Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Przegląd Sportowy / PS: Cracovia uwięziła zawodnika

PS: Cracovia uwięziła zawodnika

Nie zarabia od półtora roku, choć cały czas trenuje. Nie może podpisać kontraktu, choć od kilku miesięcy jest wolnym zawodnikiem. Łukasz Gałczyński - piłkarz, który twierdzi, że jego kartę od listopada przetrzymuje Cracovia.

- Na samym początku starsi koledzy mówili: młody, nie pakuj się w to. Cracovia to syf. A ja myślałem, że to raj dla młodego piłkarza, że tam się rozwinę - wspomina 19-letni Gałczyński, który profesjonalny kontrakt z klubem Janusza Filipiaka podpisał w sierpniu 2006 roku. Wierzył w niego Stefan Białas, ówczesny trener Cracovii. Gdy odszedł, zaczęły się problemy.

W listopadzie Gałczyński usłyszał, że za udział w imprezie andrzejkowej zostaje mu bezterminowo wstrzymane wynagrodzenie. Miarka przebrała się latem ubiegłego roku. - Powiedzieli mi, że mam trenować z juniorami. Bo podobno byłem słaby - mówi.

- Gałczyński nie tylko prezentował niską formę sportową, ale także jego postawa poza boiskiem pozostawiała dużo do życzenia - mówi rzecznik Cracovii Marek Mazurczak.

Piłkarz szukał więc nowego klubu, w sierpniu zaczął trenować z Polonią Warszawa. W listopadzie PZPN rozwiązał kontrakt zawodnika. - Myślałem, że najgorsze mam już za sobą. Polonia wystąpiła do Cracovii o moją kartę, ale ta do tej pory nie dotarła - opowiada.

- Nie dostaliśmy prawomocnej decyzji - twierdzi rzecznik Pasów.

- Mieliśmy zamieszanie z aktami piłkarza. Musieliśmy je udostępnić prokuraturze. Ale w najbliższych dniach ją wyślemy - mówi przewodniczący Związkowego Wydziału Piłkarskiego Krzysztof Malinowski.

- Karta Gałczyńskiego została przesłana do Polonii - dodaje Mazurczak.

- Do Polonii Bytom, Bydgoszcz czy do hotelu Polonia? Bo my nie otrzymaliśmy żadnej karty Gałczyńskiego - mówi z kolei rzecznik prasowy Czarnych Koszul Adam Drygalski.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Skandal wynikający z braku znajomości historii Cracovii

Najbardziej bulwersujące jest sformułowanie, którego nie ma tu a pojawiło się w wydaniu gazetowym Przeglądu Sportowego, a mianowicie nazwanie naszego klubu "syfem".
Ciekawe czy dziennikarka ośmieliłaby się napisać w swoim artykule, że np.: " Wisła to syf " czy " Legia to syf ".
No cóż za szybko niestety przyzwyczailiśmy się do tego, że najstarszy klub piłkarski w Polsce, któremu kibicował Karol Wojtyła jest obrażany i zniesławiany na wiele sposobów. Ciekawe czy pani dziennikarka wie, że Wisła to była rezerwa Cracovii z 1907 roku, że Legia to klub założony przez piłkarzy Cracovii w 1916 roku, a z kolei Cracovia jest głównym założycielem polskiej piłki nożnej i PZPN-u w 1919 roku (pierwszy prezes Cetnarowski)?
I choćby dlatego Cracovia zasługuje na szacunek !

Zaloguj aby komentować

...

Jak dla mnie kolejny atak na Cracovię i nic więcej. Komuś bardzo zależy żeby nasz klub przestawić w jak najgorszym świetle ale ja już się do tego przyzwyczaiłem. Według mnie należy wierzyć ludziom z klubu, a nie gówniarzowi któremu się w głowie poprzewracało i myślał ze jest wielką gwiazdą. Uchlał się podobno podczas imprezy tak ze nie mógł chodzić, to go przesunęli karnie do juniorów (zresztą bardzo słusznie). Chłopak który myślał ze już jest wielką gwiazdą obraził się i postanowił odejść. A to ze w PZPN jest jeden wielki burdel i nie potrafią przesłać jakiś tam dokumentów to już nie jest problem Cracovii.

Zaloguj aby komentować

kto tu kłamie

Rzecznik Cracovii raz twierdzi,że nie doszklo do klubu oficjalne pismo ze Związku nakazujące przekazanie karty do Polonii W. zawodnika Gałczyńskiego ,bo takowego Związek nie wysłał i potwierdza to rzecznik zwiąskowy.
Drugi raz powiada,że kartę wysłano do Polonii, ale której zapytuje się z kolei rzecznik Polonii W.
Czy aby to nie manipulacja celowa redaktora Przęglądu, który to lubuje się w szukaniu sensacji w Cracovii.
Każdy dla nich temat jest dobry którym można dowalić Cracovii.Mogę natomiast stwierdzić,że p. Gałczyński to żaden wybitny piłkarz i dziwię się dlaczego akurat Przegląd robi o Niego taką wojnę.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Spoczywaj w Pokoju Bracie....
Gdyby piłkarze wchodzili na boisko do muzyki jak np. bokserzy, to wiadomo jaki byłby je...
konieczne wzmocnienie napadu ofensywny pomocnik i przede wszystkim super napastnik i mi...
Wybijanie piłki z pola karnego na oślep, wprost do przeciwnika to nasza zmora. Raz tego...
Niepewna to jest gra, w srodku pola, wybijanie na pale do przodu na napstnika, dobrze z...
Bardzo cieszy zwycięstwo ake niepewne interwencje Madejskiego przy braku szczęścia mogł...
post:
Stroje
Upamiętnienie kurierów tatrzańskich.Najważniejsze że gra dobra.
Alez h…we te nowe stroje. Te białe koszulki wygladaja jak podkoszulki. I do tego czerwo...
Po kontuzji Hasica to nie jest ta.sama drużyna......STRATA HASICA TO STRATA 50 %wartośc...
Mnie się wydaje, że przy tak słabej ławce rezerwowych nadrzędnym celem było nie przegra...
To ma być kreatywność ???
To ma być kreatywność ???
Miało być tak pięknie a na razie jest słabiutko z taką grą to no ma co liczyć na jakieś...
Ale co Olafson robi 90 minut na boisku ???
CRAXA- parodia i żenada
Nie da się oglądać takiego grania Cracovii....z taką gra to zapomnieć o Pucharach........
Okazuje się, że Piła faulował przeciwnika uderzając podbródkiem w jego łokieć i tym sam...
Dzis nic o Rakim... jak wygląda jego sytuacja.Liczymy ,że w formie da nam dużo!
Comarch jako właściciel dawał do budżetu prawie 18 mln w ostatnim sezonie. Teraz pewnie...
post:
Drozdz out
Na razie to tylko Filip to dobry transfer,może częściowo Piła...reszta jeszcze nieiadom...
post:
Drozdz out
Na ten moment jedynie napastnik wydaje się realnym wzmocnieniem, reszta zawodników to n...
post:
Drozdz out
Naprawdę jesteś głupi takie transfery a ty ferment siejesz
Drozdz Out, zaczyna sie rozbior Cracovii, dobra mina do zlej gry,
Postawmy pierwszy ...UTRZYMAC SIE W LIDZE!! Wszystko wyżej to cieszmy się i małymi k...
post:
RAVAS OUT
Pewnie Madejski dostanie szansę w najbliższym meczu