Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Góry pomogą w odnalezieniu formy?

GK: Góry pomogą w odnalezieniu formy?

krakowska-times

Piłkarze Cracovii po wczorajszym treningu obrali kurs na Zakopane i pojechali na 2,5-dniowe zgrupowanie przed meczem z Polonią Warszawa.

Trener Artur Płatek wziął 22 zawodników - nie znalazło się miejsce dla kontuzjowanego Sachy i dla Tatary, są natomiast powracający do zdrowia po kontuzji Kaszuba czy Snadny oraz Moskała, choć wiadomo, że w najbliższym meczu z Polonią Warszawa nie będzie mógł zagrać z uwagi na nadmiar żółtych kartek.

Szkoleniowiec ma zamiar odciąć zawodników od zgiełku miasta i podbudować ich psychicznie w ciągu tych kilkudziesięciu godzin spędzanych razem. - Trener chce nas odizolować od stresu - mówi pomocnik ?Pasów" Paweł Nowak. - Chce byśmy choć na chwilę zmienili klimat i skoncentrowali się tylko na czekającym nas meczu z Polonią, co w Krakowie nie jest do końca możliwe. Trener próbuje różnych rzeczy, by nas podbudować.

Szkoleniowiec zapowiedział, że może być dobrym wujkiem, może być też brutalny, używając słów nieparlamentarnych. Jak widać dotychczasowe - partnerskie podejście do zespołu - nie przynosi spodziewanych efektów.

- Widać, że sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, działa na każdego - analizuje Paweł Nowak. - W pełni akceptujemy trenera Płatka. Zresztą kiedy przyszedł do Cracovii to od razu przystaliśmy na jego metody, sposób gry. Pasuje nam to, choć nie przekłada się na wyniki, ale mam nadzieję, że wreszcie powinno to ?zaskoczyć".

Co można poprawić w ciągu dwóch dni? Na pewno atmosferę, psychikę, bo z grą może być trudno. Ale można przećwiczyć nowe warianty, ustawienia. - Trzeba walczyć, przecież nadzieja umiera ostatnia - mówi Paweł Nowak. - Drugi taki mecz jak w Bytomiu nie może się już powtórzyć. W meczu z warszawianami będziemy musieli grać do przodu, nie bać się podjąć ryzyka. Wiadomo, w jakiej jesteśmy sytuacji, nie skupiam się jednak na rywalach, nie kalkuluję, z kim musimy wygrać koniecznie, z kim nie, kto z kim się zmierzy. Wiadomo, że te drużyny, które mają 25-26 punktów, są w naszym zasięgu. Ale trzeba się skupić na sobie. Jeżeli wygramy 3-4 mecze, to powinno być dobrze. Jednak tak mówimy od kilku tygodni, a nie potrafimy tego dokonać. Gramy o życie Cracovii!

Dwa dni to krótki okres, piłkarze zapewne nie będą mieli czasu na nudę. - Myślę, że trener coś wymyśli, jakoś zagospodaruje nam czas - mówi Paweł Nowak. - Nie biorę nic specjalnego na to minizgrupowanie, jedynie laptopa i jakąś książkę.

Jacek Żukowski - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Rózga !!!
Mea culpa! Masz rację świetny mecz Filipa. Pospieszyłem się z krytyką bo przyznasz, że...
Świetny mecz tego młodego zdolnego piłkarza ,obserwowany był przez trenera Majewskiego...
Skur.....syński pech, że akurat na mecz z tymi gdańskimi kundlami będziemy tak osłabien...
Brawo Perković - to efekt udziału w konferencji przed meczem....
Ale kur.... obrona. Zero krycia dobrze, ze Wolski przestrzelił.....
Chyba nie będę tęsknił za Rózgą. Nie wiem czy już myśli o odejściu czy spadek formy ale...
Już nie przesadzajmy, gość bronił poprawnie, nie zrobił błędów, ale te strzały, które o...
Ja tam liczę, że przynajmniej z Lechią u siebie wygramy. Bo w Motorze i Katowicach będz...
Jak prezes broni tak zaciekle tego pomysłu to możliwe, że jest jego pomysłodawcą. Ja od...
ogladalismy dwa rozne mecze, facet bez jaj w bramce wszystkie wybronione to strzaly w...
dwója z transferów słabe wzmocnienie to jest powód spadania w dół
Nie będzie pierwszej ósemki, nie będzie i Kroczka. Nie widać po piłkarzach by w ogień z...
Nic się Pan nie poprawił pod względem wypowiedzi, krąży Pan wokół własnych myśli i wypo...
Pilke czeka taki sam los, produkt zostal opakowany ladnie albo sei znajdzie jelen w r...
Burek do bramki, Ravas nie wiem co chcial zrobic przy 2 bramce, spacerkiem mogl isc wy...
Z tego co pamiętam to prezes Dróżdż jak przyszedł do Cracovii kiedyś mówił, że budżety...
Nikt nic nie napisze? To już przegrana walka? Mamy pożegnać się z hokejem, którym nam...
Już nas wyprzedził motor oraz GKS za chwilę górnik i będzie miejsce w europejskich puch...
Czas akurat teraz na zmianę bramkarza! Może wypali !
Mysle ze rok moze dwa w pilke, ten sam los czeka pilkarzy, jak sie kupiec nie znajdzi...
Wielka szansa dla Cracovii! Świetny człowiek i trener.Jasiu Urban został we wtorek 16...
Tak to wygląda jak piszesz. Zaoranie hokeja kosztem piłki, by sekcja piłkarska miała bu...
Drozdz grabarz hokeja! dac mu taczki . wstyd zeby klub z tradycja 120 letnia, mial jed...
To , że Urban jest wolny, to że bywa na naszych meczach, nie oznacza, że jest zainteres...
Brac Urbana, Kroczek Out, do bramki Burek, grac mlodymi, utrzymanie juz mamy, Kalman...