Terazpasy.pl / Piłka nożna / Rozmówki / Jacek Zieliński: - Na wiosnę to będzie już inna drużyna

Jacek Zieliński: - Na wiosnę to będzie już inna drużyna

2016-05-15_Cracovia-Lechia_Gdansk_6190_720

- Trzeba się zastanowić, czy tamten sezon i to 4. miejsce, to nie był wynik trochę ponad stan. Od tego trzeba zacząć  - mówi w wywiadzie dla Dziennika Polskiego trener Jacek Zieliński .

- Gdyby ktoś nie śledził waszych jesiennych poczynań, a zerknął na tabelę na koniec poprzedniego sezonu, kiedy było 4. miejsce i teraz, kiedy jest 14., to przeżyłby szok. Uznałby, że zdarzył się w zespole jakiś kataklizm, skoro zanotował taki regres. U was kataklizmu nie było, a jednak jest taka słaba pozycja. Jakie są tego przyczyny?

- Część przyczyn na pewno znamy, ale zostaje to w drużynie. reklama Nie będę na łamach prasy wyciągał tego na światło dzienne. Na pewno zawiedliśmy, zdajemy sobie z tego sprawę. To 14. miejsce to wynik fatalny. Wszyscy zastanawiają się, z czego to się wzięło? Zabrakło powtarzalności. To był inny zespół niż wiosną. Deniss Rakels odszedł w zimie, nie ma Bartka Kapustki. Prawie całą rundę nie grał Paweł Jaroszyński. Większą część wiosny i połowę jesieni nie występował Damian Dąbrowski. To są ważne ogniwa. Nie znaleźliśmy zawodników, którzy by ich zastąpili. Trzeba się zastanowić, czy tamten sezon i to 4. miejsce, to nie był wynik trochę ponad stan. Od tego trzeba zacząć. Chcemy zbudować zespół, który będzie regularnie grał w ósemce. Potrzeba nam jednak do tego czasu. Ale jestem święcie przekonany, że my w tej ósemce będziemy.

2016-05-15_Cracovia-Lechia_Gdansk_6190_720

- Gdy zaczynał się sezon, to mówił Pan, a jest to przecież naturalne, że zespół ma zrobić progres, że ma grać o coś więcej.

- Mówiliśmy, że gramy o to, by znów być w górnej ósemce. Jeśli w niej będziemy, to chcemy sobie stawiać kolejne cele. Chciałbym, żeby Cracovia stała się takim zespołem, o którym można powiedzieć: tak, to jest zespół na europejskie puchary. Ale to się nie stanie od razu, to są lata pracy.

- Mówi Pan, że nie znaleźliście odpowiednich następców, ale przyszli nieźli piłkarze. Było dwanaście transferów, z czego czterech piłkarzy było z marszu gotowych do gry.

- Ale trzech przyszło w ostatniej chwili, dopiero z końcem sierpnia. A więc to trochę inaczej wygląda, jeśli chodzi o wkomponowanie takich zawodników w drużynę. Proszę spojrzeć choćby na transfery Legii. Jak długo dochodził do siebie Odjidia-Ofoe, zanim zaczął grać tak jak teraz? Mimo że to jest świetny zawodnik. U nas ci nowi i tak dużo grali. Piotr Malarczyk, Tomasz Brzyski i Krzysztof Piątek weszli w zespół, któremu nie wiodło się. Nam potrzebny jest spokojny okres przygotowawczy. By wszyscy zaczęli z równego poziomu. Diego Ferraresso przyjechał z Brazylii z wczasów, kompletnie nieprzygotowany. Całą rundę trwało doprowadzanie go do stanu użyteczności. Jestem ciekaw tego okresu przygotowawczego. Na wiosnę to będzie już inna drużyna. (...)

Cały wywiad  - Jacek Zieliński: Chciałbym, aby o Cracovii mówiono: To zespół na europejskie puchary - w Dzienniku Polskim

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Podobno Na testach

http://weszlo.com/2017/01/05/mlodziezowy-reprezentant-slowacji-krok-przejscia-cracovii/

Zaloguj aby komentować

negocjacie

beż chęci to jest stara metoda tabisza to się nie zmienia

Zaloguj aby komentować

trenerze

kibice Cracovii i Pogoni Lwów czekają na wiosnę na inną Cracovię,oby to co pan powiedział tym razem spełniło się i wszystkie błędy zostały poprawione

Zaloguj aby komentować

Panie Jacku

na ten nowy rok na prawdę 7 zwycięst i

Zaloguj aby komentować

Prezesi śpicie?

Włodarze naszego klubu to chyba śpią. Jesli mazek nie trafi do Cracovii to będzie ewidentka porażka ludzi odpowiedzialnych za transfery. Może trzeba bylo by sie zainteresowac semirem stilicem mimo wszysko, w necie pisze się o powrocie stojana vranjesa do EX podobno to piasta. czy My nie możemy dać lepszej oferty niż taki piast? oczywiście ja podaje przyklady. ale trzeba patrzyć co sie dzieje na ryknu a nie czekać Bóg wie na co.

Kibic1995

I w zasadzie dałeś dobrą puentę do tego wątku. Jak na razie nie widać żadnego fermentu na linii trener - dyrektor - prezes, więc jest ok.
Pozostaje nam poczekać, bo niekoniecznie jakiś hurt, ale na przykład jeden bardzo dobry transfer by nam na pewno nie zaszkodził.
Gdyby trafili tak jak z Miro Covilo byłoby świetnie i tego nam wszystkim życzę na ten Nowy Rok.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Napisałeś w swoim pierwszym poście, że dyrektor nie zrobił żadnego udanego transferu, a ja odpowiedziałem, że nie wiadomo jacy zawodnicy to kogo pomysł. Np. Malarczyk, który się dobrze zaprezentował może być pomysłem Kasperczyka. Nie wiemy tego. Jak był Podoliński sprawa była jasna, bo nie było dyrektora i on robił to i to. Teraz nie wiadomo jak to jest. Pewnie trener ma jakieś swoje propozycje i dyrektor też. I mi się wydaję, że Kasperczyk ma bardziej za zadanie jakiś młodych ściągać, którzy może w przyszłości się wybiją jak Kosanović, Klich czy Kapustka. A ci zawodnicy co przyszli i mają między 17 a 20 lat to w sumie nie wiadomo jakie to transfery czy udane czy nie. Tak mi się wydaję biorąc pod uwagę co kiedyś mówił Filipiak i co mówił ostatnio. Kiedyś pamiętam jak nie było dyrektora to mówił, że do wzmocnienia na już jeśli chodzi o 1 drużynę nie jest potrzebny dyrektor, bo i tak trenerzy wiedzą lepiej zawsze. Teraz mówił, że będą chcieli wzmocnić 1 drużynę zawodnikami z naszej ligi. Więc do transferów z naszej ligi tak naprawdę dyrektor nie jest potrzebny, bo każdy widzi, kto coś gra, a kto nie. Potrzebny jest do obserwacji zawodników młodych, czy z niższych lig ewentualnie z lig zagranicznych. Tylko jak to Filipiak raz mówi tak, raz siak, a czasami jeszcze do tego robi odwrotnie niż mówił. Zobaczymy co się będzie działo w okienku.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Nie wiem dlaczego występujesz w roli adwokata Pana Kasperczyka, skoro nikt go nie oskarża. Oczywiście nie ma pewności kto stoi za jakim transferem i na pewno takie decyzje podejmuje wspólnie jakieś grono osób. Ja tylko napisałem, że nie trafił z żadnym transferem. I biorąc to pod uwagę nie ma sensu wyliczać piłkarzy, którzy do nas trafili, ale co znacznie ważniejsze nie trafił do nas nikt, kto od razu by zaskoczył i stał się ważnym ogniwem drużyny. Pracę szefa skautów ocenia się właśnie pod tym względem, że jak na razie nie udało mu się takiego zawodnika wynaleźć i sprowadzić. W tym kontekście napisałem również, że inne drużyny mają w tym względzie więcej czegoś, nie wiem czy szczęścia, lepszych fachowców czy kontakty. Jednak jest to niezaprzeczalny fakt, że są drużyny na niższym szczeblu finansowym od nas, które częściej trafiają z transferami.
Napisałem też, że nie obwiniam naszego dyrektora sportowego, bo nie pracuje długo, a problem ten występuje u nas od dłuższego czasu.
Jest teraz nowe okienko i mam nadzieję, że uda się tym razem coś zmienić w tym względzie.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

No napisałeś, że dyrektor sportowy nie zrobił żadnego dobrego transferu, a tak naprawdę nie wiadomo kto jest pomysłem dyrektora, a kto nie. OK powiedzmy zagraniczni gracze to jego pomysł, znów tych transferów nie było dużo, bo 4 na 11 w tym dwóch chłopaków 19 i 20 lat, co mówił nawet trener to zawodnicy bardziej z myślą, że może kiedyś, a nie od razu do pierwszego składu. Podobnie Serafin i ten z 17-latek. Czyli z zagranicznych zostaje Diego i Litauszki. Litauszkiego kiedyś bronił trener mówił, że był on obserwowany przez niego. Choć wypatrzył go Kasperczyk, bo po transferze była o tym mowa. Jeśli chodzi o resztę transferów to wiadomo, że Brzyskiego chciał trener i wykupienia Vestelickiego chciał trener. Reszta trudno powiedzieć kogo to były pomysły.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Pisząc poniższe, miałem na myśli sporą liczbę zagranicznych transferów. Na pewno trener musiał na wszystkie się zgodzić, ale to dyrektor sportowy odpowiada za poszukiwanie, ocenę i obserwację danego piłkarza, bo trener pierwszej drużyny zwyczajnie nie ma na to czasu. Ja też nie chcę obarczać winą Pana Kasperczyka, bo niektórzy zawodnicy mogą jeszcze odpalić, ale nie trafił się żaden, który byłby super pozytywnym zaskoczeniem. Co do Brzyskiego to wiadomo co facet gra, to bardzo solidny piłkarz, ale z racji wieku jego forma może być niestabilna. Vestenicky to jak dla mnie dobry transfer, reprezentant Słowacji oby tylko wyleczył kontuzję.
Patrząc na transfery innych drużyn, trzeba przyznać, że nam czegoś brakuje, może szczęścia, a może intuicji.
Jestem ciekaw tego okienka, z racji naszej sytuacji w tabeli, jest ono wyjątkowo ważne.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Wątpię by dyrektor sportowy sam decydował o tym kogo transferujemy. Może ktoś tam był jego pomysłem na który przystał trener, ale myślę, że więcej ma do powiedzenia trener przy transferach kogo chce, a nie dyrektor sportowy. Np. kupiliśmy od Romy Vesteliciego bo tak chciał trener, to samo Brzyski. W większości przypadków trudno powiedzieć którzy zawodnicy byli pomysłami trenera, a których dyrektor zasugerował i trener się zgodził.

Zaloguj aby komentować

Podobno

Dobre transfery lubią ciszę. Co do Mazka, to ciekawy piłkarz, ale jak widać za słaby nawet na ławkę legii, więc spokojnie. Stilica nie chciałbym za żadne skarby, a Vranjes to wielka niewiadoma. Jeszcze nie wiadomo kto odejdzie od nas, więc na spokojnie zobaczymy.
Zgadzam się z Tobą, że można mieć obawy, bo niejedno okienko transferowe przespaliśmy, a do tego nasz nowy dyrektor sportowy nie trafił z żadnym transferem jak na razie, co źle wróży niestety.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

No to po Mazku

Przechodzi prawdopodobnie do Zagłębia Lubin

...

to chyba jeszcze niepotwierdzone, no chyba że masz jakieś wtyki:)

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Panie Jacku, Cracovio

Przede wszystkim wesołych świąt, pewno każdy z nas w tej chwili siedzi z rodziną i zajada specjały :)

Ale co do spraw sportowych, no ktoś odpowiada za tą równie pochyłą. Odszedł Rakels było gorzej, odszedł Kapiszon znowu gorzej. Miesiąc po awansie do pucharów wpierdol w Macedonii. A teraz prawie dno tabeli. Może Pan ma pomysł, ale ja to marnie widzę... bardzo marnie. Lepiej dla Pana że nie jestem na miejscu Tabisza. A szkoda, bo jest Pan dobrym trenerem, tylko z dołków to Pan nie potrafi wychodzić :(

Zaloguj aby komentować

Wywiad

Warto przeczytać ten wywiad, bo trener mówi co innego niż niektórzy twierdzą czy będą twierdzić, bo jakby było kiepsko w następnej rundzie to na pewno się pojawią głosy, że trener chciał transferów, a zarząd nie zrobił lub nie tych co chciał trener i takie tam, bo z tego co mówi trener wynika, że puchary nam nie zaszkodziły w przygotowaniach, a jeśli chodzi o transfery to do środka pola nikogo nie trzeba, do obrony w sumie też nikogo nie trzeba, jedynie jakby ktoś ciekawy pojawił się na rynku to się będą zastanawiać. Trener zapowiada też, że odejdą jacyś zawodnicy którzy mało grają lub wcale, bo "nie możemy utrzymywać tak licznej kadry". Czyli tu niektórzy twierdzą, że kadra jest za szczupła, a trener wręcz odwrotnie. Z tego co trener mówi to wychodzi, że chcę by ten zespół "okrzepł", bo jednym z głównych powodów słabych wyników w zakończonej rundzie było to, że najlepsze transfery zrobiliśmy na końcu i nie było czasu na zgranie. Jedynie potrzebny mu zawodnik na lewe skrzydło, bo nie ma. I tu powtarza się znów błąd z przeszłości, pozbywamy się kogoś, teraz Dialiby, który był lewoskrzydłowym, a nie załatwiamy nikogo w jego miejsce. To nie można było Dialiby potrzymać do momentu jak się kogoś lepszego na lewe skrzydło załatwi? Lepiej mieć takiego lewoskrzydłowego niż żadnego. A widać było ewidentnie, że my lewego skrzydła w tej rundzie to nie mieliśmy.
Trener sugeruje lepszą grę i wyniki po przygotowaniach, bo w sumie jedynie brakuje mu lewoskrzydłowego i będzie mógł zgrać i przygotować dobrze wszystkich w zespole na wiosnę. Wychodzi, że jedynie nieprzygotowany i nie zgrany może być lewoskrzydłowy jakby przyszedł pod koniec okna. Panie Filipiak więc załatwcie szybkojakiegoś lewoskrzydłowego co chce trener, bo w sumie tylko tego potrzebuję jak wynika z wywiadu.

ZET

Piszesz... "Trenera rozumiem bo niby co ma mówić? wywiad trzeba od bębnić. Co ma mówić o wielkich zakupach? a jak nie wyjdzie to co?" No jak pisałem takie argumenty do mnie nie trafiają, to samo, że trener ściemnia itd. Nic nie kosztuje powiedzieć, potrzebujemy po jednym zawodniku do każdej formacji. W sumie to by każdy powiedział, że trener dobrze gada, a nawet nie kolidowało by to z tym co w nagraniu, które tu zamieściło TP mówił Filipiak. A tak to trener mówi, że potrzebny mu lewoskrzydłowy i teraz doczytałem, że mówi, iż przydałby się napastnik, choć i w tym składzie co jest to powinni sobie dać radę. Czyli trener chce 1-2 transferów powiedzmy, lewoskrzydłowy w pierwszej kolejności i ewentualnie jeszcze napastnik. Jak dla mnie nic by się nie stało jakby po jednym zawodniku doszło do każdej formacji, ale trener widocznie widzi to inaczej. Trener widział też np., że "oddawaliśmy, poza Legią, najwięcej strzałów, stwarzaliśmy najwięcej sytuacji, ale bramki padały za rzadko". Może i strzałów to my oddaliśmy poza Legią najwięcej, ale z tymi sytuacjami to ja się kompletnie nie zgadzam i uważam wręcz, że sytuacji to my mieliśmy mało i w sumie skuteczność była dość niezła, bo bramek trochę mamy nastrzelane, a sytuacji napastnicy dużo nie mieli znów. Tyle bramek jest, bo dużo padło po stałych fragmentach, nie bez powodu Covilo ma na koncie 7 bramek.

Zaloguj aby komentować

ZET

Jakoś nie trafia do mnie argument "a co miał powiedzieć?" Czy, że wywiad to tylko wywiad. Mógł powiedzieć np., że potrzebne nam jest wzmocnienie po jednym zawodniku do każdej formacji. A powiedział, że do środka pola nie potrzebuje, w obronie mamy 8 zawodników, więc w sumie nie potrzebuje, no jak ktoś się ciekawy pojawi na rynku to można przemyśleć ewentualnie. A także, że jedynie potrzebuje lewoskrzydłowego i zasugerował, że drugą rzecz którą chce by nikt z tych co grają nie odszedł i że po przygotowaniach zespół w tym kształcie będzie grał lepiej. Na miejscu Filipiaka to szybko bym załatwił na samym początku okna jakiegoś lewoskrzydłowego, a potem jedynie jak się ktoś ciekawy trafi, za rozsądne pieniądze ktoś kto jest lepszy niż inni.

Zaloguj aby komentować

M1K9S06

Co miał trener na myśli to ja nie wiem, z tego co powiedział to chce uszczuplić kadrę, bo w sumie potrzebny mu tylko lewoskrzydłowy, a paru zawodników co nie gra ma odejść.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Czytałem i nie ze wszystkim zgadzam się z trenerem. Czasem trener zaprzecza sam sobie np. cytuję - puchary nam nie zaszkodziły, przelecieliśmy przez te puchary. Po czym w tym samym zdaniu mówi- składaliśmy zespół w biegu przygotowując go do pucharów. Robiliśmy to na szybko -koniec cytatu. Teraz moje odniesienie do tej wypowiedzi- pies jak się spieszył to ślepych narobił! Jak można dobrze przygotować zespół na szybko a 2 tygodnie po odpadnięciu z pucharów ruszała liga. Nie zgadzam się też z trenerem że w drugiej linii nie potrzeba konkretnego wzmocnienia, tam jest największa dziura (dowód- mieszanie na tej pozycji bezustannie, grali na niej Budzik,Cetnar Westelnicki, Steblecki) chyba że nagle Cetnar zacznie grać na takim poziomie na jaki go stać ( uważam że to jest możliwe jeżeli poprawi kondycję) ale to zbyt duże ryzyko żeby tej pozycji nie wzmocnić. Obrona trener mówi że na tą pozycję jest sześciu piłkarzy ale jakich piłkarzy? tylko jeden się nadaje i to w dodatku teraz jest kontuzjowany bo np. Litauskasa nie uważam za piłkarza na naszą ligę, Brazylijczyk za mały dlatego gra rękami, Polczak robi błąd za błędem, Wołąkiewicz gra w miarę równo lecz przeciętnie o bocznych nie wspomnę bo ich po prostu nie ma i tyle! Deleu, Brzyski, Jaro to przeciętniacy. Trenera rozumiem bo niby co ma mówić? wywiad trzeba od bębnić. Co ma mówić o wielkich zakupach? a jak nie wyjdzie to co? ten wywiad to najzwyklejszy wywiad który trzeba było przełknąć i jak to się mówi odrobić pańszczyznę a przyszłość pokarze jak będzie. Nie przywiązuję żadnej wagi do tego wywiadu i też nie ganię trenera ja też na jego miejscu bym z ciemniał. W jednym się tylko zgadzam że pogubili głupio punkty i tyle!

Zaloguj aby komentować

Ławka rezerwowych

Chodziło że za szczupła w jakość na puchary a nie na ligę pozdrawiam

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Święta i przyszłość naszej Cracovii

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku wszystkim Kibicom Cracovii.

Rzadko co się udzielam ale jestem tu codziennie. Mała prośba do wszystkich cierpliwości, wszyscy wiedzieliśmy że puchary nam wyjdą czkawką, mieliśmy za wąska ławkę i sam trener to powiedział później zmienił zdanie bo nasz z szacunkiem do niego właściciel jest niecierpliwy i Che wszystko na teraz, a klub piłkarski to nie firma informatyczna i trzeba trochę miec więcej czasu na zbudowanie silnej drużyny na szczęście Pan Profesor się uczy i nie podejmuje już tak pochobnych decyzji jak kiedyś. Sprowadzilismy paru fajnych chłopaków parę niewypałów ale tak to jest w piłce nie każdy transfer to strzał w dziesiątkę, dalej mamy za wąska kadrę na puchary ,bardzo trudno jest coś zbudować ale zepsuć bardzo szybko, proszę was cierpliwości nie popełniajmy starych błędów.

Zaloguj aby komentować

Wszystkim

Pasiastym Kibicom życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.Tylko Pasy:)))

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Wszystkie 3-4 te strzały to by Buffon może obronił, a nie Malarz. Malarz to by może jed...
Cracovia nie będzie miała dobrych bramkarzy bez dobrego trenera. Ten problem nie jest w...
powinien obronić coś więcej niż tylko to co broni przeciętniak. Moim zdaniem 2 z tych c...
Całkowicie się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o ocenę Wilka - Kurczak widocznie bardzo lub...
Ja też napisałem, ze pewnie Gostomski będzie pierwszym bramkarzem.I to, że dobremu bram...
A gdzie ja napisałem by juniorów wstawiać? A ty jakie masz myślenie? Wilk grał gorzej n...
I tak o wszystkim zdecyduje trener jestem raczej pewny że następny sezon zacznie inny b...
To jak tak twierdzisz że młody i z Cracovii to wystawmy w przyszłym sezonie zamiast tej...
post:
I po...
Też jestem za powrotem do klasycznego rozgrywania. Najsilniejsze ligi świata grają norm...
A ja nie twierdzę, że jest super i wszystko umie. Ale jak ty piszesz, że się nie nadaje...
Proponuje z Garbarnia, podpisac umowę o wspolprace, zawodnikow którzy się nie lapia, og...
W swojej analizie nie wziąłeś dosyć istotnego szczegółu pod rozwagę. Przeanalizuj sobie...
Ostatnio ogrywalismy leszczy z dolnej połowy tabeli ale gdy już się trafi drużyna troch...
Wyobrażasz sobie że z Wilkiem Cracovia gra o mistrza?? Mam nadzieje że tak jestem za ty...
I po ptokach:) .Miejsce jakie zajęliśmy,adekwatne do możliwości trenera i zespołu.Wpisu...
post:
Mecz
No tak zapomniałem, też mi się wydawało, że tam nic nie było.
No jasne Sandomierski by wyciągnął wszystkie te strzały hehe... Przychodzi Gostomski pr...
W tym momencie nie nadaje się na Ekstraklase i tyle jeśli chcemy grać o wysokie cele to...
post:
Mecz
Też inaczej mógłby się potoczyć mecz jakby uznana była bramka Helika. Sędzia chyba tam...
post:
Mecz
Źle nazwisko Frączczaka napisałem dwa razy. Myślałem, że on Frątczak się nazywa.
Pogoń, a zwłaszcza Frątczczak mieli dzień konia. Jakby Piątek miał wczoraj taki dzień t...
Parodią to ty jesteś, parodią kibica. Chłopak w Cracovii od dziecka, a ty szukasz tylko...
To nie Wilk zawalił bramki. Przy strzałach z dystansu, bramkarz nie za wiele ma do powi...
W Cracovii maja grać zawodowcy i profesjonaliści a nie chłopczęta do gry w A klasie typ...
Wielkie dzięki za ten sezon i zajecie, może nie zaszczytnego ale pierwszego miejsca w g...