Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / 1. kolejka ME ? relacje prasowe z meczu Cracovii

1. kolejka ME ? relacje prasowe z meczu Cracovii

LEGIA: Gostomski (46 Łopusiewicz) - Rzeż-niczak, Wocial, Swidzikowski, Woźniak (46 Tomczyk) - Mikołajczak (71 Jezierski), Rawa, Zbozień (46 Stoch), Frączczak (46 Ściebura) - Trochim (60 Cempa), Paluchowski (75 Kozub).

W niedzielę Cracovia przegrała z Legią w Warszawie, wczoraj zaś młodzi piłkarze ?Pasów" pomścili starszych kolegów i zostali liderami po pierwszej kolejce. W zespole mogą grać zawodnicy urodzeni po 1986 r. plus 3 starsi. Ale to młodzi decydowali o zwycięstwie. Ze znakomitej strony pokazał się szczególnie Dudzic. Jego rajd, gdy ograł rywali, bramkarza a potem skierował piłkę do pustej bramki mógł przypaść każdemu do gustu.

O tym, że nie jest egoistą przekonał w kolejnej akcji, gdy jak na tacy wyłożył piłkę Szczoczarzowi (w tej akcji kawał dobrej roboty zrobił Jeleń, walcząc zaciekle o piłkę na skrzydle).

Popisał się też Karcz, który celną główką dobił rywala. Legia ?odgryzła" się zaraz po stracie pierwszej bramki - Paluchowski najlepiej znalazł się w zamieszaniu podbramkowym. Po przerwie warszawianie nawet przeważali, ale nie potrafili wykorzystać choćby wolnego pośredniego z 7 m.

Świętować mógł trener gospodarzy Bartłomiej Zalewski, ale zachował trzeźwość umysłu: - Mimo tego zwycięstwa Legia obnażyła nasze słabości, wiemy nad czym musimy jeszcze pracować. Punkty jednak bardzo cieszą.

- Zagraliśmy dwie różne połowy - stwierdził trener warszawian Jacek Mazurek. - Piłkarze Cracovii mieli więcej doświadczenia, u nas grali nawet piłkarze z rocznika 91.

 

"Pasy" liderami

Rozpoczęły się rozgrywki Młodej Ekstraklasy

1-0 Dudzic 17, 1-1 Paluchowski 18, 2-1 Szczoczarz 35, 3-1 Karcz 77.

Legia: Gostomski (46 Łapusiewicz) - Rzeźniczak, Wocial, Świdzikowski, Woźniak (46 Tomczyk) - Rawa, Zbozień (46 Stoch), Trocjim (59 Cempa), Mikołajczak (70 Jezierski), Frączczak (46 Ściebura) - Paluchowski (75 Kozub).

 

Piłkarze Cracovii znakomicie rozpoczęli rozgrywki w nowej lidze, zostając pierwszym liderem tabeli. "Pasy" w pierwszej połowie były zespołem o klasę lepszym od Legii, która zagroziła tylko raz, gdy w 8 min Rawę w brawurowy sposób powstrzymał Baliga. Później na placu dominowali gospodarze.

Bardzo dobrze w destrukcji grali Kosturbała ze Szlęzakiem, dzięki czemu swobodnie mógł rozgrywać Karcz. Po jego zagraniu Dudzic w znakomitym stylu, w pełnym biegu, minął dwóch obrońców, położył bramkarza i skierował piłkę do siatki.

Odpowiedź Legii była natychmiastowa: po wznowieniu gry wrzutem z atutu Paluchowski wykorzystał niezdecydowanie obrońców Cracovii i silnym strzałem z bliska nie dał szans Pączkowi.

Strata gola nie załamała miejscowych, piłka po strzale Jelenia trafiła w słupek, minimalnie pomylił się Dudzic, wreszcie w 35 min Jeleń, wywalczył piłkę na prawej stronie boiska, podał do Dudzica, ten wyprzedził wszystkich graczy Legii stojących w polu karnym i dograł Szczoczarzowi, który ponownie wyprowadził "Pasy" na prowadzenie.

Po przerwie zespołem lepszym była Legia. Znakomitych okazji nie wykorzystali: Trochim, Mikołajczak oraz Wocial, a bramka Paluchowskiego nie została uznana.

W końcówce spotkania znów do głosu doszli gracze Cracovii. Najpierw po strzale Bojarskiego znakomicie interweniował Łapusiewicz, później po centrze z wolnego Nowak piłkę głową do siatki skierował Karcz, wreszcie w ostatniej akcji meczu wyprowadzonej przez Bojarskiego i Nowaka Karcz z bliska nie zdołał pokonać golkipera Legii.

W innych meczach: Ruch Chorzów - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1-2, Korona Kielce - GKS Bełchatów 2-0, Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 1-0, ŁKS - Odra Wodzisław 2-2, Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 1-2, Górnik Zabrze - Wisła Kraków - mecz przełożony. Pauzowało Zagłębie Lubin.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Przecież jest póki co głównym sponsorem, właścicielem, więc określenie ratuje jest del...
Kto jeszcze pamięta trenera Finka. ?? . .
Drozdz Out, Pany cos na rzeczy Hasic chyba do legii za 1.5euro, Kapustka out, chyba z...
Obydwa zespoły, tj U19 i U17 spadły!!! To jest istny skandal, wiadomo! Generalnie to zo...
Dobry trener to trener który ma SZCZESCIE.....tak kiedyś powiedział Napoleon o generała...
Nie często się z tobą zgadzałem, ale tu myślę tak samo. Lepiej takich obietnic nie skła...
Juniorzy starsi własnie spadli z CLJ. Też inna historia, a działacze wiedzieli co robią?
Z hokejem to już zupełnie inna historia. Fatalna historia. Miejmy nadzieję, że uda się...
Z hokejem też wiedzieli co robią? Teraz w budżecie na piłkę nie będzie już hokeja i pow...
A czy on chociaz wie/wiedzial, co to jest Cracovia I gdzie leźy Krakow. I kiedy sie o g...
Lepiej nic nie obiecywać...bo w piłce to jak z pogoda różnie może być.Najleppszy przykł...
JAK MACIE KASE BRAC SWIERCZOKA DO PRZODU, LUQUINHAS Z LEGII TEZ. ZOSTAWIC JUZ KROCZKA...
No I co Panowie dyrektorzy? Znowu dupa zbita? A podobno byl juz zaklepany? Znowu bedzie...
A co mają zrobić skoro od lat zespół był budowany pod taki system gry? Weź sie chłopie...
Aleź to sie trudno sluchało. Rzadko ogląda sie takich bajoków, jak ten Jarek. Myślałem...
ja bym się tak nie rozpędzał w obietnicach... jest nad czym popracować i proszę się na...
A co szkodzi obiecać? Zawsze wolno, zwłaszcza bogatemu. Co innego honorową postawę, sło...
Do Prezesów , to my szczęścia nie mieliśmy prawie nigdy. Małe wyjątki przed wojną i tyl...
moim zdaniem... uważam, że trener Dawid powinien bezwzględnie zostać...
Niestety nasuwa się myśl że pod koniec sezonu zawodnicy grali żeby pozbyć się trenera b...
Pozdrawiam Elvis, :)
Jestem dokładnie tego samego zdania. W Cracovii lekką ręką pozbywa się trenerów. Dawid...
,,To prawda, że trener Kroczek nie był jedynym winowajcą...". Mimo,że nie byłem zachwy...
Canal+ kanał: CANAL+Live2 od 17:25
https://www.meczyki.pl/newsy/pilka-nozna/cracovia-z-nowym-wlascicielem-amerykanski-mili...