Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Przegląd Sportowy / PS: Trener każe im grać ostro

PS: Trener każe im grać ostro

Cracovia zmienia swe oblicze. Z drużyny grającej techniczny futbol przeistacza się w ekipę twardzieli walczących o każdy centymetr murawy niczym o życie. Gorącym zwolennikiem takiej właśnie gry jest trener Pasów Stefan Majewski, który wybacza swoim podopiecznym błędy i braki techniczne, ale nigdy nie wybaczy braku walki i zaangażowania.

Filozofię Majewskiego dobrze obrazuje jego komentarz do przegranego ostatniego sparingowego meczu z szóstą drużyną ligi słowackiej, Rużomberokiem. - Przegraliśmy, ale cieszy mnie duże zaangażowanie zawodników. Graliśmy na pograniczu złośliwości. Bardzo dobrze, bo tak się teraz gra w piłkę - przekonywał szkoleniowiec Cracovii.

?Doktor? ma również swoje zdanie na temat sytuacji po której padła druga bramka dla Rużomberoka. Do stopera Piotra Polczaka nie miał pretensji o przegranie pojedynku biegowego z napastnikiem gospodarzy, ale o to, że ten nie sfaulował go brutalnie przed polem karnym.

- W takiej sytuacji trzeba go było skasować. Nie wiem jak. Po prostu skasować - nie pozostawiał złudzeń Majewski, który od początku meczu nakazał swoim piłkarzom bardzo ostrą grę. Krótkie krycie i agresywny pressing na całym boisku - tak gra Cracovia, która wiosną walczyć będzie o uniknięcie spadku.

Są też i minusy ostrej gry na pograniczu faulu. Przysłowie mówi, że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, toteż nie może dziwić, że ofiar twardej walki nie brakuje w drużynie Cracovii.

W dwumeczu ze Słowakami kontuzji nabawiło się aż czterech piłkarzy krakowskiej drużyny. W pierwszym spotkaniu byli to Paweł Szwajdych i Marcin Bojarski, zaś w drugim Dariusz Pawlusiński i Arkadiusz Baran. Podkręcone kostki, stłuczone i naciągnięte mięśnie przysporzyły sporo pracy klubowym masażystom, którzy całą czwórkę muszą przygotować na sobotnie mecze z Górnikiem Wieliczka i Stalą Stalowa Wola, ostatnie sparingi w Polsce przed wylotem na Cypr.

A tam już czekają naprawdę mocni rywale, Crvena Zvezda, Rapid Bukareszt i Dnipro Dniepropietrowsk. Po konfrontacjach z takimi zespołami będzie można stwierdzić, czy radykalna zmiana stylu zespołu wyszła Pasom na dobre.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Nerwy ?

Panowie, rozumiem wasze nerwy, ale trzeba być spokojniejszym. Nie można oceniać drużyny po sparingach.
Sparingi to nie to samo co mecze ligowe. Nie chcę tutaj nikogo usprawiedliwiać, ale być może zawodnicy krótko mówiąc "olewają" sparingi. Pierwsze mecze ligowe zweryfikują formę naszych piłkarzy. Ja mam olbrzymią nadzieję, nie tyle w utrzymanie (bo ja myśli spadku do siebie nie dopuszczam), mam nadzieję, że zajmiemy miejsce w górnej części tabeli (7, 8). Może wydać się wam to śmieszne, ale to jest na prawdę do zrobienia. Przede wszystkim, trzeba pokonać na "dzień dobry" Polonie Bytom. Bo tu trzeba powiedzieć otwarcie, jeżeli nie wygramy z Polonią, to będzie z nami bardzo, bardzo krucho.

Zaloguj aby komentować

...

Ja nie wierzyłem w to ze w naszej taktyce może coś ulec zmianie, tylko ze powiem szczerze spodziewałem się 3-4 graczy ofensywnych, tymczasem jak na razie jest tylko Węgier i on jest wielką niewiadomą. Zostały jeszcze 3 tygodnie, mam nadzieję ze do zespołu ktoś jeszcze dołączy, i to przynajmniej 2-3 graczy, bo z obecnym składem to ciężko będzie o poprawę gry. Prawda jest taka ze Majewski do Cracovii się nie nadaje, i prędzej lub póżniej musi odejść, mam nadzieję ze jak będzie odchodził to nie będzie już za póżno. Moim zdaniem mimo wszystko zmiana trenera w tym momencie i tak nic by nie dała, bo patrząc na naszą kadrę to jest ona bardzo słaba, najpierw potrzebne są wzmocnienia i to solidne, a póżniej nowy trener który rozpocznie budowę nowego zespołu.

Zaloguj aby komentować

Majewski Drewniak II

...i jeszcze ale super taktyka. Nalapia zoltych i czerwonych kartek i bedzie fajnie. No ale wtedy Majewski bedzie mogl powiedziec, ze to wina sedziow i bedzie mogl umyc raczki jak Cracovia spadnie z 1 Ligi.
PANIE MAJEWSKI TU TRZEBA GRAC Z GLOWA TAKTYCZNIE, KREATYWNIE, TECHNICZNIE I DO PRZODU BO POD BRAMKA RYWALA STRZELA SIE BRAMKI A NIE Z TYLU SIE CHOWAC PRAWIE CALA DRUZYNA I CZEKAC NA COD.

Zaloguj aby komentować

Drewniak Majewski

Mozecie mnie znowu wysylac na Reymonta po tym co napisze ale... Widze to czarno z utrzymaniem sie Cracovii w 1 lidze, bo taktyka pana Majewskiego to TOTALNE ZERO!!! Widac to juz w pierwszych meczach i to ze slabymi rywalami. Taktyka Cracovii jest sztywna i polega na bezsensownym bieganiu po bojsku (to nie jest tylko moje zdanie). Totalna gra defensywna! Popatrzcie ilu graczy w meczu Cracovii jest defensywnych a ilu ofensywnych i jakie maja nastawienie i zadania? Oczywisceie defensywne. Najlepiej niech wszyscy stana do bramki na 90 minut to moze uda sie utrzymac (ten upragniony zawsze przez Majewskiego) remis. Filipiak bedzie tego jeszcze bardzo zalowac, ze zostawil tego defensywnego trenera, drewniaka Majewskiego.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Najważniejsze, żeby cyfry były widoczne na plecach i nazwiska ...bo to był najwieks,y p...
Co za cymbał i bezguście, odpowiada za te przereklamowane stroje?! Ten sam co w poprze...
Co ty jakie bramki przecież grał na pozycji defensywnego pomocnika
zagral caly sezon strzeil jednego gola! coraz lepsze te transfery zbroimy sie, upadek...
post:
Praszelik
co ty opowiadasz chłop w 2 lata w serii b rozegrał 47 meczów nawet berszyński w spadają...
Nie wiem, czy ten Praszelik jest cokolwiek lepszy od Knapa, Atanasowa, Rakoczego, nawet...
Pany, zaraz pewnie sprzedaz bedzie klubu, trzeba szybko dzialac, dlatego mysle ze zara...
Zgadzam się, że klub powinien działać bardziej transparentnie. Powinni ujawnić ile zysk...
Wątpię by była umowa tak skonstruowana, że w 2046 nagle tracimy ośrodek na który wydano...
trzeba sprawdzic , jaka byla umowy przy sprzedazy akcji przez gmine, czy gmina zrobila...
Aha, a niby dlaczego Wójt Liszek ma to sprzedać Cracovii? Bo jest kibicem Pasów? Skoro...
post:
Toleczek
A Filipiak akurat jest na tyle bogaty, że jakby chciał mieć jakieś tereny koło błon to...
Tak, dzierżawa. Ponoć jest wpisana możliwość przedłużenia, ale dlatego napisałem, że na...
W głowie się nie mieści - tracimy grunty w super miejscu, które mamy w użytkowaniu wiec...
To jest dzialanie na niekorzysc spolki, samo nie ujawnienie dla puls biznesu, daje duz...
W Rącznej nie ma żadnego użytkowania wieczystego, to jest tylko dzierżawa do 2046 r. od...
Nie mogli sprzedać terenów, bo właścicielami jest Miasto, a Cracovia miała użytkowanie...
Niestety masz rację, baba wybrała gościa na prezesa a potem on tej babie sprzedaje nasz...
Rozbior Cracovii na dobre rozpoczety, najpierw 100 akcji, pozniej Cichy Kacik, nastepn...
post:
Prezes
Nikt z nich nie chciał grać w Cracovii a w przypadku Ghity i Rózgi była ostatnia szansa...
post:
Prezes
Nikt z nich nie chciał grać w Cracovii a w przypadku Ghity i Rózgi była ostatnia szansa...
Odeszło 3 najlepszych zawodników.Prezesowi gratuluję pomysłu.Spadek raczej pewny !!
A po hak cholerę to przełożyli? Po to żeby mecz z Lechią wpierdzielić na poniedziałek?
Szkoda, ze nie postawiliscie kamer (!!!) pod ziemia, more obraz bylby lepszy. Mateuszku...
Życzę mu jak najlepiej ale on zdeży sie ze ścianą menager zarobi a on sie zmarnuje i w...