Super skauting!

Cytuję za Dziennikiem Polskim:
,, Jak ujawnił nam prezes Janusz Filipiak, właśnie wtedy( chodzi o pobyt piłkarzy na obozie w Turcji) - wraz z dyrektorem sportowym Stefanem Majewskim i trenerem Jackiem Zielińskim - będzie wyławiał kandydatów do gry w "Pasach".
Wreszcie dowiedzieliśmy się, kto kieruje skautingiem w Cracovii! Sam ,,Menago" ! A mówiliście, że nie ma skautingu w ,,pasach". No jak tak można?!

Z najnowszego wywiadu z trenerem Zielinskim

"A jak z transferami do klubu? W ciągu ostatnich dni zwiększyły się szanse na nie?

Rozmowy cały czas trwają, nie będę się szerzej na ten temat wypowiadał. Miejmy nadzieję, że podczas obozu w Turcji coś się w tym temacie wyjaśni.

A bierze pan w ogóle taką ewentualność, że nikt do was nie przyjdzie w tym okienku transferowym?

Nie, myślę, że do naszej ekipy jeszcze ktoś dojdzie."

Zaloguj aby komentować

Cracovio!

Słuchajcie prezes.,Filipiak już nie raz wypowiedział się przy różnych okazjach,że interesuje go mistrzostwo i liga mistrzów,więc stać go na to aby zwiększyć budżet Cracovii! Zmiany kadrowe to wyraźna próba wzmocnienia Cracovii,czy się uda zobaczymy.

Zaloguj aby komentować

Moby dick

Moim zdaniem jeśli chodzi o skauting u nas to na pewno nie jest na wysokim poziomie, ale też nie jest tak, że w ogóle go nie ma, bo są w klubie i zawsze były osoby za to odpowiadające i do tego zatrudnione, czy to za skauting do pierwszej drużyny czy do grup młodzieżowych. A na pierwszą drużynę piłkarską nie idą znowu oszałamiające pieniądze z tego co jest podawane w mediach, bo przecież jest też hokej i trzeba utrzymać bogatą infrastrukturę klubową. Ostatnie szacunki budżetów co widziałem w mediach to już nie mówiąc o Legii czy Lechu bo wiadomo, że do nich to jesteśmy ubodzy, ale już Pogoń ma budżet ponoć 17 mln większy, choć nie tak dawno miała podobny, Lechia ma chyba 8 mln większy, a o dziwo co mi się zrzuciło w oczy Raków na ten sezon ma większy o 7 mln od naszego, a nawet podawali, że GTS ma większy i to aż o 6mln. Niektóre kluby jak Legia czy GTS mają te, długi i pewnie coś z tych budżetów jest na to zarezerwowane. Nie wiem ile prawdy w tych szacunkach budżetowych co roku pojawiających się w mediach, ale jedno jest niezmienne, Cracovia od paru już dobrych sezonów jest w tym względzie ligowym średniakiem. Więc nawet jakby to były nie do końca dokładne szacunki to jednak pokazują, że miejsca w okolicach środka tabeli są adekwatne do możliwości budżetowych. Więc, żeby coś ugrać, mieć jakiś sukces potrzeba sprzyjających okoliczności. Trzeba trafić z transferami lub wychować sobie dobrych zawodników w klubie w grupach młodzieżowych, dobrze się przygotować i mieć trochę szczęścia. Raczej nie jest przypadkiem, że zawsze jak byliśmy tuż za pierwszą trójką czy jak zdobyliśmy PP lub nawet drużyna miała dobry okres to najlepsi zawodnicy odchodzili z powodów finansowych i to nie zawsze jak Klich, Kapustka czy Piątek za duże pieniądze do najlepszych lig.

Zaloguj aby komentować

Kibic 1995, meteor

Wychodzi na to, że ma tu zastosowanie cytat z Barei "to jest miś na skalę naszych możliwości"

Zaloguj aby komentować

Meteor

Może w Cracovii się za dużo ludziom wydaje? Prezes mówi, że są pieniądze, kibice jak jest środek tabeli to narzekają że słabo. Może w klubie szukają zawodników na których klub po prostu nie stać? A potem się nie można dogadać z tymi zawodnikami, bo dużo sobie chcą. Jak w mediach szacują budżety klubów to Cracovia jest średniakiem według tych szacunków. Z drugiej strony trener Zieliński namówił w poprzedniej kadencji na sprowadzenie Piątka za 700 tys euro. Namówił też na wypożyczenie Mihalina, który miał odstępne 850 tys euro w kontrakcie. Niektórzy twierdzili jaką to Probierz miał władze, bo był wiceprezesem. Ale akurat na zawodników takich kwot nie wydawano, ani na wypożyczenia zawodnicy z takimi odostępnymi nie przychodzili. Za Michalika niby wpłacono na początku kadencji Probierza, choć on mówił na początku, że go nie chce, ale to mi się wydaje było tak, że ten zagrał dobrze na Mistrzostwach U-21i ktoś wpadł na pomysł, że wpłaca odstępne i go sprzedadzą i szybko zarobią. Zresztą Mihalik miał pretensje do Filipiak, że tak nie zrobiono. I albo Cracovia przesadziła z ceną, albo nie było na dziada chętnych.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

- Jak zwykle i zdaje mi się, że jak zwykle na zamiarach się skończy. Bo jak się ma upatrzonego zawodnika, to się ma również na niego pieniądze, a nie plecie, że ,,rozmowy ciągle trwają". Przykład Lecha, Legii i innych klubów to pokazuje.Niestety biedni szampana nie piją.U nas jest jak zwykle....

Zaloguj aby komentować

Meteor

Jedno zdanie cytujesz, które równie dobrze może znaczyć, że będą jacyś zawodnicy na testach na obozie. Ja cytuje parę zdań z artykułu na Interii z 18 grudnia pod tytułem "Cracovia celuje w tego jednego piłkarza". "W zbliżającym się oknie transferowym naszym celem będzie konkretny napastnik i mocno pracujemy nad jego pozyskaniem - zaznacza szkoleniowiec.
Wygląda jednak na to, że pozyskanie napastnika to nie jest jedyny cel "Pasów". - Rewolucji w kadrze nie będzie, ale chcemy dokonać jakościowego skoku i przeprowadzić dwa - trzy konkretne transfery. Rozmowy trwają, ale nie mogę teraz powiedzieć, że ktoś nowy na pewno rozpocznie z nami przygotowania - zaznacza Zieliński." Czyli Zieliński już 18 grudnia mówił, że rozmowy z potencjalnymi owymi zawodnikami trwają.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Komentarze

Co ciekawe on mówił, że prowadził z Cracovią negocjacje od stycznia i dogadali się w su...
Zieliński na konferencji twierdził, że Konopianka miał wysoki kontrakt. Ta strona nie j...
Kasa misiu kasa, Pestka mozliwosc gry w Eleminacjach,LM. Niemczycki pewnie Legia za T...
Kończąc już chyba wątek odejść, moim zdaniem jeśli chodzi o pozycję bramkarza to najmni...
Nareszcie jestem szczęśliwy że nie będę oglądał tego miernego ,przereklamowanego bramk...
Czyżby Czesiu??
Wszystko to jest słabe, delikatnie mówiąc. Ja mam duży szacunek do prezesa za to co zro...
Siplak w wywiadzie po meczu co można tu odsłuchać, mówił, że nie ma do nikogo pretensji...
Ja tam myślę, że trener zostanie. Tak mi się wydaje i na to licze, choć mogę się mylić....
Z klubu nikt nic nie powie. Komunikacja jest słaba. Może Siplak uchyli rąbka tajemnicy.
Trochę mi net przerywał i pozjadał pewne słowa. Mnie wychodzi na to, że Zieliński już C...
Wszystko ok. Nie orzypominam sobie jednak z ust Zielińskiego wypowiedzi mismistrzostwie...
post:
Moby dick
Do transferów nie policzyłem Budzińskiego, bo w sumie nie wiem nawet czy była taka myśl...
Polityka kadrowa w tym sezonie była taka jak zawsze. Czyli ci co się w Cracovii wybijaj...
Niemczycki nie powiedział, że Cracovia mu dawała mało, powiedział, że to były godne war...
Tak na spokojnie oceniając sezon mogliśmy zająć pewnie nieco wyższe miejsce gdyby nie k...
Trener ma racje, ciężkie kontuzje Pestki, Myszora, Hebo i Jablonskyego na pewno miały w...
A dlaczego nikt nie zapytał dlaczego odchodzi Siplak? Kto podjął taką decyzję? Niemczyc...
Uważam, że zajęcie 7 miejsca, przy tylu ciężkich kontuzjach ważnych zawodników, za dobr...
Z jednej strony też bym wolał spadek Śląska niż Płocka, z drugiej strony Płock sam sobi...
Cieszę się umiarkowanie bo chętnie bym zobaczył w I-szej lidze ślunska.....
Czy ja wiem czy też tacy prezesi są w Lechu. Najwyższy budżet w lidze, prawie 4 razy wy...
Niech już pan nie sieje popeliny z tymi terenami. Oficjalny komunikat Miasta, mówi o ty...
post:
Spadek
Mnie też szlag trafia jak widzę chrapka i ten wirtualny karny - gdyby to nie był Lusius...
post:
...
Faktycznie, trener wykazuje się dużym, godnym pozazdroszczenia taktem w sygnalizowaniu...