Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Cracovia podrażniona porażką z Polonią

GK: Cracovia podrażniona porażką z Polonią

krakowska-times

Piłkarze Cracovii mają już za sobą mecz pucharowy z Polonią Warszawa i teraz mogą wszystkie myśli skoncentrować na derbowej potyczce z Wisłą. Przystępują do niej po porażce.

Czy zadziała to niekorzystnie na ich psychikę, czy może zmobilizuje do walki?

Trener Płatek oszczędzał w środę niektórych zawodników, wśród nich Pawła Sasina, który zagrał tylko 29 minut. - Chciałbym grać w każdym meczu jak najwięcej - mówi zawodnik. - Trener jednak zdecydował inaczej i zacząłem mecz na ławie.

Do meczu z Wisłą jest jeszcze kilka dni i chcę pokazać szkoleniowcowi, że zasługuję na pierwszy skład. Nikt nie może być pewien miejsca w podstawowej jedenastce. Co do meczu z Wisłą, to przystąpimy do niego jeszcze bardziej zmobilizowani, bo przegraliśmy pucharowe spotkanie, którego nie powinniśmy przegrać. Jesteśmy na siebie strasznie źli. Zabrakło nam trochę szczęścia, by postawić kropkę nad "i".

Całe spotkanie rozegrał natomiast Paweł Nowak. Mógł zdobyć gola już na początku i stać się bohaterem - strzelił z wolnego w poprzeczkę, potem jednak grało mu się już gorzej.

- Czy było blisko bramki? - zastanawia się zawodnik. - To był stały fragment gry i rzeczywiście mógł paść gol. Gra jednak nam się nie układała. Czy jestem zły czy przygnębiony? Muszę przyznać, że jestem zły, bo 0:1 to nie jest dobry wynik. Teraz zostawiamy puchar na boku, bo to są inne rozgrywki niż liga. Myślę, że do derbów będziemy dobrze nastawieni psychicznie. Problem jednak tkwi w tym, że nie robiliśmy tego, co zalecił nam trener, mam nadzieję, że w derbach nie będzie to tak wyglądało. Graliśmy dobrze pół godziny - i tak jest postęp, bo w Łodzi tej dobrej gry było 20 minut. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że aby osiągnąć dobry rezultat w spotkaniu z Wisłą, trzeba będzie tę dobrą grę zaprezentować przez całe spotkanie.

Cracovia straciła kuriozalną bramkę, trener Płatek określił to stwierdzeniem, że "Pasy" rozdają świąteczne prezenty. - Tak, od Świąt minęło już wiele czasu, a my nadal rozdajemy prezenty - twierdzi Marcin Cabaj. - Taka bramka nie ma prawa wpaść. Może to było niezdecydowanie obrońców, może moje. Czy po takim meczu mamy się bać Wisły? A dlaczego? Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki i zwrócić uwagę na jeden fakt - kolejną bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry i to boli. To, co robimy, musimy robić z przekonaniem, wyeliminować błędy przy stałych fragmentach. Mecz z Wisłą jest szczególny dla nas, dla kibiców, zapowiada się więc bardzo ostra walka na boisku. Życzyłbym sobie, żebyśmy strzelili rywalowi o jednego gola więcej niż on nam. Wiem, jak ciężko będzie powalczyć o jakieś punkty na stadionie Wisły, ale przecież to jest sport. W naszej sytuacji musimy walczyć z każdym, wszędzie szukać punktów - obojętne czy gramy z Wisłą, Legią czy Lechem. Liga jest tak wyrównana, że przecież każdy z każdym może wygrać. Jeśli zostawimy więcej zdrowia na boisku niż miało to miejsce w Warszawie, to mamy szansę.

Jacek Żukowski - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Podobno ma Marchwiński do nas przejść jestem za i to mocno za. ale po co nam ten band...
post:
Maleńczuk
Nie powinno się wpieprzać z poglądami politycznym w sport. Dziwi jednak to, że gdy są o...
post:
Maleńczuk
Jesteś idio..ą t Maleńczuk to debil i alkoholik upublicznia swoje lewackie poglądy.Crac...
obserwując transfery innych drużyn z ekstraklasy cracovia jest na szarym końcu a była n...
post:
Maleńczuk
Dokładnie! Zrobił sie temat zastępczy. A Malenczuk, jak to on. Typowy skandalista. Lubi...
post:
Maleńczuk
gowno burza polityczna, zamiast ujadac Malenczuka zacznijcie myslec o Cracovii, zadawa...
post:
Maleńczuk
CZEKAMY NA GŁĘBOKIE WSPARCIE MOCNE TRANSFERY I MISTRZOSTWO POLSKI TRZYMAMY KCIUKI!
post:
Maleńczuk
Maleńczuk to kawał prymitywnego chama który przynosi wstyd Cracovii osłabia nasz autory...
post:
Maleńczuk
Pomijając sympatię i antypatie, to ktoś wyraził zgodę by on napisał ten hymn. Skoro jes...
post:
Maleńczuk
Dokładnie tak jest jak piszesz. Prymityw. Wstyd, ze to on napisał ten prostacki hymn!
post:
Maleńczuk
Zgadzam się w 100 % - ach !! Maleńczuk to kawał prostaka który przynosi wstyd pasiackie...
Kto zaprosił Maleńczuka na obchody 120 lecia Cracovii i po co?! Ten ordynus przynosi ty...
https://www.facebook.com/share/v/1BHLXCDmRJ/
post:
Amplfwang
boiska jest i to zajebiste nazywa sie Oberbank Stadion
A któż to znowu wymislił? Toż tam nawet boiska pilkarskiego nie ma?! To po chooj tam je...
Przyjdą jeszcze gorsi
Jego to mi szkoda miał serducho do gry.
W 2 turze Cracovia było najgorsza ze wszystkich drużyn w ekstraklasie to cud że nie sp...
Ludzie Dróźdza robili transfery do klubu i oprócz Stojkovicia to dobre transfery nie by...
Odkąd odszedł p prezes Drożdz którego cele były sportowe i robił wszystko co mógł bardz...
Wiem co czujesz mam niestety to samo z Cracovią jestem od meczu z Widzewem 2:2 w listop...
W drugiej połówce życia to już człowiek widzi wręcz namacalnie uciekający czas , plany...
Trenerze Jacku! Wróć jeszcze kiedyś do nas, w końcu do trzech razy sztuka. Nie było lep...
Mam nadzieję, że Stępiński jutro nie będzie w formie bo on zawsze się wyżywał na Cracov...
post:
kabaret
znów dadzą wywiad ze jest wszystko wporzo