Terazpasy.pl / Piłka nożna / Mecze / Ekstraklasa / Liga: Górnik Łęczna - Cracovia 2:1 (2:1) - relacja i skrót meczu

• 2:1 – 24 min. Bożok

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Sretenović, Polczak (53 Dialiba) – Wdowiak, Covilo, Kapustka, Marciniak – Budziński, Rakels (75 Dąbrowski) – Jendrisek

Rezerwowi: Stępniowski, Żytko, Boubacar, Zjawiński, Dąbrowski, Szeliga, Deleu

Trener: Robert Podoliński

Górnik Łęczna: Prusak – Mraz, Bielak, Bożić, Mierzejewski, Rudzik, Nikitović, Nowak, Bonin, Hasani (70 Cernych), Bozok

Rezerwowi: Rodić, Sasin, Hasani, Cernych, Szmatiuk, Burkhardt, Josu

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Żółta kartka: Rudik, Hasani, Bożić – Wdowiak, Polczak, Budziński, Rymaniak

Widzów: 3458

LINK: Zobacz skrót meczu Górnik Łęczna - Cracovia

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Lechem Poznań w wyjściowym składzie na mecz z Górnikiem Łęczna nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Mateusza Żytko, Boubacara Dialiby i chorego Krzysztofa Nykiela zajęli Bartosz Rymaniak, Mateusz Wdowiak i Erik Jendrisek.

Od pierwszych minut meczu można było odnieść wrażenie, że remis w tym meczu nie będzie satysfakcjonował żadnej z drużyn. Gospodarze już w 2. minucie stworzyli dwie groźne sytuacje zażegnane udanymi interwencjami Krzysztofa Pilarza. Cracovia nie pozostawała dłużna i również starała się zdobyć bramkę. W 8 minucie po potężnym uderzeniu Marcina Budzińskiego Prusak z dużym trudem wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Covilo, ale Prusak zdołał instynktownie odbić piłkę, ale przy dobitce Covilo był bezradny. Pasy objęły prowadzenie 1:0!

Radość nie trwała długo, bo już dwie minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po strzale Mraza z rzutu wolnego spod linii bocznej pola karnego piłka wylądowała w bramce Cracovii. 1:1.

Po zdobyciu wyrównującego gola gospodarze ruszyli z impetem do ataku i na kilkanaście minut zdominowali zespół Cracovii. Efektem była druga bramka zdobyta w 24. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Mierzejewskiego z prawej strony i celnym strzale głową pozostawionego bez opieki Bożoka. 2:1 dla gospodarzy.

Po drugiej bramce dla Górnika gra się wyrównała. Gospodarze nie rezygnowali z prób zdobycia kolejnych goli, a Pasy dążyły do wyrównania. Mimo kilku spięć pod obiema bramkami do przerwy nie padła już żadna bramka.

Drugą połowę Górnik rozpoczął bardzo ostrożnie zwracając większą niż dotąd uwagę na grę w defensywie. Wykorzystała to Cracovia, która przejęła inicjatywę i gra w tej części meczu toczyła się głównie na połowie Górnika.

W 53. minucie trener Podoliński zdjął z boiska Piotra Polczaka wprowadzając w jego miejsce Boubacara Dialibę. Po tej zmianie Adam Marciniak cofnął się na miejsce Polczaka na lewej obronie, a Dialiba zajął miejsce na lewym wahadle. Tuż po wejściu Senegalczyk otrzymał świetne podanie od Bartosza Kapustki, znalazł się z piłką za plecami obrońców, strzelił celnie z ostrego kąta, ale Prusak zdołał obronić.

W 75. minucie Denissa Rakelsa zastąpił Damian Dąbrowski. Po tej zmianie, Dąbrowski zajął pozycję defensywnego pomocnika, a Covilo został przesunięty do przodu. Minutę po tej zmianie Covilo po indywidualnej akcji znalazł się z piłką w polu karnym przed Prusakiem, ale bramkarz gospodarzy zablokował strzał.

Sędzia doliczył aż 7 minut. W doliczonym czasie gry po ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym Górnika Jendrisek strzelił tuż obok słupka.

Druga połowa meczu była znacznie mniej ciekawa niż pierwsze 45 minut. Stało się tak przede wszystkim za sprawą gospodarzy, którzy koncentrowali się głównie na obronie korzystnego wyniku. W tej sytuacji piłkarze Cracovii, choć długo mieli optyczną przewagę w środku pola, nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala, zdobyć wyrównującej bramki i w konsekwencji przegrali 10. mecz w tym sezonie.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

I co dalej??

Nie wypowiadam sie na forum za czesto lecz wczorajszy mecz przelal czare goryczy. Zaraz po obejrzeniu spotkania bylem wsciekly, moja frustracje powiekszalo to , iz nie wiedzialem kogo tak naprawde obwiniac!!!! Trener wydawaloby sie, ze ogarniety, z pomyslem elastyczy na nowosci w swiecie footballu, ktory znajduje czas na wyjazdy by przygladac sie kandydatom do gry w naszym ukochanym klubie, kopacze i 2 och pilkarzy( Covilo, Kapustka) przestraszeni mozliwoscia wygrania meczu na wyjezdzie po strzeleniu bramki jakos tak niemrawo. Zarzad, ktory wydaje sie rozsadnie dysponowac srodkami finansowymi. Cos jednak jest nie tak i to nie od dzis!!!
Przeciez kolejne transfery, trenerzy nie daja rady. Po nie przespanej nocy i poranku w pracy doszedlem do wniasku, iz powiedzenie "ryba psuje sie od glowy" ma tutaj najlepsze zastosowanie. Nic nam nie da kolejna zmiana trenera, kolejny zaciag pilkarzy jesli nie zmienimy modelu prowadzenia calego klubu. Potrzebny nam jest prezes z doswiadczeniem na boisku (Mielscarski?), ktory zbuduje fundamenty pod PROFESJONALNIE ZARZADZANY klub.!!!!!
z pasiastym pozdrowieniem dla wszystkim forumowiczow (nie dla opsona).

kto by nie chciał?

Kto by nie chciał zdobywać punktów ?,być gwiazdą dużego formatu,rozdawać autografy,przebierać w propozycjach od najlepszych klubów,który z Prezesów nie chciał by aby jego klub przynosił milionowe zyski?,Jak wiemy z lat naszego dzieciństwa wszyscy utożsamialiśmy się z wielkimi gwiazdami kopiąc w piłkę na betonowym placu.Każdy z nas po pewnym czasie wybrał jednak zajęcie odpowiednie do jego predyspozycji i umiejętności.Niestety nie każdy z naszych piłkarzy wybrał swój właściwy zawód,część z tych chłopaków zapomniała o tym że futbol to gra zespołowa i tylko wiara w drużynę odniesie odpowiedni skutek.Zamiast na siłę kreować swoje umiejętności trzeba przyznać się przed samym sobą że tylko wspólna praca stworzenie jednego zespołu wzajemne zaufanie że kolega też da z siebie wszystko że w szatni zostawi swoje ego i swoje problemy przyniesie odpowiedni skutek przecież pan Prezesie Filipiak wie o tym najlepiej to zespół ludzi z którym odnosi pan sukcesy finansowe to drużyna która musi sobie i panu zaufać.Dlaczego nie umie pan zatrudnić trenera który oprócz suchej teoretycznej wiedzy tchnie ducha walki w tych ludzi,który zaszczepi w nich wiarę w sukces okupiony ciężką pracą.Dlaczego tak mało w tych ludziach wiary że nie musi być byle jak .Panie Prezesie jeszcze raz trzeba pokazać charakter i spróbować zbudować drużynę na boisku przecież to tylko inna branża ,metoda taka sama.

Zaloguj aby komentować

i to jest setno sprawy

ale nie bo gdy były remisy to 70% forumowiczów siedziała cicho przyszły klęski to sie zaczęło!
ten stan tak jak poprzednicy napisali trwa juz pare lat , gdzie dalej jest tak samo bez zmian. Trenera wyjebac, kupic zawodników( hm) i dalej tułaczka w dolnej cześci tabeli dalej to samo walka o utrzymanie....nie dziwne !???? prawdziwe !!!! NIc nam nie da zmiana trenera nic a nic zastrzyk emocji na dwa trzy mecze i bedzie to samo!!!!!!!!!!tu trzeba działąń z naszej strony , ze strony kibiców ale w kierunku zarządu , tylko probleme jest taki ze niestety nie ma kto za morde tego złapac i pociagnac ten jebany zarzad to myslenia!!!!eh..... byle do piatku.............

I co dalej

Prawda jest taka ze malo osob z nas chce ten problem zauwazyc a to juz tak od 7-8 lat jest nowi pilkarze nowy trener ,heh powoli juz nie pamietam tych wszystkich nazwizk a wynik ten sam i teraz wszyscy domagaja sie glowy Podolinskiego spoko tylko to jest wyjscie tymczasowe minie pare kolejek z nowym trenerem I problem powroci jak bumerang , Cracovia potrzebuje profesjonalnego zarzadzania Profesorze schowaj dume do kieszeni I stworz profesjonalny klub jaki juz dawno powinienes byl zrobic pozdro Pasy

odpowiadam na ten post

Słusznie prawisz , problem jest o wiele głębszy niż porażki ze Stargardem i Łęczną .
Zarząd : zatrudnianie trenerów maści Płatek , Pasieka , Kafarski - mamy trenera z pomysłem i nie z karuzeli wypalonych nazwisk - mamy ! ale podejrzewam że za wiele nie ma do powiedzenia skoro gra takimi fajtłapami jak Żytko , Nykiel czy mój "idol" niedojda Dąbrowski - ale jest postęp Żytko grzeje ławę , Nykiel gra od czasu do czasu , Dąbrowski wchodzi z ławki a "nowe wzmocnienie - żenada POLCZAK " gra chociaż już w Łęcznej został zmieniony trener to zauważył jakiego grajka na w talii więc za co go obwiniać za to co mu Profesor podał na tacy. KIM MA GRAĆ PODOLIŃSKI ? pytam się kim jednym Covilo ? okej derby wygrał w Bielsku uratował remis , ale on już nie jest graczem Cracovii nie jest bo wykupi go Legia czy Lech bo jego miejsce jest w lepszym zespole niż Cracovia - boli ? ma boleć bo prawda boli.
Dlatego zgadzam się z autorem posta ryba psuje się od głowy a nawet śmierdzi już bo porażki ze Stargardem nie powinno być nawet w złych snach ,
mnie boli bardzo bo Pasy dostają w dupę od ogórców a na forum panoszy się Opson i jego uwielbienie dla WS, Bartka Dudzica i Krzysiu Nykiela
NIGDY NIE ZEJDĘ NA PSY nabiera dzisiaj szczególnego znaczenia ale czy to się nie dzieje na naszych oczach - odpowiedzmy sobie sami

pozytywnie analizując

mamy 2 piłkarzy którzy przerastają tą lige COVILO I KAPUSTKA 3 którzy nadrabiają braki ambicja i walką SRETENOWICZ , MARCINIAK , RAKELS , reszta oprócz WDOWIAKA i PILARZA jest za słaba na ekstraklase

.

pytanie do Pana Filipiaka i reszty...

dlaczego mając szósty budżet w kraju,bronimy się przed spadkiem...cały czas,nic dobrego co sezon to samo?
Tak jak ktoś napisał wcześniej system gry trenera nie sprawdza się,taktyka defensywna,napastnicy wracają się za połowę,kto ma strzelać,skrzydeł nie ma.Ile jeszcze mam na to patrzeć,nie udolność.Nie będę tu wymieniał po nazwiskach,bo to nie ma sensu.Zresztą kto by tu nie przyszedł,niczego nie osiągnie,jest jakiś kret,co kopie pod wszystkim.

nicponrug

Podoliński i co dalej......

Jeden MIROSLAV COVILO meczu nie wygra..niestety.Przed nami najważniejsza część sezonu: DERBY i rewanż w PP. Chyba ostatnia szansa dla trenera na utrzymanie posady. Póki co: 100% poparcia dla trenera i całej reszty kopaczy...

Mecz

Trudno myśleć o pozytywnym wyniku jak Pilarz puścił taki strzał na 1-1, 2 minuty po objęciu prowadzenia, a Jendrisek na minutę przed końcem nie potrafił dobić z metra do bramki, gdy bramkarz już leżał na ziemi. Jeśli chodzi o samą grę to graliśmy lepiej niż Łęczna, ale oni nasze błędy wykorzystali, a my ich nie i nam ich bramkarz nie pomagał, a wręcz odwrotnie. Jakbyśmy wygrali w następnej kolejce z Piastem to jeszcze nic się nie dzieje, nawet biorąc pod uwagę, że jedziemy na GTS-a, bo oni słabo grają i tak każdy wynik jest możliwy, nawet wygrana po 20 latach. Ale gorzej jak nie wygramy z Piastem, albo nie zdobędziemy minimum 4 punktów w dwóch najbliższych meczach. To po derbach pewnie nastąpi zmiana na stanowisku trenera, bo jest jakaś przerwa wtedy, a teraz to za parę dni gramy z Piastem, potem rewanż z Błękitnymi, a następnie derby, więc raczej zmiany w tym czasie nie będzie. Cały czas mi się wydawało, że w pierwszych 5 meczach najłatwiej będzie o zwycięstwo z Piastem właśnie, ale czy tak będzie to się okaże.

Kibic1995 - gramy nieskutecznie

wczoraj gole mogli zdobyć: Rymaniak (niecelny strzał z kilku metrów), Covilo (główka w drugiej połowie meczu minęła słupek o centymetry) i Jendyrsek w doliczonym czasie gry. Ten ostatni miał sytuację 200 procentową. Poza tym nie popisał się sędzia, który powinien wyrzucić z boiska piłkarza gospodarzy za drugie zagranie ręką. W tej rundzie bardzo słabo broni Pilarz i wydaje mi się, że przy obydwu bramkach mógł lepiej interweniować. Bardzo słabo gra Polczak i Marciniak. Trochę brakuje nam szczęścia. Tak jak piszesz w dwóch najbliższych meczach przydałoby się zdobyć min. 4 punkty. Pozdrawiam

pytanie do trenera

panie trenerze mam pytanie. Co ty trenujecie na treningach? Jak wy chcecie strzelać gole jak nie ma ani jednego aspektu piłkarskiego rzemiosła w którym jesteśmy dobrzy! Czy jesteśmy mocni w stałych fragmentach gry? Nie! kontrataki? Nie! a może atak pozycyjny? też nie! to jak mamy strzelać bramki?! Gdzie są strzały z dystansu? W naszej grze nie ma nic!!! Jeśli my nic nie umiemy to ja nie widze możliwości utrzymania. Czego Ty Podoliński ich uczysz na tych treningach? Wykonawców mamy jakich mamy ale umiejętności się trenuje i szlifuje na terningach. Ale my tego nie robimy widać to po grze. Bo strzałów z dystansu jest 0!! A budzik jak już wjedzie na pole karne to dalej nie wie co z piłka robić i ją notorycznie traci, reszta podobnie postępuje. Trener to musi być nieprzeciętnie inteligętny i wiedzieć co ma piłkarzy nauczyć!

lecimy?

Tylko nie zwalniajcie teraz trenera,przyda się w pierwszej lidze,tam dobrze mu szło.
Nie ma szans w ekstraklasie drużyna,która nie potrafi strzelić w meczu więcej niż jedną bramkę.

Nie ma sensu tego ciągnąć dalej......

....do niczego dobrego to nie doprowadzi ....
Podoliński nie ma pomysłu na drużynę.
Ten jego system 3 obrońców nie wypalił i nie wypali
Jest materiał na granie tylko nie ma reżysera

do pilkarzy i trenerow

panowie nie przejmujcie sie tymi wszystkimi wpisami niedlugo 15ty i wyplata a to jest przeciez najwazniejsze huj tam z kibicami w polsce i za granica KASA NA KONCIE to sie liczy jak ja bym osiagal takie wyniki w pracy to bym byl juz dawno wyjebany z roboty i jeszcze pytanie do pseudotrenera czy jak by pan byl byl szefem jakiejkolwiek firmy i by pan placil ludziom z wlasnej kieszeni to czy by pan tolerowal takie osiagniecia takie bo mysle ze nie niech sie pan uderzy w piers i z cztstym sumieniem powie ze druzyna idzie w dobrym kierunku bo jezeli tak to ja jakas kurwa inna druzyne ogladsam do widzenia panu ktos pisze ze zmiana trenera nic nie da ze trener rozwojowy tylko w jakim kierunku ten rozwoj idzie widac go bylo w stargardzie gorzej napewno nie bedzie

WDOWIAK Pana utopił trenerze!

Milion strat, przewraca się od wiatru a Pan mając zmianę trzymał go 90 minut na boisku. Dzięki Pana najgłupszym decyzjom Cracovia gra bez skrzydeł, bo Wdowiak to inna wersja Marciniaka. Pierwszy potrafi grać technicznie, ale sprawdziłby się tylko w piłce halowej bo to piłka bezdotykowa, drugi o ile się przepcha to wrzuca piłkę na oślep. Grając Pana systemem skrzydła są najważniejsze a My ich na Pana życzenie nie mamy. Rozumiem że chciał Pan robić karierę na zasadzie wpuszczania do ekstraklasy młodzieży ale nie tym razem. Kapustka główki nie wygrał w całym meczu a przy wykopującym górne piłki bramkarzu czy obrońcach to jest konieczne. Wierzyłem w Pana niestety tonie Pan w błędach powielanych raz po raz. Nie zdominujesz Pan środka nie mając chłopów, Pan chcesz grać chłopcami, niestety się nie da. Żegnam trenerze.

Kiedyś już napisałem Cracovia nie ma bramkarza!

to co zrobił Pilarz przy pierwszej bramce to kryminał. Druga bramka to Marciniak bo co sam Mierzejewski zupełnie nie kryty robił na skrtzydle na pozycji Marciniaka? Marciniak to drewno nie dał ani jednego dobrego podania do przodu. Tu muszę skrytykować Podolińskiego. Po pierwsze za to że nie grał Dialiba od początku. Co Marciniak jest nietykalny? po drugie dlaczego w pucharowym meczu nie grał Pilarz to pozycja na którą nie potrzeba kondycji i niewiem po co go oszczędzał. Stępniewski jest beznadziejny i Pilarz czuje się nie zagrożony dopuki był Perdić Pilarz bronił dobrze teraz zazdroszczę przeciwnikom bramkarzy Pilarz w tym roku nie wybronił nam nic powtarzam nic! 3-strzały dwie bramki jakby u nas bronił Prusak to wynik byłby 4:0 dla nas. Może jakby bronił w meczu pucharowym to bardziej byłby w rytmie meczowym i dzisiaj broniłby lepiej puki co to dzisiaj się zbłaźnił a Rakels jak się boi to niech nie staje w murze (uchylił głowę przy strzale) Oby się tylko utrzymać bo o pierwszej 8-ce trzeba zapomnieć. Jędrisek to nieporozumienie facet nic nie wniósł do drużyny, z trzech metrów nie trafia do pustej bramki. Rakels też obniżył loty. Gramy bez napastników, to nic dobrego nie wróży. Tak chwalony Wdowiak nie jest jeszcze piłkarzem pełnowartościowym za bardzo się kiwał i tracił piłkę. Samym Ciovillo meczu się nie wygra niestety. Polczak nie grał najlepiej ale bramki nie zawalił, natomiast Marciniak za brak krycia przy centrze tak!

Kibic1995

Podoliński obwiniał Stępniewskiego własnie o dugą bramkę. Moim zdaniem jest bardzo słaby a słabego Pilarza zaraz możemy nie mieć bo jeszcze w marcu ma zapaść decyzja o jego i Garguły dyskwalifikacji. Gargule grozi dyskwalifikacja dożywotnia za 30 meczy a Pilarzowi czasowa za 7 meczy wówczas będziemy całkiem w dupie! Zostaniemy ze Stępniewskim i tylko cud nas może uratować!

ZET

Nie wiem jak bronił Stępniowski w PP ale już w sparingach było widać, że raczej nie będzie on żadnym konkurentem dla Pilarza. Niestety nasz podstawowy bramkarz nie ma dobrych statystyk bo w drugiej połowie nam w ogóle nie zagrozili, oddali trzy celne strzały z czego dwa wpadły. Przyjmowałem z lekkim uśmiechem próby ściągnięcia do nas Leszczyńskiego ale teraz widzę, że potrzebujemy kogoś, kto w bramce będzie się zachowywał jak należy.

Z zimowych transferów na pewno wypalił Sretenović. Co się tyczy reszty z tego zaciągu to mam mieszane uczucia, a Jendriśek chyba załapał się na "klątwę" Zjawińskiego skoro nie potrafi z metra trafić do pustej bramki. Szkoda bo mecz był do wygrania ale przy takiej skuteczności nie ma na to szans. Polczak robi kretyńskie błędy, natomiast Marciniak nie nadaje się na lewe wahadło - już lepiej żeby wymiennie z Polczakiem grał na tej obronie.

Nie chcę już teraz zwalniać trenera bo nie ma to chyba sensu. Od dłuższego czasu jest taka tendencja, że nieważne kto by przyszedł to i tak odbija się od nas jak piłeczka.

ZET

Przy pierwszej bramce z Błękitnymi jakiejś jego winy się można dopatrzeć, choć to był silny strzał do słupka z bliskiej odległości, ale już szukanie jego winy przy drugiej to duża przesada jak dla mnie.

Nie zgodzę sie że z Błękitnymi Stepniewski nie zawalił

jeżeli bramka pada w krótki róg to zawsze jest, była i bedzie wina bramkarza a tam obydwie bramki padły po krótkim rogu (samobój po słupku z krótkiego rogu) w innych meczach tez bronił słabo chłoak ma zero refleksu.

ZET

Może nasz rezerwowy bramkarz Stępniewski jest słaby, w sumie nie wiem, bo widziałem tylko jeden mecz w którym grał, ten z Błękitnymi, ale w sumie tam nic nie zwalił, a Pilarz dziś zawalił. W sumie to już druga bramka w tej rundzie, ze Śląskiem to też wybił gościowi pod nogi, jeszcze tam można powiedzieć przypadek, ale dziś już nie. Dziś pierwsza bramka jego w 100%. Nie graliśmy dobrze, ale też nie graliśmy źle, przyzwoicie bym powiedział, ale jak Pilarz puścił na 1-1 taki strzał, a Jendrisek nie dobił w ostatniej minucie z metra do praktycznie pustej bramki, bo bramkarz leżał to nie ma co myśleć o dobrym wyniku.

;)

Ale Krzysiu i tk dostnie najlepszego bramkarza krakowa :) porownajcie sb takiego Drągowskiego albo Prusaka :) co silniejsze leci na bramke to wpada ;c

Szczerze...

Teraz chciałbym newsa na 90minut.pl albo tutaj, że Trener Podoliński został zwolniony, wybaczcie ale straciłem już cierpliwość do niego. Miał pół roku i gówno jest, a nie drużyna. Jendrisek to jakiś dramat, miał chłop strzelać, a na razie lipa. Ogólnie lipa z nim, nic nie gra.
Jedyne ktoś kto coś gra to Covilo powiedzmy sobie szczerze, który zapewne odejdzie już w lecie.... czy spadniemy(wypluć to słowo) czy zostaniemy, bo to za dobry zawodnik...