Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / #TerazPasPress: Jacek Żukowski - Cracovii zabrakło wyrazistości

#TerazPasPress: Jacek Żukowski - Cracovii zabrakło wyrazistości

TerazPasPress-Zukowski-derby

Z czego mogli się cieszyć kibice Cracovii w tym sezonie? Jak mówił trener Probierz, z tego, że już się skończył…  – pisze na Terazpasy.pl red. Jacek Żukowski  z Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.

Wiele można powiedzieć o Cracovii Michała Probierza ale nie to, że jest to zespół, który ma swój wyrazisty styl. To raczej drużyna nijaka, w której brak gwiazd, piłkarzy na widok których zapierałoby dech w piersiach. To raczej zespół rzemieślników, czasem bardziej, czasem mniej solidnych. Trudno o wspominanie jej wspaniałych meczów, porywających akcji. Cracovia to drużyna, która nie podejmowała ryzyka, najczęściej w lidze remisowała.

TerazPasPress-Zukowski-derby

„Pasy” strzeliły tylko 28 goli w 30 meczach. To najsłabszy wynik w lidze. Spadkowicz – Podbeskidzie zdobyło nawet jednego gola więcej. Przyczyna tego stanu rzeczy to przede wszystkim potworna słabość w ataku. Napastnicy zdobyli raptem 7 goli! Ani kreowani na zawodników podstawowej jedenastki Marcos Alvarez i Rivaldinho, ani ich zmiennicy – Filip Piszczek i Tomas Vestenicky nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

Siedem goli kreowanych na snajperów zawodników to wielki wstyd. Wyręczał ich, ale tylko połowicznie Pelle van Amersfoort, którego dorobek – sześciu bramek, mógł cieszyć, bo w końcu jest pomocnikiem, ale już zachwycić nie powinien, bo to jednak piłkarz ofensywny. Zresztą rok wcześniej zdobył o dwie bramki więcej. Skrzydłowy Sergiu Hanca uderzył skutecznie na bramkę rywali cztery razy, co jest dorobkiem gorszym o połowę od tego z poprzedniego sezonu. Inni ofensywni piłkarze, jak choćby Ivan Fiolić dołożyli jedną bramkę lub żadnej. To mówi wszystko o sile uderzeniowej „Pasów”, która była po prostu znikoma. Dlatego w aż 23 meczach „Pasy” zdobyły tylko jedną bramkę bądź żadnej.

Mimo ogromnych trudności z punktowaniem, szczególnie wiosną, zagrożenia spadkiem, balansowaniem tuż nad strefą spadkową, w ważnych momentach zespół potrafił się zmobilizować. Uszczelnienie defensywy (m.in. zmiana w bramce) i cztery kolejne mecze bez straty gola spowodowały milowy krok do utrzymania.

Z czego mogli się cieszyć kibice Cracovii w tym sezonie? Jak mówił trener Probierz, z tego, że już się skończył… Żeby nie być tak okrutnym zaznaczmy, że Cracovia zdobyła Superpuchar po pokonaniu Legii Warszawa w rzutach karnych 5:4, w meczu 0:0. I to by było na tyle.

Jacek Żukowski

Jacek Żukowski jest dziennikarzem Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego, gdzie na co dzień relacjonuje m.in. wydarzenia związane z Cracovią.

Od redakcji:

  • #TerazPasPress – to nowe miejsce na Terazpasy.pl w którym dziennikarze sympatyzujący z Cracovią  dzielą się swoimi obserwacjami i przemyśleniami na temat najstarszego Klubu w Polsce.
  • Jeśli chciałbyś zabrać publicznie głos w tej lub innej sprawie interesującej dla kibiców Cracovii prześlij swój tekst  na adres: admin/at/terazpasy.pl. Najciekawsze artykuły, listy i felietony opublikujemy. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do skracania nadesłanych tekstów.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

....

Pora już kończyć to mielenie poprzedniego sezonu. To rozdział zamknięty. Jak było każdy widział i szkoda na to energii.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Czyli budżet na poziomie środka tabeli (przy ponoć bogatszym właścicielu niż Filipiak)...
Od paru lat administracja klubu się rozrasta, jest kupę dyrektorów, skautów itd. a jako...
A Maleńczuk myślał o Cracovii gdy na obchodach zaczął politykować? Zadawał pytania co z...
post:
Maleńczuk
Maleńczuk oprócz tego, że kiedyś przedawkował dragi i alkohol to przedawkował jeszcze p...
post:
Maleńczuk
Najgłośniej o kulturze dyskusji krzyczą zwykle ci, którzy sami nie potrafią jej prowadz...
KONIECZNE SUPER WZMOCNIENIA!
musisz być wielka jak było na początku pierwszy mistrz polski pierwszy mistrz galicji i...
Były plotki o bramkarzu z Rumunii ale wylądował ostatecznie w Lublinie
Bardzo mądre i pełne nadziei oświadczenie Trubalskiego mamy nadzieję że pierwszy mistrz...
na rynku transferowym walka o najlepszych piłkarzy w ekstraklasie a słabiutka cracovia...
Podobno ma Marchwiński do nas przejść jestem za i to mocno za. ale po co nam ten band...
post:
Maleńczuk
Nie powinno się wpieprzać z poglądami politycznym w sport. Dziwi jednak to, że gdy są o...
post:
Maleńczuk
Jesteś idio..ą t Maleńczuk to debil i alkoholik upublicznia swoje lewackie poglądy.Crac...
obserwując transfery innych drużyn z ekstraklasy cracovia jest na szarym końcu a była n...
post:
Maleńczuk
Dokładnie! Zrobił sie temat zastępczy. A Malenczuk, jak to on. Typowy skandalista. Lubi...
post:
Maleńczuk
gowno burza polityczna, zamiast ujadac Malenczuka zacznijcie myslec o Cracovii, zadawa...
post:
Maleńczuk
CZEKAMY NA GŁĘBOKIE WSPARCIE MOCNE TRANSFERY I MISTRZOSTWO POLSKI TRZYMAMY KCIUKI!
post:
Maleńczuk
Maleńczuk to kawał prymitywnego chama który przynosi wstyd Cracovii osłabia nasz autory...
post:
Maleńczuk
Pomijając sympatię i antypatie, to ktoś wyraził zgodę by on napisał ten hymn. Skoro jes...
post:
Maleńczuk
Dokładnie tak jest jak piszesz. Prymityw. Wstyd, ze to on napisał ten prostacki hymn!
post:
Maleńczuk
Zgadzam się w 100 % - ach !! Maleńczuk to kawał prostaka który przynosi wstyd pasiackie...
Kto zaprosił Maleńczuka na obchody 120 lecia Cracovii i po co?! Ten ordynus przynosi ty...
https://www.facebook.com/share/v/1BHLXCDmRJ/
post:
Amplfwang
boiska jest i to zajebiste nazywa sie Oberbank Stadion
A któż to znowu wymislił? Toż tam nawet boiska pilkarskiego nie ma?! To po chooj tam je...