Super skauting!

Cytuję za Dziennikiem Polskim:
,, Jak ujawnił nam prezes Janusz Filipiak, właśnie wtedy( chodzi o pobyt piłkarzy na obozie w Turcji) - wraz z dyrektorem sportowym Stefanem Majewskim i trenerem Jackiem Zielińskim - będzie wyławiał kandydatów do gry w "Pasach".
Wreszcie dowiedzieliśmy się, kto kieruje skautingiem w Cracovii! Sam ,,Menago" ! A mówiliście, że nie ma skautingu w ,,pasach". No jak tak można?!

Z najnowszego wywiadu z trenerem Zielinskim

"A jak z transferami do klubu? W ciągu ostatnich dni zwiększyły się szanse na nie?

Rozmowy cały czas trwają, nie będę się szerzej na ten temat wypowiadał. Miejmy nadzieję, że podczas obozu w Turcji coś się w tym temacie wyjaśni.

A bierze pan w ogóle taką ewentualność, że nikt do was nie przyjdzie w tym okienku transferowym?

Nie, myślę, że do naszej ekipy jeszcze ktoś dojdzie."

Zaloguj aby komentować

Cracovio!

Słuchajcie prezes.,Filipiak już nie raz wypowiedział się przy różnych okazjach,że interesuje go mistrzostwo i liga mistrzów,więc stać go na to aby zwiększyć budżet Cracovii! Zmiany kadrowe to wyraźna próba wzmocnienia Cracovii,czy się uda zobaczymy.

Zaloguj aby komentować

Moby dick

Moim zdaniem jeśli chodzi o skauting u nas to na pewno nie jest na wysokim poziomie, ale też nie jest tak, że w ogóle go nie ma, bo są w klubie i zawsze były osoby za to odpowiadające i do tego zatrudnione, czy to za skauting do pierwszej drużyny czy do grup młodzieżowych. A na pierwszą drużynę piłkarską nie idą znowu oszałamiające pieniądze z tego co jest podawane w mediach, bo przecież jest też hokej i trzeba utrzymać bogatą infrastrukturę klubową. Ostatnie szacunki budżetów co widziałem w mediach to już nie mówiąc o Legii czy Lechu bo wiadomo, że do nich to jesteśmy ubodzy, ale już Pogoń ma budżet ponoć 17 mln większy, choć nie tak dawno miała podobny, Lechia ma chyba 8 mln większy, a o dziwo co mi się zrzuciło w oczy Raków na ten sezon ma większy o 7 mln od naszego, a nawet podawali, że GTS ma większy i to aż o 6mln. Niektóre kluby jak Legia czy GTS mają te, długi i pewnie coś z tych budżetów jest na to zarezerwowane. Nie wiem ile prawdy w tych szacunkach budżetowych co roku pojawiających się w mediach, ale jedno jest niezmienne, Cracovia od paru już dobrych sezonów jest w tym względzie ligowym średniakiem. Więc nawet jakby to były nie do końca dokładne szacunki to jednak pokazują, że miejsca w okolicach środka tabeli są adekwatne do możliwości budżetowych. Więc, żeby coś ugrać, mieć jakiś sukces potrzeba sprzyjających okoliczności. Trzeba trafić z transferami lub wychować sobie dobrych zawodników w klubie w grupach młodzieżowych, dobrze się przygotować i mieć trochę szczęścia. Raczej nie jest przypadkiem, że zawsze jak byliśmy tuż za pierwszą trójką czy jak zdobyliśmy PP lub nawet drużyna miała dobry okres to najlepsi zawodnicy odchodzili z powodów finansowych i to nie zawsze jak Klich, Kapustka czy Piątek za duże pieniądze do najlepszych lig.

Zaloguj aby komentować

Kibic 1995, meteor

Wychodzi na to, że ma tu zastosowanie cytat z Barei "to jest miś na skalę naszych możliwości"

Zaloguj aby komentować

Meteor

Może w Cracovii się za dużo ludziom wydaje? Prezes mówi, że są pieniądze, kibice jak jest środek tabeli to narzekają że słabo. Może w klubie szukają zawodników na których klub po prostu nie stać? A potem się nie można dogadać z tymi zawodnikami, bo dużo sobie chcą. Jak w mediach szacują budżety klubów to Cracovia jest średniakiem według tych szacunków. Z drugiej strony trener Zieliński namówił w poprzedniej kadencji na sprowadzenie Piątka za 700 tys euro. Namówił też na wypożyczenie Mihalina, który miał odstępne 850 tys euro w kontrakcie. Niektórzy twierdzili jaką to Probierz miał władze, bo był wiceprezesem. Ale akurat na zawodników takich kwot nie wydawano, ani na wypożyczenia zawodnicy z takimi odostępnymi nie przychodzili. Za Michalika niby wpłacono na początku kadencji Probierza, choć on mówił na początku, że go nie chce, ale to mi się wydaje było tak, że ten zagrał dobrze na Mistrzostwach U-21i ktoś wpadł na pomysł, że wpłaca odstępne i go sprzedadzą i szybko zarobią. Zresztą Mihalik miał pretensje do Filipiak, że tak nie zrobiono. I albo Cracovia przesadziła z ceną, albo nie było na dziada chętnych.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

- Jak zwykle i zdaje mi się, że jak zwykle na zamiarach się skończy. Bo jak się ma upatrzonego zawodnika, to się ma również na niego pieniądze, a nie plecie, że ,,rozmowy ciągle trwają". Przykład Lecha, Legii i innych klubów to pokazuje.Niestety biedni szampana nie piją.U nas jest jak zwykle....

Zaloguj aby komentować

Meteor

Jedno zdanie cytujesz, które równie dobrze może znaczyć, że będą jacyś zawodnicy na testach na obozie. Ja cytuje parę zdań z artykułu na Interii z 18 grudnia pod tytułem "Cracovia celuje w tego jednego piłkarza". "W zbliżającym się oknie transferowym naszym celem będzie konkretny napastnik i mocno pracujemy nad jego pozyskaniem - zaznacza szkoleniowiec.
Wygląda jednak na to, że pozyskanie napastnika to nie jest jedyny cel "Pasów". - Rewolucji w kadrze nie będzie, ale chcemy dokonać jakościowego skoku i przeprowadzić dwa - trzy konkretne transfery. Rozmowy trwają, ale nie mogę teraz powiedzieć, że ktoś nowy na pewno rozpocznie z nami przygotowania - zaznacza Zieliński." Czyli Zieliński już 18 grudnia mówił, że rozmowy z potencjalnymi owymi zawodnikami trwają.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Komentarze

post:
mecz
W sumie cały sezon był w kratkę. Po seriach bez wygranej przychodziły serie bez porażki...
O wczorajszym meczu w naszym wykonaniu można powiedzieć, że się odbył. Bez presji na pr...
Transfery transfery i jeszcze raz transfery no chyba że w kolejnym sezonie priorytete...
Teraz Pelle spieprzsył totalnie !!! Po co go wystawiać skoro już u nas nie zagra !
Widać ile transferów potrzeba.Od bramkarza po napastnika.Podobno Makuch z.Miedzi juz je...
Obrona do dupy a Hrosso mógł się ruszyć a nie czekać. Bez względu na VAR Hrosso jest wi...
Zajebał Rapa.....
Nawet Siplak spieprza dośrodkowania - wszystko na bramkarza.....
Jest to zawodnik z wyższej półki tylko żeby jego ego no było za wysokie to będzie z nie...
post:
Kamil
I na tym polega jego rozwój. Nikt go w 30 minucie nie ściąga z placu gry. Bezwzględn...
Dzięki bardzo w imieniu wszystkich Pasiaków :)
post:
Cracovia
Nie chce tu snuć opowieści z mchu i paproci rodem, jednak nie da się wykluczyć, że ci...
post:
Cracovia
Miałem tylko przyznać Ci rację odnośnie Profesora Filipiaka któremu tyle Cracovia zawdz...
Po wnikliwych poszukiwaniach mogę z radością poinformować, że bezpośrednia transmisja m...
post:
Cracovia
Ja pokochałem Cracovię w 1965 r po rzezi jaką urządzili na boisku piłkarze hujnika któr...
Mi tam Kmiecika nie żal. A w kadrze Cracovii młodzieżowcy to zawsze byli Polacy. Klub z...
post:
Cracovia
Dokładnie. I to jeden z współwłaścicieli się ponoć zna na piłce, chodzi mi o Błaszczyko...
post:
Kamil
Chyba w grze na wahadle. Bo na lewej obronie to już przed kontuzją tak grał i gdyby nie...
https://www.youtube.com/watch?v=gWHkxFxsVFI
post:
Cracovia
Po Profesorze będzie jego córka.Nie raz o tym profesor o tym mówił.
post:
Cracovia
Kiedyś mówił, ale dawni temu, że Comarch przejmie córka, podobnie jak i Cracovię. No ch...
post:
Cracovia
co bedzie po Filipiaku?
Świetny postęp poczynił przy trenerze Zielińskim, pomimo wielu obaw, jak się wpasuje w...
Ci, którzy narzekają na Filipiaka niech z refleksją popatrzą do czego prowadzi amatorsz...
I tylko pana Kmiecika mi żal bo już nie ma w naszej lidze tak ludzi związanych z klubem...