Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Przegląd Sportowy / PS: Zostanie, ale za dobrą kasę

PS: Zostanie, ale za dobrą kasę

Dariusz Pawlusiński stara się o nowy kontrakt

Dariusz Pawlusiński - polski ?Roberto Carlos", rozpoczął rozmowy o przedłużeniu kontraktu w Cracovii. W sobotę odwiedzi Wodzisław, a jeśli strzeli gola swojemu byłemu klubowi, być może nie będzie musiał opuszczać Krakowa.

- Jestem chłopak ze Śląska, przecież w Wodzisławiu mieszkałem od siódmego roku życia. Na mecz z Odrą pewnie przyjdą starzy znajomi, którzy cieszą się, że kolega z bloku gra w ekstraklasie - mówi Pawlusiński. Śląsk, choć bliski sercu pomocnika ?Pasów", nie dał mu piłkarskiej szansy. Po nią musiał się przenieść pod Wawel. - Wiele zawdzięczam Cracovii i chcę tu zostać - deklaruje zawodnik, przed którym drży niejeden bramkarz.

- Darek ma najmocniejszy strzał w drużynie. Na pewno znajduje się w czołówce naszej ligi - chwali kolegę bramkarz Cracovii Marcin Cabaj i porównuje go do Dariusza Dudki z Wisły oraz Marcina Robaka i Hermesa z Korony.

- Nigdy nie zastanawiałem się, jak mocno kopię piłkę. Wiem, że po strzałach Roberto Carlosa leciała ponad 100 km/godz., ale różnica między nami jest jak różnica między wielkością Bełchatowa (tam wcześniej grał Pawlusiński - przyp.red.) i Krakowa - mówi Pawlusiński.

O sile jego strzału przekonał się już niejeden piłkarz, a także... przypadkowy człowiek, który odwiedził obiekty Cracovii. Zaparkował swój samochód tak niefortunnie, że po uderzeniu Pawlusińskiego musiał kupić nowe lusterko. - Złamałem je. Później żona rozmawiała z tym panem, ale do dziś nie zgłosił się z żądaniem odkupienia - mówi z uśmiechem.

Pomocnik Cracovii z największym sentymentem opowiada jednak o pierwszym golu w ekstraklasie. Zdobył go w barwach ?Pasów", gdy grał przeciwko... Odrze. - W bramce rywali stał Mariusz Pawełek - wspomina zwycięskiego gola sprzed dwóch lat.

Podobne uderzenie w sobotę zdecydowanie wzmocniłoby pozycję negocjacyjną Pawlusińskiego w walce o nowy kontrakt. Kilka tygodni temu wiceprezes klubu Jakub Tabisz zapowiedział, że chce z nim przedłużyć umowę (aktualna wygasa 30 czerwca 2008 roku). Panowie spotkali się w poniedziałek, ale nie osiągnęli kompromisu.

- Chcę zostać w Krakowie, bo rodzina dobrze się tu czuje: dzieci chodzą do szkoły, a syn trenuje w Cracovii. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że to może być mój ostatni kontrakt w życiu - nie kryje 30-letni pomocnik. - Zaproponowana długość umowy mi odpowiada, chodzi raczej o zarobki. Ale jestem pewien, że się dogadamy. Niestety nie mam argumentów w postaci wyników drużyny - wzrusza ramionami. Pomocnik Cracovii zdradza, że dzwoniły do niego już trzy inne kluby z polskiej ekstraklasy. Jednym z nich może być Odra, której działacze niedawno wspomnieli o chęci sprowadzenia Pawlusińskiego.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

starszy

Uważąm.że Pawlusińskiemu mocno biję na dekiel. nic nie gra a ma o sobie jakieś mniemanie jaki z niego wielki piłkarz.Tupet i bufonada to jego cecha.Najlepiej zacznij od pokazania dobrej gry a potem myśl o wiekszej kasce.Z taką grą to Ty niemasz co szukać w gronie pierwszoligowców.

Zaloguj aby komentować

Więcej kasy

A jesteś pewny że oferują mu wyższy kontrakt, niż ma do tej pory?

Zaloguj aby komentować

Plastik

Czego ty chcesz ????? Grasz ostatnio fatalnie i jeszcze chcesz więcej kasy. Z taką grą to sobie idz do Wodzisławia tam ci dadzą więcej kasy.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

,,Piłkarze to ku_wy".
Mecz pokazał jak szczupła jest nasza kadra. Wypada 3 za kartki i .... obraz nędzy i roz...
Czy się mylę? A Pan robi prezenty i to komu!!!!! Najpierw Śląskowi, potem Lechowi, z M...
Nie wiem, czy konferencja prasowa po przepierdolonym meczu jest wlasciwym momentem na s...
post:
Kryzys
Czas Kroczka już chyba minął… tak dennie grającej Cracovia już dawno nie widzieliśmy....
Szukać zmiennika za Kalmana .oraz...szybkich skrzydłowych ,bo tego najbardziej brakuje !!!
Kroczka zmienić.....dać Jasiakowi dograć do końca rozgrywek Pomyśleć ,przy spadku Pusz...
No i co Rafałku, jest kryzys, czy go nie ma? Juz moglo byc dwa do zera!,, Przeciez ten...
post:
Rózga !!!
Mea culpa! Masz rację świetny mecz Filipa. Pospieszyłem się z krytyką bo przyznasz, że...
Świetny mecz tego młodego zdolnego piłkarza ,obserwowany był przez trenera Majewskiego...
Skur.....syński pech, że akurat na mecz z tymi gdańskimi kundlami będziemy tak osłabien...
Brawo Perković - to efekt udziału w konferencji przed meczem....
Ale kur.... obrona. Zero krycia dobrze, ze Wolski przestrzelił.....
Chyba nie będę tęsknił za Rózgą. Nie wiem czy już myśli o odejściu czy spadek formy ale...
Już nie przesadzajmy, gość bronił poprawnie, nie zrobił błędów, ale te strzały, które o...
Ja tam liczę, że przynajmniej z Lechią u siebie wygramy. Bo w Motorze i Katowicach będz...
Jak prezes broni tak zaciekle tego pomysłu to możliwe, że jest jego pomysłodawcą. Ja od...
ogladalismy dwa rozne mecze, facet bez jaj w bramce wszystkie wybronione to strzaly w...
dwója z transferów słabe wzmocnienie to jest powód spadania w dół
Nie będzie pierwszej ósemki, nie będzie i Kroczka. Nie widać po piłkarzach by w ogień z...
Nic się Pan nie poprawił pod względem wypowiedzi, krąży Pan wokół własnych myśli i wypo...
Pilke czeka taki sam los, produkt zostal opakowany ladnie albo sei znajdzie jelen w r...
Burek do bramki, Ravas nie wiem co chcial zrobic przy 2 bramce, spacerkiem mogl isc wy...
Z tego co pamiętam to prezes Dróżdż jak przyszedł do Cracovii kiedyś mówił, że budżety...
Nikt nic nie napisze? To już przegrana walka? Mamy pożegnać się z hokejem, którym nam...