Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Przegląd Sportowy / PS: Zwyciężyli skuteczniejsi

PS: Zwyciężyli skuteczniejsi

Smutek w Białymstoku, radość Pasów. Jagiellonia w rundzie wiosennej nie jest w stanie wygrać meczu, ani nawet zdobyć bramki. Cracovia, po stracie punktów w spotkaniu z Polonią Bytom, wreszcie zwyciężyła i oddaliła się w tabeli od strefy spadkowej.

Po sobotniej porażce 0:2 z Cracovią wściekły obrońca Jagiellonii Radosław Kałużny ocenił ten mecz nie przebierając w słowach .

- Gramy beznadziejnie, jeśli będziemy tak dalej grali, to czeka nas dużo problemów. Bez walki i oddawania strzałów na bramkę nie można wygrać. Co mogę jeszcze powiedzieć?! Przeszliśmy obok tego meczu jakby to był sparing. Mieliśmy zdobyć punkty, a nie wywalczyliśmy ani jednego. Ale tak to jest, jak cipy grają. Mówię tu o całym zespole, czyli także o sobie, bo przecież jestem jego częścią - podsumował były reprezentant Polski.

Trudno nie przyznać mu racji, bo Jagiellonia zagrała słabiutkie spotkanie, i to przed własną publicznością. Cracovia zwyciężyła, choć też nie zagrała zachwycająco, ale za to solidnie w obronie i skutecznie z przodu. Dla dwóch obrońców Pasów - Przemysława Kuliga i Łukasza Tupalskiego było to wyjątkowe spotkanie. Ten drugi jest wychowankiem Jagiellonii, pierwszy spędził w niej kilka sezonów. Dla obu był to więc wyjątkowy mecz.

- Mimo że po odejściu z Jagiellonii występowałem w Kujawiaku Włocławek i Groclinie Grodzisk, nie było okazji zagrać przeciwko Jadze. Teraz się udało. W naszej sytuacji każde spotkanie to walka o życie. Dlatego trudno, byśmy grali piękną piłkę, czarowali zagraniami. Mamy zbierać punkty i tyle. Jeden zdobyty przed tygodniem u siebie z Polonią Bytom potraktować należało jak porażkę, teraz wywalczyliśmy trzy - mówił Łukasz Tupalski.

Ten zawodnik w pierwszej połowie uratował Cracovię przed utratą gola, wybijając piłkę z bramki. Po zmianie stron Cracovia, po strzale zza pola karnego Kamila Witkowskiego, objęła prowadzenie. - Już po pierwszym uderzeniu w tej rundzie piłka wpadła do siatki - cieszył szczęśliwy strzelec.

Jagiellonia w całym meczu może ze dwa razy przeprowadziła groźne ataki, ale do szczęścia, czyli gola, wiele brakowało. Na domiar złego w ostatniej minucie na polu karnym Marek Wasiluk sfaulował Tomasza Moskałę, a bramkę zdobył z karnego Dariusz Pawlusiński.

- Obudźmy się, bo to miasto zasługuje na pierwszą ligę - narzekał Kałużny i dodał: - Coś musi się stać i nami wstrząsnąć, bo to jest kolejny mecz, w którym nie gramy dobrze, a nie można ciągle liczyć, że obrona nie popełni jakiegoś błędu i wszystko wybroni. Weźmy się w garść i zacznijmy grać. Być może uśpiły nas te 23 punkty z jesieni, bo gdybyśmy mieli tych punktów siedem czy osiem, to pewnie zapieprzalibyśmy na boisku. Jesteśmy po prostu słabi i trudno cokolwiek więcej powiedzieć - podsumował obrońca Jagiellonii.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Najważniejsze, żeby cyfry były widoczne na plecach i nazwiska ...bo to był najwieks,y p...
Co za cymbał i bezguście, odpowiada za te przereklamowane stroje?! Ten sam co w poprze...
Co ty jakie bramki przecież grał na pozycji defensywnego pomocnika
zagral caly sezon strzeil jednego gola! coraz lepsze te transfery zbroimy sie, upadek...
post:
Praszelik
co ty opowiadasz chłop w 2 lata w serii b rozegrał 47 meczów nawet berszyński w spadają...
Nie wiem, czy ten Praszelik jest cokolwiek lepszy od Knapa, Atanasowa, Rakoczego, nawet...
Pany, zaraz pewnie sprzedaz bedzie klubu, trzeba szybko dzialac, dlatego mysle ze zara...
Zgadzam się, że klub powinien działać bardziej transparentnie. Powinni ujawnić ile zysk...
Wątpię by była umowa tak skonstruowana, że w 2046 nagle tracimy ośrodek na który wydano...
trzeba sprawdzic , jaka byla umowy przy sprzedazy akcji przez gmine, czy gmina zrobila...
Aha, a niby dlaczego Wójt Liszek ma to sprzedać Cracovii? Bo jest kibicem Pasów? Skoro...
post:
Toleczek
A Filipiak akurat jest na tyle bogaty, że jakby chciał mieć jakieś tereny koło błon to...
Tak, dzierżawa. Ponoć jest wpisana możliwość przedłużenia, ale dlatego napisałem, że na...
W głowie się nie mieści - tracimy grunty w super miejscu, które mamy w użytkowaniu wiec...
To jest dzialanie na niekorzysc spolki, samo nie ujawnienie dla puls biznesu, daje duz...
W Rącznej nie ma żadnego użytkowania wieczystego, to jest tylko dzierżawa do 2046 r. od...
Nie mogli sprzedać terenów, bo właścicielami jest Miasto, a Cracovia miała użytkowanie...
Niestety masz rację, baba wybrała gościa na prezesa a potem on tej babie sprzedaje nasz...
Rozbior Cracovii na dobre rozpoczety, najpierw 100 akcji, pozniej Cichy Kacik, nastepn...
post:
Prezes
Nikt z nich nie chciał grać w Cracovii a w przypadku Ghity i Rózgi była ostatnia szansa...
post:
Prezes
Nikt z nich nie chciał grać w Cracovii a w przypadku Ghity i Rózgi była ostatnia szansa...
Odeszło 3 najlepszych zawodników.Prezesowi gratuluję pomysłu.Spadek raczej pewny !!
A po hak cholerę to przełożyli? Po to żeby mecz z Lechią wpierdzielić na poniedziałek?
Szkoda, ze nie postawiliscie kamer (!!!) pod ziemia, more obraz bylby lepszy. Mateuszku...
Życzę mu jak najlepiej ale on zdeży sie ze ścianą menager zarobi a on sie zmarnuje i w...