Listy do prezesa Filipiaka

Żal mi tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Widzę też, że szorowanie dna tabeli niemal co sezon pasuje każdemu z bywających na tej stronie i podejście "miłościwie nam panującego zarządu" do pracowników, piłkarzy i dzieciaków z akademii jest Wam obojętne. Każdy szanujący się kibic chce w klubie normalności i grania o najwyższe cele. Teraz Filipiak zasłania się budową ośrodka w Rącznej kosztem zmian (stworzenie pionu sportowego, walki o najwyższe cele, przyciągania ludzi na stadion), które powinny istnieć w profesjonalnym klubie, a których od 15 lat nie widać.

Zanim więc zaczniecie wypisywać totalne bzdury pokroju "jeszcze zostaje kasa co boli pseudo kibiców i pseudo biznesmenów bo im pewnie nie zostaje więc myślą jak tą kasę wyrwać Filipiakowi bo przecież Polak jest zazdrosny i zawistny tak w kraju jak i przede wszystkim za granicą" to radziłbym przeanalizować sobie jak klub funkcjonował przez ostatnie 15 lat, jak jest zarządzany i co ważniejsze - przeczytać listy jakie zostały opublikowane w "Głosie Kibola" nawet kilka razy.

Sehtan

1. Ogólnie o proteście pisałem, całościowo. I większość ludzi ten protest tak odbiera, że protestuje grupa kibiców, a nie, że jedna grupa protestuje na stadionie, a druga grupa protestuje w liście. Ja za to nie widzę by w listach ktoś oprócz krytyki zarządu skrytykował formę protestu na trybunach i właśnie chodzi mi o te wyzwiska. Bo jakby było krytykujemy Filipiaka, zarząd, ale nie popieramy wyzwisk to ok. A tu cisza, więc widocznie ten protest na trybunach jest OK i wygląda to na protest pewnej jednej grupy, a nie dwóch grup.

2. Tok myślenia niczym w PZPN. Klub sprzedał bilety tym co zrobili burdy, więc ukarać klub, bo to wina tych co im sprzedali bilety, a nie tych co robili zadymę. Nie rozumiem za bardzo dlaczego porażka zarządu, jak rolą klubu było tylko rozdawanie wejściówek na prośbę fundacji tym co się zgłoszą do klubu po nie i spełnią kryteria. Jakoś kibice GTS sprowadzili więcej dzieci, a Stowrzyszenie Cracovii tylko oferowało pomoc. W czym pomoc oferowali w rozklejeniu plakatów na mieście, że można się po darmowej wejściówki zgłaszać na derby? To na drukowanie "Głosu Kibola" ich stać, a na zaproszenie tych szkół co są za Cracovią ich stać nie było? Idea tego pomysłu, tej fundacji była taka, że może przyjść każdy, niezależnie za kim jest, bez podziałów itd. Klub nie mógł selekcji widowni robić, jak sugerowało Stowarzyszenie, bo by w mediach była jeszcze większa afera niż była za ten doping z mp3. To właśnie Stowrzyszenie Cracovii mogło zaprosić te szkoły o których mówili, rola klubu jedynie była taka by powiadomić o tej możliwości w mediach i plakatach, a nie robić selekcji widowni, z tych szkół wpuszczamy, a z innych nie by nie było więcej za GTS-em. Były plakaty, gdzie zapraszano wszystkie dzieci niezależnie za kim są. Kibice GTS-u dali radę sprowadzić dzieci na stadion, a nasi dali dupy i oczywiście "winny zarząd" nie my... Morze winą zarządu jest też, że co mecz jest śpiewane WTSK? Jakby nie można było śpiewać to tylko na derbach, czy na meczach sprzymierzeńców GTS. Tylko na każdym meczu nie wiem po co. I jakoś nikomu nie przeszkadza, że się z nas śmieje cała Polska przez to. Bo często takie argumenty padają jak coś się stanie negatywnego "śmieje się z nasz cała Polska"...

3. Jest przywołanie narracji ŁKS-u w liście, że "raz utrzymaliśmy się przy "zielonym stoliku"... Wszyscy z ŁKS-u wtedy powtarzali o utrzyamaniu przy "zielonym stoliku" jak mantrę. Teraz to pojawia się w liście, tyle, że tym razem nie kibiców czy działaczy ŁKS-u tylko liście kibiców Cracovii. A prawda jest taka, że ŁKS nie złożył w terminie wszystkich dokumentów, a potem nagle zostali niby wyrąbani przy "zielonym stoliku". I teraz ta narracja jest w tym liście poprzez cytowany przeze mnie fragment. Jakby było napisane "raz utrzymaliśmy się cudem, dzięki braku licencji ŁKS" to OK, ale tu jest identyczne stwierdzenie i sugestia jak robili to kibice i działacze ŁKS, ze przy "zielonym stoliku", przecież to określenie w tamtej sytuacji, jak i ogólnie w wielu określeniach ma negatywny wydźwięk. Często się kojarzy z jakąś nieczystą gierką, przekrętem i układem białych kołnierzyków ludzi którzy mają jakąś władzę itp. A patrząc na ostatnią historię z GTS, to oni bez sponsora mieli budżet większy niż my, tyle, że to był budżet wirtulany, bo miało 30 mln wpłynąć z transferów, a wpłynęły 2. Wydawali kasę jakby mieli te 30 mln, a nie mieli. Wcześniej ich hiszpański dyrektor sportowy po podpisywał kontraktów z zawodnikami na kwotę dwa razy wyższą niż dysponowali. Na podobnej zasadzie działał ŁKS. Więc jakby tak zrobił Filipiak i wziął pożyczkę 50 mln zbudował drużynę walczącą z Legią o Mistrzostwo, a potem po sezonie się ewakuował z Cracovii zostawiając dług to by to było według ciebie dobre zarządzanie?

4. Miejsce 14 zajęliśmy 3 razy, 2 razy 4, dwa razy 9, raz 5, raz 7, raz 8, raz 12, raz 15 i raz 16. Czyli jakbyśmy zajęli np. w tym sezonie 3 raz 4 lub 9 miejsce to nasze ulubione miejsce to by będzie wtedy 4 lub 9 a nie 14? To jak ciebie i tych co się podpisali pod listem oraz tych protestujących Cracovia pod rządami Filipiaka nie zadowala to znajdźcie kogoś kto kupi klub od Filipiaka i da ze 100 mln na sezon to będziemy grać o Mistrza co sezon. Wtedy wszyscy będą wam dziękować. A tak to i tak Filipiak może zrobić co chce, bo wiadomo, że w polskich klubach decydujący głos zawsze ma właściciel. Nawet jakby Filipiak nie był prezesem tylko ktoś inny to i tak by on odpowiadał przed Filipiakiem i ten by go zawsze mógł zwolnić. Generalnie by była sytuacja jak było wiele razy, jak drużynie dobrze szło to wszyscy chwalili trenerów i to były ich zasługi, jak szło źle to od razu wina Filipiaka, bo nie dał dużej kasy na transfery, bo na pewno się wtrąca w skład itd. Jakby prezesem był ktoś zatrudniony to by było to samo, jakby szło dobrze to prezes i trener super, zrobili transfery dobre itd. Jakby szło źle to Filipiak nie dał kasy prezesowi na transfery, pewnie mówi prezesowi co m robić, a ten naciska na trenera itd.

5. Jest też gadka zawsze, że Filipiak nie ma wizji. A właśnie ta budowa na Cichym Kąciku i w Rącznej pokazują, że wizja jest. Wdaje mi się, że Filipiak wie, że jeśli chodzi o budżet to możemy być jedynie średniakiem, bo on nie może dać nie wiadomo ile. Więc pójdziemy bardziej w szkolenie młodych zawodników. A żeby to robić potrzebna jest baza z prawdziwego zdarzenia.

6. Porównanie sytuacji Cracovii, z sytuacją polityczną, że jak było kiedyś gorzej za PRL-u to teraz obojętnie kto rządzi z jakimi skutkami jest OK moim zdaniem nie trafiona. Politycy rządzą krajem w 100% za kasę obywateli, czyli podatków, budżet kraju jest też z podatków przede wszystkim. Filipiak nie rządzi Cracovią ze składek kibiców jednak, kasa z biletów to jest malutka część budżetu. Jak tyle ponoć tysięcy nie przychodzi na mecze, bo Filipiak źle rządzi, jest marazm itd. To niech te osoby założą stowarzyszenie, coś jak Grupa 100, gdzie każdy członek będzie wpłacał miesięcznie średnio 100 zł. Przy 5 tyś członków za rok będą wpływy na poziomie 6 mln, przy 10 tyś, 12 mln rocznie. Zbierać kasę przez 10 lat, odkupić udziały od Miasta dokapitalizować spółkę przejąć większość akcji i niech reprezentacja tego stowarzyszenia rządzi klubem.
Zresztą Filipiaka na inwestowanie w klub namówili kibice. Więc, można by powiedzieć, że przez nich jest teraz "marazm", jakby Filipiaka nie namówili to by go w Cracovii nie było i pewnie byśmy grali o najwyższe cele, ale wątpię by w ekstraklasie...

...

I oczywiście tam, gdzie napisałem w pewnym momencie "morze", miało być "może".

Zaloguj aby komentować

ςehtan

Jeszcze do punktu 2. Idąc twym tokiem myślenia to debilny pomysł kogoś z klubu z puszczeniem dopingu z mp3 wynikał z tego, że ja czy Ty i kilkanaście tysięcy kibiców nie mogło przyjść na derby, bo te były grane bez publiczności, bo za karę zamknięto stadion. Jakby stadionu nie zamknięto to by nie było tematu "derbów z klasą". A kogo wina, że zamknięto stadion i nie mogliśmy iść na derby, a np. nauczyciel wiślak, mógł zabrać gówniarzy za GTS-em i oni mogli oglądać ten mecz? Chodzi mi o tego co później się żalił na twitterze jak to ponoć steward na stadionie poprosił ich by nie dopingować GTS-u i przy okazji pisał, że Cracovia to "śmieszny klubik" i był cytowany przez dziennikarzy. Co tez moim zdaniem było skandalem, że takiego nauczyciela, który na swoim koncie TT piszę, że jest wiślakiem, a o przeciwniku "śmieszny klubik" dziennikarze cytowali. Ogólnie ja bym chętnie usłyszał co ma do powiedzenia Dariusz Mróz, który działa w tej fundacji, która poprosiła o "derby z klasą", a jak piszę Jacek100 to ten sam Dariusz Mróz, który był jedną z głównych postaci Grupy 100 i wiceprezesem klubu, gdy Paweł Misior był prezesem. Czy np. Cracovia mogła np. zamiast ogłaszać w mediach i plakatach na mieście, że każdy może odebrać te wejściówki z każdej szkoły czy placówki jak dom dziecka itp. można było tylko zaprosić wybrane szkoły jak to sugerowało stowarzyszenie. Bo moim zdaniem jakby sami w klubie na coś takiego wpadli to by można było jak uważają w stowarzyszeniu zaprosić tylko wybrane szkoły, ale jak już ta fundacja była jakby współorganizatorem to już tak zrobić nie można było, czyli robić selekcji, klub jedynie mógł ogłosić to w mediach, że każda grupa z opiekunem pedagogiem z każdej szkoły itp. może się zgłosić po darmowe wejściówki do klubu i je otrzyma po spełnieniu odpowiednich kryteriów, wiek dzieci w grupie itp.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Tak. Darek Mróz to jeden i ten sam człowiek. Jeden z założycieli grupy 100. Teraz zajmuje się fundacją. To właśnie Darek wraz z Pawłem Misiorem zaprosili Comarch do sponsorowania Cracovii. Filipiak stał się ulubieńcem kibiców. Noszony na rękach postanowił przejąć klub i wyrzucił Pawła Misiora i Darka Mroza. itd...

Zaloguj aby komentować

ZET

Wiem jak funkcjonował klub wcześniej. Informacji też wiele można znaleźć jak funkcjonował po interwencji Grupy 100 oraz po przejęciu go przez Filipiaka. Mi osobiście nie odpowiada marazm jaki w klubie jest od 15 lat i puste trybuny. Stadion nie jest pusty dlatego, że mecze są w TV albo w piątki czy poniedziałki jak twierdzi prezes. Jest pusty bo Pasy grają padakę - sezon za Zielińskiego gdy walczyliśmy o pudło, tam na każdym meczu był niemal pełny stadion.

Ciebie może aktualna sytuacja klubu... czy też to co dzieje się od 15 lat satysfakcjonować ale to równie dobrze można powiedzieć, że po upadku PRL'u w kraju i tak jest lepiej, więc po co się spinać o to kto rządzi i chodzić na wybory, skoro gorzej niż wtedy nie będzie :)

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

1. Nie widzę by w liście wyzywano Filipiaka. Wszystkie punkty są sformułowane w taki sposób aby nikogo nie obrażać.

2. Sytuacja podczas derbów to porażka zarządu. Stowarzyszenie wyraziło chęć pomocy by zapraszać dzieciaki ze szkół, gdzie kibicuje się Cracovii lecz zarząd nie chciał żadnej pomocy i wyszło jak wyszło, gdzie w konsekwencji doszło do puszczenia dopingu z mp3.

3. Nie ma tam też przyjmowania narracji ŁKS'u. Sportowo byliśmy słabsi i zajęliśmy miejsce spadkowe. Chodzi bardziej o fakt, że byliśmy niżej nawet od klubu, który był nieudolnie zarządzany, zadłużony i nie dostał licencji :)

4. Miejsce 14 pisane jest prześmiewczo - wiadomo, że zajmowaliśmy różne miejsca lecz tylko dwa razy w ciągu tych 15 lat zajęliśmy miejsce 4 celebrując je kompromitacją w Pucharach. Mnie "przeciętność" nie zadowala zupełnie i nic nie stoi na przeszkodzie (poza filozofią zarządzania klubem jak korpo) by walczyć w każdym sezonie o najwyższe cele.

Zaloguj aby komentować

Sehtan

Wiadomo, że Filipiak czy zarząd nie prowadzi klubu najlepiej jakby można. Ale forma tych protestów, jakieś wyzywanie Filipiaka i ogólnie kilka tez zawartych w tym liście nie powinno się pojawić i trochę też manipulacji moim zdaniem. Trochę to tak wygląda, ze ktoś chce jakiejś wojny z Filipiakiem. Np. w liście oskarża się zarząd, że na derbach więcej dzieci kibicowało przeciwnikom. Fakt jest, że puszczenie dopingu z mp3 to była żenada i nie rozumiem dlaczego ktoś wpadł na taki pomysł, przecież wiadomo było, że będzie z tego afera, bo większość dziennikarzy jest nawet za GTS. Jak już większość im kibicowało to trzeba było przełknąć tą gorzką pigułkę i cicho siedzieć, a nie dolewać jeszcze oliwy do ognia by była afera w mediach. Ale twierdzenia i stowarzyszenia i teraz w tych listach, że to wina zarządu, że była większość za przeciwnikami to śmiech jak dla mnie. Bo fundacja, która poprosiła klub i klub jedynie dał taką możliwość i mogła się zgłaszać każda szkoła, kto chce. Fakt jest taki kibice przeciwników się zmobilizowali, a nasi nie. Pamiętam jak kibice ze stowarzyszenia mili wywiad na weszlo.com i oni tam mówili, że klubowi oferowali pomoc, bo wiedzieli w jakich szkołach za kim są. Sugerowali by zaprosić tylko trzeba było te szkoły, gdzie większość jest za Cracovią. Ludzie się z tego śmiali tam w komentarzach pod tym wywiadzie. Jakby tak zrobiono to też by media z tego zrobiły aferę, bo idea tej fundacji, która o organizację klub poprosiła właśnie miała być taka jak było, że każdy się może zgłosić z każdej szkoły obojętnie za kim jest. I wychodzi na to, że ani stowarzyszenie Cracovii, które protestuje nic nie zrobiło, nie zorganizowało publiczności z tych szkół co wiedzieli, ze tam są za Cracovią, ani ci kibice co pisali i podpisali się pod tym listem, pewnie jak piszą nic nie zrobili zostali w domach obrażeni, a potem winny Filipiak nagle. Zresztą z ramienia tej fundacji z klubem to załatwiał Dariusz Mróz i teraz nie wiem czy to jest zbieżność imienia i nazwiska czy to ten sam Dariusz Mróz co był kiedyś jednym z założycieli Grupy 100, nawet jej szefem i wiceprezesem klubu? Nie wiem tego, ale jak tak to byłby jeszcze ciekawiej. Też nie wiem po co w tym liście pisanie jak to się raz utrzymaliśmy przy zielonym stoliku. To jest przyjmowanie narracji ŁKS-u wtedy i sugerowanie, że był jakiś przekręt, a prawda jest taka, że ŁKS był sam sobie winny i winni byli nieudolni ich działacze. Choć wtedy pisałem, że ten list naszego zarządu i Arki był bezsensowny i głupi, trzeba było siedzieć cicho i czekać co będzie, a nie listy pisać.
Następna sprawa to te pisanie o naszym ulubionym miejscu 14, że gramy wiecznie o utrzymanie itd. Za prezesury Filipiaka na 14 sezonów jego prezesury, teraz trwa 15, 7 razy zajmowaliśmy miejsca jednocyfrowe (2x 4, 5, 7, 8 i 2x9), w ostatnich 5 latach (4, 2x9 i 2x14), więc nie rozumiem tej gadki o naszym ulubionym miejscu 14. Zresztą we wspomnianym wywiadzie na weszlo.com kibice ze stowarzyszenia sugerowali, że klub robi specjalnie byśmy grali w drugiej 8, bo się to kalkuluje klubowi bardziej, bo ponoć jest tai system premiowania, że zawodnicy dostają w sezonie zasadniczym tylko pół premii za zwycięstwa, a drugie pół jest zamrażane i jak drużyna wejdzie do pierwszej 8 to ostają te zamrożone pensje, a jak nie to nie. I według tych gości ze stowarzyszenia klub robi specjalnie byśmy grali w drugiej 8, bo wtedy nie wypłaca tej drugiej połowy premii i gra w drugiej 8 jest w ich interesie. Tylko mnie zastanawia jak ci geniusze by wytłumaczyli, jak niby klub to robi, że piłkarze się nie starają grać w pierwszej 8 i tracą na tym finansowo, bo przecież jak nie wchodzą do pierwszej 8 to nie dostają tej drugiej połowy zamrożonych premii z całego sezonu, ani oni, ani sztab trenerski. Może i klubowi się to opłaca, ale jak jest taki system premiowania to zawodnikom i trenerom już się to nie opłaca, im się opłaca grać w pierwszej 8, a nie drugiej.

Zaloguj aby komentować

A ja radzę tobie

Przeanalizować jak Cracovia funkcjonowała przez poprzednie 15 lat i dodam jeszcze do tych 15 poprzednie 40 lat, analizuj i porównuj!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
Myślę
Moim zdaniem nie stać nas by Gol przeszedł do "klubu Kokosa" w tym momencie.. Fakt zach...
Miej jaja i określ się czy chcesz grać dla Cracovi, bo z niewolnika nie ma pracownika.
Czy Ty chcesz grać dla Cracovi? Bądźszczery i się określ
​Pogoń Szczecin. Uruchomiono sprzedaż wirtualnych wejściówek Czytaj więcej na https:...
post:
cracovio
Ty od nowa to samo . Stało się to nudne
czekamy na nowych piłkarzy
KOŃCZ Z GOLEM WSTYDU OSZCZĘDŹ STAĆ CIE NA WZMOCNIENIE DRUŻYNY
Na Różankowskich doniósł ktoś od Biedronia.! A nawiasem mówiąc dreszcz człowieka przech...
post:
Odwaga
Żółte koszulki i białe spodenki.Ogniwo Kraków
Nie było tak źle na tym pochodzie ...bo mieli ubrane koszulki w pasiaki ,które były zab...
post:
Myślę
Z tym odruchem wymiotnym to przesadziłeś chyba że po prostu masz taki chamski styl a to...
barbarzyństwo po bolszewicku
post:
Myślę
Ja mam odruch wymiotny jak czytam Ciebie. Znałem osobiście i lubiłem Ćovillo ale niby z...
post:
Myślę
Faktycznie, szkoda, że znowu media...Stajemy się znowu najbardziej medialnym klubem a n...
post:
cracovio
no i co już po golu albo się zmieni bo tak grać się nie da w drużynie musi być jedność...
post:
Myślę
A no zobaczymy. Za mało szczegółów znamy. Trzeba czekać na rozwój sytuacji. Niemniej sz...
że jest już po Golu
post:
cracovio
no co zrobiła skisła ten bankrut.Poldek przestań pie...c a jak Ci nie pasuje to wypad n...
błąd za błędem jest tylu dobrych graczy po co gol nie umiecie go zastąpić paczcie co zr...
Ciekawe co teraz zrobią ci, którzy podpisali z 35 letnim Golem długoletni (2022!) kontr...
Na miejsce Gola jest 10 innych osob, wynocha z Cracovii!
Jak ja się do Ciebie pomyliłem,dajesz negatywny przykład jesteś tylko wyrobnikiem,wyno...
Poczekaj z werdyktami. Może się jednak wszystko dobrze dla zespołu skończy.
CZEKAMY NA NOWEGO KAPITANA I POMOCNIKA ZAMIAST GOLA
To niestety raczej prawie pewne. A właściciele C+ mogą zacierać ręce, bo wzrośnie sprze...