYC DUMNY

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Oprawa
Też tak uważam. Oszołomy z całej Polski się popierają! Takiego Prezydenta należy szanow...
Super, że grając w wymuszonym, eksprymentalnym miejscami zestawieniu udało się nareszci...
post:
Oprawa
..podobnie uważam...podpisuje się Kiboleteraz pokazali głupotę bezmózgowce . Przechodz...
Już więcej ani grosza nie dam do puszki na oprawę !! Nie wiem co za debil z Oprawców st...
post:
Kto
W punkt.....ha,ha
post:
Kto
Po to by Klich miał do kogo cofnąć a Glik odegrać:)))
post:
Kto
Glik ???? Ja się pytam po co ? W ystarczy, że dostaje szanse Klich grający 80 % podań d...
https://lovekrakow.pl/kontrowersyjna-postac-w-radzie-nadzorczej-cracovii-burza-w-portug...
Niestety. To z czym trener Elsner sobie nie poradził to stałe fragmenty gry....to...
post:
List...
wiec niech teraz nie biadoli, ze nowy wlasciciel nie ma srodkow na finansowanie klubu....
Po co pisać do do tego cynicznego i bezczelnego gołodupca?! W momencie , kiedy zgłupiał...
post:
Kto
wszystkie formacje trzeba wzmocnić lepiej grali piłkarze po zmianie a gdzie GLIK jeszcz...
Ile razy trzeba pana prosić aby pan dal szansę Glikowi, to bardzo dobry stoper,obrońca...
post:
Kto
Trzeba wierzyć, tyle zostało. Jakimś promyczkiem nadziei wydaje się być większa aktywno...
na co od dłuższego czasu pracowaliśmy, 11 miejsce w tabeli... Zobaczymy co będzie dale...
post:
Kto
tylko ze z taką formą to na 90% nie wygramy
Tak krytykowano ostro Filipiaka niektórych trenerów, ogólnie jego ludzi za brak skautin...
post:
Kto
Jeśli w sobotę nie wygramy z GKS to na 90% my
Po co na boisku w tak ważnym meczu i w tak ciężkim momencie znalazł się fatalnyTabisz?
Potrzebny na gwałt bo widmo spadku coraz bliższe rozumiem że trener nie ma wpływu na wi...
Legia wiadomo że nie spadnie Widzew chyba też bo mają za dużo kasy więc kto ???
Mam nadzieję, że okażemy dzisiaj głośne poparcie dla naszego trenera !!
Uratuj nas przed spadkiem....
Prawdopodobnie po tym meczu ktoś wyleci z roboty a może obydwoje wylecą kolejny sezon w...
post:
cracovio
Powiedz to tym co na boisku będą