Terazpasy.pl / Multimedia / Fotogalerie / FOTO: Stare zdjęcia: 20 lat temu - awans Cracovii 2004! – 190 zdjęć, fot. Crac

FOTO: Stare zdjęcia: 20 lat temu - awans Cracovii 2004! – 190 zdjęć, fot. Crac

polkowice-awans

Przedstawiamy archiwalną fotogalerię z rewanżowego meczu barażowego Górnik Polkowice – Cracovia (0:4), po którym Cracovia po 20 latach wróciła do Ekstraklasy! - fot. Stanisław Malec "Crac"

Tego dnia, dokładnie 20 lat temu – 26 czerwca 2004 roku – spełniły się marzenia kibiców Cracovii! Legendarny zespół trenera Wojciecha Stawowego po raz drugi w identycznych rozmiarach (4:0) pokonał Górnika w Polkowicach i Pasy po 20 latach znów znalazły się w piłkarskiej elicie naszego kraju!

FOTO: Stare zdjęcia: 20 lat temu - awans Cracovii 2004! – 190 zdjęć, fot. Stanisław Malec "Crac"  
polkowice-awans

Tak to wyjątkowe spotkanie relacjonowaliśmy na łamach Terazpasy.pl:

„Marzenia kibiców Cracovii, tak bardzo przybliżone zwycięstwem sprzed tygodnia, znalazły w dniu dzisiejszym swoją pełną realizację; Cracovia po drugim z kolei zwycięstwie w barażu o miejsce w I lidze, jest zespołem polskiej ekstraklasy. Dla młodego narybku kibiców Cracovii to zupełnie nowa sytuacja. Znana tylko z książek, lub wysłuchiwana z nutą niedowierzania w czasie opowieści starszych „pikników”.
 
 Tylko pierwsze kilka minut mogły budzić obawy kibiców z Krakowa, że mecz będzie ciężki i do końca w nerwowej atmosferze. W 5 minucie Cracovia mocno zaakcentowała swoje zamiary przeprowadzając dwójkową akcję Bania-Bojarski; ten ostatni w dogodnej sytuacji przymierzył kilkanaście centymetrów obok słupka. Od tej chwili mecz choć w miarę wyrównany, zaczął coraz bardziej przypominać walkę profesora z nowicjuszem. (..)”

1000 kibiców Cracovii, którzy przyjechali do Polkowic nie musiało się denerwować. Cracovia grała wspaniale, a wymiernym efektem były cztery bramki, których autorami byli Marcin Bojarski (przed przerwą), Łukasz Szczoczarz i Krzysztof Przytuła (dwie).

„Piknik trwał, a kibice Cracovii od początku meczu bardzo głośni, oczekiwali przy linii bocznej boiska na hasło od sędziego – pisaliśmy z Polkowic. - Gdy ten wreszcie zakończył katusze Górnika, kilkaset rozentuzjazmowanych kibiców Cracovii w kilkadziesiąt sekund rozebrało z koszulek, spodenek, getrów i butów, całą drużynę Pasów. Dla finansów Cracovii to niezbyt dobrze, bo w ostatnich meczach nasi piłkarze cotygodniowo pozbawiani byli strojów w jakich wbiegali na boisko, więc „kasa” znów ucierpi.”

„Nie mam zamiaru zastanawiać się czy to rywal był taki słaby, czy też Cracovia taka mocna – pisaliśmy w podsumowaniu meczowej relacji z Polkowic. - Brawa dla trenera Stawowego, który bezbłędnie dobrał taktykę dzisiejszego meczu. Piękny, mocny i zasłużony epilog sezonu.

A teraz? Kilka dni zasłużonego delektowania się sukcesem i zaczynamy od nowa . To nie był, mam nadzieję, ostatni przystanek. Pora obrać nowy cel. Musimy pamiętać, że awans piłkarzy sprawia, że i my, kibice będziemy musieli sprostać nowym, większym wymaganiom.

Już dziś wczorajsze nadzieje, które w pewnych wiosennych momentach wydawały się wymywać z rąk stały się faktem. Dziękuję piłkarzom za to, że nie zwątpili i mocno trzymali do końca uciekające szczęście za nogi. Już niebawem podejmiemy w ligowej walce drużynę z Reymonta, Legię, Lecha, czy Polonię. Mam nadzieję, że z respektem, ale i z wrodzoną beniaminkom pazernością na punkty.

Hokeiści, piłkarze, piękne perspektywy; jakże tu nie chwalić roku przed jego zachodem? 

Tylko nie zagłaskać, proszę...”

Górnik Polkowice – Cracovia 0:4 (0:1)
 pierwszy mecz 0:4, awans Cracovii

  • 0:1 – 32 min. – Marcin Bojarski
  • 0:2 – 50 min. – Krzysztof Przytuła
  • 0:3 – 69 min. – Łukasz Szczoczarz
  • 0:4 – 89 min. – Krzysztof Przytuła

Cracovia - Olszewski (74 Cabaj) - Baster, Węgrzyn, Skrzyński, Radwański - Nowak (57 Szczoczarz), Przytuła, Baran, Bojarski - Drumlak, Bania

FOTO: Stare zdjęcia: 20 lat temu - awans Cracovii 2004! – 190 zdjęć, fot. Stanisław Malec "Crac"

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Kiedyś, jeszcze za czasów Lenczyka, gardził Cracovią ( Filipiak chciał go w pakiecie z...
Na 2 ligę będzie w sam raz
Transfer wszechczasów
Cała drużyna zagrożona spadkiem jest beznadziejnie trzeba się ratować zróbcie coś dobre...
OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY DNO DNA
post:
Oprawa
Też tak uważam. Oszołomy z całej Polski się popierają! Takiego Prezydenta należy szanow...
Super, że grając w wymuszonym, eksprymentalnym miejscami zestawieniu udało się nareszci...
post:
Oprawa
..podobnie uważam...podpisuje się Kiboleteraz pokazali głupotę bezmózgowce . Przechodz...
Już więcej ani grosza nie dam do puszki na oprawę !! Nie wiem co za debil z Oprawców st...
post:
Kto
W punkt.....ha,ha
post:
Kto
Po to by Klich miał do kogo cofnąć a Glik odegrać:)))
post:
Kto
Glik ???? Ja się pytam po co ? W ystarczy, że dostaje szanse Klich grający 80 % podań d...
https://lovekrakow.pl/kontrowersyjna-postac-w-radzie-nadzorczej-cracovii-burza-w-portug...
Niestety. To z czym trener Elsner sobie nie poradził to stałe fragmenty gry....to...
post:
List...
wiec niech teraz nie biadoli, ze nowy wlasciciel nie ma srodkow na finansowanie klubu....
Po co pisać do do tego cynicznego i bezczelnego gołodupca?! W momencie , kiedy zgłupiał...
post:
Kto
wszystkie formacje trzeba wzmocnić lepiej grali piłkarze po zmianie a gdzie GLIK jeszcz...
Ile razy trzeba pana prosić aby pan dal szansę Glikowi, to bardzo dobry stoper,obrońca...
post:
Kto
Trzeba wierzyć, tyle zostało. Jakimś promyczkiem nadziei wydaje się być większa aktywno...
na co od dłuższego czasu pracowaliśmy, 11 miejsce w tabeli... Zobaczymy co będzie dale...
post:
Kto
tylko ze z taką formą to na 90% nie wygramy
Tak krytykowano ostro Filipiaka niektórych trenerów, ogólnie jego ludzi za brak skautin...
post:
Kto
Jeśli w sobotę nie wygramy z GKS to na 90% my
Po co na boisku w tak ważnym meczu i w tak ciężkim momencie znalazł się fatalnyTabisz?