Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Hokej: Uczynić kolejny krok do wielkiego finału

Hokej: Uczynić kolejny krok do wielkiego finału

Po dwóch pierwszych meczach półfinałowych oba Małopolskie zespoły - Comarch-Cracovia i Wojas Podhale Nowy Targ znajdują się w lepszej sytuacji niż rywale. Krakowianie prowadzą 2:0 z sosnowieckim Zagłębiem, a "Szarotki" remisują 1:1 z tyskim GKS-em. Ale wygrana w "jaskini lwa" w pierwszym meczu może okazać się decydująca dla całej rywalizacji. W niedzielę i poniedziałek kolejne spotkania.

- Plan na pierwsze mecze został wykonany - mówi trener Podhala, Milan Jancuska. - Graliśmy bardzo mądry, taktyczny hokej. Niemniej niedosyt pozostał. Była wielka szansa wygrania obu meczów. Mimo, iż drugie spotkanie przez dłuższy okres czasu układało się nie po naszej myśli, to zdołaliśmy odrobić dwu bramkową stratę i wypracować sobie kilka sytuacji, które mogły rozstrzygnąć pojedynek na naszą korzyść. Szkoda tych ostatnich 38 sekund. Kondycyjnie lepiej wytrzymaliśmy trudy tych spotkań. Jestem przekonany, że niesieni na fali dopingu zdołamy wygrać oba spotkania. Cieszy mnie, że żaden z zawodników nie użala się na urazy, po tak wymagających i twardych bojach. Mam dwa dni, by zespół skonsolidować i zmobilizować na dwie jakże ważne konfrontacje. Mogą one mieć kluczowe znaczenie w walce o finał.

Główny atut Podhala? Mają zabójczą pierwszą formację ofensywną, która jest zmora rywali. Już w sezonie zasadniczym trio Marian Kacir - Krzysztof Zapala - Jarosław Różański zdobyło łącznie 75 goli, czyli 42 procent bramek zespołu! W play off już 12 razy pokonywali bramkarzy przeciwników. Najskuteczniejszy w tej fazie mistrzostw jest jednak Milan Baranyk, strzelec 6 goli.

Krakowianie są w jeszcze lepszej sytuacji. Teraz to Zagłębie "musi" wygrać oba mecze. A to sprawia, że taktyka przyjęta w Krakowie (defesywna) jest nieaktualna. Co nie oznacza, że podopieczni Rudolfa Rohaczka mogą już się czuć finalistami.

- Po dwie pierwsze tercje pierwszych meczów były wyrównane - uważa krakowski szkoleniowiec. - Jednak w drugim spotkaniu popełniliśmy stanowczo za dużo prostych błędów, które na nasze szczęści rywal nie wykorzystał. Do tego moi zawodnicy popełnili wiele wręcz naiwnych fauli. Chociaż prowadzimy w rywalizacji 2:0, to musimy mieć świadomość, że przed nami dwa jeszcze trudniejsze mecze w Sosnowcu.

Oby tylko nie przypominały one totalnej bijatyki, gdyż szczególnie po czwartkowym spotkaniu mogą chcieć "wyrównywać rachunki". W drużynie "Pasów" może nie zagrać Mariusz Dulęba, gdyż jego atak po meczu na Teddy'ego Da Costę został opisany jako uderzenie głową, a to oznacza, że decyzję musi podjąć WGiD, a to może oznaczać karencję.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Ja czytałem w mediach, że ponoć jest aneks na przedłużenie dzierżawy w Rącznej. https:...
Stojković strzelił w rundę kilka bramek pojawiły się oferty i przebierał nogami. Załatw...
niech zarząd i właściciele Cracovii nie opowiadają nam bajek o grze Cracovii w ligach...
po przegranym meczu z piastem jest coraz gorzej konieczny głęboki remont drużyny płatek...
obydwoje siebie warci, kluby powinne byc miejskie z pasji, takims sposobem rzadzi kt...
lepiej abyście milczeli a piłkarze zaczęli grać,ten mecz to wstyd i kompromitacja,ogral...
A ja siedzę na czerwonym krzesełku;)
Do tego brak zgrania tych co przyszli, trener też nie zawsze trafi z raktyką i wyniki t...
Co by nie mówic o Filipie strzelił 7 był grożny, nasz najlepszy napastnik odszedl/Pies...
Wydaje mi się teraz Wójcik powinien odpocząć, na ławce ,rozegral bardzo słaby mecz ,...
Nastąpiła duża zmiana bo nie ma 9......odeszli ,jaki był ten Makuch ale wygrywał piłki,...
Tym razem z taktyki i wyboru jedenastki jedynka z minusem
w porównaniu do innych drużyn w ekstraklasie nieuctwo transferowe taka prawda
DOŚĆ tej błazenady KAMIL GLIK ani raz nie zagrał w drużynie doskonały stoper sprawdzon...
Do rezerw, cień zawodnika
Mają k...wa patent! Zwłaszcza jak banda nierobów ochrzczona najlepszą defensywą nawet p...
sama decyzja o sprzedazy samej sobie terenow zle swiadczy, zadne to tez oczernienie sp...
post:
Kurczak37
Tak na logikę po 25 latach najbardziej prawdopodobny scenariusz to powinien być powrót...
Filipiakowa zapowiedziała, że ich pozwie i kwota transakcji jest znacznie wyższa. Teraz...
Nie ma dalej napastnika,najlepsza opcja to z Minchewem,Batouum na razie to melodia przy...
A tyle było zachwytow nad gra obrony... Samozachwyt? Żeby w niego popadać to na prawdę...
Walczymy o spadek...jak mawial Sp Smuda....
Niech spierdalają na drzewo te pseudo transfery pytam się gdzie jest Knap czemu wypożyc...
Moze ktos inny będzie wrzucał ze stałych fragmentow
skąd wiesz że oczernia.ja bym chciał żeby sprawa terenów została wyjaśniona