Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Przegląd Sportowy / PS: Traore wreszcie trafił

PS: Traore wreszcie trafił

przeglad-sportowy

Pierwszego gola w ekstraklasie zdobył Mouhamadou Traore, który co ciekawe, rok temu był na testach w Cracovii. Zamiast Senegalczyka, krakowianie wzięli wtedy zawodnika, który potem nie wyszedł poza Młodą Ekstraklasę. Teraz mogą żałować...

Smutny Lenczyk

Dla nas każdy punkt jest na wagę złota. Jeżeli pouciekają nam te zespoły, do których mamy niewielką stratę, to na wiosnę będzie ciężko je gonić. Dlatego mnie ten remis cieszy - skwitował trener Zagłębia Franciszek Smuda.

Orest Lenczyk był w gorszym nastroju. - Po raz kolejny prowadząc nie potrafimy wygrać - przypomniał, bo wcześniej Pasy straciły 2 punkty w dobrze im układających się spotkaniach z Koroną i Arką. Ogółem Cracovia w kadencji Lenczyka zremisowała 5 razy na 7 meczów. Ale początek wczorajszego spotkania dla gospodarzy był wymarzony. Łukasz Derbich dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Mariusz Sacha skierował ją głową do siatki. Strzelec gola miał powody do radości. Ten trapiony kontuzjami piłkarz pół roku czekał na debiut w ekstraklasie, a mecz z Zagłębiem był jego dopiero trzecim występem w elicie. - Pamiętam, jak dobrze grał dwa lata temu w barwach Podbeskidzia. Potem coś się zepsuło. Albo ktoś mu coś popsuł - oceniał jeszcze przed meczem Lenczyk.

Niestety, Cracovia prowadziła, więc stanęła. Ten zespół od wielu miesięcy nie potrafi zdominować gry. Szarpie się, ma długie przestoje. Wczoraj Pasy skonstruowały tylko 4 składniejsze ataki. Uderzenia Michała Golińskiego i Pawła Sasina obronił jednak Ptak, a po najładniejszej akcji Sasina, Radosława Matusiaka i Mateusza Klicha ten ostatni uderzył nad poprzeczką. - Mamy zawodników, jakich mamy - przyznał zasępiony Lenczyk, który musi szukać następnych sposobów na poprawę gry. Wydaje się, że Cracovia potrzebuje drugiego napastnika, bo 5-osobowa pomoc i tak gra dość bezproduktywnie.

Kłopot z kadry

Zagłębie sprawiało nieco lepsze wrażenie. Dobrze rzuty wolne i rożne egzekwował Mateusz Bartczak. W pierwszej połowie lubinianie po jego dośrodkowaniach mieli aż 3 okazje - za słabo główkował jednak Mouhamadou Traore, dwukrotnie przestrzelił z bliska Łukasz Jasiński.

Cracovia nie wyciągnęła z tego żadnych konstruktywnych wniosków i w 66. minucie było 1:1. Kolejna centra Bartczaka, z kornera, poskutkowała golem Traore, który wbiegał zza pola karnego, ale jakoś dobiegł tam, gdzie spadała piłka.

- Mamy problem w środku obrony, a ciekawostką jest to, że gra tam dwóch reprezentantów Polski - zauważył Lenczyk, odnosząc się do Piotra Polczaka i Marka Wasiluka. Wywiązywanie się z krycia przy stałych fragmentach było w Cracovii totalną porażką. Lenczyk opieką nad Senegalczykiem obarczył Radosława Matusiaka, a w tym decydującym momencie Traore był sam.

Na przeciętny, a długimi fragmentami słaby poziom spotkania wpływ miała jego otoczka - niemal puste trybuny z pierwszą, bardzo nieśmiałą próbą dopingu w... 80 minucie. - Jak ktoś mówi o nędznym widowisku, to jest takie przez to, że nie ma kibiców. Słychać każde uderzenie piłki i zawodnikom ciężko się gra w takiej atmosferze. Nic wpuśćmy w Bundeslidze fanów, to będzie jeszcze większa padlina - podsumował Smuda.

Marek Gilarski - Przegląd Sportowy

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

ja bym tego

Treore to kupil do nas ;]

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Transfery
Pewnie Wójcika wytransferują
Nie ma innej opcji tylko mistrzostwo polski!
post:
Transfery
Nie no środkowych mamy tylko 3 przecież nie ma już Jugasa
post:
Transfery
Szybkich skrzydlowych na gwałt!!!! Zobaczmy jak ws,ystkie czołowe posiadają takich..za...
Z ego co mi wiadomo do Cracovii ma przyjść:środkowy obrońca z Rumuni Ionuț Nedelcearu g...
post:
pytanie
Ja bym tak radykalnie nie oceniał wszystkich na minus. Maigaard w pierwszym sezonie gra...
post:
pytanie
A ten Amerykanin to nieporozumienie...I jeszcze inni . W zimie zrobic remanent i pożeg...
bardzo dobrze ze zostałeś cieszmy się wielka nadzieja dla nas dla cracovii
To prawda. Po strzeleniu na 2:1 mógł dostać minuty a może by nas ustrzegł od tego fatal...
Dlaczego nie dostał szansy choćby 5. minut na pożegnanie z kibicami.??
Co klub ma zamiar zrobić w kwestii Kamila Glika a przede wszystkim Gabriela Charpentier...
Jakoś nie mogę się pogodzić ze strata punktów z Lechem. Po obejrzeniu skrótu tym bardzi...
Niby trochę żal, że grając w przewadze ponad pół meczu tylko remis, ale ostatnio drużyn...
trzeba głęboko przemyśleć jak wzmocnić cracovię bo nie jest dobrze
Niby Lech był na talerzu ale my na niby. Oj Pilchu Pilchu w grobie sie przewracasz?
Widać jak na dłoni jakich piłkarzy nam potrzeba? Szybkich ktorzy potrafią szybko wyj...
miałem nadzieję że zagracie lepiej ta gra w poprzek i do tyłu nie wróży nic dobrego ten...
Ciota to ty jesteś
To nie są piłkarze to są cioty!!!!
16 minut cra covii 4 setki....i boom bramka zkarmego
post:
trenerze
No był wg statystyk 1 celny, ja widziałem 2 ale może efekt podwójnego widzenia:) )) A p...
trzeba dokonać wzmocnienia drużyny bo jest beznadziejnie Cracovia musi być mistrzem tak...
nie ma się z czego cieszyć obraz nędzy i rozpaczy trzeba mieć atak, zero strzałów wstyd
Cenny punkt - na który nie bardzo liczyłem - na trudnym terenie. Panie trenerze proszę...
To dobry wynik,każdy by kupił przed meczami...teraz wygrać z Lechem i byłoby wspaniale