Terazpasy.pl / Teraz Prasa / Gazeta Krakowska / GK: Bartosz Ślusarski zagra dopiero wiosną

GK: Bartosz Ślusarski zagra dopiero wiosną

krakowska-times

Wczoraj zapadła decyzja, zabieg jest konieczny. Piłkarz Cracovii jest dobrej myśli co do powrotu.

Cud się nie stał - kontuzjowany poważnie w meczu z Lechem Poznań Bartosz Ślusarski będzie musiał poddać się zabiegowi. Ma bowiem zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i nic nie uchroni go już przed operacją. - Ingerencja lekarzy jest konieczna - mówi Bartosz Ślusarski - Zabieg będzie w Poznaniu w poniedziałek. Czeka mnie rekonstrukcja kolana i parę miesięcy rehabilitacji.

Przez 2,5 tygodnia piłkarz żył nadzieją, iż jednak nie doszło do najgorszego, że nie są to zerwane więzadła. Badania rezonansem magnetycznym, które robił po nieszczęśliwym wypadku, ostatecznie nie przesądzały sprawy. Piłkarz czuje się w miarę dobrze, normalnie chodzi, jeździ samochodem.
- Liczyłem się z tym, że mogę trafić na stół operacyjny - mówi napastnik "Pasów". - Nastawiłem się na najgorsze, choć była cicha nadzieja, że się obejdzie bez zabiegu... Nie załamuję się jednak, jestem silny, szybko wrócę na boisko. Wiadomo, że jest mi przykro, ale w życiu piłkarza są urazy i kontuzje. Staram się być optymistą, wierzę, że wiosną będzie już wszystko w porządku i będę w jeszcze lepszej formie.

Piłkarz miał już w swojej karierze kontuzje, ale nigdy aż tak poważne, przerwy w grze trwały najwyżej kilka tygodni. Starcie podczas meczu z Lechem nie wyglądało na takie, które może wywołać aż tak przykre konsekwencje. - No właśnie - potwierdza Bartosz Ślusarski. - Nie wyglądało tak źle to starcie z Gancarczykiem. Walczyłem o piłkę "dziubnąłem" ją, a potem musiałem stanąć całym ciężarem na nodze. Poczułem silny ból. Masażysta stwierdził, że na pewno "poszło" coś w kolanie i tak się stało.

W spotkaniu z poznanianami można było zauważyć, jaką siłą "Pasów" jest atak Ślusarski - Matusiak. Na kolejny występ tej pary trzeba będzie teraz trochę poczekać. - Zdaje sobie sprawę, że nie spełniałem oczekiwań - mówi Bartosz Ślusarski. - Ale ta runda wiosenna wiadomo jaka była. Śmiem twierdzić, że ta runda byłaby dużo lepsza. Nie powiedzieliśmy sobie tego z Radkiem, ale było widać, że dobrze się nam razem gra. Już pierwszy mecz to potwierdził, zagrałem mu ze dwie piłki, czułem się odciążony, nie tylko ja musiałem walczyć z obrońcami.

Teraz Ślusarski będzie oglądał występy kolegów z trybun. Wybiera się już na najbliższy mecz w sobotę z Arką w Sosnowcu, skąd uda się do Poznania.

Jacek Żakowski - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Szybkiego powrotu do zdrowia!

Wracaj Bartek jak najszybciej. Czekamy na Ciebie i na twoje bramki.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Na polską ligę tylko trener z Polski ,który czuje tą ligę i zna Prawda jest taka, gdyb...
dość wstydu tylko zwycięstwo konieczny Glik w obronie
post:
moby dick
Ja też nie liczę. Długa przerwa, licznik bije...ale ktoś liczy więc napisałem ci słysza...
Ja tam nie liczę na Glika. Niezwrotny i unika fizycznych starć. Poza tym kondycja....
No nareszcie prezes zareagował na to dziadostwo w klubie i chyba Luka niech nowej pracy...
musicie dokonać radykalnych posunięć mamy nadzieję że Glik w obronie i Amerykanin w at...
I nie zanosi się na to żeby miało coś się zmienić. Nadal przegrywamy lub remisujemmy wy...
Nie chcę siać czarnowidztwa ale obawiam się że za 2-3 kolejki możemy być w strefie spad...
Podobno Glik będzie niebawem do gry
nie mogę zrozumieć dla czego jeszcze w tak beznadziejnej sytuacji nie gra Glik
sytuacja jest beznadziejna czekamy Glika może pomoże nam powstać z martwych
W pierwszej kolejności to trzeba rozeznać problem. Czy faktycznie jest nim trener? Tren...
post:
Mecz
Przemęczyli się na treningach biedacy?
Po poniedzialku to 10 11 pozycja ....liczyć teraz pkty na utrzymanie potrzeba 35pktow...
Myślę że trzeba na poważnie pomyśleć o zmianie trenera przed nami 3 ciężkie mecze w któ...
post:
Mecz
Generalnie to wygląda jakby pół drużyny grało przeciwko trenerowi
post:
Mecz
Poczekajmy na Koronę
Ja tam w tym meczu nie widziałem niczego poza kilkuminutiwym zrywem co by można rozpatr...
Ale niektórym piłkarzykom wystarcza chyba przeciętność i to że co miesiąc wpływa pens...
Zagrać z takim składem jak w 1 kolejce , Klich na ławkę na 60 minutę i kółeczka ,
Nie ugra pan nic z tymi nieudacznikami wracaj pan do Francji i tam okłamuj pan kibiców
Teraz inaczej patrzymy na trenera Kroczka!!! Przecież tylko Hasic był wcześniej.....te...
post:
Klich
Nie mylisz się po znakomitym początku z meczu na mecz najsłabszy a to właśnie Klich pow...
W lidze francuskiej może i dawał radę ale w ekstraklasie no chuja więc może niech wraca...